Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3656)
З потоку життя (6876)
Душі криниця (3699)
Українці мої... (1507)
Резонанс (1600)
Урок української (997)
"Білі плями" історії (1755)
Крим - наш дім (534)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (238)
Бути чи не бути? (71)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ТЕМА КРИМУ НЕДОСТАТНЬО ВИСВ╤ТЛЮ╢ТЬСЯ В УКРА╥НСЬКИХ ЗМ╤
Про це заявили учасники досл╕дження «Крим: поза зоною досяжност╕?» з Школи пол╕тично╖...


С╤МФЕРОПОЛЬЦ╤ ЖАЛ╤ЮТЬСЯ НА ЧОРНУ ВОДУ З КРАН╤В
У анексованому Рос╕╓ю С╕мферопол╕ у квартирах з кран╕в почала текти чорна вода.


СИТУАЦ╤Я З КОРОНАВ╤РУСОМ В УКРА╥Н╤ ТА СВ╤Т╤
Загалом з початку еп╕дем╕╖ коронав╕русу в Укра╖н╕ п╕дтвердили 188 106 випадк╕в зараження...


ПОНАД 70% УКРА╥НЦ╤В ХОЧУТЬ, ЩОБ ╥ХН╤ Д╤ТИ ТА ОНУКИ ЗАЛИШИЛИСЯ ЖИТИ В УКРА╥Н╤
Щодо проживання у сво╓му м╕ст╕ та сел╕, то 61% хот╕ли б, щоб ╖хн╕ нащадки продовжували жити в ц╕й...


ОКУПАЦ╤Я КРИМУ РОС╤╢Ю ПРИЗВЕЛА ДО ВТРАТИ 70% МОРСЬКИХ АКТИВ╤В УКРА╥НИ
За п╕дтримки м╕жнародних партнер╕в Укра╖на в╕дновлю╓ в╕йськовий флот, зокрема шляхом буд╕вництва...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #27 за 03.07.2020 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#27 за 03.07.2020
«КРИМСЬКОТАТАРСЬКИЙ ПРАПОР - СИМВОЛ ОПОРУ ОКУПАЦ╤╥»

Минуло╖ п'ятниц╕ у Ки╓в╕ на Майдан╕ Незалежност╕ в╕дбувся м╕тинг, присвячений Дню кримськотатарського прапора. 
Тому передував автопроб╕г по Ки╓ву ╕ хода з блакитними стягами Хрещатиком, як╕ стали традиц╕йними 26 червня - у день нац╕онального прапора кор╕нного народу окупованого п╕вострова.
Як переда╓ кореспондент Укр╕нформу, голова Меджл╕су кримськотатарського народу Рефат Чубаров у першу чергу прив╕тав з Днем кримськотатарського прапора «геро╖чний, в╕дважний ╕ волелюбний народ, який не злякався рос╕йських окупант╕в».
«У ц╕ дн╕, щоб п╕дняти дух народу, наша молодь, актив╕сти, члени Меджл╕су кримськотатарського народу побували у кожному куточку Криму, в╕дв╕дали ветеран╕в нац╕онального руху. На кожному кроц╕ ╖хньому руху з прапорами робилися перешкоди ╕ лунали погрози в╕д окупант╕в, але вони не злякалися. Спасиб╕ ╖м за це», - сказав Чубаров.
Сьогодн╕, зазначив в╕н, в╕дбулося ╕ сходження з кримськотатарськими прапорами на символ Криму - гору Ак-Кая (Б╕ла скеля).
«Це вселя╓ впевнен╕сть у тому, що п╕сля в╕дновлення суверен╕тету Укра╖ни над Кримом, поруч ╕з державним укра╖нським прапором майор╕тиме кримськотатарський як оф╕ц╕йний прапор кримськотатарсько╖ нац╕онально╖ автоном╕╖», - сказав глава Меджл╕су.
В╕н закликав укра╖нське сусп╕льство об'╓днатися проти сп╕льного ворога, проти держави-агресора з метою в╕дновлення суверен╕тету над Кримом.
«Проблема в╕дновлення суверен╕тету над Кримом ма╓ об'╓днати всю Укра╖ну. Нам не потр╕бн╕ протир╕ччя всередин╕ сусп╕льства, м╕ж г╕лками влади ╕ м╕ж парт╕ями, вони не дадуть нам сил повернути Крим ╕ об'╓днатися навколо сп╕льного ворога», - вважа╓ Чубаров.
Перед учасниками м╕тингу виступив колишн╕й пол╕тв'язень Володимир Балух, який закликав ус╕х до любов╕ до прапора, що з╕брав людей на площ╕.
«Цей прапор об'╓дну╓ не т╕льки людей одн╕╓╖ нац╕╖, а людей ус╕х нац╕й. Я хочу закликати вс╕х до любов╕ до прапора, який нас ус╕х сьогодн╕ з╕брав, до любов╕ один до одного, до наших корен╕в ╕ нашо╖ культури. Я, як укра╖нець Криму, закликаю ус╕х прискорити процес, у результат╕ якого кримськотатарський прапор стане оф╕ц╕йним прапором Криму», - сказав Балух.
Ще один кримський пол╕тв'язень ╤сма╖л Рамазанов подякував учасникам м╕тингу за п╕дтримку кримськотатарського народу ╕ «за те, що трима╓те в руках найц╕нн╕ше, що ╓ у кожного народу - його прапор».
За його словами, прапор, з яким в╕н прийшов на м╕тинг, ма╓ особливу ц╕нн╕сть.
«На мо╖х плечах лежить кримськотатарський прапор, на якому п╕дписалися кримськотатарськ╕ б╕йц╕, що обороняють нашу кра╖ну на Сход╕. Хочу сказати, що цей прапор обов'язково по╖де в музей м.Севастополя п╕сля деокупац╕╖ Криму. В╕н буде у в╕льному Криму, ╕ ми вс╕ зробимо все, щоб Крим став в╕льним», - сказав колишн╕й пол╕тв'язень.
За словами члена Меджл╕су кримськотатарського народу Гаяни Юксель, День кримськотатарського прапора пов'язаний з днем, коли кримськ╕ татари, як╕ повернулися на батьк╕вщину, провели у Криму св╕й Курултай.
«Саме в цей день - 26 червня 1991 року - в С╕мферопол╕ в╕дбулася перша сес╕я другого Курултаю кримськотатарського народу, на як╕й кримськ╕ татари сказали, що повернулися на ╕сторичну батьк╕вщину, що будуть тут жити, будувати будинки ╕ виховувати д╕тей. ╤ вже на трет╕й сес╕╖ 5-го Курултаю цей день був визнаний нац╕ональним святом», - розпов╕ла член Меджл╕су.
День кримськотатарського прапора - день вшанування нац╕онального прапора кримських татар, кор╕нного народу Криму. В╕дзнача╓ться 26 червня з 2010 року.

***
На флагштоку б╕ля буд╕вл╕ М╕н╕стерства закордонних справ Укра╖ни у Ки╓в╕ урочисто п╕днято кримськотатарський прапор. Почесну м╕с╕ю п╕дняття прапора виконали м╕н╕стр закордонних справ Дмитро Кулеба, голова Меджл╕су кримськотатарського народу Рефат Чубаров ╕ л╕дер кримськотатарського народу Мустафа Джем╕л╓в, пов╕домля╓ кореспондент Укр╕нформу.
«Ми п╕дн╕ма╓мо на флагштоках прапори, як╕ мають для нас, для Укра╖ни, особливе значення, ╕ прапор кримських татар – один з таких прапор╕в. Я хочу запевнити вс╕х, що для нас у МЗС тема захисту прав кримських татар, як╕ залишилися у незаконно окупованому Криму, тема деокупац╕╖ Криму завжди буде пр╕оритетом, ╕ ми не зупинимося до тих п╕р, поки не переможемо, поки цей прапор, який ми сьогодн╕ п╕дн╕ма╓мо, разом з укра╖нським прапором не п╕дн╕меться в ус╕х м╕стах, населених пунктах Автономно╖ Республ╕ки Крим та м╕ст╕ Севастопол╕», - сказав у виступ╕ на урочист╕й церемон╕╖ Кулеба.
В╕н зазначив, що кримськотатарський прапор сьогодн╕ символ╕чно п╕дн╕ма╓ться не лише у Ки╓в╕, а скр╕зь у св╕т╕, де присутня Укра╖на, як св╕дчення того, що Крим щодня залиша╓ться у думках ╕ робот╕ укра╖нських дипломат╕в.
Чубаров, сво╓ю чергою, в╕дзначив, що вшанування кримськотатарського нац╕онального прапора Укра╖нською державою й укра╖нським сусп╕льством св╕дчить про повагу до ╕стор╕╖ кор╕нного народу Криму та нада╓ впевнен╕сть ус╕м громадянам Укра╖ни, як╕ живуть у тимчасово окупованому Криму, у в╕дновленн╕ державного суверен╕тету Укра╖ни над Кримом.
«Я впевнений у нев╕дворотност╕ того часу, коли над ус╕м Кримом знову замайорить державний прапор Укра╖ни, а поруч ╕з ним – кримськотатарський прапор у якост╕ оф╕ц╕йного прапора Кримськотатарсько╖ нац╕онально-територ╕ально╖ автоном╕╖ у склад╕ Укра╖нсько╖ держави», - заявив Чубаров.

***
В╕домий укра╖нський спортсмен севастополець Олег Софяник чотири сво╖х запливи присвятив кримськотатарському народу ╕ його прапору, який, на думку плавця, уособлю╓ сьогодн╕ боротьбу за справедлив╕сть ╕ оп╕р окупац╕╖. Про це Софяник сказав у коментар╕ кореспонденту Укр╕нформу.
«У мене було чотири запливи, присвячених поверненню кримськотатарського народу з депортац╕╖ 1944 року. Перший заплив - через Червоне море в ╢гипт╕ у 2013 роц╕, другий - у 2015 роц╕ в Туреччин╕ в Егейському мор╕ ╕ в 2019 роц╕ два екстремальних запливи в холодн╕й вод╕ в Севастопол╕», - розпов╕в Софяник.
За його словами, в╕н ще у 80-╕ роки п╕дтримував кримських татар як╕ поверталися на батьк╕вщину.
«Я колишн╕й дисидент ╕ активно п╕дтримував кримськотатарський народ у його боротьб╕ за повернення на батьк╕вщину ще у 80-╕ роки. Кримськотатарський прапор для мене ╓ одним ╕з символ╕в боротьби за свободу ╕ справедлив╕сть, а в нин╕шн╕й час - ╕ символом опору пут╕нському режиму та окупац╕╖ Криму», - зазначив дисидент.
Софяник заявив, що ви╖хав з окупованого Криму через пересл╕дування рос╕йських силовик╕в, але плану╓ продовжити свою правозахисну д╕яльн╕сть, зокрема вважа╓ за необх╕дне домагатися визнання ФСБ терористичною орган╕зац╕╓ю.
«Я планую продовжувати правозахисну д╕яльн╕сть. Необх╕дно домагатися зв╕льнення укра╖нських пол╕тв'язн╕в у Рос╕╖ та в окупованому Криму, домагатися визнання на м╕жнародному р╕вн╕ ФСБ ╕ ЦПЕ (Центр протид╕╖ екстрем╕зму, п╕дрозд╕л МВС РФ - ред.) терористичними орган╕зац╕ями, на зразок ╤Д╤Л», - сказав Софяник.
В╕н також ма╓ нам╕р продовжити тренування, щоб сво╖ми запливами привертати увагу до проблем кримських татар ╕ в ц╕лому окупованого Криму.
«Я тренуюся регулярно на Дн╕пр╕, планую тривалий заплив, присвячений кримськотатарському народу. Спод╕ваюся також привернути увагу св╕тово╖ сп╕льноти до проблеми окупованого Криму», - зазначив спортсмен.
Олег Софяник - дисидент ╕ проукра╖нський актив╕ст, плавець-марафонець, рекордсмен Книги рекорд╕в Укра╖ни. Нещодавно покинув захоплений п╕востр╕в. Перейти контрольований РФ адм╕н╕стративний кордон Криму з материковою Укра╖ною йому вдалося лише з третьо╖ спроби.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #27 за 03.07.2020 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=22473

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков