Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4450)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4124)
Українці мої... (1659)
Резонанс (2120)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1847)
Крим - наш дім (1046)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (320)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (206)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У В╤ДНОСИНАХ З ПОЛЬЩЕЮ НЕ ВАРТО НАТИСКАТИ НА ╤СТОРИЧН╤ “МОЗОЛ╤”, ЩО НАТЕРЛИСЯ ЗА 400 РОК╤В
Юр╕й Щербак, письменник, дипломат…


╤СТОР╤Я ОДН╤╢╥ РОДИНИ НА ТЛ╤ КРИМСЬКОТАТАРСЬКОГО НАЦ╤ОНАЛЬНОГО РУХУ
Вс╕ сто в╕дсотк╕в грошей в╕д продажу книги буде направлено на потреби ЗСУ…


ВЖЕ ЗАРАЗ ТРЕБА ДУМАТИ, ЯК БУДЕМО В╤ДНОВЛЮВАТИ КРИМ П╤СЛЯ ДЕОКУПАЦ╤╥
Обговорення комплексних питань щодо в╕дновлення Криму п╕сля його деокупац╕╖ в╕д рос╕йських сил...


МОЖЕ ТАК СТАТИСЬ, ЩО КРИМ ПОВЕРТАТИМЕТЬСЯ ДИПЛОМАТИЧНИМ ШЛЯХОМ
Наша держава зможе спок╕йно жити, коли поверне соб╕ ус╕ сво╖ земл╕, зокрема ╕ Крим.


БИТВА ЗА УКРА╥НУ
День дв╕ст╕ одинадцятий…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #34 за 23.08.2019 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#34 за 23.08.2019
Дам╕р Аул╕н, командир патрульного катера. ЧЕРЕЗ РОКИ П╤СЛЯ ВИХОДУ З КРИМУ УСВ╤ДОМИЛИ: МИ СТАЛИ СПРАВЖН╤МИ ПАТР╤ОТАМИ

25-р╕чний Дам╕р Аул╕н - один ╕з тих самих курсант╕в Севастопольського в╕йськово-морського ╕нституту ╕м. Нах╕мова, як╕ 21 березня 2014 року, п╕д час окупац╕╖ п╕вострову Рос╕╓ю, в╕дмовилися мовчки спостер╕гати за п╕дняттям на плацу рос╕йського прапору. Вони з╕псували окупантам свято, хором засп╕вавши г╕мн Укра╖ни. Тод╕ про них дов╕далася вся кра╖на.
Нин╕ минуло вже б╕льше п'яти рок╕в, д╕ти виросли. Минулого року Укр╕нформ вже знайомив читач╕в ╕з цим молодим покол╕нням, новою ел╕тою ВМС ЗС Укра╖ни. Тод╕ автор цих рядк╕в посп╕лкувався на борту малого броньованого артилер╕йського катера "Кременчук" ╕з його командиром Олександром Регулою п╕сля усп╕шно╖ операц╕╖ з переходу корабл╕в "Донбас" та "Корець" з Одеси до Мар╕уполя через Керченську протоку. Регула розпов╕в про детал╕ операц╕╖, ╕ заявив, що не дасть рос╕янам зробити Азовське море сво╖м "внутр╕шн╕м озером".
Це ╕нтерв`ю тод╕ викликало неабияку реакц╕ю в Рос╕╖, де коментатори наввипередки почали оббр╕хувати молодого командира. "Байки лейтенанта Регули" - так називалася одна з пропагандистських статей... Реакц╕я рос╕ян зовс╕м не дивна. Певно, н╕що не драту╓ ╖х так сильно, як ╕стор╕╖ молодих, мотивованих, усп╕шних укра╖нських в╕йськових моряк╕в, як╕, вийшовши з Криму, почали робити стр╕мку кар’╓ру у ВМС ЗС Укра╖ни.
З╕ старшим лейтенантом Аул╕ним знайомимося на борту укра╖нського патрульного катера типу Island американського виробництва. Минулого року США передали Укра╖н╕ два таких катери, як╕ п╕зн╕ше були назван╕ ╕менами зв╕льнених укра╖нських м╕ст: "Слов’янськ" та "Староб╕льськ". Це стало першою прямою закуп╕влею урядом Укра╖ни в╕йськового обладнання в уряду США, в╕дкривши шлях до поглиблення в╕йськово-техн╕чного сп╕вроб╕тництва м╕ж двома кра╖нами та виходу на новий р╕вень стратег╕чного партнерства м╕ж Вашингтоном та Ки╓вом.
Нин╕ 36 в╕йськовослужбовц╕в ВМС ЗС Укра╖ни, ек╕паж╕ двох катер╕в, завершують св╕й десятитижневий курс навчання у США, де переймають найкращ╕ практики американських в╕йськових моряк╕в.
На вод╕ затоки Арундел поблизу Балтимора, штат Мер╕ленд, кореспондент Укр╕нформу поговорив з командиром "Слов’янська" Дам╕ром Аул╕ним про навчання, стандарти НАТО, в╕йськовополонених побратим╕в ╕ виб╕р весни 2014 року, про який молодий командир, за його словами, жодного дня не шкодував.

М╤С╤Я: НАВЧИТИСЯ ╤ РОЗПОВ╤СТИ ПРАВДУ ПРО УКРА╥НУ
- Як вам сп╕лкування з американцями?
- Американц╕ дуже прив╕тн╕! Ми також були дуже при╓мно здивован╕ теплим прийомом нашо╖ укра╖нсько╖ д╕аспори в аеропорту. До реч╕, п╕д час нашого перебування тут ми пер╕одично зустр╕ча╓мося з американськими укра╖нцями. Наприклад, коли ходимо до церкви.
Наш╕ друз╕-американц╕ проявляють неабияку зац╕кавлен╕сть Укра╖ною. Користу╓мося цим, аби доносити до них свою позиц╕ю щодо под╕й.
Ц╕кавий момент: не вс╕ американц╕ знали, наприклад, що Крим ╕сторично належав Укра╖н╕. Не вс╕ знали, яка нин╕ ситуац╕я в Укра╖н╕. Дехто думав, що под╕╖ у Криму були св╕домим вибором "кримського народу" (хоча там, взагал╕-то, укра╖нц╕): мовляв, вони захот╕ли при╓днатися до Рос╕╖. Не вс╕ знали, що в╕дбува╓ться нин╕ у зон╕ ООС.
Це дуже важливо: сп╕лкуючись, ми доносимо до них правдиву ╕нформац╕ю, яку ╕ вони, у свою чергу, розповсюдять дал╕.
- Розкаж╕ть про особливост╕ цього катера, чим в╕н в╕др╕зня╓ться в╕д ╕нших корабл╕в, як╕ нин╕ ╓ у склад╕ ВМС Укра╖ни?
- Я вам скажу так, що корабл╕, власне, вс╕ однаков╕: вс╕ мають двигуни, вали, редуктори, корпус. Все, в принцип╕, однакове. Але ╓ й деяк╕ в╕дм╕нност╕, маленьк╕ детал╕, як╕ ми повинн╕ тут вивчити, навчитися правильно обслуговувати цю техн╕ку ╕ правильно вм╕ти нею керувати.
В╕дм╕нностей у матер╕альн╕й частин╕ не дуже багато. А от у процедурах, п╕дготовц╕ та виконанн╕ завдань ╓ сутт╓ва р╕зниця. Наприклад, у нас ╓ "контрольний аркуш", а в американц╕в - "checklist" ("контрольний аркуш" англ╕йською - ред.) Ми намага╓мося нин╕ засво╖ти навички оперування цими "чекл╕стами".
Вчимося, як правильно п╕дготувати катер до виходу у море, правильно в╕дшвартуватися та пришвартуватися, як в╕д╕гравати навчальн╕ тривоги - пожежу чи затоплення. Загалом повн╕стю д╕яти за процедурами США та НАТО. Нин╕ намага╓мося отримати якомога б╕льше знань та правильно ╖х застосовувати.

СТАНДАРТИ НАТО: В╤Д ТЕОР╤╥ ДО ПРАКТИКИ
- Як проходить п╕дготовка в╕йськовослужбовц╕в?
- П╕дготовка проходить на дуже високому р╕вн╕, в╕дпов╕дно до стандарт╕в НАТО. Наприклад, нав╕ть сьогодн╕, перед виходом у море, ╕нструктори проводили так званий "нав╕гац╕йний бриф╕нг": це коли оц╕нюють небезпеки, обстановку, матер╕альну частину. За результатами бриф╕нгу виставляються оц╕нки. Якщо п╕дсумковий показник не дозволя╓ вийти, катер не виходить в море. Це дуже важливий аспект. Гадаю, нам варто також запозичити таку практику: бриф╕нг перед початком навчання чи перед безпосередн╕м виходом у море, як це роблять наш╕ колеги.
Якщо особовий склад чи матер╕альна частина не повн╕стю п╕дготовлен╕, або погодн╕ умови не дозволяють, або через як╕сь ╕нш╕ причини, можна в╕дм╕нити або перенести вих╕д, не ризикувати особовим складом чи матер╕альною частиною.
- Збройн╕ сили Укра╖ни нин╕ переходять на стандарти НАТО, про це багато дискус╕й в Укра╖н╕. Як людина, яка нин╕ опанову╓ ╖х у стисл╕ терм╕ни, розкаж╕ть, чи складно це?
- Стандарти НАТО - це важливо. Вони в дечому схож╕ на наш╕, але ╓ й сутт╓в╕ моменти. ╥х не важко засво╖ти, насправд╕. На завад╕ сто╖ть лише мовний бар’╓р. Б╕льше н╕чого нам ╕ не заважа╓, в принцип╕. Тому ми так ╕ стара╓мося, вчимо англ╕йську мову.
- До реч╕, питання знання англ╕йсько╖ мови в╕йськовослужбовцями Збройних Сил Укра╖ни залиша╓ться дуже актуальним. Чому, на вашу думку, важливо ╖╖ вивчати?
- Вивчення англ╕йсько╖ мови - це, насамперед, кар’╓рне зростання. Та й загалом: як в╕домо, що б╕льше мов зна╓ людина, то б╕льше житт╕в вона прожива╓.

СВО╥Х НЕ ЗР╤КА╢МОСЯ!
- ╤з ким ╕з ваших побратим╕в, як╕, попри р╕шення м╕жнародного трибуналу ООН, продовжують незаконно утримуватися у полон╕ у Москв╕, ви найближче сп╕лкувалися?
- Найближче я сп╕лкувався з кап╕таном-лейтенантом Богданом Небилицею (до ╕нциденту поблизу Керченсько╖ протоки, планувалося, що саме Небилиця стане командиром "Слов’янська" - ред.).
- Коли ви д╕зналися, що вони потрапили у полон, про що думали? Можете пригадати той день?
- У той день я був черговим по див╕з╕ону. Спершу, коли я почув, що сталося, я не м╕г у це пов╕рити. Думав, це чийсь злий жарт.
Ми були приведен╕ у бойову готовн╕сть. Було важко усв╕домити одразу, як це могло трапитися… Про це важко говорити. Бо коли ти щодня сп╕лку╓шся з людиною, ви разом в╕д п╕дйому прапору до його спуску, разом з╕ вс╕ма побратимами проводите час, ╕ трапля╓ться таке...
Спочатку ми не знали, що ╖х взяли у полон. Спершу ми почули, що ╖х почали розстр╕лювати - з артилер╕йських установок, гел╕коптер╕в. Ми дуже переживали за ╖хн╓ здоров’я.
А вже зв╕стка про те, що вони у полон╕ - вона викликала у нас ╕ шок, ╕ агрес╕ю, ╕ бажання д╕яти. Ми були у готовност╕ вийти та ╖м допомогти, якби над╕йшов такий наказ.
- Якби вони могли вас зараз почути, що ви хот╕ли би ╖м передати?
- Я хот╕в би передати ╖м, щоб вони трималися. Вся Укра╖на, весь св╕т чека╓ на ╖хн╓ повернення.
Ми не зр╕ка╓мося сво╖х. Не зр╕ка╓мося моряк╕в, як╕ нин╕ ╓ в╕йськовополоненими у Рос╕╖. Ми ╖х чека╓мо та будемо робити все в╕д нас залежне, все, на що здатн╕, аби ╖х якнайшвидше зв╕льнили з полону.
Ми спод╕ва╓мося, що Рос╕йська Федерац╕я припинить свою агресивну пол╕тику проти укра╖нського народу, проти Укра╖ни як держави в ц╕лому. Ми спод╕ва╓мося, що вона викона╓ вимоги М╕жнародного трибуналу з морського права та в╕дпустить наших в╕йськових моряк╕в.

BИБ╤Р НА КОРИСТЬ УКРА╥НИ ТА ОФ╤ЦЕРСЬКО╥ ЧЕСТ╤
- Навесн╕ чотирнадцятого року ви були серед тих курсант╕в Севастопольського в╕йськово-морського ╕нституту ╕м. Нах╕мова, як╕ не стали мовчки спостер╕гати за п╕дйомом рос╕йського прапора ╕ засп╕вали г╕мн Укра╖ни в обличчя окупантам. Могли уявити, що за п'ять рок╕в будете тут, у Балтимор╕, на посад╕ командира "Айленда"?
- Чесно кажучи, я не м╕г соб╕ такого уявити. Але кожен повинен ставити перед собою мету. Поставивши, треба до не╖ йти. Я соб╕ поставив за мету стати командиром щонайменше трьох корабл╕в. Нин╕ я вже командую другим катером (до того Аул╕н був командиром малого броньованого артилер╕йського катера - ред.). Я ч╕тко знаю, до яко╖ мети прямую, та йду до не╖, але не збираюся зупинятися на цьому та продовжу свою в╕йськову службу ╕ надал╕.
- Ви н╕коли не шкодували про виб╕р, який зробили тод╕, навесн╕ 2014 року? На в╕дм╕ну в╕д ваших кримських колег, як╕ залишилися на п╕востров╕, перейшли на б╕к Рос╕╖?
- Ви зна╓те, я скажу так: не було жодного разу, щоб я шкодував про те, що ми зробили, коли вийшли з Криму. Тод╕ ми ще не розум╕ли, але усв╕домлення прийшло через роки - ми стали справжн╕ми патр╕отами Укра╖ни. Ми готов╕ ╖╖ захищати та в╕ддати за не╖ т╕ло ╕ душу.
Я не можу ╖х зрозум╕ти (тих, хто залишився у Криму - ред.), тому що у мене ╓ товариш╕, також м╕сцев╕, з Криму, як╕ все життя там прожили, але нин╕ вони знаходяться на материков╕й Укра╖н╕. Той вчинок, який зробили т╕, хто перейшов на ╕нший б╕к - нег╕дний. В╕н не г╕дний ан╕ оф╕цера, ан╕ патр╕ота сво╓╖ кра╖ни.
У майбутньому планую продовжити службу наш╕й держав╕ у ╖╖ В╕йськово-Морських Силах, ╕ якщо це буде потр╕бно Укра╖н╕ - нав╕ть ╖х очолити.
Георг╕й Тихий, Балтимор - Нью-Йорк

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #34 за 23.08.2019 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=21450

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков