Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4450)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4124)
Українці мої... (1659)
Резонанс (2120)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1847)
Крим - наш дім (1046)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (320)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (206)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У В╤ДНОСИНАХ З ПОЛЬЩЕЮ НЕ ВАРТО НАТИСКАТИ НА ╤СТОРИЧН╤ “МОЗОЛ╤”, ЩО НАТЕРЛИСЯ ЗА 400 РОК╤В
Юр╕й Щербак, письменник, дипломат…


╤СТОР╤Я ОДН╤╢╥ РОДИНИ НА ТЛ╤ КРИМСЬКОТАТАРСЬКОГО НАЦ╤ОНАЛЬНОГО РУХУ
Вс╕ сто в╕дсотк╕в грошей в╕д продажу книги буде направлено на потреби ЗСУ…


ВЖЕ ЗАРАЗ ТРЕБА ДУМАТИ, ЯК БУДЕМО В╤ДНОВЛЮВАТИ КРИМ П╤СЛЯ ДЕОКУПАЦ╤╥
Обговорення комплексних питань щодо в╕дновлення Криму п╕сля його деокупац╕╖ в╕д рос╕йських сил...


МОЖЕ ТАК СТАТИСЬ, ЩО КРИМ ПОВЕРТАТИМЕТЬСЯ ДИПЛОМАТИЧНИМ ШЛЯХОМ
Наша держава зможе спок╕йно жити, коли поверне соб╕ ус╕ сво╖ земл╕, зокрема ╕ Крим.


БИТВА ЗА УКРА╥НУ
День дв╕ст╕ одинадцятий…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #35 за 30.08.2019 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#35 за 30.08.2019
ТРИ ДОЛ╤ З В╤ЙНИ

Укра╖на вшанову╓ пам'ять сво╖х захисник╕в, як╕ п’ять рок╕в тому загинули б╕ля м╕ста ╤ловайська. Наш╕ б╕йц╕ були оточен╕ переважаючими силами рос╕йських агресор╕в. Рос╕йськ╕ оф╕цери дали слово, що укра╖нським в╕йськовим дозволяють в╕льно вийти з оточення. А пот╕м п╕дло в╕дкрили вогонь по укра╖нцях, як╕ пов╕рили слову рос╕йського оф╕цера.
Музей Майдану в Ки╓в╕ влаштував з ц╕╓╖ нагоди три вечори ╕ дв╕ виставки. Зокрема, 28 серпня в ╕нформац╕йно-виставковому центр╕ Музею в╕дбулась зустр╕ч ╕з трьома учасниками рос╕йсько-укра╖нсько╖ в╕йни.
В╕ктор Кривоносов – ╕сторик, археолог. Працював у Нац╕ональному запов╕днику «Хортиця» дзвонарем. На строкову в╕йськову службу В╕ктор не потрапив унасл╕док проблем з╕ здоров’ям. Взяв активну участь в обох Майданах. В╕н згаду╓: «Ми, ╕сторики, ще до завершення Революц╕╖ Г╕дност╕ розум╕ли, що насува╓ться в╕йна. Пятого лютого ми розгорнули карту ╕ обм╕рковували, де робити оборону. Ми створили п╕дрозд╕л самооборони Хортицький полк. В ньому було багато ╕сторик╕в, чимало з яких не служили в арм╕╖. Ми захищали адм╕н╕стративн╕ буд╕вл╕ в Запор╕жж╕. Якось оточили триста сепаратист╕в ╕ закидали ╖х яйцями ╕ борошном. Тод╕ ми були за п╕вкроку до створення Запор╕зько╖ народно╖ республ╕ки. У прес╕ не писали, але в той час на територ╕╖ област╕ д╕яли рос╕йськ╕ агенти, вчиняли терористичн╕ акти. На щастя, кошти, як╕ Москва вид╕лила на терористичну д╕яльн╕сть, ╖╖ ж агенти роз╕крали. Ми наполягли на створенн╕ мереж╕ блок-пост╕в навколо Запор╕жжя. Тод╕ морги в Дн╕пр╕, Харков╕ та ╕нших м╕стах були забит╕ трупами. ╤ не лише наших геро╖в. ╢ ╕нформац╕я, що серед не╕дентиф╕кованих загиблих були ╕ громадяни Рос╕╖, але ╖х н╕хто не шукав. Ми хоронили 56 загиблих. На похорони прийшло мало громадян».
Один во╖н, який тримав прапор б╕ля труни, знепритомн╕в. Кривоносов п╕дб╕г до нього ╕ почав приводити до тями. Солдат сказав: «Стань на мо╓ м╕сце». ╤ знову знепритомн╕в.
Кривоносов вир╕шив ╕ти на фронт. За н╕ч у юнака посив╕ли брови. Однак в╕н боявся не загибел╕, а того, що через проблеми з╕ здоров’ям в╕н може п╕двести товариш╕в. Проте вже наступного дня В╕ктор Кривоносов п╕шов до в╕йськкомату ╕ записався добровольцем. Потрапив у п╕дрозд╕л Нац╕онально╖ гвард╕╖. П╕сля повернення додому Кривоносов п╕дписав контракт ╕ служив у артилер╕╖. Зараз в╕н працю╓ в Музе╖ Революц╕╖ Г╕дност╕.
В╕ктор Кривоносов пор╕вню╓ сили по обидв╕ боки в╕д л╕н╕╖ фронту: «По той б╕к б╕йц╕ мають по дв╕ в╕дсидки в м╕сцях позбавлення вол╕, а по цей б╕к - переважно по дв╕ вищ╕ осв╕ти».
Денис Ант╕пов виклада╓ укра╖нську мову в ╤нститут╕ ф╕лолог╕╖ Ки╖вського нац╕онального ун╕верситету ╕м. Т. Шевченка. Юнак народився в ╤вано-Франк╕вську. Його родич╕ воювали в УПА. Ант╕пов зак╕нчив ун╕верситет ╕мен╕ Т. Шевченка, брав участь у Революц╕╖ Г╕дност╕, на фронт╕ командував взводом аеророзв╕дки. Разом з друзями розробили ╕ почали виробляти рухливий протез руки.
Д. Ант╕пов впевнений: «Межа м╕ж ╢вропою ╕ Аз╕╓ю проходить не по Уралу, а в головах людей».
Яна З╕нкевич ╕з м╕ста Р╕вного. У 18 рок╕в д╕вчина п╕шла на фронт медсестрою Правого сектору. Якось в П╕сках потрапила п╕д обстр╕л «градами». Священик, який був ╕з б╕йцями в укритт╕, розпочав розпов╕дати про рицарський орден госп╕таль╓р╕в. П╕сля цього Яна З╕нкевич орган╕зувала медичний батальйон «Госп╕таль╓ри» ╕ 5 рок╕в керувала ним. Яна З╕нкевич особисто врятувала понад 200 житт╕в наших б╕йц╕в. А госп╕таль╓ри, за неповними даними, врятували близько трьох тисяч житт╕в наших б╕йц╕в. Але госп╕таль╓ри не мають посв╕дчень учасника бойових д╕й. Адже вони добровольц╕. Госп╕таль╓рам допомагають меценати ╕ волонтери з Укра╖ни ╕ заруб╕жних кра╖н.
З╕нкевич п╕сля автомоб╕льно╖ авар╕╖ стала ╕нвал╕дом. Вона пересува╓ться в ╕нвал╕дному в╕зку. Яна З╕нкевич нин╕ народний депутат в╕д парт╕╖ «╢вропейська сол╕дарн╕сть». Вона очолить ком╕с╕ю у справах ветеран╕в. Яна З╕нкевич говорить: «Моя л╕н╕я фронту буде проходити у Верховн╕й Рад╕».
Кожен виступ завершувався показом короткого в╕деоф╕льму про виступаючого.
Анатол╕й Зборовський

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #35 за 30.08.2019 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=21482

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков