Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3755)
З потоку життя (6958)
Душі криниця (3741)
Українці мої... (1518)
Резонанс (1628)
Урок української (997)
"Білі плями" історії (1763)
Крим - наш дім (534)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (238)
Бути чи не бути? (71)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
УКРА╥НСЬКА ДЕЛЕГАЦ╤Я ╤Н╤Ц╤Ю╢ СТВОРЕННЯ У ПАР╢ «КРИМСЬКО╥ ПЛАТФОРМИ»
про це голова делегац╕╖, народний депутат в╕д «Слуги народу» Мар╕я Мезенцева заявила...


УКРА╥НА ╤Н╤Ц╤Ю╢ У ПАР╢ ДЕБАТИ ПРО ПОРУШЕННЯ РОС╤╢Ю ПРАВ ЛЮДИНИ У КРИМУ
Формат дебат╕в ╕з загальних питань не передбача╓ ухвалення резолюц╕╖.


УКРА╥НА В ОБС╢ ЗАКЛИКАЛА ТИСНУТИ НА РОС╤Ю ЧЕРЕЗ ПОРУШЕННЯ У КРИМУ
Про це заявив Пост╕йний представник Укра╖ни при м╕жнародних орган╕зац╕ях у В╕дн╕ ╢вген╕й Цимбалюк...


ОКУПАНТИ В КРИМУ ПРОВОДЯТЬ ПРИМУСОВ╤ ЩЕПЛЕННЯ «ВАКЦИНОЮ НЕВ╤ДОМО ЯКО╥ ЯКОСТ╤»
Про це на сп╕льних ком╕тетських онлайн-слуханнях на тему "Зовн╕шньопол╕тичн╕ аспекти деокупац╕╖...


НОВИЙ КОМ╤САР ОБС╢ ОБ╤ЦЯ╢ ЗАЙМАТИСЯ ПИТАННЯМИ УТИСК╤В У КРИМУ ТА НА ДОНБАС╤
Новий верховний ком╕сар ОБС╢ у справах нац╕ональних меншин (ВКНМ) Кайрат Абдрахманов пооб╕цяв...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:
Click for Simferopol, Ukraine Forecast
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #21 за 22.05.2020 > Тема "З перших уст"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#21 за 22.05.2020
Р╤К ПРЕЗИДЕНТСТВА ЗЕЛЕНСЬКОГО

Узагальню╓мо в╕дпов╕д╕ на запитання учасник╕в пресконференц╕╖ Президента Укра╖ни Володимира Зеленського, що в╕дбулася б╕ля Мар╖╖нського палацу у Ки╓в╕

На в╕дм╕ну в╕д попереднього сп╕лкування Володимира Зеленського з представниками укра╖нських та заруб╕жних ЗМ╤, 11 жовтня 2019 року, коли майже 14-годинний пресмарафон побив св╕товий рекорд тривалост╕, цього разу орган╕затори ╕ учасники заходу жодних “рекордних амб╕ц╕й” не мали. Головне – атмосфера сп╕лкування (зах╕д в╕дбувався просто неба, ╕нод╕ – п╕д дощем, ╕з дотриманням дистанц╕╖ та ╕нших вимог еп╕дбезпеки) ╕ зм╕ст розмови. Завдяки “традиц╕йному” формату пресконференц╕╖ вдалося уникнути масового повторення запитань, за що критикували згаданий уже рекордний пресмарафон, ╕ сконцентруватися на найважлив╕ших сенсах. За понад три години сп╕лкування ╕з журнал╕стами глава держави в╕дпов╕в на к╕лька десятк╕в запитань, що стосувалися найактуальн╕ших для Укра╖ни проблем – зокрема, в╕йни ╕ миру, протид╕╖ коронав╕русу, шлях╕в протистояння економ╕чн╕й криз╕ та подолання б╕дност╕, кадрових призначень, розсл╕дування резонансних злочин╕в ╕ непростих в╕дносин влади ╕з пол╕тичним опонентами та укра╖нським ол╕гархатом. Укр╕нформ узагальнив деяк╕ важлив╕ меседж╕...

Про боротьбу ╕з COVID-19, ╖╖ геро╖в ╕ послаблення карантину

У 15 областях повн╕стю виплатили надбавки за березень у 300% посадових оклад╕в медикам, котр╕ перебувають на передов╕й боротьби ╕з коронав╕русом. У цьому запевнив глава держави, в╕дпов╕даючи на перш╕ запитання журнал╕ст╕в. Затримки ╕з виплатами Володимир Зеленський пояснив “техн╕чними причинами”. Адже необх╕дн╕ кошти держава перерахувала на м╕сця понад м╕сяць тому.
Президент п╕дтвердив, що з 22 травня в Укра╖н╕ запрацю╓ м╕ський та прим╕ський транспорт. З 25 травня в╕дкриють дитсадки. Водночас, за словами глави держави, лише 6 рег╕он╕в готов╕ до в╕дновлення м╕жобласного сполучення. Тож ╕з цим доведеться почекати.

Про м╕нський процес, мирне врегулювання, сп╕лкування ╕з Пут╕ним ╕ Крим

За словами Володимира Зеленського, Укра╖на готова вести переговори з представниками тимчасово окупованих територ╕й у М╕нську за умови, що т╕ мають укра╖нське громадянство, а не хизуються паспортами держави-агресора. Водночас, за оц╕нками президента, "м╕нську групу" вдалося перезавантажити, п╕двищивши статус переговорного процесу. Одним ╕з головних результат╕в цих перемовин глава держави вважа╓ зв╕льнення десятк╕в укра╖нських громадян ╕з полону у пророс╕йських бойовик╕в. В╕н оч╕ку╓ на черговий обм╕н утримуваними особами п╕сля спаду еп╕дем╕╖.
Також п╕сля послаблення карантину в Укра╖н╕ та у ╢вроп╕, за словами Зеленського, може в╕дбутися й сам╕т глав держав нормандського формату. Л╕дери Н╕меччини ╕ Франц╕╖ п╕дтримують ╕дею проведення тако╖ зустр╕ч╕. Що ж до контакт╕в Зеленського з президентом РФ, то останн╕м часом ╖х узагал╕ не було – через концентрац╕ю стор╕н на розв’язанн╕ внутр╕шн╕х проблем. "Зараз вс╕ займаються сво╖ми кра╖нами через коронав╕рус", – пояснив президент.
Водночас Володимир Зеленський визнав, що, на в╕дм╕ну в╕д проблематики мирного врегулювання на Донбас╕, яка пост╕йно присутня на св╕товому порядку денному, питання Криму на м╕жнародних майданчиках обговорюють недостатньо. При цьому позиц╕я наших м╕жнародних партнер╕в незм╕нна: США, Канада ╕ ╢С (включаючи Н╕меччину та Франц╕ю) публ╕чно визнають – доки Крим не повернуть Укра╖н╕, санкц╕╖ проти Рос╕╖ скасовувати не будуть.

Про економ╕ку й (не)завершення “епохи б╕дност╕”

Напряму п╕дтримати б╕знес, який постраждав в╕д коронав╕русу, вливши в економ╕ку десятки чи сотн╕ м╕льярд╕в долар╕в, як це роблять заможн╕ держави, Укра╖на не може. Тому ╕ надал╕ йтиме шляхом податкових, орган╕зац╕йних та регуляторних послаблень, що допоможуть малим ╕ середн╕м п╕дпри╓мцям стати на ноги по завершенн╕ карантину. ╤нше важливе завдання – забезпечення прийнятних умов кредитування реального сектора економ╕ки ╕ населення. Президент запевнив, що влада намага╓ться "дотиснути" банк╕вську систему, щоб запустити кредитування б╕знесу п╕д низьк╕ в╕дсотки. "5-7-9%" – це перша програма, за якою люди можуть отримувати кредити не п╕д 25– 30%. Вже р╕к я борюся, щоб у нас ╕потека була п╕д 10%. Найближчим часом це стане реальн╕стю", – запевнив Зеленський.
Водночас глава держави погодився ╕з журнал╕стами, що до “завершення епохи б╕дност╕” в Укра╖н╕ ╕ще далеко. Зокрема, зараз вт╕ленню в╕дпов╕дних нам╕р╕в заважа╓ св╕това криза. "К╕нець епохи б╕дност╕ в Укра╖н╕ стов╕дсотково не настав. В╕н не може настати, коли криза у св╕т╕. Коли ви отримали б╕дну кра╖ну, повинн╕ робити кроки, зм╕нювати ╖╖. У нас нема╓ просто так грошей, вони не падають з неба", – констатував президент.
Один з вар╕ант╕в залучення кошт╕в у в╕тчизняну економ╕ку – залучення прямих ╕нвестиц╕й. За словами Зеленського, вже готовий законопро╓кт щодо врегулювання д╕яльност╕ анонсованих ним к╕лька м╕сяц╕в тому "╕нвестиц╕йних нянь" для ╕нвестор╕в. Незабаром його заре╓струють у парламент╕. При цьому д╕ю документа поширюватимуть не т╕льки на заруб╕жних, а ╕ на внутр╕шн╕х ╕нвестор╕в. Новою верс╕╓ю про╓кту передбачено, що "╕нвестнянь" (спец╕льно закр╕плених топменеджер╕в, як╕ супроводжуватимуть д╕яльн╕сть ╕нвестора в Укра╖н╕), надаватимуть ус╕м, чи╖ кап╕таловкладення перевищать $30 млн (ран╕ше йшлося про $100 млн). Також президент пов╕домив про ймов╕рн╕ преференц╕╖ при сплат╕ податку на прибуток для ╕нвестор╕в, як╕ вкладуть в укра╖нську приватизац╕ю в╕д $10 млн.
Володимир Зеленський розпов╕в, що до внесення на розгляд парламенту готовий законопро╓кт про амн╕ст╕ю кап╕тал╕в. Який дозволить легал╕зувати ╕ спрямувати в “б╕лу” економ╕ку десятки чи й сотн╕ м╕льярд╕в гривень. "Амн╕ст╕ю оголосимо цього року – повинн╕ це зробити, ми домовлялися ╕ об╕цяли людям", – запевнив президент. Дискус╕╖, за його словами, ведуться х╕ба що довкола параметр╕в “ф╕нансово╖ ╕ндульгенц╕╖” – в╕дсотка, п╕д який амн╕стуватимуть кап╕тали. Передбачалося, що це буде 5% на все – ╕ на грош╕, ╕ на нерухом╕сть. Тепер же ╓ пропозиц╕╖ щодо зниження в╕дсоткових ставок для легал╕зац╕╖ негрошових актив╕в.

Про дороги та ╕нш╕ напрямки “Великого буд╕вництва”

Володимир Зеленський хоче залишитися в ╕стор╕╖ як президент, котрий “зробить в Укра╖н╕ дороги”. "Завдання – побудувати вс╕ державн╕ дороги, як╕ об’╓днають кра╖ну. А це 25 тисяч (к╕лометр╕в) пр╕оритетних шлях╕в. ╤ впевнений, що до к╕нця мо╓╖ каденц╕╖ ус╕ державн╕ дороги добуду╓мо", – запевнив президент. Нин╕шн╕й же р╕к, за його словами, ма╓ стати важливою в╕хою на цьому шляху. Незважаючи на коронав╕рус ╕ кризу, роботи за програмою “Велике буд╕вництво” не припиняються. Зокрема, цьогор╕ч планують збудувати у 9 раз╕в б╕льше дор╕г, н╕ж у попередн╕ роки. За словами президента, в╕н плану╓ знайти $3 м╕льярди для буд╕вництва в Укра╖н╕ сучасних мост╕в. Нин╕, зокрема, набирають оберти роботи з╕ спорудження важливо╖ транспортно╖ артер╕╖ у Запор╕жж╕. “За 2-2,5 роки ми побуду╓мо цей м╕ст. Це буде один з найб╕льших мост╕в за всю ╕стор╕ю нашо╖ кра╖ни, ╕ ми вс╕ ним пишатимемося”, – в╕рить президент.
Також кра╖на готу╓ться ввести в експлуатац╕ю десятки шк╕л ╕ дитсадк╕в. ╢дине, що нин╕ дещо пригальмували роботи з╕ спорудження в Укра╖н╕ понад 200 сучасних приймальних в╕дд╕лень опорних л╕карень. Оск╕льки через обмеження ав╕ац╕йних перевезень ╓ проблеми ╕з постачанням для них обладнання.

Про “сво╖х” у влад╕ ╕ кадровий голод

Президент Володимир Зеленський запевнив, що признача╓ на посади виключно "чистих" людей, яким дов╕ря╓. Так в╕н в╕дреагував на закид журнал╕ста, котрий пригадав глав╕ держави його об╕цянки "не призначати кум╕в та в╕йськових друз╕в" на в╕дпов╕дальн╕ посади в держав╕. Водночас Зеленський к╕лька раз╕в повторював тезу про значний "кадровий голод" в кра╖н╕. ╤ нав╕ть запропонував журнал╕стов╕ обрати для себе будь-яку посаду в Оф╕с╕ президента та спробувати зарекомендувати себе на нов╕й робот╕, “працюючи по 25 годин на добу”, як це робить кер╕вник Оф╕су.
Щодо ваканс╕й у влад╕, Зеленський наголосив: “Я не можу знайти нормального м╕н╕стра культури, складно знайти м╕н╕стра осв╕ти”. Також, за його словами непросто шукати м╕н╕стра енергетики – зокрема, з огляду на необх╕дн╕сть забезпечення р╕внов╕ддаленост╕ ц╕╓╖ ф╕гури в╕д укра╖нських ол╕гарх╕в, чи╖ ╕нтереси в енергетичн╕й сфер╕ сконцентрувалися як н╕де.
Також Володимир Зеленський прокоментував зв╕льнення призначеного за п╕дсумками кадрових конкурс╕в кер╕вництва Державних митно╖ ╕ податково╖ служб. Зокрема, президент похвалив ексглаву митниц╕ Максима Нефьодова, назвавши його “нормальною профес╕йною людиною”. Але – пояснив, що цього замало для усп╕шно╖ боротьби ╕з хабарництвом та контрабандою на митниц╕. При цьому Зеленський не виключив, що Нефьодову можуть запропонувати нову в╕дпов╕дальну посаду. “Хочу, щоб в╕н повернувся. В╕н може працювати ╕ в Оф╕с╕ президента, ╕ в╕дпов╕дати за окрем╕ про╓кти, як╕ зможе довести до позитивного результату", – наголосив президент.
В╕н також в╕дкинув закиди журнал╕ст╕в щодо н╕бито повернення у владу людей час╕в Януковича. А ще – анонсував кадров╕ р╕шення щодо гол╕в обласних державних адм╕н╕страц╕й п╕сля завершення карантину. Також триватиме активний процес зм╕ни кер╕вник╕в районних адм╕н╕страц╕й, багатьох ╕з яких призначав ще попередн╕й президент.

Про вироки попередникам ╕ розсл╕дування резонансних справ

Президент переконаний, що покарання для його попередник╕в, зокрема, Петра Порошенка, попереду: “Думаю, вони так керували державою, що на них чека╓ дуже багато р╕зних пригод ╕ р╕зних вирок╕в”. Так в╕н в╕дреагував на низку запитань журнал╕ст╕в, як╕ натякали, що “весна посадок в Укра╖н╕” так ╕ не почалася. Зокрема, президент прокоментував оприлюднення ауд╕озапис╕в, на яких н╕бито ексв╕цепрезидент США Джозеф Байден розмовля╓ з Петром Порошенком. Зеленський сказав, що "це не останн╕й дзв╕ночок, реагувати на який мають правоохоронц╕”.
Справжн╕м ╕спитом для нин╕шнього кер╕вництва правоохоронних структур, за словами Зеленського, мають стати розсл╕дування ╕ доведення до суду резонансних справ – убивств Катерини Гандзюк ╕ Павла Шеремета. Остання, за висновками глави держави, – особливо складна. ╤ в╕дпов╕дальн╕сть за ╖╖ розсл╕дування несе особисто м╕н╕стр внутр╕шн╕х справ Арсен Аваков. "╢, на жаль, к╕лька траг╕чних справ у наш╕й кра╖н╕. З приводу Катерини Гандзюк – за мо╓╖ каденц╕╖ людей, як╕ ╖╖ вбили, – посадили. ╢ питання, хто замовив. У нас вже ╓ в╕дпов╕дь. Зараз цю справу повн╕стю передали до суду. ╤ суд, я впевнений, винесе справедливий вирок. ╤ замовники сядуть за ╜рати. Щодо справи Шеремета – вона б╕льш складна. Якщо доведуть сл╕дство ╕ суд, що т╕ люди (п╕дозрюван╕) – вбивц╕, вони сядуть. Якщо н╕ – в╕дпов╕датимуть т╕, хто дов╕в цю справу до суду, звинувативши невинних”, – наголосив Зеленський ╕ п╕дсумував: “З ус╕ма цими справами ми точно розберемося".

Про в╕дносини ╕ “дистанц╕ю” з ол╕гархами

Володимир Зеленський запевнив, що розрахову╓ на прост╕ й нелоб╕стськ╕ стосунки з ол╕гархатом. А доказом незалежност╕ в╕д нього в╕н вважа╓ критику сво╖х д╕й п╕дконтрольними р╕зним ф╕нансовим структурам засобами масово╖ ╕нформац╕╖.
“Я не ╓ лоб╕стом ╖хн╕х ╕нтерес╕в. Вони не можуть натиснути на мене, щоб поставити ту чи ╕ншу людину на посаду. Мен╕ зда╓ться, вони нав╕ть не хочуть – чи бояться, чи розум╕ють, – що нема╓ сенсу мен╕ це пропонувати”.
Натом╕сть президент пооб╕цяв надати картбланш Антимонопольному ком╕тетов╕ у запоб╕ганн╕ антиконкурентним д╕ям та зловживанням з боку ус╕х без винятку ф╕нансово-промислових груп. ╤ пооб╕цяв активн╕ше долучати товстосум╕в до благод╕йництва та виконання у майбутньому завдань ╕з ре╕нтеграц╕╖ й в╕дбудови тимчасово окупованих район╕в Донбасу.

Про виборч╕ перспективи – власн╕, президентсько╖ пол╕тсили ╕ вс╕╓╖ кра╖ни

Президент Зеленський вважа╓, що для вт╕лення задекларованих план╕в йому може не вистачити одн╕╓╖ каденц╕╖. Тож подума╓, чи варто балотуватися ╕ще на один терм╕н. “Бачу, що робота складна, н╕хто "спасиб╕" не скаже, але якщо буде велика п╕дтримка народу Укра╖ни, зможу про це думати... думатиму", – сказав глава держави ╕ додав, що, як св╕дчать опитування, його дос╕ п╕дтриму╓ б╕льш╕сть укра╖нц╕в. Хоча сам президент ╕ "не женеться за рейтингами".
А ось чутки про можлив╕ достроков╕ парламентськ╕ вибори глава держави спростову╓. Зеленський може розпустити парламент, якщо, прим╕ром, народн╕ депутати в╕д "Слуги народу" перестануть голосувати за важлив╕ закони чи почнуть лоб╕ювати ╕нтереси комерц╕йних груп впливу. Нараз╕ ж про таке не йдеться. “Моноб╕льш╕сть” добре справля╓ться ╕з роботою. Що ж до призначених на ос╕нь м╕сцевих вибор╕в, то президент, зокрема, пооб╕цяв п╕дтримувати кандидата в╕д "Слуги народу" на посаду столичного м╕ського голови. Хто цей претендент – нараз╕ не визначилися. Його ╕м’я буде в╕доме п╕сля праймер╕з.
П╕дготував Владислав Обух

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #21 за 22.05.2020 > Тема "З перших уст"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=22344

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков