Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4450)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4124)
Українці мої... (1659)
Резонанс (2120)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1847)
Крим - наш дім (1046)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (320)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (206)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ПАР╢ ВИЗНАЛА НЕЛЕГ╤ТИМНИМ ПРЕЗИДЕНТА РФ ПУТ╤НА, А РПЦ – ╤НСТРУМЕНТОМ ПРОПАГАНДИ
Асамблея вкотре п╕дтвердила, що за пут╕на рф перетворилася на фактичну диктатуру…


ПАР╢ УХВАЛИЛА РЕЗОЛЮЦ╤Ю ПРО П╤ДТРИМКУ В╤ДНОВЛЕННЯ УКРА╥НИ
За резолюц╕ю ПАР╢ проголосували 134 учасники зас╕дання, проти – жоден…


ФОРТЕЦЯ МАР╤УПОЛЬ
Режисерка Юл╕я Гонтарук створила цикл ф╕льм╕в п╕д загальною назвою “Фортеця...


ЗАКОН ПРО МОБ╤Л╤ЗАЦ╤Ю ПРИЙНЯТО: ДО НЬОГО ╢ ПРЕТЕНЗ╤╥, АЛЕ В╤Н П╤ДСИЛИТЬ ЗСУ
Закон проголосовано 283-ма голосами депутат╕в Верховно╖ Ради. Експерти: його треба було приймати...


НАША БАТЬК╤ВЩИНА ╢ НАЙЗАМ╤НОВАН╤ШОЮ КРА╥НОЮ В СВ╤Т╤
╤з 2015 року Джайлз Дьюл╕ документу╓ зам╕нування земл╕ в Укра╖н╕…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #6 за 07.02.2020 > Тема "Резонанс"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#6 за 07.02.2020
ВЛАДА МА╢ ЗНАЧЕННЯ

Не усв╕домивши причини хвороби, чи можна спод╕ватися вил╕кувати ╖╖? Чи можна вир╕шити проблему, не розум╕ючи ╖╖ сут╕? В╕дпов╕дь ╕ в тому, ╕ в ╕ншому випадку ц╕лком очевидна – н╕. Чи не це нерозум╕ння ╓ причиною того, що проблеми укра╖нсько╖ нац╕╖, пори вс╕ «старання», не вир╕шуються десятил╕ттями? Може, занадто складн╕, чи й зовс╕м нерозв’язн╕?
В св╕т╕ не так багато нового. Колись хтось вже розв’язував так╕ ж чи дуже под╕бн╕ задач╕. Варто лише роззирнутися ╕ скористатися вже випробуваним ╕нструментом, зад╕яти безв╕дмовний алгоритм. В╕н часто поруч. Чому ж не користа╓мося? Чому не л╕ку╓мо наших болячок? Чому й дал╕ ковбанимося в болот╕ наших проблем, не позбуваючись – множачи ╖х? Чи не тому, що б╕льш╕сть не розум╕╓ ╖х глибинно╖ сут╕, а менш╕сть – та, що розум╕╓, под╕лена, в свою чергу, на тих, хто користаються з нетямовитост╕ загалу (доять, стрижуть ╕ не дають надто мекати), ╕ на тих, хто з р╕зних причин: розчарування, презирство, байдуж╕сть до дол╕ бидла, яке зам╕сть дослухатися до ╖х розумних порад краще йтиме за цапами-провокаторами на слотарню – не доклада╓ належних зусиль, аби переконати сво╖х в╕вцюватих сп╕вгромадян зм╕нити су╖цидальний вектор руху.
Отож, нетямовит╕сть, а в╕дтак ╕ н╕чим не п╕дкр╕плена самовпевнен╕сть незвиклого до анал╕зу плебсу, його ╕нфантильн╕сть, його крайньохата байдуж╕сть, його совкова дов╕рлив╕сть до чин╕в ╕ посад, до дутих титул╕в ╕ звань, ╓ вельми серйозним викликом для держави, яка назвалася демократ╕╓ю. Адже за умов, коли народ (демос) не усв╕домлю╓ необх╕дност╕ бути реальною владою (кратос), не розум╕╓ насл╕дк╕в сво╓╖ в╕дстороненост╕ в╕д влади ╕ в╕дпов╕дальност╕ за свою безд╕яльн╕сть, розплатою рано чи п╕зно ста╓ втрата незалежност╕, само╖ держави, а в перспектив╕ ╕ зникнення само╖ нац╕╖ – з плебсом, з п’явкуватими «користателями», з розумним демосом, включно.
- Апокал╕птична картина, - скажуть мен╕. – Автор занадто згущу╓ фарби. Б╕льш того, обража╓ укра╖нський народ, обзиваючи його плебсом.
Моя в╕дпов╕дь: проблему не переб╕льшую, народ не ображаю. Хоча б тому, що римський плебс свого часу був не до пор╕вняння св╕дом╕шим ╕ пол╕тично активн╕шим не лише за наших потомственних малорос╕в, а й за багатьох записних патр╕от╕в, вже хоча б з огляду на те, що попри свою мультиетн╕чн╕сть, не тягнув н╕ за Грец╕ю, н╕ за Картаген – прагнув будь-що бути частиною римського соц╕уму.
В╕зьм╕мо один з ключових елемент╕в демократ╕╖ – виборче право. Ще Солон, передаючи до рук народу цей, найголовн╕ший, важ╕ль управл╕ння державою, виставляв, як абсолютно необх╕дну умову, контроль народу за сво╖ми обранцями. З того часу минуло двадцять ш╕сть в╕к╕в. ╤ що ж? Зайве казати, наск╕льки «ефективно» ми контролю╓мо нашу владу. Нав╕ть принукуван╕ до того Заходом, ми огина╓мося, опира╓мося щосили, подекуди не менш активно, ан╕ж сама хитромудра наша влада. Натом╕сть, ми щосили любимо ╖╖, в╕римо в не╖, над╕╓мося на не╖.
Власне, ми й обира╓мо нашу владу:
а) з пулу попередньо в╕дкастингованих донами маф╕╖ претендент╕в, яких нам подають на тотально контрольованих нею телеканалах;
б) найчаст╕ше грунту╓мо св╕й виб╕р не на об’╓ктивному анал╕з╕ знань, ум╕нь, попередньо╖ д╕яльност╕ претендента, його моральних, д╕лових якостей, його порядност╕, а на уявленн╕ про нього, дбайливо сформованому профес╕йними пол╕ттехнологами на служб╕ все то╖ ж маф╕╖ та на сво╓му суб’╓ктивному ставленн╕ до нього: «Я за А, бо в нього мама вчителька», «Я за Б, бо в╕н веселий, високий ╕ в нього блакитн╕ оч╕», «Я за В, бо в╕н в дошку наш», «Я за Г, бо в╕н вже накрав, а т╕ ще будуть красти»…
в) нав╕ть маючи доступ до Мереж╕, ми, як правило, робимо свою ставку на претендент╕в все з того ж «телев╕з╕йного» пулу, бо решту вважа╓мо заздалег╕дь непрох╕дними, а отже, й не вартими нашого голосу. ╤ тут союзницею привладних пол╕ттехнолог╕в виступають наш╕ л╕нощ╕. Набагато прост╕ше дивитися добре зрежисовану телев╕з╕йну картинку – з блиманням, з блямканням, з музикою, з╕ спецефектами, з яскравими ведучими, як╕ добре поставленими голосами, «ненав’язливо», в потр╕бному м╕сц╕ зроблять наголос, в потр╕бний момент звернуть нашу увагу на потр╕бний нюанс, так чи ╕накше п╕дтвердять «наш» здогад, що Вася Пупкин найкращий ╕ альтернативи йому не ╕сну╓.
Технолог╕╖ ц╕╓╖ системи наст╕льки в╕дточен╕, що потрапляння до до «телев╕з╕йного» пулу кандидата, який не був би ставлеником маф╕╖, майже неможливе. Майже…
Але якщо розшолопати, що за таких умов порядний, фаховий, патр╕отичний кандидат практично не ма╓ шанс╕в опинитися на верх╕вц╕ телерейтинг╕в, коли почати пошук г╕дних людей б╕льш зосереджено, не гребуючи, з пом╕ж ╕нших джерел, ╕ таким непопулярним нин╕ читанням «заумних» «довгопис╕в», коли почати той пошук задовго до вибор╕в, аби мати можлив╕сть приглед╕тися до того чи ╕ншого кандидата в реальному, непостановочному житт╕, тод╕ ми ще ма╓мо шанс. ╤ ним варто скористатися. Не гаючись. Адже доля прочиня╓ двер╕ для поступу – не важливо, для людини, для нац╕╖ – не так часто ╕ на вельми обмежений пер╕од.
Тож, щоб не занапастити цей шанс, не втратити себе у цьому жорсткому св╕т╕, не стати гно╓м для чужих ╕мпер╕й, ма╓мо нин╕ робити все можливе, аби тримати п╕д контролем вже сьогодн╕шню владу, та, за першо╖ ж нагоди, скористатися з╕ свого здорового глузду, з вузенько╖ шпаринки «майже неможливого» ╕ таки привести у владу людей, як╕ зам╕сть попул╕стичного/псевдопатр╕отичного галасу (за яким незм╕нний дерибан), зможуть вичистити гн╕йник ╖╖ смердючих авг╕╓вих ста╓нь, перезаснувати державу, в╕дринувши в╕д влади маф╕ю – пряму спадко╓мицю комуняцько-бандитського кодла 90-х, посестру маф╕╖ москов╕йсько╖.
Ма╓мо добре усв╕домити, що перемогти у нав’язан╕й нам Москов╕╓ю в╕йн╕ неможливо, маючи за оч╕льник╕в тих, хто так ╕ не визнав в╕йни в╕йною, хто без опору здавав загарбнику територ╕╖, нищив у «котлах» добровольц╕в, тисячами запаковував ╖х до хурдиг, колаборуючи при тому з ворогом. Ще менше над╕й – не те, що на перемогу – не опинитися п╕д чоботом Москви, маючи за оч╕льник╕в тих, хто заповзявся випрошувати у ворога мир на його умовах.

Валентин БУТ

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #6 за 07.02.2020 > Тема "Резонанс"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=21976

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков