Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3702)
З потоку життя (6912)
Душі криниця (3712)
Українці мої... (1513)
Резонанс (1614)
Урок української (997)
"Білі плями" історії (1757)
Крим - наш дім (534)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (238)
Бути чи не бути? (71)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ВАЛЕНТИН БУТ: ТИМ, ХТО НОСИТЬ ШОРИ
Як я те бачу, б╕да нашо╖ пол╕тики в тому, що вона н╕як не вийде з-п╕д впливу злого ╕нтелекту,...


ВАЛЕНТИН БУТ: ОПЕРАЦ╤Я "УСИК", або QUI PRODEST?
Цього бою чекали в╕д самого березня, але COVID-19 ╕ тут вн╕с сво╖ правки. Як би там не було, б╕й...


З БЛОГУ ГАЛИНИ ПАГУТЯК: ГАЛИЦЬК╤ ПРИПОВ╤СТКИ
Ск╕льки присл╕в’╖в може процитувати випускник укра╖нсько╖ школи? А дорослий укра╖нець з...


ВАЛЕНТИН БУТ: УКРА╥НСЬКЕ КНИГОВИДАВНИЦТВО: РЕАН╤МУВАТИ НЕ МОЖНА ПОХОВАТИ
Проблема з в╕тчизняним книговидавництвом поляга╓ в ряд╕ об'╓ктивних ╕ суб'╓ктивних фактор╕в, д╕я...


З БЛОГУ ГАЛИНИ ПАГУТЯК: КРОВ ОПИР╤В
Мене важко чимось налякати. Вс╕ляк╕ макабричн╕ ╕стор╕╖ читаю охоче, якщо вони автентичн╕, а не...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #47 за 20.11.2020 > Тема "Резонанс"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#47 за 20.11.2020
З БЛОГУ ГАЛИНИ ПАГУТЯК: ЦИН╤ЧН╤ ПОРАДИ ЧИТАЧАМ СУЧЛ╤ТУ

Серед усього книжкового  розма╖ття щойно спечених л╕тературних т╕стечок важко ор╕╓нтуватись самому. Звернення на кшталт:  « людоньки, порадьте» тут не надто доречн╕, бо в людей дуже р╕зн╕ смаки, часом нав╕ть вульгарн╕. Хочете стати знавцем сучасно╖ л╕тератури – начитуйте все  п╕дряд ╕ до останньо╖ стор╕нки. Для початку корисно осво╖ти хоча б к╕лька автор╕в,можна в алфав╕тному порядку – в╕д А до Я. Як правило, в книгарнях ╓ полички, де все  посортовано. Просто читайте, якщо у вас нав╕ть нема╓ автографа ╕ ви н╕коли не бачили живого автора. До к╕нця. Може бути важко, але в майбутньому грош╕ з гаманця не п╕дуть на казна-що, а книжка не опиниться в пакунку допомоги нашим хлопцям на фронт╕. Хай вони отримують найкраще.
Особливо рекомендую св╕тов╕ бестселери, видан╕ великими комерц╕йними видавництвами. ╥х можна взяти в б╕бл╕отеках, куди ╖х щедро постача╓ за грош╕ з ваших же податк╕в ╤нститут п╕дтримки комерц╕йних видавництв. Любовн╕ романи, трилери, тфентез╕, дитяч╕ книжки. По жанрах ╕ авторах. Треба прочитати якнайб╕льше також прем╕йованих, беатиф╕кованих в╕тчизняних автор╕в, як╕ написали «романи десятил╕ття, стол╕ття ╕ тисячол╕ття». Розслабтесь, не напружуйтесь, просто читайте, бо книжки, як вважають нин╕ експерти, не для розмисл╕в, а для вт╕хи. Десь через п╕вроку-р╕к настане злам. Вас або знудить, або ви станете переконаним адептом сучл╕ту, його рабом, ╕ рука н╕защо не потягнеться до високо╖ полиц╕ чи класики. Ще можна стати фанатом, одержимим одним автором, або проситись у експерти ╤нституту п╕дтримки комерц╕йних видавництв. Бо ви ще й прочитали багато ╕ не будете просто зн╕чев’я тицяти пальчиком у яскраву обкладинку й казати  – Хочу цю! А скажете – Ах, м╕й улюблений автор, абажаю!
Нудота – ознака появи критичного мислення ╕ зачаток ╕мун╕тету. Згорда кинута фраза: Я б╕льше не читаю сучл╕т, бо мене в╕д нього нудить, – у цьому випадку ознака не сноб╕зму, а респектабельност╕ й доброго художнього смаку. Бо ви все це читали ╕ зна╓те, що р╕к або п╕вроку перебували  "в хл╕в╕ з мерцями", як  казав Ян Щасний Гербурт. Т╕льки в╕н жартував, навчаючись у ╤нгольштадському ун╕верситет╕ у 16 ст., бо читав, а не тусувався в шинку як золота шляхетська молодь. ╤ став одним з найосв╕чен╕ших людей свого часу. А в глобальному св╕т╕ сучл╕ту повно живих мерц╕в, як╕ штампують одн╕ й т╕ сам╕ тексти з паперовими персонажами. ╤ в Укра╖н╕ вони ╓, позолочен╕ та коронован╕, яких нав╕ть вважають моральними авторитетами. Ми скоро наздоженемо ╢вропу ╕ переплюнемо Америку, бо там ще ╕сну╓ профес╕йна етика пом╕ж рецензент╕в ╕ критик╕в.Письменнику етика непотр╕бна - чим б╕льше в╕н розкомплексований, тим популярн╕ший ╕ до нього летять ус╕ мухи.
Отож, щоб стати мудрим ╕ респектабельним читачем, треба  наступати ╕ наступати на т╕ сам╕ грабл╕, до появи мозол╕в на чол╕. Зате вас н╕коли не заманять у пастку п╕аром, рекламою ╕ крутизною автора. Ви розгорнете книжку незнайомця чи незнайомки, прочита╓те стор╕нку ╕ в╕дчу╓те одразу, чи вона пахне трупом, а чи польовими кв╕тами. Гарн╕ книги допомагають залишатись собою у цьому перехнябленому звар╕йованому св╕т╕ – ось все, що  вам потр╕бно знати.
Листопад 14, 2020 р.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #47 за 20.11.2020 > Тема "Резонанс"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=22797

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков