Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3755)
З потоку життя (6958)
Душі криниця (3741)
Українці мої... (1518)
Резонанс (1628)
Урок української (997)
"Білі плями" історії (1763)
Крим - наш дім (534)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (238)
Бути чи не бути? (71)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ЧОМУ ПОВЕРНЕННЯ НАВАЛЬНОГО В РОС╤Ю ТАКЕ ВАЖЛИВЕ ДЛЯ УКРА╥НИ
Треба нин╕ забути про «Крим-не-бутерброд» – ╕ реально допомогти рос╕янам знести...


Ф╤ЛЬМ НАВАЛЬНОГО ПРО ПАЛАЦ ПУТ╤НА УВ╤РВАВСЯ В ТРЕНДИ YOUTUBE
станом на ранок 21 с╕чня розсл╕дування Навального про палац рос╕йського президента Володимира...


СТАРТУВАВ В╤РТУАЛЬНИЙ «ЛАНЦЮГ СОБОРНОСТ╤» М╤Ж КИ╢ВОМ ╤ С╤МФЕРОПОЛЕМ
Розпочалася акц╕я "Ланцюг Соборност╕" - перший в ╕стор╕╖ Укра╖ни в╕ртуальний ланцюг з'╓дна╓ Ки╖в...


ПОЛ╤ТВ'ЯЗЕНЬ МУСТАФА╢В ПОДАВ ПОЗОВ НА РОС╤ЙСЬКИЙ С╤ЗО
Засуджений за правозахисну д╕яльн╕сть ф╕гурант друго╖ бахчисарайсько╖ групи «справи Х╕зб...


ОКУПАНТИ ПРИПИНЯЮТЬ ВИКОРИСТАННЯ С╤МФЕРОПОЛЬСЬКОГО ВОДОСХОВИЩА ЧЕРЕЗ Р╤ВЕНЬ АМ╤АКУ
Про це в Фейсбуц╕ пов╕домля╓ так зване М╕н╕стерство житлово-комунального господарства Криму
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:
Click for Simferopol, Ukraine Forecast
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #21 за 22.05.2020 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#21 за 22.05.2020
В ОКУПОВАНОМУ КРИМУ НАРАХУВАЛИ 437 ЗАРАЖЕНИХ КОРОНАВ╤РУСОМ

За минулу добу в окупованому Криму виявили чотири нов╕ випадки захворювання COVID-19, загалом у Криму та Севастопол╕ - 437 п╕дтверджених випадк╕в. Про це пов╕домля╓ в Facebook Кримська правозахисна група.
«Один хворий - сп╕вроб╕тник с╕мферопольського госп╕талю, який займа╓ться л╕куванням хворих на коронав╕рус. Другий випадок - житель Ялти, який при╖хав ╕з Краснодара сус╕дньо╖й Рос╕╖, трет╕й - вод╕й швидко╖ медично╖ допомоги з Роздольненського району, четвертий - мешканка Лен╕нського району, яка прибула з материково╖ частини Укра╖ни», - циту╓ КПГ "голову" окупац╕йно╖ влади Криму Серг╕я Аксьонова.
У Севастопол╕ про нов╕ випадки зараження COVID-19 нараз╕ не пов╕домля╓ться.
Усього, за даними «влади», в Криму ╕ Севастопол╕ в╕домо про 437 п╕дтверджених випадк╕в захворювання на COVID-19. П╕д наглядом вдома перебувають 1013 ос╕б, у стац╕онарах - 258, в обсерваторах - 692 особи.
На ранок 19 травня продовжують л╕кування 178 ос╕б, з них чотири пац╕╓нти перебувають у тяжкому стан╕.
Нагада╓мо, напередодн╕ влада пов╕домляла про 14 нових випадк╕в коронав╕русно╖ ╕нфекц╕╖ (13 - у Криму, 1 - у Севастопол╕) ╕ про трьох нових померлих в╕д COVID-19. Оф╕ц╕йно п╕дтверджено в Криму 9 смертельних випадк╕в в╕д коронав╕русу, в Севастопол╕ - 2.

У РОС╤╥ К╤ЛЬК╤СТЬ ╤НФ╤КОВАНИХ КОРОНАВ╤РУСОМ ПЕРЕВИЩИЛА 317 ТИСЯЧ

За минулу добу в Рос╕йськ╕й Федерац╕╖ заф╕ксували 8847 нових випадк╕в зараження коронав╕русом, загалом у кра╖н╕ 317 107 ╕нф╕кованих. Це виплива╓ з ╕нформац╕╖ на сайт╕ стопкоронав╕рус.рф.
Зг╕дно з цими даними, найб╕льше хворих за добу було заре╓стровано в Москв╕ (+3746 ос╕б), Московськ╕й област╕ (+384), Дагестан╕ (+223), Санкт-Петербурз╕ (+181), Нижньогородськ╕й (+119) ╕ Тульськ╕й (+106 ) областях, а також Краснодарському кра╖ (+104).
За минулий день померли ще 127 пац╕╓нт╕в з COVID-19. Загалом з початку поширення коронав╕русу в Рос╕╖ померли 3095 пац╕╓нт╕в.
К╕льк╕сть людей, як╕ одужали, зросла до 92 630 ос╕б (+7281 ос╕б за минулу добу).
За даними Worldometer, загальна к╕льк╕сть п╕дтверджених випадк╕в COVID-19 у св╕т╕ становить 5 100 895, з них 329 895 летальних, одужали 2 033 488 ос╕б.
www.ukrinform.ua

Л╤КАР╤ РОС╤╥ ПРО ПАНДЕМ╤Ю КОРОНАВ╤РУСУ: "МИ - ВИТРАТНИЙ МАТЕР╤АЛ"

Нема╓ н╕яко╖ щоденно╖ демонстрац╕╖ вдячност╕ рос╕йським л╕карям ╕ медсестрам п╕д час пандем╕╖ коронав╕русу, як це в╕дбува╓ться на Заход╕. Зам╕сть оплеск╕в вони з╕штовхуються з недов╕рою, м╕зерними зарплатами ╕ нав╕ть в╕дкритою ворож╕стю. Про це пише Associated Press. Люди, як╕ живуть поблизу Нац╕онального центру медичних досл╕джень ендокринолог╕╖ у Москв╕, де зараз л╕кують пац╕╓нт╕в з в╕русом, скаржаться, коли бачать медик╕в, як╕ виходять з буд╕вл╕ в повному захист╕. Москвич╕ бояться, що вони поширять таким чином заразу. "Можливо коли хвороба постука╓ в двер╕ кожно╖ с╕м'╖, ставлення до л╕кар╕в зм╕ниться", - сказав х╕рург Олександр Гадзира.
Спалах коронав╕русу створив неймов╕рний тиск на медичну сп╕льноту Рос╕╖. Поки державн╕ ЗМ╤ хвалять деяких з них як геро╖в, л╕кар╕ й медсестри, з якими посп╕лкувалися журнал╕сти Associated Press, кажуть, що ╖м доводиться одночасно боротися з двома ворогами: в╕русом ╕ системою, яка в╕дмовля╓ться ╖х п╕дтримувати. Вони скаржаться на нестачу захисного обладнання. Багато з рос╕йських л╕кар╕в кажуть, що ╖м погрожують зв╕льненням ╕ судовим пересл╕дуванням, якщо вони будуть публ╕чно говорити про проблеми. Частина медик╕в зв╕льнилася. Дехто вчинив самогубство. Урядов╕ чиновники наполягають, що нестача медичних засоб╕в ╕зольована й не поширена. Антипат╕я до медицини дуже поширена в Рос╕╖. Про це каже соц╕альний антрополог Олександра Архипова, яка досл╕джу╓ пов╕домлення в соц╕альних мережах про теор╕╖ змови на тему коронав╕русу. Б╕льше 100 ╕стор╕й, як╕ вона вивча╓, стверджують, що л╕кар╕ умисне ставлять д╕агноз COVID-19 для того, щоб "здерти" б╕льше грошей з пац╕╓нт╕в. ╤нш╕ вигадки розпов╕дають про те, що медики допомагають уряду приховати еп╕дем╕ю. "Це криза дов╕ри, яку еп╕дем╕я викрила. Я не бачила такого п╕дходу б╕льше н╕де", - сказала Архипова.
Дов╕ра до державних ╕нститут╕в завжди була низькою в Рос╕╖. Про це св╕дчать опитування. А б╕льш╕сть л╕карень в кра╖н╕ - державн╕. Видання нагаду╓, що в Рос╕╖ понад 300 тисяч випадк╕в зараження ╕ 2972 оф╕ц╕йно заф╕ксован╕ смерт╕ в╕д коронав╕русу. Уряд активно спереча╓ться з критиками, як╕ ставлять п╕д сумн╕в в╕дносно низьку к╕льк╕сть загиблих. Оф╕ц╕йн╕ заяви й пов╕домлення у ЗМ╤ б╕льш н╕ж 70 рег╕он╕в РФ св╕дчать, що щонайменше 9479 медик╕в заразилися в╕русом за минулий м╕сяць. Понад 70 - померли. Прац╕вники системи охорони здоров'я переконан╕, що к╕льк╕сть жертв насправд╕ б╕льша. ╤ в списку насправд╕ б╕льш н╕ж 250 л╕кар╕в ╕ медсестер. Доктор ╤рина Васкян╕на каже, що в ╖╖ л╕карн╕ в м╕ст╕ Реутов поблизу Москви щонайменше 40 прац╕вник╕в заражен╕ коронав╕русом. Вона також розпов╕ла, що образи й погрози в╕д кер╕вництва стали нормою п╕сля того, як вона поскаржилася на умови роботи сво╓му начальнику, правоохоронцям ╕ нав╕ть президенту Володимиру Пут╕ну. "Я передала сво╖ записи. Вони не дозволяють мен╕ робити мою роботу. Я люблю свою роботу ╕ хочу займатися нею й дал╕. Але я не можу продовжувати в таких умовах", - каже вона, додаючи, що 13 з 14 ╖╖ колег вже зв╕льнилися.
Л╕каря в╕дд╕лу ╕нтенсивно╖ терап╕╖ Тетяну Ревву з м╕ста Калач-на-Дону викликали у в╕дд╕лок пол╕ц╕╖ для допиту. Там ╖╖ звинуватили у дисципл╕нарному порушення за те, що вона записала в╕део про нестачу обладнання в л╕карн╕. Головний л╕кар л╕карн╕ поскаржився на не╖ в прокуратуру через "поширення фальшиво╖ ╕нформац╕╖". Це порушення кара╓ться штрафом в розм╕р╕ до 25 тисяч долар╕в або тюремним ув'язненням. "Ще одна догана ╕ мене зв╕льнять", - сказала Ревва AP. Доктор Олег Кумейко, головний л╕кар кл╕н╕ки, в як╕й вона працю╓, не в╕дпов╕в на запити про коментар. "Я не розум╕ю, чому вони до нас ставляться так, н╕би ми витратний матер╕ал", - сказала Н╕на Рогова, яка працю╓ медсестрою у Володимирськ╕й област╕ за 200 к╕лометр╕в в╕д Москви. Вона л╕ку╓ться в╕д коронав╕русу, який п╕дхопила на робот╕. За словами медстестри, ╖й погрожують зв╕льненням п╕сля того, як вона розпов╕ла м╕сцев╕й прес╕ про нестачу засоб╕в захисту. Л╕кар╕ в Чечн╕, як╕ скаржилися на нестачу необх╕дного обладнання, пот╕м були змушен╕ в╕дмовитися в╕д сво╖х сл╕в ╕ вибачатися за "помилку" на телебаченн╕. Л╕дер рег╕ону Рамзан Кадиров здобув погану славу за те, що придушу╓ незгодних й вимага╓ ╖хнього зв╕льнення з роботи.
www.unian.ua

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #21 за 22.05.2020 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=22331

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков