Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3410)
З потоку життя (6643)
Душі криниця (3590)
Українці мої... (1476)
Резонанс (1530)
Урок української (995)
"Білі плями" історії (1699)
Крим - наш дім (533)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У ПЕТЕРБУРЗ╤ ПОМЕР АВТОР КНИГИ ПРО КРИМСЬКИХ ТАТАР ВОЗГР╤Н
Вих╕д книги Возгр╕на "╤сторична доля кримських татар" в 1992 роц╕ припав на пер╕од масового...


ТРАГЕД╤Я УКРА╥НСЬКОГО «БО╥НГА»: НЕСПОД╤ВАН╤ НАСЛ╤ДКИ ТА ЗАЦ╤КАВЛЕН╤ СТОРОНИ
Як через збиття укра╖нського л╕така може зм╕нитися режим в ╤ран╕, а пот╕м, дивись, – ╕ в...


СУД ШВЕЙЦАР╤╥ ЗОБОВ'ЯЗАВ РФ ВИПЛАТИТИ УКРА╥НСЬКИМ Ф╤РМАМ ПОНАД $80 М╤ЛЬЙОН╤В ЗА ВТРАТИ У КРИМУ
Наголошу╓ться, що суд в╕дхилив апеляц╕╖ рос╕йсько╖ держави в зв'язку з р╕шеннями, ухваленими...


В ОКУПОВАНОМУ КРИМУ П╤ДТВЕРДИЛИ ЗНЯТТЯ СУДИМОСТ╤ З ЖУРНАЛ╤СТА СЕМЕНИ
Р╕шення про це ма╓ набути чинност╕ через 10 календарних д╕б.


ОПИТУВАННЯ: ЗА ПУТ╤НА ГОТОВ╤ ГОЛОСУВАТИ 38% РОС╤ЯН
Якби вибори президента Рос╕╖ проходили в найближчу нед╕лю, за Володимира Пут╕на проголосували б...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #32 за 06.08.2004 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#32 за 06.08.2004
Новини Криму та України
журналісти та агенції

ЯКЩО МИ ТАКІ ПЕРШІ, ТО ЧОГО ТАКІ БІДНІ?

За підсумками I півріччя 2004 року Україна за своїм економічним розвитком посідає перше місце серед країн СНД. Таку заяву зробив міністр економіки та з питань європейської інтеграції України Микола Деркач, повідомляє Укрінформ із посиланням на прес-службу міністра.
 "На досягнення стабільно високих темпів економічного росту в Україні у І півріччі поточного року вплинуло створення сприятливого ділового клімату в державі, співпраця влади та бізнесу", - зазначив Микола Деркач на засіданні колегії Мінекономіки. За словами міністра, лідерами стали галузі з високою доданою вартістю, які продемонстрували зростання приблизно на 30%, підкріплене вагомими інвестиціями в основний капітал. При цьому продуктивність у промисловості зросла на 17%, а кількість прибуткових підприємств - на 5% (до 63%).
Водночас головним у цьому році Микола Деркач назвав "не лише збереження високої динаміки зростання, а й поліпшення його якості за рахунок подолання структурних деформацій, модернізації технологічної бази та інфраструктури, підвищення ефективності управління держсектором, інвестиційними проектами, а також диверсифікації експорту". "Ця основа, - сказав міністр, - дозволить забезпечити доступ до результатів економічного зростання більшої кількості громадян".


ЦИНІЗМ... БАЙДУЖІСТЬ... ВЛАДА...

До Уповноваженого з прав людини щодня надходять сотні звернень від громадян України про брутальне порушення їхніх конституційних прав і свобод. Навіть на тлі численних свідчень бездушності бюрократичної машини до людської долі лист двох жінок-інвалідів з Херсонщини приголомшує відчайдушним криком про допомогу.
25-річна мешканка села Нова Збур'ївка Голопристанського району Херсонської області Оксана Корень ішла узбіччям дороги, тримаючи на руках свою маленьку донечку. Автомобіль наїхав на них ззаду. Дитина загинула на місці, мамі в лікарні ампутували обидві ноги. Районний суд засудив водія до п'яти років позбавлення волі та виплати постраждалій компенсації. Однак апеляційний суд Херсонської області скасував попереднє рішення і направив справу на додаткове розслідування, яке триває вже два роки.
Весь цей час молода жінка, яка стала інвалідом першої групи, ледве виживає на мізерну пенсію, бо допомогти нема кому: її батько від горя помер через місяць після трагедії, а мати є інвалідом. Два роки триває бюрократична тяганина з реалізацією права Оксани на індивідуальне протезування за рахунок бюджетних коштів.
На особистому прийомі у Ніни Карпачової мати Оксани, Надія Корень, зокрема, повідомила Уповноваженому, що за спроби домогтися справедливості на неї чиниться психологічний тиск з боку місцевої влади. Після звернення до суду молодшого сина заарештували за сфальсифікованим звинуваченням і піддають тортурам у відділку міліції, вибиваючи зізнання у злочині, якого він не скоював.
Уповноважений з прав людини Ніна Карпачова була вражена трагедією, що спіткала цих людей, громадян України, і обурена цинічною байдужістю з боку представників виконавчої влади: адже два роки бідолашні жінки, залишені наодинці зі страшним горем, поневірялися на їхніх очах, даремно очікуючи на допомогу!
Під час особистої зустрічі Ніна Карпачова звернулася до нещодавно призначеного Президентом України голови Херсонської обласної державної адміністрації Сергія Довганя з проханням знайти можливість допомогти знедоленій родині, насамперед посприяти Оксані у тому, щоб вона, зрештою, змогла отримати вкрай необхідне протезування ніг, позбулася гіркої зневіри і відчула піклування держави.
Губернатор запевнив Уповноваженого, що найближчим часом зробить усе від нього залежне для вирішення цього питання.
Ніна Карпачова також повідомила херсонського губернатора, що питання захисту прав родини Коренів, її проблеми, пов'язані з судовою гілкою влади та правоохоронними органами, взяті Уповноваженим під особистий контроль.
Прес-служба Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.
Адреса: Україна, 01008, м. Київ, вул. Інститутська, 21/8.
Тел.: 253-75-23, 253-21-54, 253-10-53.
press@ombudsman.gov.ua
www.ombudsman.kiev.ua.


Мало хто вже хоче у союз

Найбільше бажання жити в об'єднаній Європі з трьох слов'янських народів мають білоруси. Це засвідчило пілотне дослідження, проведене в квітні-травні Всеросійським центром вивчення громадської думки (ВЦВГД) у співпраці з Донецьким інформаційно-аналітичним центром (ДІАЦ) і центром "Новак" (Білорусь). Презентація цього проекту, що отримав назву "Барометр інтеграції", відбулася в Раді Федерації РФ.
 Пілотне дослідження мало на меті з'ясувати, як росіяни, білоруси та українці оцінюють економічну ситуацію у своїх країнах, свій соціальний стан, що вони думають про політичні інституції і стан демократії у себе на батьківщині, як ставляться до перспектив співпраці трьох слов'янських держав одна з одною, а також у рамках ЄЕП, і з країнами Європейського Союзу.
 На презентації було оприлюднено деякі основні підсумки дослідження, які увійшли до опублікованої ВЦВГД аналітичної доповіді "Росія, Білорусь та Україна: що нас зближує і що роз'єднує". Так, у всіх країнах більш як 20 відсотків опитаних серед проблем, які викликають найбільшу тривогу, відзначили зростання цін та інфляцію, економічне становище, безробіття. При цьому безробіття набагато більше непокоїть білорусів та українців, а зростання цін - росіян і білорусів.
 Специфічними проблемами для Росії є злочинність і тероризм.
В Україні серйозну занепокоєність населення викликають пенсійна система й охорона здоров'я, а в Білорусі - житлова проблема. Діяльність законодавчої гілки влади у всіх трьох державах оцінюється швидше негативно. І в Росії, і в Україні, і в Білорусі рівень задоволення демократією тим вищий, чим вищим є рівень матеріальної забезпеченості й відповідно навпаки. Характерно, що відродження СРСР вітали б 15-19% респондентів трьох країн, тоді як СНД як його наступник має значно меншу популярність - жити у Співдружності незалежних держав хотіли б лише 7-11% опитаних. Близько третини респондентів кожної з країн висловилося за доцільність входження до Європейського Союзу і приблизно стільки ж за встановлення партнерських взаємин з ЄС, але без входження до нього. При цьому в Росії трохи більше "євроскептиків", а в Україні - "інтеграторів".
 Як було повідомлено на презентації, у якій взяв участь голова Комітету Ради Федерації РФ у справах Співдружності незалежних держав Вадим Густов, в основу проекту лягли ідеї "Євробарометра" - чинної програми Європейського Союзу й "Азійського барометра", концепція реалізації якого опрацьовується зараз японськими фахівцями. Наступне дослідження "Барометра інтеграції" відбудеться восени. Як країна-учасниця до проекту має приєднатися Казахстан.
(УКРІНФОРМ).


ЗА НАКЛЕП - ПІД СУД

Голова Ради міністрів Криму Сергій Куницин має намір подати в суд на народного депутата України Леоніда Грача у зв'язку з його заявою з приводу вбивства колишнього керівника управління Державної комісії з цінних паперів і фондового ринку в АРК і Севастополі Володимира Тихончука. За повідомленням прес-служби Ради міністрів Криму, у заяві Л. Грача, розміщеній на інтернет-сайті "Єднання", говориться, що на виборах 2002 року суперником Володимира Тихончука у виборчому окрузі був нинішній прем'єр Криму Сергій Куницин. В. Тихончук не побоявся привселюдно, через засоби масової інформації пред'явити йому звинувачення фінансово-економічного характеру. Тепер, мовляв, це й стало причиною його загибелі.
Як повідомляє прес-служба Ради міністрів, цю заяву Сергій Куницин розцінив як наклепницьку, що "порочить його як людину і посадову особу".
Колишній керівник управління Державної комісії з цінних паперів і фондового ринку В. Тихончук був застрелений 28 липня в Сімферополі біля власного будинку з мисливської рушниці.


ТРАГЕДІЯ В ПАРАГВАЇ

Президент України Леонід Кучма надіслав телеграму Президентові Республіки Парагвай Оскару Ніканору Дуарте Фрутосу, в якій висловив щирі співчуття у зв'язку з трагедією у торговельному центрі в Асунсьйоні, повідомила Укрінформу прес-секретар глави Української держави Олена Громницька.
"З глибоким сумом в Україні сприйняли звістку про трагедію, що сталася 1 серпня цього року внаслідок потужної пожежі в торговельному центрі "Ікуа Боланьйос" у місті Асунсьйон і призвела до великої кількості загиблих та поранених. У нашій країні поділяють біль та скорботу від тяжкої втрати, яка спіткала Республіку Парагвай", - йдеться у телеграмі.
Глава держави від імені народу України і від себе особисто висловив слова щирого співчуття та підтримки Оскару Ніканору Дуарте Фрутосу, рідним і близьким загиблих, усьому дружньому парагвайському народу.

* * *

Як повідомили Укрінформу з МЗС України, за попередньою інформацією, отриманою МЗС від Посольства України в Аргентині (за сумісництвом у Парагваї), дані про наявність українських громадян серед постраждалих і 364 загиблих внаслідок пожежі у неділю в торговельному центрі поблизу столиці Парагваю міста Асунсьон відсутні.


ІРАК БЕЗ НАС - НІЯК...

Терміни перебування українського миротворчого контингенту в Іраку залежатимуть від розвитку ситуації в цій країні. Про це сказав журналістам на засіданні прес-клубу в МЗС Тимчасовий повірений у справах України в Іраку Анатолій Олійник.
За його словами, у вересні передбачається ротація українського контингенту в Іраку. Анатолій Олійник не уточнив, чи скоротиться у ході ротації чисельність миротворчого контингенту, який зараз нараховує до 1600 вояків. "Це залежатиме від завдань контингенту. Наші військові спеціалісти обговорюватимуть ці питання і визначать оптимальну кількість миротворців, необхідну для виконання тих чи інших завдань", - сказав він.
Дипломат зазначив, що сьогодні український контингент допомагає іракському уряду встановити контроль над безпекою в країні. Йдуть процеси створення правоохороних органів, армії, які потребують допомоги українських фахівців. Сьогодні не можна дати точну відповідь стосовно термінів перебування нашого
контингенту, підкреслив Анатолій Олійник, але вони також залежатимуть від рішення іракського уряду.
Водночас міністр оборони України Євген Марчук повідомив журналістам, що Україна розпочала переговори з США та Польщею щодо скорочення та виведення українського контингенту з Іраку у зв'язку з передачею функцій української бригади іракській стороні.


Увімкніть "5 канал"!

"Просимо допомогти полтавчанам реалізувати своє право на інформацію в повному обсязі. У Полтаві не транслюються передачі "5 каналу". Оператори кабельного телебачення бояться його включати, хоч дуже багато бажаючих дивитися "канал чесних новин", - йдеться у зверненні представників громади м. Полтави до голови Полтавської облдержадміністрації О. Удовиченка та народного депутат України А. Кукоби.
Підписанти звернення - голова Полтавської обласної організації Української народної партії О. Кулик, голови полтавських обласної та міської організацій партії "ВО "Батьківщина" В. Петренко та Л. Шайдур, голова обласної організації УРП "Собор" О. Зайченко, головний редактор газети "Полтавська думка-2000" І. Черчатий, відповідальний секретар обласної організації товариства "Просвіта"
М. Гринь та ін. констатують, що Полтава "відстає з демократією, хоча зовні схожа на європейське місто".
У Сімферополі "5 канал" поки що подивитися можна, хоч глядачі скаржаться на низьку якість зображення, особливо часті перебої із звуком.


ГУБИТЬ ЛЮДЕЙ ВОДА...

За минулу добу в Криму в результаті необережного поводження у воді потонули два чоловіки. Про це агентству "Контекст-медіа" повідомили в прес-службі Головного управління МНС України в Криму.
За інформацією прес-служби, у Керчі в районі набережної був знайдений труп жителя Бахчисарайського району, 1977 року народження, що працював на одній з будівельних фірм міста. Цього ж дня на березі Казантипської затоки Азовського моря в районі села Новоотрадне відпочиваючі знайшли труп молодої людини, особу якого поки що не встановлено. Загиблому - приблизно 18 -20 років, слідів насильницької смерті на тілі не виявлено.
За даними прес-служби кримського Головного управління МНС, з початку року в Криму потонули 54 людини.


НАШ ВВП ВПЕРЕД ЛЕТИТЬ!

Кабінет Міністрів України переглянув прогноз зростання ВВП за підсумками 2004 року. Якщо раніше в уряді очікували збільшення валового внутрішнього продукту на 9,5% при інфляції 5,8 -6,3%, то на сьогодні, за словами першого віце-прем'єр-міністра України Миколи Азарова, "навіть песимістичний сценарій передбачає зростання ВВП на 10,5% до кінця року".
 Реальний ВВП України за підсумками півріччя 2004 року сягнув рекордно високих 12,7%. І хоч інфляція за цей період становила 4,4%, зараз, на думку Миколи Азарова, "немає об'єктивних передумов того, що траєкторія інфляції перевищить показники, закладені в державний бюджет. Великий врожай цього року дасть серйозну дефляційну складову".
 За прогнозами українського уряду, врожай продовольчого зерна у країні в поточному році становитиме 32 - 35 млн. тонн. Таким чином, Україна має намір в нинішньому році повернути собі роль одного з найбільших світових експортерів зерна, продавши від 7 до 9 млн. тонн. На 3 серпня агропідприємства країни вже змолотили ранні зернові і зернобобові культури на площі майже в 7 млн. гектарів і зібрали понад 20 млн. тонн зерна, в тому числі 12,3 млн. тонн пшениці при середній її врожайності 32,6 центнера з гектара.


Крим віджнивував першим

Кримські сільгосппідприємства завершили збирання ранніх зернових, намолот зерна склав 1 227 084 тонни, що на 580 149 тонн, або 89,7%, більше, ніж торік. Середня врожайність склала 23,9 центнера з гектара, це на 8,3 центнера, або на 55,1%, перевищує торішні показники. При цьому, за інформацією першого заступника міністра агропромислового комплексу Криму Володимира Логвина, недобір зерна в результаті весняних заморозків склав 300 тис. тонн.
За даними Міністерства агропромислового комплексу АРК, на 3 серпня кримськими аграріями намолочено 788 тис. тонн пшениці, з них 640 тис. тонн, або 82%, відноситься до 3-го і 4-го класу і є продовольчим зерном.
І ще один показовий для Криму "хлібний" факт: на початок серпня добова випічка хліба і хлібобулочних виробів на півострові збільшилася на 318 тонн. За багаторічними спостереженнями це побічно свідчить про те, що курортний сезон у Криму наблизився до свого піку.
"Контекст-медіа".


Оптимістична тенденція

Третій рік поспіль в Україні триває тенденція до збільшення народжуваності. У першому півріччі 2004 року органи реєстрації актів цивільного стану Мін'юсту України зареєстрували майже на 4% більше народжень, ніж за 1-ше півріччя 2003 року. Минулого 2003 року органи РАЦС зареєстрували на 4,5% відсотка народжень більше, ніж позаторік. Зростала народжуваність й у 2002 році, склавши плюс 3% порівняно з 2001 роком. До цього, протягом кількох років, органи РАЦС реєстрували в середньому 3-відсотковий спад народжуваності. Такі дані, зафіксовані органами РАЦС зокрема у першому півріччі 2004 року, повідомив міністр юстиції України Олександр Лавринович.
Міністр також відзначив, що з початку року смертність в Україні у порівнянні з минулим роком практично не збільшилася. Таким чином, можна говорити про продовження ще однієї позитивної минулорічної тенденції - зменшення кількості зареєстрованих актів про смерть відносно кількості реєстрацій народжень.
Загалом, повідомив Олександр Лавринович, протягом 6 місяців цього року в Україні народилося 211 тис. 985 немовлят. Найбільша народжуваність по Україні, як і минулого року, зареєстрована донецькими РАЦСами - 17 556 новонароджених. А також у Дніпропетровській області - 15 486, у Львівській області - 12 824, та у м. Києві - 12 503 новонароджених. Найнижча - у Чернігівській області - 4 409, у Сумській області - 4 486 та в Чернівецькій області - 4 679 народжень.
Протягом першого півріччя органи РАЦС зареєстрували 389 105 смертей. Найменші ці показники в Чернівецькій області - 6 088, Волинській області 7 887 та Закарпатській області - 8 082 смертей. Найбільші в Дніпропетровській - 29 889, в Харківській - 23 886 та в Одеській області - 20 337 смертей.


Розлучатися стали менше, втім, одружуватися також...

Протягом першого півріччя високосного 2004 року органами реєстрації актів цивільного стану Міністерства юстиції України було зафіксовано 98 457 шлюбів. Це майже на 54% менше, ніж за такий же період минулого передвисокосного року. Проте розлучатися у високосному році українці також стали менше. За 6 місяців органами РАЦС було зареєстровано
82 937 розлучень. Що менше від попереднього року майже на 7%, і майже на 10% менше від 2002 року.
Таку статистику роботи органів РАЦС у першому півріччі 2004 року навів міністр юстиції України Олександр Лавринович.
За словами міністра, тенденція до зменшення розлучень в Україні триває вже другий рік. Найміцніші сім'ї в Україні живуть в Закарпатській, Рівненській та Чернівецькій областях, де за півроку 2004 року розлучилося усього близько по 1,5 тис. подружніх пар. Найбільше розлучень з початку року в Донецькій, Дніпропетровській та Харківській областях - відповідно 8 311, 6 853 та 5 357 розлучень.
Проте, відзначив міністр юстиції, ці ж області є безумовними лідерами за кількістю взятих шлюбів. У Донецькій області цього року одружилося 9 010 пар, у Дніпропетровській - 6 786 пар, у Харківській - 5 662 пари.
Лідером серед одружень є також столиця України м. Київ. З початку року у Києві було укладено 6 759 шлюбів. Проте й розлучилося 4 874 пари, що є одним з найвищих показників в Україні.
Прес-служба Міністерства юстиції України.

ТИМ ЧАСОМ...

У I півріччі поточного року четверо ялтинських породіль відмовилися від своїх дітей, тоді як за весь 2003 рік у відділенні немовлят Ялтинського пологового будинку матерями було залишено троє дітей. Про це агентству "Контекст-медіа" повідомив завідувач відділення новонароджених Олександр Шаров.
"Дітей кидають ті, у кого немає засобів до існування", - відзначив О. Шаров.
За інформацією завідувача відділення, усього в січні - червні в пологовому будинку Ялти народилося 458 немовлят, що на 35 більше, ніж за аналогічний період минулого року. Торік в Ялті народилося
938 дітей, що на 201 більше, ніж у 2002 році.


Під стінами древнього Сурб-Хачу

Неподалік Старого Криму (колись це місто називалося Солхат) ще у 1338 році біженці-вірмени побудували великий монастир Сурб-Хач, що в перекладі означає Святий Хрест. Це одна з найголовніших і найстаріших вірменських святинь, що збереглася до наших днів, і не лише в Криму, а й в усій Європі. Тож не дивно, що на найбільші свої національні свята збираються тут вірмени з Криму і з ближнього та дальнього зарубіжжя.
Одне з найулюбленіших вірменських свят - Вардавар. Здавна, зібравши і освятивши у храмі перші плоди нового врожаю, зі сподіваннями на наступний добрий урожай збиралися вірмени на народне свято. Головним героєм на ньому була чиста, жива, джерельна вода, якою прийнято обливати одне одного, бо це, за повір'ям, принесе здоров'я, добро і удачу. Ну, і звичайно, що ж то за свято без традиційної шурпи, пісень, музики, танців, веселого дитячого сміху і - молитви...

Несприятливі дні і години в серпні

8, неділя (00.00 - 2.00);
12, четвер (1.00 -4.00);
13, п'ятниця (11.00 - 14.00);
16, понеділок (3.00 - 6.00);
17, вівторок (00.00 - 6.00);
23, понеділок (12.00 - 15.00);
24, вівторок (20.00 - 23.00);
30, понеділок (00.00 - 6.00).

СІМФЕРОПОЛЬСЬКА МІЖНАРОДНА ШКОЛА
- Єдиний в Криму загальноосвітній навчальний заклад, у якому здійснюється навчання трьома мовами - російською, українською, англійською.
- Щоденні заняття англійською мовою з 5 років дозволять Вашій дитині до 8-го класу цілком опанувати знаннями цього напряму і вивчати точні та природничі науки мовою міжнародного значення.
- Можливість вибору мови навчання (українська, російська, англійська).
- Кабінети, обладнані за світовими стандартами.
- Бібліотека, читальний зал, оснащені новітніми виданнями науково-методичної, енциклопедичної, художньої літератури.
- Інтернет для кожного учня.
- Спорткомплекс, тренажерний зал.
- Наповнюваність класу - не більше 16 чоловік.
- Послуги практичного психолога і логопеда: діагностика, корекція.
- Кваліфіковане медичне обслуговування.
- Виконання домашніх завдань під контролем педагога-вихователя, який володіє англійською мовою.
- Транспортне обслуговування.
- Робота Клубу вихідного дня: екскурсії, поїздки, подорожі.
- Школа вихідного дня: вивчення мов за вибором, оволодіння комп'ютерною грамотністю, ізостудія,
музична школа, хореографія.
Ми чекаємо Вас у нашій школі!
Адреса: 95024, м. Сімферополь, вул. Барикадна, 59/а. Тел./факс: 8 (0652) 54-06-06.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #32 за 06.08.2004 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=2289

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков