Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3440)
З потоку життя (6674)
Душі криниця (3607)
Українці мої... (1481)
Резонанс (1539)
Урок української (997)
"Білі плями" історії (1717)
Крим - наш дім (533)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (238)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У КИ╢В╤ ВШАНУВАЛИ ПАМ’ЯТЬ ГЕРО╥В НЕБЕСНО╥ СОТН╤
Учасники поминально╖ панахиди за загиблими героями Революц╕╖ г╕дност╕ ╕з запаленою св╕чкою в...


МИКОЛА СЕМЕНА: ДУЖЕ СКУЧИВ ЗА РОБОТОЮ
18 лютого Семена ви╖хав з анексованого Рос╕╓ю Криму на материкову частину Укра╖ни на л╕кування.


СТЕПАН ПРОЦЮК: ВИКЛИКИ ПИСЬМЕННИКОВ╤ ХХ╤ СТОЛ╤ТТЯ
для письменника сьогодн╕ надто мало волод╕ти талантом, ум╕ти створювати глибок╕ жив╕ тексти


ПРАВОЗАХИСНИКИ ЗАЯВЛЯЮТЬ ПРО ДИСКРИМ╤НАЦ╤Ю В УКРА╥Н╤ КРИМСЬКИХ ПЕНС╤ОНЕР╤В ╤ АБ╤ТУР╤╢НТ╤В
Для переселенц╕в ╕з Криму ╕сну╓ окремий порядок виплати пенс╕й, а кримськ╕ д╕ти не можуть вчитися...


ФСБ «ШИ╢» КЕРЧЕНСЬКИМ П╤ДЛ╤ТКАМ П╤ДГОТОВКУ ТЕРАКТ╤В У КРИМУ
у Криму затримано двох неповнол╕тн╕х м╕сцевих жител╕в 2003 ╕ 2004 рок╕в народження, як╕ н╕бито...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #34 за 23.08.2019 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#34 за 23.08.2019
КРИМСЬКА ╢ПАРХ╤Я ПЦУ ОСКАРЖИЛА Р╤ШЕННЯ «СУДУ» ОКУПАНТ╤В, ЯКЕ ПОЗБАВИЛО В╤РЯН ПРИМ╤ЩЕННЯ

Кримська ╓парх╕я Православно╖ церкви Укра╖ни оскаржить у «суд╕» позов окупац╕йно╖ влади Криму про роз╕рвання договору оренди прим╕щень кафедрального собору Володимира та Ольги за адресою Севастопольська,17 у С╕мферопол╕.
Коп╕ю ухвали "суду" про прийняття скарги в╕д ╕мен╕ Кримсько╖ ╓парх╕╖ ПЦУ “Кримськ╕й правозахисн╕й груп╕” надав арх╕╓пископ Климент.
«Двадцять перший арб╕тражний апеляц╕йний суд у Севастопол╕ 6 серпня прийняв до провадження скаргу за позовом М╕н╕стерства майнових ╕ земельних в╕дносин Республ╕ки Крим до Управл╕ння Кримсько╖ ╓парх╕╖ УПЦ Ки╖вського патр╕архату про стягнення грошових кошт╕в, дострокове роз╕рвання договору оренди, спонукання повернути нерухоме майно», - йдеться у документ╕.
Судове зас╕дання по розгляду апеляц╕йно╖ скарги призначене на 29 серпня 2019 р., 17:30, у прим╕щенн╕ «суду» за адресою: м. Севастополь, вул. Суворова, 21, зала 1192.
Як пов╕домляв Укр╕нформ, так званий Арб╕тражний суд Криму 8 червня частково задовольнив позов "м╕н╕стерства майнових ╕ земельних в╕дносин" Криму, прийнявши р╕шення роз╕рвати догов╕р оренди прим╕щень за адресою Севастопольська, 17 у С╕мферопол╕. До окупац╕╖ догов╕р оренди цих прим╕щень був укладений Фондом майна Автономно╖ Республ╕ки Крим з кримською ╓парх╕╓ю Укра╖нсько╖ православно╖ церкви Ки╖вського патр╕архату (УПЦ КП). «Суддя» В.Н. Шкуро зобов'язав церкву повернути прим╕щення д╕ючого кафедрального собору Володимира та Ольги «М╕н╕стерству майнових ╕ земельних в╕дносин» Криму ╕ стягнути у дох╕д федерального бюджету РФ 12 000 рубл╕в державного мита. 24 липня 2019 року Арх╕╓пископ Климент заявив, що собор святих р╕вноапостольних Володимира ╕ Ольги Православно╖ церкви Укра╖ни розгромлений, з храму вкрадено вс╕ церковн╕ реч╕ Кримського ╓парх╕ального управл╕ння.

ЗЕМЛЮ ПЦУ В С╤МФЕРОПОЛ╤ ОКУПАНТИ В╤ДДАЛИ РИМО-КАТОЛИКАМ

Вид╕лену в С╕мферопол╕ землю для кафедрального собору Кримсько╖ ╓парх╕╖ Православно╖ церкви Укра╖ни (ПЦУ) в╕ддали Римсько-католицьк╕й церкв╕. Про це Крим.Реал╕╖ заявив арх╕╓пископ Кримсько╖ ╓парх╕╖ ПЦУ Климент.
За його словами, землю п╕д буд╕вництво було вид╕лено ще до анекс╕╖ Криму.
«2012-2013 р╕к: р╕шенням С╕мферопольсько╖ м╕сько╖ ради нам було вид╕лено земельну д╕лянку б╕ля укра╖нсько╖ г╕мназ╕╖ по вулиц╕ Ки╖вськ╕й розм╕ром 0,5 гектара. Пот╕м почався рух, щоб нам цю землю не давати, тому що ф╕рма «Монол╕т» зац╕кавилася ц╕╓ю земельною д╕лянкою. На другому етап╕ вир╕шили, що ми в╕дсунемося вглиб поля. ╢ державний акт про те, що ця земля перебува╓ в користуванн╕ в управл╕нн╕ Кримсько╖ ╓парх╕╖», - розпов╕в Климент.
П╕сля рос╕йсько╖ анекс╕╖, продовжив священнослужитель, в╕н спробував переоформити цю землю за рос╕йським законодавством, але цього так ╕ не вдалося зробити. П╕зн╕ше на цю землю почали претендувати в Римсько-католицьк╕й церкв╕.
 «Римсько-католицька громада, яка була заре╓стрована при Укра╖н╕, шукала земельну д╕лянку. ╤ ╖м ╖╖ не давали. Пот╕м 2014 року з Петербурга при╖жджа╓ громадянин Рос╕╖, ксьондз католицький. В╕н почина╓ активно шукати землю п╕д сво╓ управл╕ння ╓парх╕╖. В╕н знав, що ця земля належить православним. ╥м було запропоновано три земельн╕ д╕лянки. Вони зупинилися на ц╕й земельн╕й д╕лянц╕, яка була ран╕ше вид╕лена Кримськ╕й ╓парх╕╖ п╕д православний кафедральний собор. Римськ╕ католики зносять православний хрест ╕ розпочинають роботи з буд╕вництва», - пояснив арх╕╓пископ Климент.
В╕н додав, що намагався д╕знатися в╕д рос╕йсько╖ влади Криму, кому належить земля, але в╕дпов╕д╕ так ╕ не отримав.
«На мо╖ запити до Аксьонова (рос╕йського «оч╕льника Криму» Серг╕я Аксьонова - ред.) пов╕домили, що «М╕н╕стерство майнових ╕ земельних в╕дносин Криму» не зна╓, кому належить ця земля, ╕ вона належить м╕сту. А м╕сто дало в╕дпов╕дь, що вони не скажуть, кому саме вони в╕ддали цю земельну д╕лянку, так як це суперечить рос╕йському законодавству. А я маю довести, що ця земельна д╕лянка належить мен╕», - сказав в╕н.
Читайте також: У С╕мферопол╕ “розбирають” храм ПЦУ - Представництво У Католицьк╕й церкв╕ в Криму п╕дтвердили виданню, що вони д╕йсно планують буд╕вництво на вулиц╕ Ки╖вськ╕й.
«На даний момент буд╕вництво нав╕ть не починалося. Земля м╕ська, ╕ в нас там лише оренда. Ми плану╓мо побудувати кафедральний собор. Землю було отримано за звичайною процедурою вид╕лення земл╕ рел╕г╕йним орган╕зац╕ям. Ми отримали ╖╖ ще давно», - сказав отець Данило, додавши, що не зна╓ точно, яка д╕лянка належала Православн╕й церкв╕ Укра╖ни.
Ран╕ше в управл╕нн╕ рос╕йського «М╕н╕стерства юстиц╕╖ Криму» повторно в╕дмовили в ре╓страц╕╖ укра╖нсько╖ православно╖ параф╕╖ на п╕востров╕.
Як пов╕домлялося, в Кафедральному собор╕ святих р╕вноапостольних Володимира та Ольги в С╕мферопол╕ проводила богослуж╕ння громада Кримсько╖ ╓парх╕╖ УПЦ КП, яка перейшла до Православно╖ церкви Укра╖ни.
Рос╕йське «М╕н╕стерство майнових ╕ земельних в╕дносин Криму» в лютому 2019 року вимагало зв╕льнити буд╕влю собору, пояснивши це зак╕нченням терм╕ну д╕╖ договору з Кримською ╓парх╕╓ю УПЦ КП.
П╕дконтрольний Рос╕╖ Арб╕тражний суд Криму 28 червня зобов'язав передати в користування рос╕йського «М╕нмайна Криму» прим╕щення собору. Арх╕╓пископ Кримсько╖ ╓парх╕╖ Православно╖ церкви Укра╖ни Климент пов╕домив, що оскаржуватиме це р╕шення.
В середин╕ червня в буд╕вл╕ храму розпочалися буд╕вельн╕ роботи, ╕н╕ц╕йован╕ «М╕нмайна Криму» ╕ без узгодження з Кримською ╓парх╕╓ю.
(Укр╕нформ)

***
Навесн╕ 2013 року, на Великдень, на м╕сц╕, вид╕леному у С╕мферопол╕ для буд╕вництва храму Христа Спасителя, в╕дбулася хода прихожан Укра╖нсько╖ Православно╖ Церкви Ки╖вського Патр╕архату. Арх╕╓пископ С╕мферопольський ╕ Кримський Климент в╕дправив тут перший святковий Пасхальний молебень ╕ освятив паски на територ╕╖ майбутнього храму.
http://www.svitlytsia.crimea.ua/index.php?section=article&artID=11734
На Фейсбук-стор╕нц╕ «КС» розм╕щено фоторепортаж про цю под╕ю. Вдив╕ться в обличчя цих людей, в╕дчуйте ╖х настр╕й, в╕ру, над╕ю, спод╕вання. Минуло всього лиш якихось 6 рок╕в – а зда╓ться, н╕би ус╕ 600 – бо те, що ко╖ться нин╕ в Криму з Укра╖нською церквою, з ╕╓зу╖тськими цими судами, в╕дгонить середньов╕чною ╕нкв╕зиц╕╓ю…

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #34 за 23.08.2019 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=21464

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков