Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3435)
З потоку життя (6666)
Душі криниця (3603)
Українці мої... (1481)
Резонанс (1538)
Урок української (997)
"Білі плями" історії (1711)
Крим - наш дім (533)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (238)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
УКРА╥НСЬК╤ ТЕЛЕКАНАЛИ В С╤ЧН╤ МАЙЖЕ НЕ ЗГАДУВАЛИ АНЕКСОВАНИЙ КРИМ
Так╕ дан╕ наведен╕ у мон╕торингу “Детектор мед╕а” за с╕чень 2020 року.


У РОС╤╥ ВИНЕСЛИ ВЖЕ 29 ВИРОК╤В КРИМЧАНАМ, ЯК╤ НЕ ХОТ╤ЛИ СЛУЖИТИ В АРМ╤╥
Про це уповноважений ВР Укра╖ни з прав людини Людмила Ден╕сова написала у Facebook.


ПРАВОЗАХИСНИКИ ПРОСЯТЬ СПРОСТИТИ В’╥ЗД У КРИМ ╤НОЗЕМНИМ ЖУРНАЛ╤СТАМ
У цьому зв’язку правозахисники просять внести в╕дпов╕дн╕ зм╕ни у законодавство


ДЕРЖКОМТЕЛЕРАД╤О ПРОДОВЖУ╢ АКТИВНУ СП╤ВПРАЦЮ З КООРДИНАТОРОМ ПРОЕКТ╤В ОБС╢ В УКРА╥Н╤
╤ чому жоден з проект╕в – н╕ колишн╕х, н╕ нин╕шн╕х, н╕ в╕д ОБС╢, н╕ в╕д будь-кого ╕ншого -...


ВЛАСНИКА ПАРКУ ЛЕВ╤В У КРИМУ В╤ДПУСТИЛИ П╤Д ДОМАШН╤Й АРЕШТ
П╕дконтрольний Рос╕╖ верховний суд Криму ухвалив р╕шення про зм╕ну запоб╕жного заходу для...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #33 за 16.08.2019 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#33 за 16.08.2019
РОС╤Я. НА ЩОТИЖНЕВ╤ АКЦ╤╥ ОПОЗИЦ╤╥ - ЩОДЕНН╤ РЕПРЕС╤╥ ВЛАДИ

Майбутн╓ рос╕йського протесту “в╕д суботи до суботи” поки непередбачуване…

От уже трет╕й тиждень, третю суботу посп╕ль, Рос╕я, передус╕м Москва, бурлить, вимагаючи чесних вибор╕в до рег╕ональних парламент╕в. 27 липня та 3 серпня москвич╕ виходили на несанкц╕онован╕ акц╕╖ протесту. Ми в Укра╖н╕ вже забулися, що так може бути, але в Рос╕╖ саме так - мирн╕ протестанти були побит╕ б╕йцями Росгвард╕╖. Затриманих у кожний з тих дн╕в - б╕льше тисяч╕.
А от минуло╖ суботи, 10 серпня, акц╕я опозиц╕╖ вперше за вс╕ ц╕ рази була дозволеною. Що ж з цього вийшло ╕ якими тепер виглядають перспективи московського та рос╕йського протесту.

ДОЗВОЛЕНИЙ ПРОТЕСТ ╤ КРИВОСУДДЯ ВЛАДИ
Насамперед, рос╕йська/московська влада зробила все, аби нав╕ть ця “дозволен╕сть” протесту була максимально принизливою. Людей заганяли у сво╓р╕дне опозиц╕йне ст╕йло, огороджене металевими парканами та росгвард╕йцями з металевими очима. Под╕бний паркан був нав╕ть м╕ж сценою та учасниками м╕тингу. Нав╕що? Т╕льки для приниження та для створення гарно╖ картинки вищому кер╕вництву - “всьо под контрол╓м”.
Але ж, не зважаючи на залякування, на погану погоду, холодний дощ (а ╕ншого й не може бути, якщо на двор╕ +13), на акц╕ю прийшли до 60 тисяч протестувальник╕в. Та що ще важлив╕ше - цього разу акц╕ю п╕дтримав ц╕лий ряд творчих селебр╕т╕ - в╕домий телеведучий Леон╕д Парфьонов, видатна письменниця Людмила Улицька, рос╕йськ╕ репери Oxxxymiron ╕ Face, надзвичайно популярний ╕нтернет-журнал╕ст Юр╕й Дудь.
З ╕ншого боку, якогось як╕сного перелому в протест╕ не сталося. ╤ р╕вно о 16:30 м╕тингувальникам було велено розходитись, оск╕льки час дозволеного протесту сплив. А т╕ з протестант╕в, хто насм╕лилися дал╕ “гуляти м╕стом”, знову ж таки п╕дпали п╕д пол╕цейськ╕ кийки та арешти. Всього в Москв╕ ц╕╓╖ суботи було затримано 256 ос╕б. П╕д час затримань знову ж таки був ряд правопорушень, але це в рос╕йському кривосудд╕ вже н╕кого не диву╓.
Сл╕д зазначити, що в Рос╕╖ склався сво╓р╕дний порядок цих правопорушень. Наприклад, недопущення адвокат╕в. Вони в╕дбуваються саме тод╕ й у тих в╕дд╕лах МВС РФ, коли ╕ куди при╖хали попрацювати сл╕дч╕ Сл╕дчого ком╕тету РФ чи вта╓мничен╕ особи, як╕ взагал╕ н╕кому не представляються, швидше за все - ефесбешники.
Ще одна важлива подробиця цих протест╕в та ╖х придушення. Правозахисники рекомендують не брати на акц╕╖ протесту смартфони та не зн╕мати на них (якщо вже взяли) те, що тут в╕дбува╓ться. Чому? Справа в тому, що сл╕дч╕ з р╕зних силових п╕дрозд╕л╕в РФ день ╕ н╕ч проглядають г╕габайти в╕део з протестних акц╕й (записи з╕ смартфон╕в затриманих, стр╕ми телеканал╕в “Дождь”, Настоящее время”). ╤ будь-яку невинну в╕дмашку в б╕к силовика трактують як агресивну д╕ю, напад, за якою в╕дкрива╓ться карна справа. А представники Росгвард╕╖ пот╕м п╕дтверджують сам╕ безглузд╕ звинувачення.

РОСГВАРД╤Я - ЯК СИНОН╤М В╤ДСУТНОСТ╤ ЧЕСТ╤
Гвард╕я. В усьому св╕т╕, в тому числ╕ Рос╕╖, це слово колись означало ел╕ту. А тепер...
Останн╕м часом, ╕ особливо п╕сля початку московських протест╕в, слово “росгвард╕╓ць” стало в Рос╕╖ синон╕м п╕длого, жорстокого, безкарного боягузництва. Закован╕ у пластикову броню люди в чорних балаклавах б’ють та арештовують кого ╖м заманеться. ╤ все це - без жодних розп╕знавальних знак╕в, що протизаконно нав╕ть за авторитарними законами цього пол╕цейського Мордору. Особливо п╕дло ╖хн╕ д╕╖ виглядають ще ╕ через те, що ц╕ карател╕ в╕дчувають повну свою безкарн╕сть. Оск╕льки н╕хто не може дати ╖м в╕дс╕ч. Под╕бна в╕дс╕ч може бути або масовою, як в Укра╖н╕, або ж... н╕якою, як в Москв╕, Рос╕╖.
Протестувальник╕в залякують, “пресують” - ╕ це, на в╕дм╕ну в╕д щотижневих акц╕й протесту, в╕дбува╓ться щодня. Станом на веч╕р нед╕л╕ було заведено 14 абсурдно-жорстоких карних справ проти “учасник╕в масових заворушень”. При тому що насправд╕ жодних заворушень не було. Це ж силовики били людей лише за те, що вони вийшли вимагати чесних вибор╕в. Приклад, який став вже “класичним”, - за картонний стаканчик, кинутий у б╕к броньованого росгвард╕йця, людин╕ може загрожувати позбавлення вол╕ на терм╕н в╕д 5 рок╕в.
Сп’ян╕л╕ в╕д безкарност╕, росгвард╕йц╕ роблять казна-що. От к╕лька приклад╕в ╕з под╕й минуло╖ суботи (╕ це лише з тих, що попали на в╕део). Пол╕цейськ╕ затримали молоду людину з абсолютно очевидною ╕нвал╕дн╕стю ╕ з надм╕рною швидк╕стю волочуть його до автозаку (в кадр╕ цього нема, але св╕дки кажуть, що п╕д час волоч╕ння хлопець дв╕ч╕ падав).
Тут же сл╕дом за ним так╕ ж садисти волочать д╕вчину. В одного карателя пада╓ кийок. Перед тим, як п╕д╕йняти його, в╕н сильно б’╓ д╕вчинку кулаком по печ╕нц╕. Зойк - ╕ ╖╖ тягнуть дал╕.
П╕зн╕ше з’ясувалося ╕м’я актив╕стки - Дар’я Сосновська. На не╖ склали протокол за «антим╕тинговою» статтею Кодексу РФ про адм╕н╕стративн╕ правопорушення та в╕дпустили. Але тепер правозахисники об╕цяють завести на садиста карну справу. А голова м╕жнародно╖ правозахисно╖ орган╕зац╕╖ «Агора» Павло Чиков оголосив нагороду 100 тисяч рубл╕в за ╕нформац╕ю про силовика. Та справа в тому, що вп╕знати пол╕цейського буде непросто. Судячи з в╕део, у нього не було нагрудного знака. Кр╕м того, в╕н був у шолом╕ ╕ масц╕, так що й обличчя його не видно. ( На момент виходу публ╕кац╕╖ стало в╕домо, що видання Baza попросило ГУ МВС у Москв╕ перев╕рити пол╕цейського Серг╕я Циплакова на причетн╕сть до побиття актив╕стки Сосновсько╖ - ред.)

ПРОТЕСТ НЕ Т╤ЛЬКИ В МОСКВ╤, А Й ПО ВС╤Й РОС╤╥
Важливо зазначити, що 10 серпня акц╕╖ за чесн╕ вибори проходила в багатьох м╕стах Рос╕╖. Передус╕м, у Санкт-Петербурз╕. ╤ найперш╕ (також найжорсток╕ш╕) затримання почалися саме там - поки в Москв╕ ще тривав дозволений м╕тинг.
Особлив╕сть п╕терського протесту ц╕╓╖ суботи була в тому, що актив╕сти вийшли п╕дтримати чесн╕ вибори саме до Московсько╖ м╕сько╖ думи, де давно вже нема жодного опозиц╕онера. А в Петербурзьких законодавчих зборах вони традиц╕йно ╓, хоча, зв╕сно, у невелик╕й к╕лькост╕. (Така от сол╕дарн╕сть - ╕ це попри вс╕ жарти та анекдоти, як╕ складають один про одного мешканц╕ двох рос╕йських столиць). Всього в Петербурз╕ минуло╖ суботи було затримано 79 ос╕б. Масов╕ протести завершилися затриманнями ще у трьох м╕стах РФ. 13 ос╕б - у Ростов╕-на-Дону, 2 - у Брянську, 1 - у Сиктивкар╕.
Не зайвим буде перел╕чити також й ╕нш╕ м╕ста, де минулого в╕кенду в╕дбулися акц╕╖ за чесн╕ вибори у к╕лькост╕ в╕д 100 до 500 учасник╕в (за зменшенням): Хабаровськ, ╢катеринбург, Новосиб╕рськ, ╤жевськ, Воронеж, Нижн╕й Новгород, Казань, Омськ, ╤ркутськ, Самара, Уфа. Непогана, широка географ╕я.
Але що буде дал╕ ╕з ц╕╓ю хвилею рос╕йського протесту передбачити, як ╕ ран╕ше, неможливо. Вона може як широко розгорнутися, так ╕ вщухнути (особливо п╕сля проведення на початку вересня цих фейкових вибор╕в). Кремл╕вський режим тим часом вийшов на нове коло придушення протесту. Тепер не лише затримано майже вс╕х л╕дер╕в московського протесту, але й розпочато фактично розгром Фонду Навального, Фонду боротьби ╕з корупц╕╓ю (ФБК). Арештован╕ рахунки, вилучена комп’ютерна техн╕ка, заведена крим╕нальна справа “за в╕дмивання кошт╕в”.
Отже кремл╕вськ╕ можновладц╕ знову показують, що так просто владу не в╕ддадуть...
А от у понед╕лок прийшла найсв╕ж╕ша новина. Орган╕затори суботнього московського м╕тингу на проспект╕ Сахарова подали в мер╕ю заявку на узгодження ново╖ протестно╖ акц╕╖ наступно╖ суботи. 17 серпня вони планують провести ходу по бульварах Москви (заявлена чисельн╕сть учасник╕в - до 30 тисяч). Московська мер╕я поки не дала в╕дпов╕д╕ на заявку. Ц╕каво, що в той же час 17 серпня на проспект╕ Сахарова пройде узгоджений м╕тинг КПРФ (теж «За чесн╕ й чист╕ вибори»). Але комун╕сти ч╕тко заявили, що на ц╕й акц╕╖ не об'╓днуватимуться з незалежними кандидатами до Мосм╕ськдуми. Отже влада вже активно залучила до боротьби з так званою “несистемною опозиц╕╓ю” так звану “системну опозиц╕ю”. ╤ це вже новий поворот у сюжет╕...
Розум╕ю, що багато хто в нас, з укра╖нським-то досв╕дом Майдан╕в ╕ протистояння “Беркуту”, ╕рон╕чно ставиться до рос╕йського протесту. Що тут скажеш - це зовс╕м ╕нша кра╖на з ╕ншими умовами. Облуда ╕мперсько╖ велич╕, наркотик “кримнашу”, незбагненна к╕льк╕сть нафтодолар╕в, яких вистача╓ не т╕льки на палаци м╕льярдерам, але й на щось ╕нше... Це все треба враховувати. ╤ тим б╕льше, для нас, укра╖нц╕в, важливо, щоб агресивний режим Пут╕на слабшав, а демократичний протест зростав. ╤ щоб лозунг “Рос╕я буде в╕льною” мав бодай як╕сь шанси на вт╕лення.

КОЛИСЬ “РОС╤Я БУДЕ В╤ЛЬНОЮ”. А ПОКИ ЩО ВС╤М ТРЕБА БУТИ СИЛЬНИМИ ╤ ПИЛЬНИМИ
╤ так уже вийшло, що саме цього в╕кенду, 10-11 серпня, в м╕сц╕ мого перебування, латв╕йськ╕й столиц╕ Риз╕, в╕дзначалося стор╕ччя створення власного В╕йськово-морського флоту. Чи не найголовн╕шою прикметою цього святкування була можлив╕сть зробити екскурс╕ю на корабл╕ Латв╕╖ та ╖╖ союзник╕в по НАТО ╕ не т╕льки.
Два дн╕, в суботу та нед╕лю, з п╕вдня та до п’ято╖ години вечора в╕дпов╕дний терм╕нал Ризького морського порту був ущерть заповнений людьми. Приходили родинами, було багато д╕тей. Найб╕льше був представлений, зв╕сно, латв╕йський флот. Штабний корабель "В╕рсайт╕с", корабель постачання "Варон╕с", м╕нн╕ тральщики "Иманта" ╕ "В╕╓стурс", патрульн╕ корабл╕ "╢лгава" ╕ "Резекне". ╤з корабл╕в ВМФ кра╖н-союзниць можна було оглянути н╕мецький корабель постачання Werra, естонський штабний корабель Wambola, литовський протим╕нний корабель Selis ╕ польський пошуково-рятувальний корабель Lech. А також - шведський корвет Helsingborg ╕ ф╕нський м╕нний загороджувач Pyharanta (Швец╕я ╕ Ф╕нлянд╕я - позаблоков╕, але союзницьк╕ кра╖ни).
Яскраво прикрашен╕ сигнальними прапорцями корабл╕, доброзичлива, уважна до вс╕х команда. В╕дчуття союзницького партнерства. В╕д цього свята залишався якийсь дивний присмак - св╕тлий, мирний ╕ зовс╕м не во╓нний. Тому що не було в╕дчуття агрес╕╖ типу “Можем повторить”. Було протилежне в╕дчуття - захищеност╕, сп╕льного партнерського захисту.
...А також згадалася ╕стор╕я. Восени 1919 року, коли точилися бо╖ за Ригу м╕ж рос╕йсько-н╕мецькою арм╕╓ю Бермондта-Авалова та латв╕йським в╕йськом, велике значення мала артилер╕йська п╕дтримка гармат англо-французько╖ ескадри, що прибула сюди...
Але повертаючись до московських справ. Так, Рос╕я колись буде в╕льною. Та коли саме - нев╕домо. А поки цього нема. ╤ поки вона нев╕льна всередин╕, то й назовн╕ Рос╕я нестиме лише несвободу. Тому вс╕м нам треба бути пильними та сильними.
Олег Кудр╕н
(Укр╕нформ)

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #33 за 16.08.2019 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=21440

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков