Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4446)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4117)
Українці мої... (1658)
Резонанс (2113)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1844)
Крим - наш дім (1031)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (311)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (203)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У В╤ДНОСИНАХ З ПОЛЬЩЕЮ НЕ ВАРТО НАТИСКАТИ НА ╤СТОРИЧН╤ “МОЗОЛ╤”, ЩО НАТЕРЛИСЯ ЗА 400 РОК╤В
Юр╕й Щербак, письменник, дипломат…


╤СТОР╤Я ОДН╤╢╥ РОДИНИ НА ТЛ╤ КРИМСЬКОТАТАРСЬКОГО НАЦ╤ОНАЛЬНОГО РУХУ
Вс╕ сто в╕дсотк╕в грошей в╕д продажу книги буде направлено на потреби ЗСУ…


ВЖЕ ЗАРАЗ ТРЕБА ДУМАТИ, ЯК БУДЕМО В╤ДНОВЛЮВАТИ КРИМ П╤СЛЯ ДЕОКУПАЦ╤╥
Обговорення комплексних питань щодо в╕дновлення Криму п╕сля його деокупац╕╖ в╕д рос╕йських сил...


МОЖЕ ТАК СТАТИСЬ, ЩО КРИМ ПОВЕРТАТИМЕТЬСЯ ДИПЛОМАТИЧНИМ ШЛЯХОМ
Наша держава зможе спок╕йно жити, коли поверне соб╕ ус╕ сво╖ земл╕, зокрема ╕ Крим.


БИТВА ЗА УКРА╥НУ
День дв╕ст╕ одинадцятий…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #40 за 04.10.2019 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#40 за 04.10.2019
ОКУПАНТИ В КРИМУ ПРОДОВЖУЮТЬ ЗНИЩУВАТИ ХАНСЬКИЙ ПАЛАЦ СВО╢Ю «РЕСТАВРАЦ╤╢Ю»

Окупац╕йна влада в Криму продовжу╓ порушувати норми м╕жнародного гуман╕тарного права - проводити незаконн╕ археолог╕чн╕ досл╕дження, вивозити музейн╕ предмети, проводити перебудови, що призводять до втрати автентичност╕ пам'яток.
Про це в коментар╕ кореспондентов╕ Укр╕нформу розпов╕ла координатор про╓кт╕в громадсько╖ орган╕зац╕╖ "Кримський ╕нститут стратег╕чних досл╕джень", ексдиректор Бахчисарайського ╕сторико-культурного запов╕дника (Б╤КЗ) Ельм╕ра Аблял╕мова.
"П╕д час проведення так званих реставрац╕йних роб╕т у Велик╕й Ханськ╕й мечет╕ горе-фах╕вц╕ при демонтаж╕ стел╕ виявили виготовлену з натурально╖ шк╕ри стельову розетку - укр╕плення п╕д люстру розм╕ром п╕втора на п╕втора метра. Наск╕льки ж непрофес╕йно були проведен╕ не т╕льки сам╕ роботи, але й попередн╕ досл╕дження, в ход╕ яких не пом╕тили цей елемент декору стел╕, не надали йому значення, не з'ясувавши з чим мають справу", - пов╕домила Аблял╕мова.
За ╖╖ словами, вже знявши шар стел╕, реставратори д╕йшли висновку, що елемент декору виготовлений з╕ шк╕ри й перебува╓ у доброму стан╕.
Як заявила ексдиректор Б╤КЗ, все що сьогодн╕ в╕дбува╓ться на територ╕╖ Бахчисарайського ╕сторико-культурного запов╕дника — ╕ "удосконалення" покр╕вл╕ Хансько╖ мечет╕ ╕спанською черепицею заводського виробництва зам╕сть кустарно╖ черепиц╕ "татарки", яка чудово збереглася, ╕ зам╕на ун╕кальних ц╕л╕сних дубових балок на композитн╕ кле╓н╕ балки незрозум╕ло╖ якост╕ - все це ╓ яскравим прикладом знищення ╕сторично╖ автентичност╕ ун╕кального кримськотатарського пам'ятника.
Як розпов╕ла Аблял╕мова, з метою контролю ситуац╕╖ з об'╓ктами культури Кримський ╕нститут стратег╕чних досл╕джень за п╕дтримки М╕жнародного фонду "В╕дродження" п╕дготував повний ре╓стр нерухомих пам'яток культури, як╕ знаходяться на територ╕╖ окупованого Рос╕╓ю п╕вострова.
"Нам вдалося скласти повний ре╓стр нерухомих пам'яток Криму, ми допрацьову╓мо його ╕ будемо передавати до М╕н╕стерства культури для того, щоб вони включили його до Державного ре╓стру пам'яток Укра╖ни", - наголосила ексдиректор Б╤КЗ.
За ╖╖ словами, на даний час в Укра╖н╕ нема╓ повно╖ ╕нформац╕╖ про фонди кримських музе╖в, оск╕льки до 2014 року деяк╕ з них перебували в республ╕канськ╕й власност╕.
"Такого ╓диного перел╕ку кримських пам'яток в Укра╖н╕ не було. Вони були розр╕знен╕, ми ж з╕брали всю базову ╕нформац╕ю в ╓диний документ. Кр╕м того, ми зараз працю╓мо над складанням повного перел╕ку музейних предмет╕в, як╕ залишилися в Криму", - резюмувала ексдиректор Б╤КЗ.
Як пов╕домляв Укр╕нформ, окупац╕йна влада в Криму ╕н╕ц╕ювала реставрац╕ю Ханського палацу, в ход╕ яко╖ в╕дбулася необ╜рунтована зам╕на черепиц╕ на даху палацово╖ мечет╕, а також пошкоджен╕ кал╕граф╕чн╕ розписи на ст╕нах храму. Кр╕м того, зм╕нен╕ зовн╕шн╕ ╕ внутр╕шн╕ конструкц╕╖ палацу, що порушу╓ його автентичн╕сть. Також навколо головного корпусу палацу встановлено важкий металевий каркас з нав╕сом, що може стати причиною прос╕дання ╜рунту.
Ханський палац ╓ частиною Бахчисарайського ╕сторико-культурного запов╕дника - ╓диний у св╕т╕ пам'ятник кримськотатарсько╖ палацово╖ арх╕тектури. Незадовго до 2014 року був включений до попереднього списку культурних об'╓кт╕в, як╕ перебувають п╕д охороною ЮНЕСКО, однак п╕сля окупац╕╖ Криму Рос╕╓ю цей процес був призупинений.

В ЮНЕСКО ЗАЯВЛЯЮТЬ ПРО ПОГ╤РШЕННЯ СИТУАЦ╤╥ В ОКУПОВАНОМУ КРИМУ

Спец╕ал╕зована установа ООН з питань осв╕ти, науки ╕ культури ЮНЕСКО констату╓ пог╕ршення ситуац╕╖ на територ╕╖ окупованого Криму у вс╕х сферах сво╓╖ компетенц╕╖. Про це пов╕домля╓ РБК-Укра╖на з посиланням на допов╕дь ЮНЕСКО.
Допов╕дь м╕стить ╕нформац╕ю про ситуац╕ю в тимчасово окупованому Криму в сферах осв╕ти, науки, культури, поширення ╕нформац╕╖ ╕ функц╕онування ЗМ╤. Так, у документ╕ констату╓ться подальше пог╕ршення ситуац╕╖ на п╕востров╕ у вс╕х сферах компетенц╕╖ ЮНЕСКО. Також наводяться факти порушень прав ╕ свобод людини, передус╕м укра╖нц╕в ╕ кримських татар, фундаментальних принцип╕в ╕ норм ООН, зокрема з питань забезпечення осв╕тн╕х та культурних прав, перешкоджання в╕льному поширенню ╕нформац╕╖ та д╕яльност╕ ЗМ╤, численних випадк╕в пересл╕дувань ╕ незаконних арешт╕в журнал╕ст╕в. Пов╕домля╓ться, що д╕╖ окупац╕йно╖ влади в Криму загрожують збереженню ╕сторично╖ ц╕нност╕ ╕ достов╕рност╕ укра╖нських об'╓кт╕в культурно╖ спадщини, таких як "Стародавн╓ м╕сто Херсонес Тавр╕йський та його хора" (входить в список всесв╕тньо╖ спадщини ЮНЕСКО) та Ханського палацу в Бахчисара╖, який ╓ кандидатом на включення в цей список.
Як пов╕домляв УН╤АН, ран╕ше ╕сторики назвали "знущанням" спорудження оперно╖ сцени на територ╕╖ запов╕дного Херсонеса в окупованому Криму.

 

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #40 за 04.10.2019 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=21594

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков