Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3708)
З потоку життя (6918)
Душі криниця (3714)
Українці мої... (1513)
Резонанс (1616)
Урок української (997)
"Білі плями" історії (1757)
Крим - наш дім (534)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (238)
Бути чи не бути? (71)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
Р╤ЧНИЦЯ РЕВОЛЮЦ╤╥ Г╤ДНОСТ╤: АКТИВ╤СТИ ЗД╤ЙСНИЛИ АВТОМАРШ "МАЙДАН - ФЕОФАН╤Я" ╤ ПЕРЕДАЛИ ЗЕЛЕНСЬКОМУ НИЗКУ ВИМОГ
У Ки╓в╕ з нагоди 7-о╖ р╕чниц╕ початку Революц╕╖ г╕дност╕ в╕дбувся автомарш "Майдан - Феофан╕я"....


ПОРУШЕННЯ ПРАВ ЛЮДИНИ В ОКУПОВАНОМУ КРИМУ: ДАН╤ РЕСУРСНОГО ЦЕНТРУ
За п╕дсумками мон╕торингу порушення прав людини в Криму за дев'ять м╕сяц╕в 2020 року...


ЗАЗОМБОВАН╤СТЬ
Один м╕й знайомий рос╕янин родом ╕з Мурманська ще замолоду одружився з укра╖нкою ╕ оселився в...


ДО РОЗШИРЕНИХ САНКЦ╤Й ╢С ЗА КЕРЧЕНСЬКИЙ М╤СТ ДОЛУЧИЛИСЯ ЩЕ ЧОТИРИ КРА╥НИ
Ран╕ше Велика Британ╕я ╕ Швейцар╕я долучилися до р╕шення ╢С, також вв╕вши зазначених ос╕б в...


В ОКУПОВАНОМУ КРИМУ РОЗПОВ╤ЛИ, СК╤ЛЬКИ ЗАЛИШИЛОСЯ ВОДИ У ВОДОСХОВИЩАХ С╤МФЕРОПОЛЯ
Глибина посухи, яка прийшла в окупований Крим, перевершила вс╕ оч╕кування.
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #35 за 30.08.2019 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#35 за 30.08.2019
«СУД» У КРИМУ В╤ДПУСТИВ З-П╤Д ВАРТИ БЕК╤РОВА

Кримосуддя

У в╕второк в окупованому Рос╕╓ю Криму "суд" зм╕нив запоб╕жний зах╕д в╕дносно Едема Бек╕рова з тримання п╕д вартою на зобов'язання явки до суду. Про це в Facebook пов╕домля╓ "Кримська сол╕дарн╕сть".
"Прокурор запросив зм╕ну запоб╕жного заходу з тримання п╕д вартою на зобов'язання явки в суд. Суд зм╕нив запоб╕жний зах╕д на зобов'язання явки до суду", - йдеться у пов╕домленн╕.
Пов╕домля╓ться, що в буд╕влю Центрального райсуду м.С╕мферополь, попри те, що "суд" проходив у в╕дкритому режим╕, не пропускали представник╕в преси.
"Пристави не пропускають до буд╕вл╕ суду представника преси, попри наявн╕сть прескарти. Вимагають пов╕стку про виклик на судове зас╕дання", - пов╕домля╓ "Кримська сол╕дарн╕сть".
Кр╕м того, адвокат пол╕тв'язня Олекс╕й Лад╕н заявив про незаконн╕сть д╕й сп╕вроб╕тник╕в суду, як╕ не надали захисту час, необх╕дний для ознайомлення з матер╕алами справи.
57-р╕чний Едем Бек╕ров був затриманий 12 грудня 2018 року на в'╖зд╕ в Крим ╕ обвинувачений за ч. 2 ст. 222, ч. 2 ст. 222.1 (збер╕гання ╕ передача вибухонебезпечних речовин ╕ патрон╕в). 13 грудня Ки╖вський районний суд С╕мферополя заарештував Бек╕рова на два м╕сяц╕, пот╕м цей запоб╕жний зах╕д неодноразово продовжувався, попри те, що в╕н ╓ ╕нвал╕дом I групи (ампутована нога), хворий на цукровий д╕абет, а також перен╕с ╕нфаркт ╕ операц╕ю на серц╕.
Читайте також: Бек╕рова дв╕ч╕ за добу за добу вивозили до л╕карн╕ на обстеження — адвокат
Центральний районний суд постановив передати справу Бек╕рова до Красноперекопського суду врозр╕з з чинним законодавством. 20 серпня 2019 року Верховний суд Республ╕ки Крим скасував це р╕шення, залишивши справу в п╕дсудност╕ Центрального районного суду м. С╕мферополь. Сам Бек╕ров на суд╕ заявляв, що через сильне пог╕ршення стану здоров'я етап в Красноперекопськ в╕н не витрима╓.

ФСБШНИК ВИМАГАВ В╤Д КРИМСЬКОГО ТАТАРИНА СТАТИ «СЕКРЕТНИМ СВ╤ДКОМ»

В окупованому Криму оперативний сп╕вроб╕тник ФСБ Олександр Компан╓йцев намагався завербувати кримського татарина Арсена Джеппарова як "секретного св╕дка" у "справ╕ Х╕зб ут-Тахр╕р", погрожуючи йому арештом.
Про це у в╕второк у П╕вн╕чно-Кавказькому окружному в╕йськовому суд╕ м. Ростов-на-Дону пов╕домила дружина ф╕гуранта "справи Х╕зб ут-Тахр╕р" Арсена Джеппарова Катерина, ╕нформу╓ "Крымская солидарность" у Facebook.
"За словами мого чолов╕ка, коли в╕н при╖хав, в╕н (Компан╓йцев, який до окупац╕╖ працював у Б╕лог╕рському м╕жрайонному в╕дд╕ленн╕ ГУ СБУ в АРК - ред.) представився сп╕вроб╕тником ФСБ ╕ сказав, що в╕н хоче з ним поговорити. У нього було таке "прохання", щоб м╕й чолов╕к був прихованим св╕дком проти затриманих на той час чотирьох ос╕б, власне ╕ на ╤нвера Неб╕╓вича (Бек╕рова - ред.), щоб в╕н п╕дтвердив н╕бито його участь ... Якщо ж в╕н в╕дмовиться, то його заарештують ╕ в╕н п╕де з ними в одн╕й справ╕", - пов╕домила Катерина Джеппарова.
За ╖╖ словами, перша зустр╕ч ╖╖ чолов╕ка з Компан╓йцевим ╕ спроба завербувати Джеппарова в╕дбувалася п╕сля затримання ╤нвера Бек╕рова наприк╕нц╕ березня.
"Десь п╕вм╕сяця пройшло п╕сля затримання четв╕рки, як Компан╓йцев почав приходити, Арсен йому в╕дмовляв, казав, що це неправда ╕ що в╕н не буде обмовляти", - розпов╕ла дружина Джеппарова.
За ╖╖ словами, через деякий час Компан╓йцев прийшов до них вже з обшуками.
Що стосу╓ться рел╕г╕йност╕ Арсена Джеппарова, то, за словами його дружини, в╕н "не заглиблювався в рел╕г╕ю", в ╕ншому випадку не зм╕г би працювати оф╕ц╕антом у ресторан╕.
"В╕н ходив на свята, в╕н тод╕ не постував, ╕нод╕ в╕дв╕дував п'ятничну молитву, через його зайнят╕сть в╕н не м╕г часто в╕д'╖жджати", - розпов╕ла ж╕нка.
Як пов╕домляв Укр╕нформ, Арсен Джеппаров, Рефат Ал╕мов, Ем╕р-Усе╖н Куку, Мусл╕м Ал╕╓в, ╤нвер Бек╕ров ╕ Вадим С╕рук були затриман╕ в лютому-кв╕тн╕ 2016 року в Ялт╕. ╥х звинувачують у причетност╕ до заборонено╖ у Рос╕╖ ╕сламсько╖ пол╕тично╖ орган╕зац╕╖ "Х╕зб ут-Тахр╕р".
4 кв╕тня П╕вн╕чно-Кавказький окружний в╕йськовий суд у Ростов╕-на-Дону вдруге почав розглядати по сут╕ "ялтинський справу Х╕зб ут-Тахр╕р". Основний св╕док звинувачення у ц╕й справ╕ - оперативний сп╕вроб╕тник ФСБ Олександр Компан╓йцев. За його словами, висновки про причетн╕сть ф╕гурант╕в справи до орган╕зац╕╖ "Х╕зб ут-Тахр╕р" та ╖х нам╕ри "повалити чинний державний лад" в╕н зробив, виходячи "╕з сво╖х роздум╕в".

«СУД» ДАВ ГАФАРОВУ 10 РОК╤В ЗА «КРИМСЬКОТАТАРСЬКИЙ БАТАЛЬЙОН»

П╕дконтрольний Рос╕╖ К╕ровський районний суд в окупованому Криму засудив Д╕лявера Гафарова, обвинуваченого в участ╕ в незаконному збройному формуванн╕, до 10-ти рок╕в позбавлення вол╕. Про це пов╕домля╓ Кримська правозахисна група.
"К╕ровський районний суд" Криму 28 серпня 2019 року засудив обвинуваченого в участ╕ в незаконному збройному формуванн╕ Д╕лявера Гафарова (ч. 2 КК РФ ст. 208) до 10 рок╕в позбавлення вол╕ з в╕дбуванням покарання в колон╕╖ суворого режиму ╕ 1 року обмеження вол╕. Таке р╕шення ухвалив "суддя" ╤гор Дегтярьов", - пов╕домля╓ правозахисна орган╕зац╕я.
За твердженням "прокурора", Гафаров був учасником кримськотатарського батальйону ╕мен╕ Номана Челеб╕джихана ╕, н╕бито, перебував у груп╕ розв╕дник╕в ╕ особисто охороняв кримськотатарського б╕знесмена ╕ пол╕тика Ленура ╤слямова. Обвинувач попросив для Гафарова покарання у вигляд╕ 12 рок╕в позбавлення вол╕ з обмеженням свободи строком на 2 роки. Д╕лявер Гафаров повн╕стю заперечував свою провину.
В╕н заявив, що справа проти нього сфабрикована, а зазначен╕ у справ╕ св╕дки обвинувачення, а саме Османов, Зайтулла╓в, Абляз╕мов, а також Сагандж╕ ╕ Кадиров, як╕ вже ран╕ше отримали терм╕ни за аналог╕чними обвинуваченнями, йому не знайом╕.
За даними Кримсько╖ правозахисно╖ групи, на одного з╕ св╕дк╕в обвинувачення у ц╕й справ╕ на пр╕звище Зайтулла╓в, спочатку було заведено крим╕нальну справу. 19-р╕чний Се╖т-╤бра╖м Зайтулла╓в був затриманий на адм╕нкордон╕ з окупованим Кримом в н╕ч з 9 на 10 лютого 2017 року. ФСБ заявила, що Зайтуллаев ╓ учасником кримськотатарського добровольчого батальйону ╕мен╕ Номана Челеб╕джихана ╕ 11 лютого 2017 року йому було обрано запоб╕жний зах╕д у вигляд╕ взяття п╕д варту строком на 1 м╕сяць.
9 березня 2017 року Арм'янський м╕ський "суд" визнав кримчанина винним за ч. 1 статт╕ 322 КК РФ (Незаконне перетинання Державного кордону Рос╕йсько╖ Федерац╕╖) ╕ оштрафував його на 5 тисяч рубл╕в. Зайтулла╓ва було зв╕льнено з-п╕д варти у зал╕ суду.
У "Кримськ╕й правозахисн╕й груп╕" вважають, що Кримськотатарський добровольчий батальйон ставить соб╕ за мету деокупац╕ю Криму, проте в будь-яких в╕йськових д╕ях ця орган╕зац╕я участ╕ не бере. Тому, на думку експерт╕в КПГ, пересл╕дування за участь у батальйон╕ ╕мен╕ Челеб╕джихана ╓ пол╕тично мотивованим.
За даними правозахисник╕в, у Криму за пер╕од окупац╕╖ п╕вострова було порушено не менше 11 справ за ч. 2 ст. 208 КК РФ (участь у незаконному збройному формуванн╕).
Як пов╕домляв Укр╕нформ, жителя с. Жемчужне К╕ровського району Д╕лявера Гафарова заарештовано 30 жовтня 2018 року. Йому 22 роки. За його словами, в╕н працював у Ки╓в╕ на телеканал╕ АТР перукарем, коли власник телеканалу Ленур ╤слямов запропонував йому вступити в батальйон, але в╕н в╕дмовився. П╕сля цього в╕н зв╕льнився з телеканалу, а п╕зн╕ше повернувся до окупованого Криму.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #35 за 30.08.2019 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=21472

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков