Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3539)
З потоку життя (6783)
Душі криниця (3655)
Українці мої... (1497)
Резонанс (1564)
Урок української (997)
"Білі плями" історії (1746)
Крим - наш дім (533)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (238)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
УКРА╥Н╤ СЛ╤Д ЗБЕР╤ГАТИ СВОЮ ПОЛ╤ТИКУ ЩОДО ВОДОПОСТАЧАННЯ ДО КРИМУ
Про це заявив експосол США в Укра╖н╕ Джон Гербст п╕д час онлайн-конференц╕╖ на тему "Укра╖на в...


КОРОНАВ╤РУС В УКРА╥Н╤ ТА СВ╤Т╤
близько 30% в╕д загального числа ╕нф╕кованих коронав╕русом у св╕т╕ заф╕ксували у Сполучених Штатах.


Хакан Киримли: НИН╤ШНЯ СИТУАЦ╤Я В КРИМУ МОЖЕ МАТИ ЩЕ Б╤ЛЬШ ТРАГ╤ЧН╤ НАСЛ╤ДКИ, Н╤Ж ДЕПОРТАЦ╤Я 1944 РОКУ
Про ╕сторичний аспект окупац╕╖ та сучасн╕ реал╕╖, про схож╕сть ╕ в╕дм╕нн╕сть, про боротьбу,...


УКРА╥НА ПОКАЗАЛА В ООН ЛЮДСЬК╤ ОБЛИЧЧЯ ТРАГЕД╤╥ ОКУПОВАНОГО КРИМУ
представник Укра╖ни при ООН Серг╕й Кислиця наголосив, що м╕жнародна сп╕льнота ма╓ актив╕зувати...


Р╤К ПРЕЗИДЕНТСТВА ЗЕЛЕНСЬКОГО
Узагальню╓мо в╕дпов╕д╕ на запитання учасник╕в пресконференц╕╖ Президента Укра╖ни Володимира...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #41 за 11.10.2019 > Тема "З перших уст"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#41 за 11.10.2019
14-ГОДИННИЙ ПРЕСМАРАФОН ЗЕЛЕНСЬКОГО. ГОЛОВН╤ ТЕЗИ

Президент Укра╖ни Володимир Зеленський пров╕в 14-годинний пресмарафон.
Марафон транслювався онлайн у соцмережах на оф╕ц╕йних акаунтах Оф╕су Президента.
Журнал╕сти, акредитован╕ на пресмарафон з Президентом Укра╖ни Володимиром Зеленським, з╕бралися у Kyiv Food Market.
Одну сторону другого поверху облаштовано як ╕мпров╕зований пресцентр, де розташований довгий ст╕л для журнал╕ст╕в та Президента. Б╕ля нього встановлено 11 ст╕льц╕в. Журнал╕ст╕в пропускають до пресзони групами в╕дпов╕дно до списк╕в акредитац╕╖, вс╕ ╕нш╕ чекають сво╓╖ черги за столиками на другому поверс╕.
За ╕нформац╕╓ю прессекретарки Президента Юл╕╖ Мендель, загалом на пресмарафон акредитувалося близько 300 представник╕в ЗМ╤.

* * *
18:26  Зеленський побив св╕товий рекорд - «найдовша пресконференц╕я». Пресконференц╕я Зеленського вже трива╓ понад 8 годин ╕ перевершила минулий рекорд на 45 хвилин. Рекорд заф╕ксував представник Нац╕онального ре╓стру рекорд╕в ╕ вручив Зеленському в╕дпов╕дну в╕дзнаку.
* * *
ПОСЛОМ У США БУДЕ ЛЮДИНА З ДОСВ╤ДОМ
Посол Укра╖ни у Сполучених Штатах Америки може бути призначений найближчим часом.
"Людина обрана, людина з досв╕дом, дипломат, яка дуже гарно зна╓ Сполучен╕ Штати. Я думаю, буде призначено найближчим часом", - сказав Президент.
* * *
ТРЕБА З'ЯСУВАТИ, ХТО ХОТ╤В "РОЗПИЛЯТИ" МОТОР С╤Ч
Пр╕оритетом для держави ╓ збереження "Мотор С╕ч╕", кр╕м того, необх╕дно з'ясувати, хто хот╕в знищити це стратег╕чне п╕дпри╓мство.
"Я знаю, що ╕ Антимонопольний ком╕тет, ╕ Абромав╕чус в Укроборонпром╕, ╕ правоохоронн╕ органи вивчають цю справу. Тут не в пр╕оритет╕, яка з кра╖н може бути партнером Укра╖ни в "Мотор С╕ч╕". Наш пр╕оритет - щоб у нас залишилось п╕дпри╓мство, вивчити, хто його хот╕в "розпиляти", ╕ пот╕м вир╕шувати питання з китайськими партнерами… Ми повинн╕ зберегти п╕дпри╓мство, незважаючи на те, ск╕льки б у нас не було акц╕й, зберегти для Запор╕жжя "Мотор С╕ч", бо це реальна загроза залишити б╕льше 20 тисяч людей без робочих м╕сць", - сказав Зеленський.
* * *
"МЕНЕ НЕ ВЛАШТОВУ╢ РЕГЛАМЕНТ ВЕРХОВНО╥ РАДИ"
Президент вважа╓, що регламент роботи Верховно╖ Ради треба зм╕нювати.
"Мене особисто не влаштову╓ регламент Верховно╖ Ради. ╤ я не можу на це вплинути. Я не розум╕ю, чому так довго треба говорити. Зм╕нилося все. ╤Т, ╕нновац╕╖, ми швидш╕, ми не чека╓мо зустр╕ч╕ тиждень, ми телефону╓мо, листи не пишемо - ми пишемо смс…", - сказав Зеленський.
"Д╕йсно так╕ ми прийшли люди – в турборежим╕ хочемо зм╕нювати кра╖ну. Чесно, ╕ через це, як я вже говорив, ╓ реальн╕ помилки. Помилки можна виправляти", - додав Президент.
* * *
ПРО КОЛОМОЙСЬКОГО ╤ П╤НЧУКА
Президент Укра╖ни не в╕дчува╓ на соб╕ жодного впливу з боку ол╕гарх╕в ╤горя Коломойського та В╕ктора П╕нчука.
"Щодо "змагань", - не знаю, та я теж про таке чув. Але я не в╕дчуваю зовс╕м впливу на себе з цих двох бок╕в. Може, я ще не розбираюся ╕ деяких речей не бачу, може, цей вплив - це не просто розмови чи як╕сь "дзв╕нки", може, це як╕сь люди, котр╕ з'являються поруч мене... Але я точно цього не в╕дчуваю. Впевнений, що цього нема╓. Але я припускаю, що може, як╕сь кроки ╓, яких я не бачу. Але я точно побачу, тобто це зараз - питання часу", - зазначив Президент.
"Бути чи╓юсь лялькою-мар╕онеткою - мен╕ це зовс╕м нец╕каво. У чому сенс, у чому кайф? Нав╕що мен╕ це робити? Я просто не розум╕ю", - додав Зеленський.
* * *
ГРАЛЬН╤ АВТОМАТИ - Т╤ЛЬКИ У 5-З╤РКОВИХ ГОТЕЛЯХ
Закон про гральний б╕знес сприятиме появ╕ великих готел╕в, а грош╕ в╕д ц╕╓╖ д╕яльност╕ будуть спрямован╕ на спорт, медицину, осв╕ту.
"Ми хот╕ли придумати, як зробити так, щоб люди почали у нас будувати 5-з╕рков╕ готел╕. ╤дея виникла дуже просто: давайте приймемо закон щодо оф╕ц╕йних казино, як ╓ в ╢вроп╕ та в США, т╕льки в 5-з╕ркових готелях, де ╓ 200 номер╕в. Тому що ми зна╓мо ринок, ╕ у нас на ринку ╓ 5-з╕рков╕ готел╕, але вони дуже маленьк╕...", - розпов╕в в╕н.
За словами Президента, буде квота л╕ценз╕й на кожне м╕сто. А якщо буде змога побудувати якийсь дуже серйозний готель - ф╕рмовий, брендовий, - то можна буде ╕ подарувати л╕ценз╕ю.
"Вс╕ ц╕ кошти п╕дуть на спорт, медицину, осв╕ту. Кабм╕н буде керувати цим процесом. Наприклад, нам потр╕бн╕ в цьому роц╕ грош╕ на спорт - спортивн╕ майданчики, в школах басейни. Так давайте вс╕ грош╕ цього року за л╕ценз╕╖ в╕ддамо т╕льки спорту", - сказав Зеленський.
* * *
ОНОВЛЕННЯ ЦВК: "МАЮ ПРАВО"
Президент Володимир Зеленський пояснив доц╕льн╕сть зм╕ни ЦВК при тому, що попередн╕й склад мав за законом пропрацювати 7 рок╕в.
"Ми сказали, що ми перезавантажимо вс╕ органи влади. Я не хочу, щоб наш президент колишн╕й п╕шов, а все залишилось. Ось ╕ все. Я маю за законом це право", - заявив Президент.
* * *
ЯКЩО НЕ БУДЕ РЕЗУЛЬТАТУ У СПРАВ╤ ШЕРЕМЕТА - "ПОЛЕТЯТЬ ГОЛОВИ"
Президент Укра╖ни Володимир Зеленський готовий зм╕нити кер╕вництво силових структур ╕ правоохоронних орган╕в у раз╕, якщо до визначеного терм╕ну вони не забезпечать результату в розсл╕дуванн╕ вбивства журнал╕ста Павла Шеремета.
"Якщо я скажу вам, у чому секретн╕сть ц╕╓╖ справи, то я просто в╕зьму ╕ з╕рву операц╕ю. Я хочу, щоб ми зак╕нчили цю справу. Я не займався цим питанням протягом двох рок╕в, тому я не сприймаю ц╕ терм╕ни на св╕й лад. Мен╕ потр╕бен результат у ц╕й справ╕. Ми хочемо знати детал╕ ц╕╓╖ справи, а найголовн╕ше - ╕м'я вбивц╕. Давайте почека╓мо, доки все це зак╕нчиться... Якщо до того терм╕ну, про який ми говорили (з кер╕вниками силових структур ╕ правоохоронних орган╕в - ред.), не буде результату, то будемо зм╕нювати кер╕вництво", - сказав Зеленський.
При цьому на прохання журнал╕ст╕в уточнити, про який саме терм╕н ╕деться, глава держави в╕дпов╕в, що не розголошуватиме ц╕╓╖ ╕нформац╕╖: "Коли буде результат, ви погодитеся тод╕ з тим, що я був правий, не сказавши зараз вам про терм╕н".
* * *
"ЗМОЖУ ДОМОВИТИСЯ З ОЛ╤ГАРХАМИ ЩОДО НЕВТРУЧАННЯ В РЕДАКЦ╤ЙНУ ПОЛ╤ТИКУ КАНАЛ╤В"
Законопро╓кт щодо деол╕гарх╕зац╕╖ ЗМ╤ напрацюють, коли повн╕стю сформу╓ться М╕н╕стерство культури, молод╕ та спорту.
"Деол╕гарх╕зац╕я мед╕а говорить про те, що вс╕ власники телеканал╕в, вс╕х ЗМ╤, ╕нтернет-платформ повинн╕ бути б╕знесменами, а не пол╕тиками. Тобто вони не мають впливати на пол╕тику того, чи ╕ншого засобу масово╖ ╕нформац╕╖. Такий закон ми повинн╕ розробляти. Ми чекали, що в нас сформу╓ться повн╕стю М╕н╕стерство, яким керу╓ пан Бородянський ╕ ми почнемо, вони ще не сформувались, ми вибуду╓мо рамку для цього законопро╓кту ╕ будемо обговорювати це з телеканалами", - сказав Зеленський.
В╕н додав, що у майбутньому за дотриманням цього закону ма╓ стежити Нацрада з питань телебачення та рад╕омовлення: "Ма╓ бути закон. ╤ дивитися, чи ус╕ дотримуються цього закону, повинна Нацрада з питань телебачення ╕ рад╕омовлення. Бородянський з Нацрадою, можна з Президентом Укра╖ни, ма╓ створити законопро╓кт, Рад╕ показати цей закононпро╓кт, дал╕ зустр╕тися з ус╕ма ол╕гархами-власниками телеканал╕в, с╕сти ╕ сказати: впливати на пол╕тику б╕льше не можна".
Зеленський також заявив, що зможе домовитися з ол╕гархами щодо невтручання в редакц╕йну пол╕тику канал╕в, якщо його "не штовхатимуть з ус╕х бок╕в" т╕, заради кого в╕н збира╓ться домовитись.
* * *
ПРО МВФ, ТАРИФИ ╤ РИНКОВ╤ Ц╤НИ
Завдання влади — зменшити комунальн╕ тарифи для населення, незважаючи на вимоги МВФ.
"М╕жнародний валютний фонд, якщо бути чесним, вимага╓, щоби були ринков╕ ц╕ни. Ринков╕ ц╕ни для нашо╖ кра╖ни сьогодн╕ — це зб╕льшення тариф╕в. Але ви бачите, що, починаючи з л╕та, ми почали зменшувати ╖х. Це ╕ ╓ наша задача", - п╕дкреслив Зеленський.
В╕н зазначив, що обговорював це питання з фондом ╕ з урядом. ╤ в╕дсоток в╕д загального доходу с╕м’╖ за комунальн╕ платеж╕, за його словами, буде падати: "╤ ми домовлялися про одне. Якщо нав╕ть ми д╕йсно в╕дкри╓мо ринок, ╕ якщо у нас будуть ринков╕ ц╕ни, ми з вами повинн╕ домовитися, — по-╕ншому не буде, — що в╕дсоток в╕д доходу с╕м’╖ повинен бути на комуналку. Цей в╕дсоток повинен зменшитись. ╤ це ми гаранту╓мо людям".
* * *
"В ЖОДНОМУ РАЗ╤ НЕ ХОТ╤В ОБРАЗИТИ МЕРКЕЛЬ"
Володимир Зеленський вважа╓, що п╕д час розмови з Президентом США Дональдом Трампом в╕н не образив канцлера Н╕меччини Ангелу Меркель.
"Ми знайшли порозум╕ння з канцлером Н╕меччини пан╕ Меркель. Мен╕ зда╓ться, вс╕ розум╕ють, чому так сталося, що в╕дбулося. Мен╕ не соромно за жодне слово, яке я сказав. Тому що будь-який настр╕й будь-яко╖ розмови ╕ будь-яке слово народжене через щось. ╤ тому я мав це "щось" для того, щоби саме формат ц╕╓╖ розмови був таким, який ви читали. Я в жодному раз╕ не хот╕в ╖╖ образити, ╕ я гадаю, що я, маючи той фундамент, про який я вам уже сказав вище, я н╕кого не ображав. Я не казав про як╕сь там детал╕ ╕ таке ╕нше в ц╕й розмов╕. Тому я чесно не бачу проблем з приводу результат╕в опубл╕кування ц╕╓╖ розмови", - зазначив Зеленський.
* * *
ПРО МАЙБУТНЮ РОЗМОВУ З ПУТ╤НИМ
Президент Володимир Зеленський утримався в╕д в╕дпов╕д╕ на запитання, що в╕н казатиме рос╕йському президенту Володимиру Пут╕ну п╕д час зустр╕ч╕ в нормандському формат╕.
"Я не можу вам поки що сказати, що я скажу Володимиру Пут╕ну на наш╕й зустр╕ч╕. Тому що я буду звертатися не т╕льки до Володимира Пут╕на, а буду звертатися до пан╕ Меркель ╕ до пана Макрона. Це зустр╕ч чотирьох л╕дер╕в. Тактику мо╓╖ повед╕нки ╕ розмови з паном Пут╕ним, якщо можна, залиште мен╕. Я хот╕в би ╖╖ залишити", - сказав Президент.
* * *
"ГОТОВИЙ П╤ТИ, КОЛИ СУСП╤ЛЬСТВО СКАЖЕ — ЙД╤ТЬ"
Президент Володимир Зеленський заявля╓, що готовий залишити посаду на вимогу сусп╕льства нав╕ть у раз╕ в╕дсутност╕ з його боку порушень законодавства.
"Я готовий п╕ти в той момент, коли сусп╕льство мен╕ скаже: ╕д╕ть. Нав╕ть якщо я н╕чого не порушу. Я не тримаюсь зараз за кр╕сло. Це не було мо╓ю мр╕╓ю, це було мо╓ю ц╕ллю, ╕ я хот╕в ╕ хочу допомогти Укра╖н╕. Але я за це не тримаюсь", — сказав Зеленський, в╕дпов╕даючи на запитання журнал╕ст╕в.
* * *
БОГДАН ЗВ╤ЛЬНИТЬСЯ САМ, ЯКЩО ПОРУШИТЬ ЗАКОН
Кер╕вник Оф╕су Президента Андр╕й Богдан зв╕льниться за власним бажанням у випадку, якщо порушить закон.
"В╕н сам зв╕льниться. Якщо порушить закон", - зауважив Зеленський, в╕дпов╕даючи на запитання, чи зв╕льнить в╕н Богдана у раз╕, якщо журнал╕сти доведуть порушення ним законодавства.
Разом з тим Президент додав, що на сьогодн╕ Богдану "дуже складно", бо "на нього йде вплив, починаючи з пана Коломойського, що в╕н там ╕з ним, що в╕н вир╕шу╓ як╕сь його проблеми". Президент зауважив, що доказ╕в цього нема╓, але глава його оф╕су, тим не менш, був "обруднений ним питанням", хоча був адвокатом укра╖нського б╕знесмена ╤горя Коломойського.
"Це минуле життя. Зараз в╕н (Богдан - ред.) працю╓ на державу. В╕н фахова ╕ потужна людина", - заявив Зеленський.
* * *
АВТОНОМ╤Я ДЛЯ КРИМСЬКИХ ТАТАР ╤ КОНСТИТУЦ╤Я
Володимир Зеленський готовий зустр╕чатися з представниками кримських татарами для обговорення питання щодо внесення зм╕н до Конституц╕╖ для створення кримськотатарсько╖ нац╕онально-територ╕ально╖ автоном╕╖.
"З приводу зм╕н до Конституц╕╖ ╕ з приводу законопро╓кт╕в (щодо кор╕нних народ╕в - ред.) я зустр╕чався з паном Джем╕л╓вим ╕ паном Чубаровим. Вони сказали, що мають пропозиц╕╖ з приводу цих законопро╓кт╕в ╕ вони принесуть ╖х нам, коли сформу╓ться новий склад Верховно╖ Ради, ком╕тети. Думаю, що вони д╕йсно мають пропозиц╕╖, ╖х покажуть ╕ можемо ╖х обговорювати. Це дуже серйозне питання - внесення зм╕н до Конституц╕╖", - сказав Президент.
В╕н додав, що з приводу законопро╓кт╕в готовий зустр╕чатися з представниками кримськотататарського народу за участю м╕н╕стра закордонних справ Вадима Пристайка, бо в╕н "глибше в ц╕й тем╕".
Зеленський зауважив, що вважа╓ можливе внесення зм╕н до Конституц╕╖ щодо автоном╕╖ одним ╕з шлях╕в п╕дтримки кримських татар, але наголосив, що в╕н не впевнений, що це "реально спростить тему повернення Криму".
* * *
ПРО ЛЕГАЛ╤ЗАЦ╤Ю КАНАБ╤СУ
"Зараз не йдеться про легал╕зац╕ю канаб╕су. Але я знаю, що дуже багато людей хочуть займатися цим б╕знесом в Укра╖н╕. Але ми можемо це розглядати т╕льки п╕сля того, як ми будемо знати, що ми д╕йсно говоримо про медичну марихуану. Це дуже гостр╕ питання. Я не хочу, що нам завтра сказали, що ми дозволили вс╕м займатися наркотиками... Мен╕ зда╓ться так, що т╕, хто хоче, - потерплять", - зазначив Зеленський у розмов╕ з журнал╕стами.
В╕н також наголосив, що не бачив законопро╓кту про легал╕зац╕ю медичного канаб╕су, який у парламент внесли народн╕ депутати в╕д парт╕╖ "Слуга народу". На думку Президента, зараз це питання не ╓ пр╕оритетним, оск╕льки в Укра╖н╕ ╓ багато ╕нших проблем.
"╢ реч╕, як╕ не на час╕, я гадаю, що це не на час╕, не зараз. Це не пр╕оритет. Ми не виписали вс╕ ризики, з цим пов'язан╕, ми не зна╓мо, чи готове наше сусп╕льство. Нас не можна пор╕внювати з Канадою чи ╕ншими кра╖нами. Ми ще не готов╕, ми боремося зараз навпаки - з наркотиками. Якщо у нас завтра не буде високого р╕вня людей хворих на наркоман╕ю, якщо ми все це поборемо, тод╕ ╕ можемо повернутися до розгляду ц╕╓╖ справи", - сказав Зеленський.
* * *
"ЛЮСТРУВАТИ 400 ТИСЯЧ ЛЮДЕЙ — ЦЕ ДУЖЕ ДИВНО"
Президент Укра╖ни Володимир Зеленський переконаний, що серед посадовц╕в, як╕ потрапили д╕ю закону "Про очищення влади" (люстрац╕ю), було чимало г╕дних фах╕вц╕в.
"Багатьох людей люстрували правильно. Але ми розум╕╓мо, що п╕д люстрац╕ю потрапило й багато людей, як╕ працювали в той час, — там були чесн╕ люди. 400 тисяч (люстрованих) людей — ╕з них були нормальн╕ люди, чесн╕, фах╕вц╕, профес╕онали. Я впевнений, що там були нормальн╕ люди. Це просто дуже дивно: люструвати 400 тисяч людей", — зазначив Зеленський.
* * *
ЗЕЛЕНСЬКИЙ ЗВ╤ЛЬНИТЬ БАКАНОВА, ЯКЩО МАТИМЕ ДОКАЗИ ЙОГО СП╤ВПРАЦ╤ З МАТ╤ОСОМ
Президент заявив, що зв╕льнить голову СБУ ╤вана Баканова, якщо будуть докази, що його консульту╓ колишн╕й в╕йськовий прокурор Укра╖ни Анатол╕й Мат╕ос.
Так в╕н в╕дпов╕в на запитання журнал╕ст╕в, чи в╕домо йому, що Мат╕ос консульту╓ Баканова.
"Стосовно того, що пан Мат╕ос консульту╓ ╤вана Баканова, голову СБУ, то якщо ви мен╕ покажете детал╕, я зв╕льню Баканова. Якщо будуть докази, я зв╕льню голову Служби безпеки Укра╖ни", - сказав Зеленський.
При цьому в╕н заявив, що головне завдання нова влада уже виконала, зв╕льнивши з╕ сво╖х посад ╕ Мат╕оса, ╕ колишнього генпрокурора Юр╕я Луценка. "Ми зробили б╕льше, н╕ж хтось м╕г зробити. Ми зв╕льнили цих людей. Це непросте було завдання, але ми ╖х зв╕льнили", - сказав Зеленський.
* * *
ПРО ПОМИЛКИ ╤ РОЗЧАРУВАННЯ
Президент заявля╓, що найб╕льшим його розчаруванням на посту глави держави ╓ люди з пол╕тичного середовища, а про свою головну помилку в╕н розпов╕сть наприк╕нц╕ президентсько╖ каденц╕╖.
"Про головну свою помилку як Президента я зможу сказати, коли пройде м╕й президентський строк. Я тод╕ зрозум╕ю. Помилки ╓. Що стосу╓ться найб╕льшого розчарування, яке ╓ з першого дня (перебування на посту Президента - ред.) - це люди з пол╕тичного середовища, люди, як╕ були в пол╕тиц╕, як╕ займали р╕зн╕ пости, як╕ були начебто чесн╕, але сам формат ╖х повед╕нки такий: говорю одне, а роблю ╕нше, а паралельно ╕нгриги ╕ кулуарн╕ домовленост╕. Тому мо╖м найб╕льшим розчаруванням, повторюсь, ╓ люди, що займаються пол╕тикою", - зазначив Зеленський.
* * *
ПРЕЗИДЕНТ НЕ ГАРАНТУ╢, ЩО КОНФЛ╤КТ НА ДОНБАС╤ НЕ БУДЕ ЗАМОРОЖЕНИЙ
На запитання про ризик замороження ситуац╕╖ на Донбас╕, Зеленський в╕дпов╕в, що окупован╕ територ╕╖ Донбасу в╕д Придн╕стров’я чи Абхаз╕╖ в╕др╕зня╓ т╕льки те, що там лунають постр╕ли.
“Я б дуже не хот╕в, щоб конфл╕кт на Донбас╕ був заморожений. Я б не хот╕в, щоб у нас було Придн╕стров'я чи Абхаз╕я. Я дуже цього не хочу. Я не можу гарантувати на 100%, що це не станеться. Чесно кажучи, а що зараз? А зараз так ╕ ╓, зараз у нас там фактично Придн╕стров’я. В╕дносин нема╓, гуман╕тарна м╕с╕я хоч якась там ╓, постр╕ли. Тобто ╓дине, що нас в╕др╕зня╓, тимчасово окупован╕ територ╕╖ в╕др╕зня╓ в╕д Придн╕стров’я чи абхазького вар╕анту, це те, що у нас лунають постр╕ли. А ф╕зично побуду╓мо ми паркан, чи буде яр, чи буде зам╕нування, чи ще щось, це нема╓ значення. Якщо ми не ма╓мо в╕дносин ╕ не визна╓мо цю територ╕ю, це Придн╕стров'я”, - сказав Зеленський.
* * *
ЗЕМЛЯ ╤ ЛЮДИ (У ТОМУ ЧИСЛ╤ ╤НОЗЕМЦ╤)
Президент впевнений, що до 1 грудня вдасться скасувати моратор╕й на продаж земл╕, хоча визнав проблеми з п╕дтримкою цього р╕шення серед аграр╕╖в.
Учора в╕н зустр╕чався з цього питання ╕з представниками фермерських господарств: “Там не все гаразд. Я знайшов час, зустр╕вся... не буду брехати, що вс╕, не вс╕, але багато фермерських господарств було. Я з ними зустр╕чався, я ╖х почув, “червон╕ л╕н╕╖” побачили, ми знайшли розум╕ння".
За словами Президента, громадянин Укра╖ни ма╓ бути власником земл╕ ╕ повинен мати, зокрема, п╕льгов╕ кредити, якщо в╕н працюватиме на ц╕й земл╕.
При цьому Зеленський п╕дкреслив, що у закон╕ ма╓ бути передбачена заборона продажу земл╕ ╕ноземцям на першому етап╕: "╢дина проблема - ми не прода╓мо ╕ноземцям, н╕ в якому раз╕. Це все повинно бути виписано в новому закон╕. Якийсь час ми повинн╕ продавати землю т╕льки укра╖нцям. Другий пер╕од - сам╕ фермери кажуть ╕ в ╕нших кра╖нах так було - коли наш╕ вже купили, коли кредитна ставка, тод╕ в нас вже можуть купувати ╕нш╕. Ми тод╕ можемо в╕дкрити ╕ноземним компан╕ям, як╕ 100% будуть працювати на ц╕й земл╕. ╤ наш╕ укра╖нц╕ там будуть працювати. Але це вже через дек╕лька рок╕в. Це другий етап. Тобто ╓ дек╕лька кейс╕в”.
На запитання про терм╕ни ухвалення земельного законодавства Президент упевнено в╕дпов╕в: “Встигнемо! До 1 грудня ми повинн╕ встигнути”.
Пресмарафон намагався перервати в╕дв╕дувач Kyiv Food Market.
В╕н вил╕з на ст╕л на першому поверс╕ Kyiv Food Market ╕ почав щось викрикувати Президенту, який у цей перебував на другому поверс╕ ╕ завершував сп╕лкування з групою журнал╕ст╕в.
Зеленський в╕дреагував на вигуки ╕ закликав чолов╕ка спочатку зл╕зти з╕ столу ╕ тод╕ поставити запитання. Одне з них стосувалося гомосексуал╕зму.
Президент зауважив, що "ми живемо у в╕дкритому сусп╕льств╕, в якому кожен в╕льно обира╓ мову, якою говорити, нац╕ональн╕сть ╕ свою ор╕╓нтац╕ю".
ПРО ТРУХАНОВА ╤ КРИМ╤НАЛЬН╤ КЕЙСИ
Зеленський заявля╓, що нема╓ жодних стосунк╕в з м╕ським головою Одеси Геннад╕╓м Трухановим. Водночас, в╕н зазначив, що хот╕в би зв╕льнити Одесу в╕д крим╕нал╕тету.
“Ми з ним не друз╕. Ми з ним не святку╓мо будь-як╕ свята...У мене нема╓ жодних з ним стосунк╕в, ╕ вс╕ крим╕нальн╕ справи як╕ будуть розглядатися, повинн╕ розглядатися за законом. Я н╕чого не гальмую, ╕ не маю н╕яких стосунк╕в до пана Труханова. Я б хот╕в, щоб в╕н зм╕нив п╕дх╕д до Одеси, щоб вони почистили в╕д крим╕нал╕тету Одесу, ╕ я на цьому наполягав. Не знаю, чи побачимо ми це найближчим часом, чи н╕. Якщо не побачимо, то будемо робити все, щоб зм╕нити там вс╕х”, - сказав Зеленський.
“Тобто там (в Одес╕ — ред.) ситуац╕я, складна, непроста, неправильна, крим╕нальна. Ми встигли зм╕нити службу безпеки, займа╓мося перезавантаженням пол╕ц╕╖ в Одеськ╕й област╕. Там ╓ клани, ╓ деяк╕ крим╕нальн╕ кейси, я про це знаю. ╤ я знаю, що ц╕ крим╕нальн╕ кейси розглядаються в наших правоохоронних органах”, - розпов╕в Зеленський.
Коментуючи фразу мера Одеси, який пор╕вняв п╕д час недавнього б╕знес-форуму 5Т нову владу з "хлопчиком у публ╕чному дом╕: все ц╕каво, але що робити - не зна╓", Зеленський зауважив: "Я сам не чув, що сказав Труханов. Можу сказати: це при╓мно, що ми так вигляда╓мо, що нас можна назвати "хлопчиками". Життя - воно таке: коли приходять хлопчики, дядьки йдуть. Ось що я можу сказати шановному меру".
ПРО СТЕНОГРАМИ РОЗМОВ ╤З ТРАМПОМ, ПУТ╤НИМ ╤ НЕ Т╤ЛЬКИ
Зеленський не буде опубл╕ковувати стенограми сво╖х телефонних розмов з╕ св╕товими л╕дерами, оск╕льки вважа╓ це неправильним.
"Я не готовий опубл╕ковувати мо╖ розмови. Я нав╕ть не опубл╕кував мою розмову з паном Трампом. Я верховний головнокомандувач, а не телеведучий будь-якого каналу. Я не займаюся п╕аром, у мене нема╓ н╕яких роздум╕в з приводу порушувати "червон╕ л╕н╕╖", але тактика ╓ тактика, стратег╕я ╓ стратег╕я. ╤ я не повинен показувати вс╕м сво╖ розмови з тим чи ╕ншим л╕дером будь-яко╖ кра╖ни. Це щось нове", - сказав Зеленський.
Також в╕н в╕дреагував на уточнення щодо можливого оприлюднення стенограми телефонних розмов з президентом РФ Володимиром Пут╕ним, наголосивши, що ц╕ розмови "п╕дкр╕плен╕ результатом дуже складним, дуже детальним, але реальним".
"Тому до чого призведе публ╕кац╕я мо╖х розмов з Пут╕ним? Чи призведе вона до будь-якого продовження наших зустр╕чей? Н╕... Чи бажання в╕д цього отримати такий результат ╕ не отримати б╕льше н╕коли можливост╕ повернути наших полонених, яких дуже багато на територ╕╖ "ДНР", "ЛНР," ╕ на територ╕╖ Рос╕╖ та в Криму - ╖х дуже багато? Чи буде в мене така можлив╕сть ╖х повернути? Н╕коли. Що я скажу ╖х с╕м’ям?", - зазначив Зеленський.
Зеленський також запевнив, що не бо╖ться Пут╕на. "Н╕", - в╕дпов╕в Президент на бл╕ц-запитання журнал╕ста.
* * *
ВЕЛИКА ПРИВАТИЗАЦ╤Я
Готель "Укра╖на" на Майдан╕ Незалежност╕ у центр╕ Ки╓ва ╓ серед пр╕оритетних об’╓кт╕в в рамках процесу приватизац╕╖ державного майна.
"У нас буде в╕дбуватися велика приватизац╕я... Наприклад, готель "Укра╖на" складно зараз передати, тому що багато р╕зних крим╕нальних справ ╕ судових р╕шень з приводу цього об’╓кту, але в╕н теж сто╖ть в пр╕оритет╕ до передач╕ (для приватизац╕╖ - ред)", - заявив Зеленський.
За його словами, багато п╕дпри╓мств, внесених до списку на приватизац╕ю, ╓ складними, зокрема, на них працюють люди ╕ влада ма╓ думати, як зберегти ц╕ робоч╕ м╕сця, або об'╓кти ф╕гурують у крим╕нальних справах тощо. Тому цей процес затягу╓ться.
* * *
"ЖИТИ НА БАНКОВ╤Й? ЩОБ Я З’╥ХАВ З ГЛУЗДУ?"
Президент Зеленський мешка╓ у квартир╕, ╕ не ма╓ нам╕ру пере╖жджати, хоча через це його охорона ма╓ певн╕ труднощ╕.
"Жити на Банков╕й? Щоб я з’╖хав з глузду? Я ж не можу у Мар╕╖нському (палац╕ — ред.), я не можу жити, розум╕╓те? А пан Макрон живе саме у так╕й ситуац╕╖. Це д╕йсно дуже складне питання, охорона "в╕ша╓ться", тому що я живу у квартир╕, жодно╖ резиденц╕╖. Бо наше сусп╕льство, ╕ ви будете перш╕ з тих, хто почнуть мене... (обговорювати — ред.)", - в╕дпов╕в Зеленський журнал╕стам.
В╕н додав, що не користу╓ться резиденц╕╓ю Президента та нав╕ть не бува╓ там: "Але резиденц╕ю продавати ми не будемо. Вона залишитися, я там не буваю".
* * *
"ЯКЩО "СЛУГИ" ПОЧНУТЬ ╥СТИ ОДНЕ ОДНОГО, Я ЧЕРЕЗ Р╤К ╥Х РОЗПУЩУ"
Президент заявив, що через р╕к розпустить парламент, якщо депутати в╕д “Слуги народу” почнуть “╖сти” одне одного.
В╕дпов╕даючи на запитання про ймов╕рне розд╕лення парт╕╖ “Слуга народу” на р╕зн╕ групи, ╕ чи не означа╓ це, що Президент побудував жорстку вертикаль, Зеленський заявив: “Не жорстко, тому що в нас демократ╕я. Тому що люди ╖х обирали. Вони перемогли завдяки мен╕, завдяки п╕дтримц╕ сусп╕льства мого пр╕звища ╕ завдяки тому, що вони, багато з них, щось значать. Багато з них - профес╕онали, щось значать у сво╖х рег╕онах, у сво╖х м╕стах. Я не хочу ламати цю парт╕ю ("Слуга народу", - ред). Вони знають мо╓ в╕дношення. Якщо вони сам╕ почнуть “╖сти” один одного, - я через р╕к ╖х розпущу. Це факт”.
* * *
ПРО ЦЕМАХА: УС╤ РОЗУМ╤ЮТЬ, ЩО Я БУВ ПРАВИЙ
Зеленський заявля╓, що попереджав Н╕дерланди про те, що ф╕гуранта справи МН17 Володимира Цемаха буде включено до списку обм╕ну для передач╕ РФ.
“Вони (влада Н╕дерланд╕в — ред.) все знають, все розум╕ють, чому у мене було таке р╕шення. Вони знали, що буде таке р╕шення, я ╖х попередив ╕ дав вс╕ можливост╕, як╕ ми могли, як влада, ╖м надати для будь-яких сл╕дчих д╕й до цього. Вони знають мо╖ пр╕оритети — це громадяни Укра╖ни, але вони знають мо╓ ставлення до ц╕╓╖ трагед╕╖, як ми ╖х п╕дтриму╓мо, як наш╕ сл╕дч╕ п╕дтримують. Вони знають. Вс╕ розум╕ють, що я був правий"”, - сказав Зеленський.
В╕н спростував ╕нформац╕ю про те, що запланована його зустр╕ч на Генасамбле╖ ООН у Нью-Йорку ╕з прем'╓р-м╕н╕стром Н╕дерланд╕в Марком Рютте не в╕дбулася саме через р╕шення щодо Цемаха: “З прем'╓р-м╕н╕стром Н╕дерланд╕в Марком Рютте у мене була велика розмова телефоном ще до обм╕ну, ╕ не одна. З приводу зустр╕ч╕, то вона була п╕дтверджена. До зустр╕ч╕ з прем'╓р-м╕н╕стром Н╕дерланд╕в у мене була зустр╕ч з канцлером Н╕меччини Ангелою Меркель, вона затрималась через техн╕чн╕ обставини, ми затримались, була довша зустр╕ч, а у пана прем'╓р-м╕н╕стра Н╕дерланд╕в була наступна п╕сля мо╓╖ зустр╕ч. Тобто, там була ситуац╕я ╕з часом”, - розпов╕в Зеленський.
Також в╕н нагадав, що 10 жовтня Укра╖н╕ перебува╓ з в╕зитом м╕н╕стр закордонних справ Корол╕вства Н╕дерланди Стеф Блок. Зеленський обговорив ╕з ним широкий спектр важливих питань.”Про все ми говорили. Про Цемаха говорили”, - додав в╕н.
ГРОШ╤ НА ОФ╤С ПРЕЗИДЕНТА
На пресмарафон╕ прозвучало запитання, чому у про╓кт╕ бюджет╕ на 2020 р╕к передбачено зб╕льшення витрат на Оф╕с Президента на 39 м╕льйон╕в пор╕вняно з 2019 роком.
У в╕дпов╕дь Зеленський пооб╕цяв, що ф╕нансування ОП не зб╕льшуватимуть.
* * *
ПРО ОЛ╤ГАРХ╤В ВЗАГАЛ╤ ╤ КОЛОМОЙСЬКОГО ЗОКРЕМА
Президент заявив, що готовий говорити з будь-яким укра╖нським ол╕гархом, ╕ вважа╓, що вони  повинн╕ попрацювати на Укра╖ну, бо тут нажили статки.
На уточнення журнал╕стки, чи погодяться ол╕гархи на так╕ умови, глава держави в╕дпов╕в: “Погодяться. Зна╓те, чому погодяться? У нас в╕йна ╕де. ╤ вс╕ ╖х ╕стор╕╖, вс╕ ╖хн╕ заводи, все, що в них ╓, вс╕ статки, все ╖хн╓ виробництво якщо що - буде коштувати нуль".
Водночас журнал╕сти поц╕кавилися, чи не вважа╓ Президент за необх╕дне вгамувати ╤горя Коломойського, який судиться щодо ПриватБанку, адже ц╕╓ю ситуац╕╓ю стурбований М╕жнародний валютний фонд.
“Вважаю”, - в╕дпов╕в Зеленський. Водночас в╕н заявив, що не розмовляв з Коломойським про ситуац╕ю з Приватбанком.
В об╕дню пору зм╕нилися "декорац╕╖": Президенту ╕ журнал╕стам поставили на ст╕л на╖дки - бургери ╕ хачапур╕.
* * *
ПРО В╤ДСТАВКУ ДАНИЛЮКА: САША ХОТ╤В БУТИ ПРЕМ'╢РОМ
Президент заявив, що Олександр Данилюк, якого в╕н зв╕льнив з посади секретаря РНБО, хот╕в бути Прем'╓р-м╕н╕стром Укра╖ни.
“Я не згоден з його позиц╕╓ю, що в╕н п╕шов через “ПриватБанк”... Саша хот╕в бути Прем'╓р-м╕н╕стром Укра╖ни, я йому сказав чесно, що ти д╕йсно нормальна, профес╕йна людина, але я обрав ╕ншу кандидатуру. ╤ складн╕ в╕дносини з Богданом це теж вплинуло на те, що в╕н п╕шов”, - сказав Зеленський.
В╕н зазначив, що Данилюк написав заяву на зв╕льнення ╕ оч╕кував, що Президент ╖╖ не п╕дпише.
* * *
ПРЕЗИДЕНТ НЕ В╤ДПОВ╤В НА ЗАПИТАННЯ, КОГО В╤Н БАЧИТЬ НА ПОСАД╤ ГОЛОВИ КМДА
Президент Володимир Зеленський п╕дтриму╓ розд╕лення функц╕й Ки╖вського м╕ського голови та голови КМДА, але об╕ця╓ ще посп╕лкуватися з мером столиц╕ В╕тал╕╓м Кличком.
“Ми сп╕лкувалися, до реч╕, з мером (Кличком — ред.), наск╕льки я знаю, що в╕н проти розд╕лення цих функц╕й (мера ╕ голови КМДА — ред.), тобто я не бачу конфл╕кту в цьому питанн╕, просто в нього одна думка, у мене думка ╕нша. Ми побачили, як це в ╕нших столицях св╕ту в╕дбува╓ться — у деяких столицях це об’╓днано, у деяких розд╕лено. Я думаю, що треба розд╕лити ц╕ функц╕╖. Це моя думка”, - сказав Зеленський.
Водночас на запитання, чи плану╓ в╕н зв╕льнити Кличка з посади голови КМДА, глава держави в╕дпов╕в, що ще “дума╓ про це”.
“Чому я його (Кличка — ред.) не зв╕льнив, просто ще не зв╕льнив”, - зазначив Зеленський.
Водночас на запитання, кого в╕н бачить на посад╕ голови КМДА, Зеленський в╕дпов╕в: “Кого я бачу? Це мо╓ особисте бачення”.
Коли ж п╕д час чергового "раунду" зайшла мова конкретно про Олександра Ткаченка як кандидата на посаду голови КМДА, Президент п╕дтвердив, що кандидатура розгляда╓ться.
“Розгляда╓ться ця кандидатура. Окр╕м нього я н╕кого не бачив. Ну ╓ ще дв╕ людини, з одн╕╓ю я не зустр╕чався, а з другою — не готовий, тому що в минулому у нього ╓ не дуже доброчесн╕ д╕╖”, - сказав Зеленський.
"Д╤ВЧИНКУ БУДУ ЗАХИЩАТИ"
Зеленський прокоментував конфл╕кт м╕ж його прессекретарем Юл╕╓ю Мендель та журнал╕стом програми "Схеми" Серг╕╓м Андрушком, назвавши його повед╕нку неетичною.
В╕н зазначив, що неодноразово в╕дпов╕дав на запитання Андрушка. Та додав, що ус╕м варто завжди д╕яти у межах законодавства, але не виходили при цьому за рамки людських в╕дносин. “В╕н не може бити мене м╕крофоном по обличчю. Просто не може. Не мене, н╕ вас. В╕н не може, тому варто усюди мати етику”, - сказав Зеленський.
Тому, додав глава держави, у цьому випадку в╕н не вважа╓ повед╕нку свого прессекретаря такою, за яку варто карати. Так, визнав Зеленський, Мендель, не мала права так реагувати, але ╖╖ емоц╕йна виснажен╕сть далася взнаки.
“У даному випадку д╕вчинку буду захищати”, - сказав Президент.
* * *
112 КАНАЛ: КОЗАК-МЕДВЕДЧУК - ОДНА ╤СТОР╤Я
Президент зазначив, що питанням л╕ценз╕й для телеканал╕в, що ретранслюють "112 Укра╖на", ╕ самого "112 каналу" ма╓ роз╕братися оновлена Нацрада з питань телебачення ╕ рад╕омовлення.
Президент заявив, що телеканал "112 Укра╖на" добре ма╓ знати, за що йому погрожували в╕д╕брати л╕ценз╕ю. "Але ж ви зна╓те, чому вам завжди погрожували в╕д╕брати л╕ценз╕ю? Ви ж це зна╓те. Ви ж "112 канал", у вас же власник Медведчук? Козак? Козак-Медведчук - одна ╕стор╕я. Пан Медведчук, який ма╓ не проукра╖нську позиц╕ю, ╓ вашим власником? От в наш╕й парт╕╖ ("Слуга народу" - ред.) нема╓ власник╕в телеканал╕в, а у одн╕╓╖ парт╕╖ ("Опозиц╕йна платформа - За життя" - ред.) ╓ власники телеканал╕в", - заявив Президент.
“ФОРМУЛА ШТАЙНМА╢РА"
“Впровадження “формули Штайнма╓ра” не в╕дбулося. Воно може в╕дбутися т╕льки в закон╕ про особливий статус. ╤мплементац╕я ц╕╓╖ формули - т╕льки в закон╕ про особливий статус. Тобто набира╓ чинност╕ “формула Штайнма╓ра” тод╕, коли набира╓ чинност╕ закон про особливий статус”, - сказав Зеленський.
В╕н додав, що закон набуде чинност╕ т╕льки п╕сля того, як буде проголосований у Верховн╕й Рад╕ та п╕дписаний Президентом.
"31 грудня зак╕нчиться закон про особливий статус Донбасу ╕ треба буде вир╕шувати, чи ми прийма╓мо новий закон про особливий статус Донбасу, чи ми не прийма╓мо. Якщо ми прийма╓мо, тод╕ ми ╕мплементу╓мо "формулу Штайнма╓ра" - якщо ми ведемо до мирного врегулювання, користуючись м╕нським процесом", - додав згодом Зеленський.
* * *
ПРО НОВИЙ ТРУДОВИЙ КОДЕКС
Президент переконаний, що новий Трудовий кодекс, робота над яким зараз трива╓ у Верховн╕й Рад╕, захищатиме права укра╖нц╕в.
"Зараз вони (народн╕ депутати - ред.) працюють над новим, сучасним законодавством ╕ Трудовим кодексом. Там ╓ багато пропозиц╕й. Впевнений, що ╓ багато др╕бних помилок, як╕ будуть вичищен╕. Я впевнений, що ми все зробимо, почу╓мо вс╕х людей”, - сказав Зеленський.
Водночас в╕н додав, що в Трудовому кодекс╕ не йтиметься про можлив╕сть зв╕льнення ж╕нок, як╕ перебувають у декретн╕й в╕дпустц╕.
“Пов╕рте мен╕, таких питань не буде”, - запевнив Зеленський журнал╕стку, яка й звернулася з цим конкретним запитанням.
"Я АВАКОВУ Н╤ЧОГО НЕ ВИНЕН"
Зеленський оч╕ку╓ в╕д Авакова у “випробувальний терм╕н” оновлення МВС.
“Пан м╕н╕стр Аваков... це н╕який не компром╕с, тому що я н╕чого йому не винен ╕ не повинен. Але ╓ уряд, ╓ Прем’╓р-м╕н╕стр, тому ╓, скаж╕мо так, випробувальний терм╕н, ми хочемо нов╕ обличчя в М╕н╕стерств╕ внутр╕шн╕х справ”, - зазначив Зеленський.
Голова фракц╕╖ «Слуга народу» Давид Арахам╕я заявляв, що Аваков залишився на посад╕ м╕н╕стра внутр╕шн╕х справ тимчасово п╕д «персональну в╕дпов╕дальн╕сть» Президента Володимира Зеленського.
ПРО ВТРУЧАННЯ В АМЕРИКАНСЬК╤ ВИБОРИ
На прохання представник╕в ЗМ╤ Президент прокоментував ╕нформац╕ю щодо його можливо╖ рол╕ в ╕стор╕╖ з Дональдом Трампом.
"Я прагнув св╕тово╖ слави, але не думав, що це станеться таким чином", - пожартував Зеленський.
“Я не хочу втручатися у вибори незалежно╖ кра╖ни п╕д назвою Сполучен╕ Штати Америки. ╤ я не буду це робити”, - сказав Зеленський та порадив американцям обирати свого президента самим: ”Обирайте свого президента сам╕. Якщо можна, то ви теж не вплива╓те ╕ не будете надал╕ впливати на вибори в незалежн╕й Укра╖н╕”.
"Ми не можемо п╕дтримувати ╕ не будемо п╕дтримувати будь-якого кандидата (у президенти США - ред.), будь-якого американського пол╕тика. Ми можемо п╕дтримувати т╕льки один одного", - заявив глава держави.
Зеленський додав, що дуже вдячний Штатам за п╕дтримку, зокрема в питанн╕ санкц╕й проти Рос╕╖.
На думку Президента, якщо Укра╖ну втягуватимуть у внутр╕шн╕ справи США, то це буде великою помилкою як для США, так ╕ для Укра╖ни, а також шкодитиме двосторонн╕м в╕дносинам.
Як наголосив Зеленський, саме тому в╕н не обговорю╓ кожного дня з американськими журнал╕стами президента США Дональда Трампа.
Зеленський водночас зазначив, що розрахову╓ на п╕дтримку президента США Дональда Трампа Укра╖н╕ у багатьох питаннях: “Ми повинн╕ укр╕плювати в╕дносини ╕з США. Яким чином? У нас була зустр╕ч протягом одн╕╓╖ години ╕з ключовими людьми ╕з Б╕лого дому, ми чека╓мо на оф╕ц╕йний в╕зит до Сполучених Штат╕в. З╕ свого боку працю╓мо над тим, щоб в╕дбувся оф╕ц╕йний в╕зит упродовж мо╓╖ каденц╕╖, не знаю коли, Президента США до Укра╖ни. Для нас це ╕м╕джево дуже важливо, це ╕ важливий сигнал для наших партнер╕в, що Сполучен╕ Штати п╕дтримують стратег╕ю, ╕ в ц╕лому п╕дтримують пол╕тику Укра╖ни”.
Зеленський також заявив, що Укра╖на зац╕кавлена ╕ готова розсл╕дувати справу про можливе втручання у вибори США у 2016 роц╕, але потр╕бн╕ в╕дпов╕дн╕ докази: "Я думаю, що укра╖нц╕ повинн╕ це розсл╕дувати сам╕, п╕дстави для цього напевне ╓, щоб ми н╕коли у майбутньому не втручались у вибори будь-яко╖ кра╖ни. Укра╖на повинна це розсл╕дувати... Однак мен╕ потр╕бн╕ докази втручання Укра╖ни у вибори США. Зараз дуже багато ╕нформац╕╖. Я нав╕ть, коли говорив з Дональдом Трампом, казав, що, так, це правда, я чув про це, ╓ багато ╕нформац╕╖, яка може бути реальн╕стю. Але треба детал╕, докази".
Президент також категорично в╕дкинув можлив╕сть будь-якого тиску Дональда Трампа на укра╖нську владу ╕ р╕шення правоохоронних орган╕в у ц╕й чи ╕нш╕й справ╕. "Трамп може казати: у нас ╓ детал╕, у нас ╓ бачення, що Укра╖на втручалась, але за ц╕ слова треба в╕дпов╕дати. Тому коли Америка каже, що був вплив, то я кажу: супер, передайте детал╕, з задоволенням будемо розсл╕дувати", - сказав Зеленський.
ОСОБЛИВИЙ СТАТУС ДОНБАСУ
Володимир Зеленський в╕дкида╓ ╕дею проведення референдуму щодо закону про особливий статус Донбасу.
За його словами, законопро╓кт про особливий статус Донбасу ма╓ бути обговорений ╕з сусп╕льством, з журнал╕стами, у Верховн╕й Рад╕ ╕ лише п╕сля цього ма╓ бути винесений на голосування.
"Що стосу╓ться закону про особливий статус. Ми не можемо в цьому закон╕ говорити про автоном╕ю. Найголовн╕ше обговорювати, що ми не можемо робити, а не те, що ми можемо. Я знаю, що ╓ там гуман╕тарн╕ питання, я знаю, що будуть говоритися питання з приводу мови, щоб вони мали рег╕ональний статус рос╕йсько╖ мови. Я думаю, що багато компром╕с╕в гуман╕тарних, про як╕ ми можемо говорити, виносити для нашого сусп╕льства ╕ будемо вир╕шувати, що кошту╓ продовження в╕йни ╕ що не ма╓ високо╖ ц╕ни, ╕ на що ми можемо погодитися, на що ми не можемо погодитися", - сказав Президент.
Зеленський додав, що поки обговорювати закон про особливий статус нема╓ сенсу, оск╕льки документу поки нема╓, а ╓ рамки ╕ "червон╕ л╕н╕╖", як╕ н╕яким чином не будуть в╕др╕знятися в╕д червоних л╕н╕й в ц╕лому норманського формату ╕ нормандського процесу.
* * *
ЗМ╤, ЯК ╤ ЗЕМЛЯ, МАЮТЬ НАЛЕЖАТИ УКРА╥НЦЯМ
Президент вважа╓, що ЗМ╤ в Укра╖н╕ мають бути незалежними й укра╖нськими. Про це в╕н заявив п╕д час дискус╕╖ з кореспондентом журналу "НВ" ╤ваном Верстюком (бенеф╕ц╕аром видання ╓ чеський громадянин Томаш Ф╕ала - ред).
“Я завжди говорю про засоби масово╖ ╕нформац╕╖, що вони повинн╕ бути незалежними ╕ укра╖нськими. Зараз ми говоримо про земельну реформу, ╕ вс╕ кажуть, див╕ться це наша земля, укра╖нська земля ╕ власниками мають бути укра╖нц╕ ╕ я згоден на 100% ╕ треба це м╕няти в закон╕”, - сказав Зеленський.
В╕н наголосив, що к╕нцевими бенеф╕ц╕арами ЗМ╤ також мають бути громадяни Укра╖ни. Журнал╕ст на те в╕дпов╕в: "Мен╕ зда╓ться, краще хай мед╕а волод╕ють громадяни ╢С, н╕ж корумпован╕ ол╕гархи".
ПРО МАЙДАН ╤ ПОРОШЕНКА
Зеленський заявив, що не бо╖ться протестних акц╕й.
Про це в╕н сказав, коментуючи протестн╕ акц╕╖ в Укра╖н╕ проти "формули Штайнма╓ра".
"В ц╕лому з приводу Майдану ╕ таке ╕нше. Я н╕чого цього не боюся. В будь-який момент, в будь-яку секунду. Якщо д╕йсно сусп╕льство не захоче, щоб моя команда продовжувала, щоб я не був президентом, див╕ться, кровопролиття не буде. Я дуже спок╕йно до цього ставлюся. Але люди повинн╕ знати, що вони оберуть. Вони точно не оберуть тод╕ припинення в╕йни ╕ вони точно будуть обирати, вибачте за таке слово, але ми зараз в кафе ╕ прийшло в голову, — серед того меню товар╕в, який ╓ на ринку — цьому продажному пол╕тичному ринку", - заявив Зеленський.
Володимир Зеленський також заявив, що п’ятий президент Петро Порошенко сво╖ми д╕ями та засобами масово╖ ╕нформац╕╖ "п╕дштовху╓" людей виходити на акц╕╖ протесту.
"Помилка Порошенка т╕льки в одному, що йому зда╓ться, що в╕н може бути л╕дером ╕ншого Майдану. ╤ ви бачили заяву самого президента (ФРН Франка-Вальтера - ред.) Штайнма╓ра, н╕мецько╖ сторони ╕ французько╖ сторони, ╕ багатьох ╓вропейських засоб╕в масово╖ ╕нформац╕╖ - вони шокован╕, тому що його риторика м╕ня╓ться, як ╕ зм╕нився його статус. Але ╓дине що - в╕н забува╓, що в╕н не президент. Нав╕ть не те, що не забува╓. Я боюся, в╕н у це не в╕рить. Я боюсь, що це на ф╕зичному р╕вн╕ ╓ проблеми", - заявив Зеленський.
В╕н додав, що Порошенко "проти розведення, ╕ йому зда╓ться, що з цього приводу може бути Майдан, мало того, що в╕н п╕дштовху╓ людей ╕ сво╖ми засобами масово╖ ╕нформац╕╖ п╕дштовху╓ людей, ╕ сво╖ми д╕ями".
"КОЛИ Я ПРИЙШОВ, НА ДРУГИЙ ДЕНЬ Я ДУМАВ, ЩО БУДЕМО ВС╤Х КОРУПЦ╤ОНЕР╤В САДЖАТИ..."
Володимир Зеленський пов╕домив, що 1 листопада правоохоронц╕ мають показати результат розсл╕дування у к╕лькох гучних корупц╕йних справах. “Зараз контрольний чекпойнт 1 листопада. Вони (правоохоронц╕ — ред.) повинн╕ дек╕лька гучних справ, коло яких ми обговорили на нарад╕, вони повинн╕ показати результат”, - сказав Президент.
"Коли я прийшов, на другий день я думав, ми будемо вс╕х корупц╕онер╕в саджати. При цьому коли перш╕ наручники над╕ли.. вс╕ сказали "ай яй яй", президент не ма╓ права впливати на правоохоронн╕ органи. Я: "ок", а я можу збирати наради ╕ говорити з правоохоронцями, як╕ ╖хн╕ д╕╖? Ага, так можна. А якщо ходить бандит по вулиц╕, мен╕ дзвонять вс╕ ╕ кажуть: "ця людина вбива╓, бреше, була депутатом". Я можу ╖х спитати: де посадки таких людей. Ну ви можете, але дуже обережно. То я повинен п╕дбирати слова. Не дай Боже, це буде вплив".
НОРМАНДСЬКИЙ ФОРМАТ
Володимир Зеленський хоче, щоб питання Криму розглядалося на переговорах у "нормандському формат╕". "Нормандський формат для мене - це ще ╕ можлив╕сть повернення питання вир╕шення Криму", - сказав в╕н.
При цьому в╕н зауважив, що в раз╕ в╕дтерм╕нування проведення зустр╕ч╕ в норманському формат╕, Укра╖на шукатиме ╕нш╕ вар╕анти вир╕шення цього питання. "Наприклад, якщо не буде розведення сил у нас, а в Золотому триватимуть постр╕ли, то тод╕ ми будемо шукати ╕нш╕ формати, як повернути наших громадян. Один з них - це М╕нськ, а ╕нший - це прям╕ перемовини мо╖ з президентом Рос╕йсько╖ Федерац╕╖", - наголосив Зеленський.
В╕н п╕дкреслив, що "заради повернення людей ╕ обм╕ну" готовий ╕ти на прям╕ перемовини з президентом РФ Володимиром Пут╕ним.
Однак саме Нормандський формат Президент розгляда╓ як основний ╕нструмент для досягнення мети - припинення в╕йни.
Президент заявив, що в нього ╓ вар╕анти можливих дат проведення "нормандсько╖ зустр╕ч╕", але ╖х мають узгодити Н╕меччина ╕ Франц╕я з Рос╕╓ю.
"У мене ╓ вар╕анти дати (проведення зустр╕чей у "норманському формат╕" - ред.), на як╕ ми погоджу╓мось, але вчора я говорив з Ангелою Меркель (канцлер Н╕меччини - ред.), ми порушували це питання. Вони обговорюватимуть це питання з французькою стороною ╕ пот╕м вони будуть пропонувати рос╕йськ╕й сторон╕", - зазначив Зеленський.
В╕н п╕дтвердив, що в╕дтерм╕нування проведення зустр╕ч╕ у "нормандському формат╕" "д╕йсно залежало в╕д Рос╕╖. "В Укра╖ни, Франц╕╖ ╕ Н╕меччини була одна з дат, а Рос╕я не змогла п╕дтвердити цю дату ╕ не п╕дтвердила", - сказав президент.
В╕н зазначив, що для орган╕зац╕╖ тако╖ зустр╕ч╕ кожна з╕ стор╕н мала зробити як╕сь реальн╕ кроки на п╕дтвердження сво╖х нам╕р╕в. Саме тому в╕дбулося розведення сил в Станиц╕ Луганськ╕й ╕ обм╕н утримуваними особами з Рос╕╓ю. "Це була наша вимога, ми хот╕ли повернути пол╕тв'язн╕в ╕ повернути моряк╕в. ╤ це був реальний серйозний, проблематичний крок, але ми його зробили", - сказав Президент.
Наступним кроком, за його словами, з укра╖нсько╖ сторони мало стати п╕дтвердження "формули Штайнма╓ра" ╕ розведення сил в Золотому ╕ Петр╕вському.
При цьому Зеленський запевнив, що це не було умовою Рос╕╖. "Це не умови (Рос╕╖ - ред.), це результат того, що було, що обговорювалось ран╕ше в М╕нську", - наголосив в╕н.
Згодом Зеленський додав: "Я думаю, що дату "нормандського формату" ми будемо знати наступного тижня. Думаю, що "нормандський сам╕т" в╕дбудеться у листопад╕".
* * *
ТЕЛЕФОННА РОЗМОВА З ТРАМПОМ: ШАНТАЖУ НЕ БУЛО
Володимир Зеленський заявив, що п╕д час телефонно╖ розмови з президентом США Дональдом Трампом не в╕дчував н╕якого тиску щодо постачання збро╖ в Укра╖ну та розсл╕дування стосовно компан╕╖ Burisma.
"З╕ збро╓ю наш╕ дзв╕нки, з ╕стор╕╓ю з "Бур╕смою" н╕як не пов'язан╕. Це не ╓ правдою... Шантажу не було, тому що це не було предметом нашо╖ розмови зовс╕м", - сказав Зеленський.
"Цей дзв╕нок впливав т╕льки на одне - нам треба добитися зустр╕ч╕. Нам треба обов'язково зустр╕тися з президентом (США - ред.), я хочу показати йому нашу молоду команду. Я хот╕в "затягнути" його в Укра╖ну... Коли я зрозум╕в, що його не буде у Варшав╕, я зрозум╕в, що нам потр╕бно зустр╕чатися в Нью-Йорку. У нас була дуже гарна зустр╕ч. Я йому сказав: див╕ться на нас - ми схож╕ на корупц╕онер╕в? Я вас дуже прошу, пане президенте, будь ласка, у ваш╕й риториц╕, ╕ щоб Б╕лий д╕м у сво╖й риториц╕ зм╕нив цей ╕м╕дж. В╕н каже: "Та ви н╕ до чого, це про минулу владу". А я кажу: "Я - Президент Укра╖ни, тому коли ви кажете, що там завжди була корумпована ╕стор╕я, це в╕дношення до кожного з нас, до кожного укра╖нця, який н╕коли до корупц╕╖ не мав стосунку". Ми зустр╕лися ╕ я цьому вид╕лив певний час, щоб йому це довести.
Тому у нас пройшла дуже гарна зустр╕ч", - запевнив Зеленський.
"ЯКЩО МИ ХОЧЕМО ЗАК╤НЧЕННЯ В╤ЙНИ - ЗУСТР╤Ч З ПУТ╤НИМ ПОВИННА БУТИ"
Президент Укра╖ни Володимир Зеленський каже, що не зна╓, чи можлива його пряма зустр╕ч з президентом Рос╕йсько╖ Федерац╕╖ Володимиром Пут╕ним в рамках переговор╕в щодо зак╕нчення в╕йни на Донбас╕, однак переконаний, що вона повинна бути.
"Зустр╕чатися (для проведення переговор╕в щодо зак╕нчення в╕йни на Донбас╕ - ред.) ми можемо в двох форматах: "нормандський формат" ╕ пряма зустр╕ч моя з президентом РФ. Про цю зустр╕ч пряму (з Пут╕ним - ред.) н╕хто не говорить, тому що вс╕ проти. Я не знаю (чи можлива така зустр╕ч - ред.). Я не можу нав╕ть про це сказати. Я знаю одне, що ця зустр╕ч повинна бути, якщо ми хочемо зак╕нчити в╕йну", - зазначив Зеленський.
ПРИВАТБАНК: ПРЕЗИДЕНТ ОБ╤ЦЯ╢ ЗАХИЩАТИ ╤НТЕРЕСИ УКРА╥НИ
Володимир Зеленський заявля╓, що у питаннях ПриватБанку захищатиме ╕нтереси Укра╖ни. Президент нагадав, що наступне судове зас╕дання у справ╕ за позовом ╤горя Коломойського про визнання нед╕йсним договору куп╕вл╕-продажу цього банку м╕ж М╕нф╕ном ╕ особами, як╕ були на той момент сп╕ввласниками ф╕нустанови, в╕дбудеться 17 жовтня.
Президент також зазначив, що питання ПриватБанку важливе не лише у переговорах з М╕жнародним валютним фондом.
“Не т╕льки з МВФ, р╕зн╕ м╕жнародн╕ партнери запитуються цим питанням... Мен╕ кажуть - ви як Президент краще не впливайте. А що я повинен робити? Ну, ви якось так не впливайте, але впливайте. Це дуже ц╕кава позиц╕я”, - сказав Зеленський.
При цьому в╕н додав, що в раз╕, якщо за результатами суду щодо ПриватБанку необх╕дно буде “захищати кра╖ну”, то “я буду захищати нашу державу”.
Також Зеленський вважа╓, що держава ма╓ зробити все можливе, аби не платити компенсац╕ю Коломойському за ПриватБанк.
"Я захищаю сусп╕льство Укра╖ни. Ми повинн╕ робити все, щоб не сплатити жодно╖ коп╕йки колишн╕м власникам, ╕ ми повинн╕ за це боротись", - сказав Зеленський.
ЗЕЛЕНСЬКИЙ ОСОБИСТО ПРЕДСТАВИТЬ ГОЛОВУ ОДЕСЬКО╥ ОДА
Президент Володимир Зеленський у п’ятницю, 11 жовтня, в╕дв╕да╓ з робочою по╖здкою Одесу. Про це в╕н пов╕домив п╕д час пресмарафону. Президент не уточнив програму по╖здки.
Перед цим журнал╕ст запросив Зеленського в еф╕р "7 каналу" ╕ зазначив, що глава держави представить нового оч╕льника област╕.
ПРО ГОЛОВНУ М╤С╤Ю НА ПОСТУ ПРЕЗИДЕНТА
Володимир Зеленський заявив, що люди його обирали як президента, який припинить в╕йну в Укра╖н╕. Саме у цьому в╕н ╕ вбача╓ свою головну м╕с╕ю.
“Яким чином ми це припинимо — це пот╕м будемо обговорювати, як╕ ╓ плани, як ми можемо це зробити. Але головна моя мета - ╕ це моя головна л╕н╕я, моя особиста, це не л╕н╕я повед╕нки, ╕ я так кажу - я хочу припинити в╕йну. Саме це моя м╕с╕я упродовж цих п’яти рок╕в. Уже тр╕шки б╕льше, н╕ж 4,5 роки”, - сказав Зеленський.
В╕н додав, що частина людей, яка живе на Донбас╕ й в╕дчува╓ себе укра╖нцями, “повинн╕ знати, що ми ╖х не залиша╓мо, не кида╓мо, ми ╖х обов’язково повернемо разом з територ╕ями”.
НА ПРЕСМАРАФОН - З РАНКОВО╥ ПРОБ╤ЖКИ
Президент Володимир Зеленський неформально посп╕лкувався з журнал╕стами, як╕ беруть участь у пресмарафон╕ з главою держави. Зеленський розпов╕в, що прийшов на зах╕д з проб╕жки, яку в╕н робить щодня. "Я б╕гаю зранку, зараз ╓ можлив╕сть, я пере╖хав у м╕сто. Тому я хот╕в приб╕гти, але мен╕ сказали, що це буде неповага до вас, що я буду у спортивн╕й форм╕", - сказав в╕н.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #41 за 11.10.2019 > Тема "З перших уст"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=21616

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков