Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4446)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4117)
Українці мої... (1658)
Резонанс (2114)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1844)
Крим - наш дім (1031)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (311)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (203)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ПРОКИНУВСЯ ВОДЯНИК
Наш╕ традиц╕╖


САВА ╤ ЛАВА
Наш╕ традиц╕╖


«20 ДН╤В У МАР╤УПОЛ╤», ДЖАМАЛА ╤ «КОНОТОПСЬКА В╤ДЬМА»:
Стали в╕дом╕ лауреати Шевченк╕всько╖ прем╕╖…


ПРАВДА ДВО╢СЛОВА
Наш╕ традиц╕╖


ОЧИМА БЕЛЬГ╤ЙСЬКОГО ФОТОГРАФА
На його зн╕мках - чорно-б╕ла пал╕тра Майдану…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #34 за 20.08.2004 > Тема "Душі криниця"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#34 за 20.08.2004
У НАС В ГОСТЯХ - ФРАНКІВЦІ!
Записав О. ОЛЕКСІЄНКО.

Нещодавно гостями "Кримської світлиці" були Наталя Пономаренко, заслужений діяч мистецтв України, завідуюча літературною частиною Національного академічного театру ім. І. Франка, та молода актриса театру Анастасія Добриніна. Вони поділилися своїми враженнями про відвідини сонячного півострова та про театральне життя-буття франківців. Отже, їм слово!
- Для нас Крим завжди був і залишається найкращим місцем в Україні як для гастролей, так і для відпочинку. Ми пам'ятаємо наші гастролі в Сімферополі 2001 року та Севастополі в 2003 році. Нам приємно, що в Криму нас люблять, на нас чекають. Наш колектив згадує зустрічі в редакції "Кримської світлиці", наші розмови про долю України, про освіту в Криму. Нас дуже втішає, що редакція "Кримської світлиці" стала справжнім другом франківців. Ми пишаємося тим, що "Кримська світлиця" працює на розвиток духовності в Криму, що вона є маленьким острівцем нашої державності в Криму. Дай, Боже, вам щастя, творчої наснаги, щоб у вас завжди був читач, щоб вас любили і цінували, щоб колись врешті-решт ваша відданість справі, обраному ділу була поцінована державою.
10 вересня цього року Національний академічний драматичний театр ім. І. Франка розпочне новий 85-й ювілейний сезон. Звичайно, розпочинаючи новий сезон, колектив театру подумки звертається до театрального сезону, який завершився. Три роки тому пішов з життя багаторічний керівник театру Сергій Володимирович Данченко. Ми всі вважаємо себе його учнями, адже він керував нашим театром 23 роки, і для нас надзвичайно важливим став той факт, що художнім керівником театру став учень С. В. Данченка, його друг, соратник, однодумець Богдан Сильвестрович Ступка. Вшановуючи пам'ять нашого вчителя С. Данченка, Національний театр ім. І. Франка разом з Міністерством культури заснував театральну премію ім. С. Данченка. Премія буде присуджуватись акторам, режисерам, сценаристам, які плекають українську сценічну культуру. Першим лауреатом премії ім. С. Данченка став актор Національного театру ім. І. Франка, народний артист України Віталій Розстальний.
84-й сезон, як і попередні театральні сезони, був сповнений пошуками цікавого репертуару. Театр це - рух. Без руху, без дії мистецтво театру приречене.
Наш художній керівник Б. С. Ступка, продовжуючи традиції С. Данченка, весь час підтримує в русі, у розвитку  репертуарну політику театру. Національний театр - це театр високого стилю, де немає нічого зайвого, де в першу чергу панують високі вимоги до вибору репертуару. Колектив театру намагається вийти на загальноєвропейський рівень. Саме зі сцени франківців вперше зазвучало правдиве слово Григорія Сковороди. Олександр Ануров, режисер з Москви, здійснив постановку вистави "Буквар миру" за творами Григорія Савича.
Ми намагаємось через вистави прищеплювати нашим глядачам любов до українського слова, до української літератури. Твори Сковороди ми всі вивчали в школі, та, думаю, мало хто задумується, наскільки він актуально звучить зі сцени, який він нам потрібний. Сьогодні думки великого філософа звучать як Псалтир, адже йдеться про пошук душевного спокою, про радість серця, про гармонію буття. Це вічний пошук, якому присвятив своє життя Григорій Сковорода, великий мандрівник, філософ, вчений. Національний театр ім. І. Франка, так само іде стезею пошуку, виходу на дорогоцінний скарб духовності.
Ми намагаємось урізноманітнити не тільки репертуар, а й художницькі школи. Виставу "Цар Едіп" Софокла у нас здійснив Роберт Стуруа - найвидатніший режисер сучасності. Однією з прем'єр 84-го сезону стало першопрочитання п'єси "Істерія" сучасного англійського драматурга Тері Джонсона. В п'єсі йдеться про останні моменти життя видатного вченого, психолога ХХ століття Зігмунда Фрейда. Постановку здійснив колишній громадянин України, режисер Григорій Гладій, який нині мешкає в Канаді. Події у виставі "Істерія" розвиваються в той період, коли Зігмунд Фрейд, гнаний нацистами, змушений був покинути Відень і емігрувати до Лондона із своєю донькою Анною, яка стала згодом одним з видатних дитячих психологів. В головній ролі Зігмунда Фрейда - Богдан Ступка, в ролі Сальвадора Далі - Остап Ступка, лікар - Лесь Задніпровський, роль Анни виконують дві актриси - Людмила Смородіна та Лариса Руснак, Джесіки - Поліна Лазова та Оксана Батько. Вистава "Істерія" вийшла надзвичайно вишукана. Разом з режисером-постановником Григорієм Гладієм над нею працював відомий сценограф Володимир Ковальчук. Ми сподіваємось, що Г. Гладій продовжить співпрацю з театром. В його намірах здійснити разом з франківцями "Тіні забутих предків"
М. Коцюбинського.
Першою прем'єрою ювілейного 85-го сезону стане вистава "Брати Карамазови" Ф. Достоєвського (автор інсценізації і режисер-постановник - Юрій Одинокий). Головні ролі виконали Степан Олексенко, Олег Стальчук, Олексій Богданович, Остап Ступка, Вікторія Спесивцева, Лариса Руснак, Ірина Дорошенко. Автори вистави розробили тему пошуку Бога, милосердя, істини, гармонії в собі та в людях.
Кожен новий сезон Національний театр ім. І. Франка розпочинає виставою "Украдене щастя" І. Франка, яка з 1978 року іде на сцені нашого театру в постановці С. Данченка з незмінним виконавцем ролі Миколи Задорожного - Богданом Ступкою. Про цю неперевершену виставу написано безліч книжок, есе, рецензій. На сьогодні вона стала легендою української сцени.
В ювілейному 85-му сезоні франківці сподіваються знову приїхати на гастролі до Криму і тоді кримчани познайомляться з нашими мистецькими надбаннями, з новими акторами.
Сподіваємось на подальшу дружбу редакції "Кримської світлиці" та творчого колективу франківців!

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #34 за 20.08.2004 > Тема "Душі криниця"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=2324

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков