Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4565)
З потоку життя (7298)
Душі криниця (4253)
Українці мої... (1709)
Резонанс (2312)
Урок української (1007)
"Білі плями" історії (1866)
Крим - наш дім (1375)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (255)
Бути чи не бути? (454)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (266)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ПРЕЗИДЕНТ НА АСКОЛЬДОВ╤Й МОГИЛ╤ УШАНУВАВ ПАМ’ЯТЬ ГЕРО╥В КРУТ
Володимир Зеленський зустр╕вся з курсантами й л╕це╖стами в╕йськових навчальних заклад╕в та...


«ЧЕСТЬ ДЛЯ МЕНЕ»
Ахтем Се╕табла╓в показався ╕з Залужним та розпов╕в про ╖хню зустр╕ч…


УКРА╥НА В Н╤Ч НА 27 ЖОВТНЯ ВОСТАНН╢ МА╢ ПЕРЕЙТИ НА ЗИМОВИЙ ЧАС
Це передбачено ухваленим Верховною Радою законом, яким скасовано перех╕д з л╕тнього на зимовий...


ВОЛЯ ДО ПЕРЕМОГИ
В╕д початку повномасштабного рос╕йського вторгнення загинуло майже 500 укра╖нських спортсмен╕в ╕...


ТРИ ДЕСЯТИЛ╤ТТЯ ДОПОМОГИ
Управл╕ння Верховного ком╕сара ООН у справах б╕женц╕в (УВКБ ООН) розпочало свою д╕яльн╕сть в...




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #50 за 11.12.2020 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#50 за 11.12.2020
УКРА╥НА МА╢ Л╤БЕРАЛ╤ЗУВАТИ П╤ДХОДИ ДО ДОКУМЕНТ╤В, ВИДАНИХ НА ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОР╤ЯХ

Уряд ма╓ розробити механ╕зми, як╕ забезпечать врахування ╕нформац╕╖ з документ╕в, виданих на тимчасово окупованих територ╕ях, а також визначитись ╕з запровадженням концепц╕╖ перех╕дного правосуддя в Укра╖н╕.
Таких висновк╕в д╕йшли учасники онлайн-дискус╕╖ п╕д час п’ято╖ Правозахисно╖ НеКонференц╕╖ на тему “Документи, видан╕ в окупац╕╖: визнавати не можна ╕гнорувати”, переда╓ кореспондент видання ZMINA.
“Якщо говорити, що ми не визна╓мо цих документ╕в, то це означа╓, що ми в╕дкида╓мо, не працю╓мо з величезним масивом ╕нформац╕╖ ╕ не створю╓мо жодних механ╕зм╕в, щоб ╕нформац╕я, що м╕ститься в цих документах, опинилася в державних органах Укра╖ни. ╤ це в той час, коли Рос╕я пост╕йно та систематично л╕берал╕зу╓ сво╓ законодавство стосовно укра╖нських громадян, як╕ проживають на сход╕. Така ситуац╕я ма╓ п╕дштовхнути державу Укра╖на до напрацювання в╕дпов╕дних механ╕зм╕в узяття до уваги та використання ╕нформац╕╖ з документ╕в, виданих на окупованих територ╕ях”, – пояснила менеджерка з адвокац╕╖ Центру прав людини ZMINA Альона Луньова.
Вона пояснила, що нараз╕ ╓ дв╕ ситуац╕╖, коли враховуються в╕домост╕. 2018 року закон про в╕дновлення суверен╕тету на тимчасово окупованих територ╕ях Донецько╖ та Лугансько╖ областей фактично дозволив укра╖нським РАЦСам приймати документи про народження та смерть, видан╕ на цих територ╕ях, щоб видавати громадянам д╕йсн╕ св╕доцтва укра╖нського зразка. Окр╕м цього, укра╖нськ╕ виш╕ приймають ╕нформац╕ю з осв╕тн╕х документ╕в, виданих на окупованих територ╕ях, коли аб╕тур╕╓нт вступа╓ до укра╖нських ВНЗ.  
Атестати, паспорти, дипломи, медичн╕ дов╕дки, трудов╕ книжки, догов╕р про продаж нерухомост╕, документи з усиновлення – вс╕ ц╕ документи Укра╖на не визна╓, якщо вони видан╕ окупац╕йною владою, що ма╓ негативн╕ насл╕дки для щонайменше 4 млн громадян Укра╖ни в окупац╕╖.
Правозахисники наголошують, що вони не виступають за те, щоб державн╕ органи визнавали документи, видан╕ незаконними формуваннями, а лишень щоб вони брали до в╕дома необх╕дну ╕нформац╕ю для в╕дновлення права сво╖х громадян та припинення порушення. Вони наполягають, що держава ма╓ шукати меж╕ в робот╕ з такими документами.
Радниця з юридичних питань Управл╕ння Верховного ком╕сара ООН в справах б╕женц╕в Л╕д╕я Кузьменко звернула увагу, що нин╕шн╓ становище призводить до того, що держава не зна╓ юридично про долю сво╖х громадян.
За оц╕нками управл╕ння, з 2015 року в окремих районах Донецько╖ та Лугансько╖ областей народилося 97 тисяч д╕тей, щонайменше 62 тисяч╕ з них не мають св╕доцтв про народження укра╖нського зразка. У тимчасово окупованому Криму з╕ 128 тисяч д╕тей менш н╕ж 13 тисяч отримали укра╖нськ╕ св╕доцтва.
“Якщо з╕ св╕доцтвами про смерть можна говорити про запоб╕жники задля захисту майнових прав ╕нших людей чи щоб не допускати ситуац╕╖, коли винн╕ в злочинах уникатимуть в╕дпов╕дальност╕, то з╕ св╕доцтвами про народження значно прост╕ше. Д╕ти н╕ в чому не винн╕. Для них важливо мати св╕доцтво про народження, бо це ключ до реал╕зац╕╖ та захисту ╖хн╕х прав”, – вважа╓ Л╕д╕я Кузьменко.  
“Зрозум╕ймо, що держава – це не територ╕я, це люди. Якщо в довгостроков╕й перспектив╕ йдеться про повернення, ре╕нтеграц╕ю цих територ╕й у ╓диний правовий прост╕р Укра╖ни, то ми насамперед ма╓мо говорити про людей. Окр╕м цього, держава ма╓ виконувати сво╖ зобов’язання за Конвенц╕╓ю про скорочення випадк╕в безгромадянства, а вс╕ ц╕ не пом╕чен╕ державою д╕ти перебувають п╕д ризиком безгромадянства”, – додала вона.
Перша заступниця представника президента Укра╖ни в Автономн╕й Республ╕ц╕ Крим Дар’я Свиридова розпов╕ла, що нараз╕ перед державою сто╖ть завдання створити можлив╕сть для громадян в окупац╕╖ скористатися частиною державних послуг онлайн.
За ╖╖ словами, серед кримчан найпопулярн╕ш╕ (80%) паспортн╕ послуги, ╕нш╕, пов’язан╕ з отриманням св╕доцтва про народження або смерть. Ус╕ вони вимагають значних зусиль та ресурс╕в для укра╖нц╕в на окупован╕й територ╕╖.
“Нараз╕ робоча група з учасник╕в М╕н╕стерства цифрово╖ трансформац╕╖, М╕нре╕нтеграц╕╖, Представництва президента Укра╖ни в АРК опрацьову╓ перел╕к можливих послуг, як╕ могли б надавати мешканцям окупованих територ╕й онлайн. Також завдання номер один для держави – роз’яснити нашим громадянам можливост╕ електронно-цифрового п╕дпису. Ми обм╕ркову╓мо те, щоб передбачити на КПВВ м╕сця для податк╕вц╕в, як╕ б видавали ц╕ п╕дписи, та як прибрати бар’╓ри задля отримання цих п╕дпис╕в”, – сказала Дар’я Свиридова.
Ганна Христова, кер╕вниця про╓кту “Внутр╕шн╓ перем╕щення в Укра╖н╕: розробка тривалих р╕шень” Оф╕су Ради ╢вропи переконана, що Укра╖н╕ н╕хто не скаже, як╕ необх╕дно запроваджувати механ╕зми, в╕дпов╕даючи на виклики збройного конфл╕кту, ут╕м вона ма╓ використовувати практику ╢вропейського суду з прав людини. 
“Перше слово з механ╕змами ма╓ сказати держава. Зараз уже накопичилися питання, як╕ необх╕дно розв’язувати, адже це важливо для майбутньо╖ ре╕нтеграц╕╖ окупованих територ╕й. Зараз в╕дновлення територ╕ально╖ ц╕л╕сност╕ Укра╖ни несе страх для людей в окупац╕╖, бо вони не знають, що з ними буде дал╕, чи чекатиме ╖х в╕дпов╕дальн╕сть за проживання в окупац╕╖. Будь-яка незрозум╕л╕сть подальшо╖ пол╕тики Укра╖ни, зокрема щодо документ╕в, виданих в окупац╕╖, ╓ фактором страху, бо люди не хочуть ╕ бояться додаткових проблем для себе. Саме тому держава ма╓ знайти ч╕тк╕ в╕дпов╕д╕ на ц╕ та ╕нш╕ питання, як╕ виникають у мешканц╕в окупованих територ╕й. Ми оч╕ку╓мо, що загальний вектор державно╖ пол╕тики в ц╕й сфер╕ буде заданий концепц╕╓ю перех╕дного правосуддя, яка нараз╕ опрацьову╓ться в Оф╕с╕ президента”, – резюмувала Альона Луньова. 
https://zmina.info/news

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #50 за 11.12.2020 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=22844

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков