Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4075)
З потоку життя (7212)
Душі криниця (3864)
Українці мої... (1531)
Резонанс (1697)
Урок української (999)
"Білі плями" історії (1792)
Крим - наш дім (534)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (238)
Бути чи не бути? (71)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ВАЛЕНТИН БУТ: ШПИГУНОМАН╤Я
Спод╕ваймося, МЗС Укра╖ни вчасно ╕ належно в╕дреагу╓ на затримання укра╖нських громадян.


«ГОЛОДНА ТУСА» У ДЕНЬ НАЦ╤ОНАЛЬНО╥ СКОРБОТИ: ГИДКО, АЛЕ У НАС НАРОДЖУ╢ТЬСЯ ╤НСТИТУТ РЕПУТАЦ╤╥
Цин╕чне гуляння з нагоди дня народження Instagram-блогера Олександра Зал╕ска нин╕ обговорю╓ вся...


ВАЛЕНТИН БУТ: РЕМ╤Н╤СЦЕНЦ╤╥ КРИМСЬКО╥ ОСЕН╤ НА ТЛ╤ "ВАГНЕРГЕЙТУ"
Очевидно ж, що нав╕ть на те лише, щоб, бодай м╕н╕мально, прикритися з моря, потр╕бен час. Але...


З БЛОГУ ГАЛИНИ ПОГУТЯК: КНИЖКОЦИД
Пригаду╓те анекдот, як м╕л╕ц╕онери довго не можуть вир╕шити, що подарувати колез╕ на уродини?...


ВАЛЕНТИН БУТ: ВИКЛИКИ ЧАС╤В КЕРОВАНОГО ХАОСУ
А, мо', зам╕сть облудних дурниць - та й розставити все на сво╖ м╕сця? Раз ╕ назавжди. ╤ спос╕б ╓
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #37 за 17.09.2021 > Тема "Резонанс"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#37 за 17.09.2021
ВАЛЕНТИН БУТ: ПЕРЕМИР’Я

Ibi victoria ubi concordia

В╕д початку вересня на Донбас╕ знов актив╕зувалося протистояння. Лише за два тижн╕ в результат╕ обстр╕л╕в московит╕в загинули п'ятеро наших б╕йц╕в - Куленкo Олекс╕й Валентинoвич з К╕ровоградщини, Герман Денис Серг╕йович з Запор╕жжя, Голуб Артур Володимирович з Житомирщини, Чепурний Валентин Валер╕йович з Херсонщини та Данил╕в Дем’ян Петрович з╕ Льв╕вщини - п'ятеро молодих, повних житт╓вих сил хлопц╕в… Ще тридцять ш╕сть б╕йц╕в зазнали поранень.
Св╕тла пам'ять загиблим, щир╕ сп╕вчуття ╖хн╕м родинам, сил ╕ швидкого одужання пораненим!
Власне, перемир'я н╕коли ж ╕ не було повним. Н╕коли не припинялися обстр╕ли, навряд чи й минав м╕сяць, щоб куля чи осколок не забрали чи╓сь життя: тринадцять загиблих у серпн╕, п'ятнадцять у липн╕… Та чи й могло бути ╕накше, адже неоголошена ворогом, невизнана власною владою, в╕йна не завершена. Ворог не добився свого, але й не втратив ще спод╕вань, ще вич╕ку╓ нагоди, аби накласти руку - як м╕н╕мум, на те, що в╕н зве "новорос╕╓ю", як максимум, на весь наш край. Але ж ╕ ми, якщо не рахувати потомственних раб╕в, яким "с╕равно", не вважа╓мо в╕йну завершеною, не вернувши свого ╕ сво╖х. Чи не так?
Саме тому перемир'я житт╓во необх╕дне для нас в наш╕й сьогодн╕шн╕й скрут╕. В цьому сенс╕ можна ск╕льки завгодно критикувати (╕ ╓ за що!) прийняття Петром Олекс╕йовичем вимудрених Кремлем М╕нських угод, але, об'╓ктивно, вони дали нам вкрай необх╕дний час на приведення в╕йська до б╕льш-менш достатньо╖ бо╓готовност╕. Те ж саме ╕ з зеленськими "пошуками миру в пут╕нських очах". ╤ дуже дивно, що п'ятий Президент п╕дда╓ за те нищ╕вн╕й критиц╕ Президента шостого.
Ще раз: Укра╖на ╕ дос╕ потребу╓ перемир’я. Дуже потребу╓. Нав╕ть такого, хисткого, ненад╕йного, за яке платимо десятками житт╕в щом╕сячно. Адже в╕д того, триватиме воно ще якийсь довший час чи н╕, залежить - ╕снуватимемо як суверенна держава, чи знову п╕демо в москов╕йське ст╕йло. З огляду на його важлив╕сть, на криваву ц╕ну, сплачувану за нього, мали б дуже в╕дпов╕дально користатися з кожного його дня. Як же ми використову╓мо цей, так дорого оплачений мир? Як на мене, нездарно.
Так, за вс╕ роки п╕сля втрати ╓диного патронного заводу (опинився на окупован╕й територ╕╖), ан╕ попередньою, н╕, наск╕льки мен╕ в╕домо, тепер╕шньою владою н╕чого не зроблено для буд╕вництва ╕ найскор╕шого запуску нового. Чи не те ж ╕ з п╕дпри╓мством для виробництва снаряд╕в. Хтось посила╓ться на те, що нема╓, мовляв, сенсу будувати заводи для совкових АК, для застар╕ло╖, а десь вже й добряче зношено╖ сов╓цько╖ ствольно╖ арти? Ну, то треба створювати нову зброю ╕ виробляти амун╕ц╕ю п╕д не╖! Це, щоправда, не так ц╕каво для жучк╕в, як╕ прилаштувалися жирувати на в╕дкатах з закуп╕вель за кордоном, зокрема, й у нашого ворога, але ж тут наш╕ ╕нтереси мали б бути важлив╕шими за ╖хн╕, чи не так?
А х╕ба не злочином було марнувати час ╕ велик╕ кошти, наживатися на безпец╕ кра╖ни, п╕дм╕нюючи в╕дродження маринарки штампуванням малопридатних для моря, абсолютно неефективних в умовах сучасно╖ морсько╖ в╕йни артилер╕йських бронекатер╕в-самотоп╕в чи в╕йськових медавто, як╕ масово ламалися в перш╕ ж м╕сяц╕ експлуатац╕╖? Х╕ба не злочином було гальмувати процес передач╕ американських "айленд╕в" аж так, що зауваження робили сам╕ американц╕? Х╕ба не злочином було ╕м╕тувати житт╓во необх╕дн╕ реформи, п╕дбивати п╕д себе суди, настановляти ручних кум╕в-прокулор╕в, гальмувати створення антикорупц╕йних орган╕в?
Захланн╕сть, жадоба наживи владц╕в ╕ безвольн╕сть загалу - лише цим можна пояснити ╕ к╕лькам╕сячне яценюк╕вське "притримання" на банк╕вських рахунках м╕льйон╕в, перерахованих укра╖нцями на потреби в╕йська л╕том 2014-го, ╕ багатом╕льярдн╕ корупц╕йн╕ проекти типу "Ст╕на", в той час як кошт╕в не вистачало на б╕льш нагальн╕ потреби воюючо╖ арм╕╖, ╕ нечувана н╕де в св╕т╕ в╕дверта колаборац╕я з ворогом, коли «патр╕отична» укра╖нська влада аж упр╕вала, дог╕дливо допомагаючи "акл╕матизац╕╖" окупац╕йно╖ влади в Криму.
Власне, питань чимало ╕ до влади сьогодн╕шньо╖. Скаж╕мо, щодо причин зменшення частки бюджету на ф╕нансування ЗСУ, щодо н╕кчемного ф╕нансування та неналежно╖ уваги до житлових проблем в╕йськовослужбовц╕в, зокрема, в╕йськових п╕лот╕в та моряк╕в, внасл╕док чого з в╕йська зв╕льняються висококласн╕ п╕лоти, а основа ЗСУ, ╖╖ бойов╕ механ╕зован╕ п╕дрозд╕ли, укомплектован╕ ледь наполовину. Ба! - нав╕ть, наша нечисленна маринарка - чи не найпрестижн╕ший р╕д в╕йськ у будь-як╕й кра╖н╕ - не може добрати б╕льше двох сотень моряк╕в. А як пояснити те, що укра╖нськ╕ корабельн╕, як╕ мали б повним ходом займатися в╕дбудовою в╕йськово╖ маринарки, перебувають в процес╕ банкрутства, а багато ╖хн╕х висококвал╕ф╕кованих дизайнер╕в, ╕нженер╕в, роб╕тник╕в будують корабл╕ у чужих краях?
Так, нова влада зробила ряд важливих крок╕в, бойкотованих попередниками. Серед них ╕ прикорочення розгулу п'ято╖ колони, ╕ скасування закону "Про ВЕЗ Крим" (якби ще й л╕кв╕дувала його метастази, що й дал╕ псують життя укра╖нським громадянам, мешканцям Криму та переселенцям!), ╕ повернення теми Криму в укра╖нську та м╕жнародну пов╕стку денну, ╕ ухвалення закон╕в "Про деол╕гарх╕зац╕ю", "Про розв╕дку", "Про покарання за во╓нн╕ злочини"(змушуймо Президента нев╕дкладно п╕дписати його!), ╕ сутт╓ва редакц╕я закону "Про судоустр╕й ╕ статус судд╕в".
╤ те не обмежу╓ться одн╕╓ю лише законотворчою сферою. Укладен╕, нарешт╕, угоди, завдяки яким розпочато буд╕вництво ефективних бойових корабл╕в та м╕сць ╖хнього базування. В Туреччин╕ вже ведеться буд╕вництво корвета типу "ADA", до того ж йдеться ╕ з британською стороною, яка зголосилася надати 1,6 м╕льярда фунт╕в стерл╕нг╕в на буд╕вництво чотирьох ракетних катер╕в та ╕нфраструктури п╕д ╖хн╓ базування. Також наступного року США готують передачу Укра╖н╕ перших двох з планованих восьми швидк╕сних патрульних катер╕в типу Mark VI. А цими днями заговорили ще й про можлив╕сть отримання в╕д США двох батарей знаменитого п╕сля демонстрац╕╖ його можливостей у ╤зра╖л╕, зен╕тного комплексу "Зал╕зний купол".
Незле, як на клоун╕в, чи не так? П╕дбадьорюймо ж ╖х там, де вони д╕ють в ╕нтересах нац╕╖, в наших з вами ╕нтересах, п╕дставляймо, де можемо, плече, п╕дправляймо, де оступаються, прискорюймо де гальмують, якщо треба, то й кол╕ном п╕д зад, нагадуючи, що за кожен день перемир’я платимо життями сво╖х хлопц╕в, ╕ не втомлюймось нагадувати ╖м, що ма╓мо шанси на усп╕х ╕ визнання р╕вними серед р╕вних в цьому буремному св╕т╕, лише спираючись на власну економ╕ку - сильну, ефективну, усп╕шну. Лише така здатна утримувати ╕ розвивати сучасну осв╕ту, науку,"потягнути" потужне, високоефективне в╕йсько, здатне не лише над╕йно захистити Край в його тепер╕шн╕х кордонах, але й бути ефективним гарантом повернення поцупленого. Але така економ╕ка можлива лише за умови проведення реформ. Тож покваплюймо наших привладних «служок». Час не чека╓ ╕ кожна його хвилина дуже дорога (дивись початок статт╕).
╤ – звичайно ж! – критика влади також дуже важлива, тим б╕льше, що критикувати ╓ за в╕що. Але не та, здеб╕льшого, неаргументована, знав╕сн╕ла, часто ман╕пулятивна, а десь ╕ в╕дверто облудна, що невпинно вилива╓ться на рокован╕ "клоунськ╕" голови упродовж усього ╖хнього пол╕тичного дебюту з в╕домого вс╕м та не дуже чистого джерела. Пам'ятаймо, що одним з найважлив╕ших фактор╕в поразки ╓ внутр╕шн╕й роздрай, розбрат, на який сьогодн╕ покладають дуже велик╕ над╕╖ в "третьому Рим╕". Не даймо ж ╖м жодного шансу.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #37 за 17.09.2021 > Тема "Резонанс"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=23563

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков