Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3713)
З потоку життя (6924)
Душі криниця (3717)
Українці мої... (1514)
Резонанс (1617)
Урок української (997)
"Білі плями" історії (1757)
Крим - наш дім (534)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (238)
Бути чи не бути? (71)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
САНКЦ╤╥ ПРОТИ АВСТР╤ЙСЬКИХ АРХ╤ТЕКТОР╤В ЧЕРЕЗ ПРО╢КТ В ОКУПОВАНОМУ КРИМУ
Укра╖на серйозно вивча╓ питання введення санкц╕й щодо в╕денського арх╕тектурного бюро "Coop...


РОС╤Я ПОРУШУ╢ В ОКУПОВАНОМУ КРИМУ ДЕКЛАРАЦ╤Ю ООН ПРО ПРАВА КОР╤ННИХ НАРОД╤В
про це заявила перша заступниця м╕н╕стра закордонних справ Укра╖ни Ем╕не Джапарова


ПРОТИ ╢ПАРХ╤╥ ПЦУ В ОКУПОВАНОМУ КРИМУ "ВЛАДА" ПОРУШИЛА ЩЕ ОДНУ СПРАВУ
Митрополиту С╕мферопольському ╕ Кримському Клименту 1 грудня вручили постанову по справ╕ про...


Оптим╕зм ╕ песим╕зм ре╕нтеграц╕╖ окупованих територ╕й
Нещодавно вийшла друком монограф╕я доктора юридичних наук Олега Циганова ╕ кандидата юридичних...


НА «МИСТЕЦЬКОМУ» КРУГЛОМУ СТОЛ╤ ПРОЛУНАЛА ╤ДЕЯ СТВОРИТИ МУЗЕЙ ГЕНОЦИДУ КРИМСЬКИХ ТАТАР
М╕ф про споконв╕чну ворожнечу слов'ян ╕ кримських татар насаджувала радянська ╕стор╕ограф╕я, щоб...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #21 за 24.05.2019 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#21 за 24.05.2019
ПЕТИЦ╤ЙНА ЛИХОМАНКА: ЧОГО ХОЧУТЬ УКРА╥НЦ╤ В╤Д ПРЕЗИДЕНТА ЗЕЛЕНСЬКОГО

Нова влада викликала небачену хвилю петиц╕й до президента. Три дн╕ на посад╕, а вже б╕льше сотн╕ “чолобитних” на президентському сайт╕

Т╕льки-но пройшла ╕навгурац╕я Володимира Зеленського, як в той же день на сайт╕ президента актив╕зувалися небайдуж╕ громадяни — як з ц╕кавими, так ╕з провокативними чи нав╕ть в╕дверто безглуздими пропозиц╕ями. За перш╕ три дн╕ роботи нового президента назбиралося аж близько 130 нових електронних петиц╕й, причому майже 100 — лише за середу, 22 травня. Тут варто нагадати, що президент як гарант конституц╕╖ повинен розглянути т╕ з них, як╕ наберуть 25 тисяч голос╕в, ╕ за бажання (але не зобов’язаний) може дати доручення в╕дпов╕дним органам, аби реал╕зувати важлив╕ ╕н╕ц╕ативи. «Укр╕нформ» вир╕шив не намагатися оглянути ус╕ з них, а зосередився на тих, як╕ набрали за ц╕ три дн╕ найб╕льше голос╕в. Ну ╕ зв╕сно не оминув «сюрреал╕стичн╕», але про це наприк╕нц╕.
Три петиц╕╖ про ╕мп╕чмент, одна з яких уже набрала 25 тисяч голос╕в
Найб╕льше голос╕в на цей момент набрала петиц╕я п╕д назвою “За в╕дставку Володимира Зеленського”, розм╕щена 22 травня. Станом на 12:12 23 травня за не╖ проголосували 12 960 людей, що перевищило половину необх╕дно╖ к╕лькост╕, а вже станом на 15:10 вона отримала 25 002 голоси. Петиц╕я, щоправда, малозм╕стовна ╕ вигляда╓ скор╕ше як спос╕б висловити сво╓ несприйняття нового президента ╕нтернет-активною частиною укра╖нського сусп╕льства. Зв╕сно, як ╖╖ виконувати – не зрозум╕ло н╕кому.
╤нша петиц╕я п╕д назвою “В╕дставка Президента Укра╖ни Володимира Зеленського у раз╕ невиконання сво╖х об╕цянок”, яка набрала за добу теж чимало - 3290 голос╕в, дещо в╕др╕зня╓ться за тональн╕стю. Це швидше наб╕р кл╕ше, як╕ пропагандисти вкладали в голови електорату упродовж останн╕х м╕сяц╕в. Прим╕ром, у н╕й пропону╓ться зняти недоторканн╕сть з “депутат╕в, судд╕в, м╕н╕стр╕в, президента...” Але варто для початку пригадати, що у м╕н╕стр╕в-то нема╓ ╕ н╕коли не було недоторканност╕.
Знайшлася ╕ще одна под╕бна петиц╕я ╕з ╓диним реченням у текст╕ “Терм╕ново прийняти закон про ╕мп╕чмент!!!!!!!” - вона набрала понад 2000 голос╕в.

20 рок╕в за незаконне збагачення — це реально?
Дек╕лька пропозиц╕й присвячено боротьб╕ з корупц╕╓ю. Прим╕ром, петиц╕я з вимогою повернути крим╕нальну в╕дпов╕дальн╕сть за незаконне збагачення, яку п╕дтримали 479 людей: “Якщо хтось не може довести, що отримав якесь майно чи грош╕ законно, то с╕да╓ за грати на 20 рок╕в без права дострокового зв╕льнення ╕ з конф╕скац╕╓ю награбованого”. Власне, це весь текст петиц╕╖, тож можна сказати, що ма╓мо - попул╕зм чисто╖ води. Тут ще й варто нагадати, що нав╕ть за такий тяжкий злочин, як вбивство, максимальний строк позбавлення вол╕ в основному сяга╓ 15 рок╕в (дуже р╕дко дов╕чне ув’язнення), ╕ то у обвинуваченого залиша╓ться право на умовно-дострокове зв╕льнення. Тож схоже, п╕дтримають таку петиц╕ю лише люди, що мають переконання на кшалт «треба вс╕х посадити – ╕ все буде добре».
В ╕нш╕й петиц╕╖, яка набрала 314 голос╕в, пропону╓ться на законодавчому р╕вн╕ заборонити об╕ймати державн╕ посади або посади в органах м╕сцевого самоврядування тим, хто притягувався до в╕дпов╕дальност╕ за корупц╕ю. Це теж в╕д необ╕знаност╕ ╕ попул╕зму, оск╕льки в нашому законодавств╕ вже ╕сну╓ под╕бна норма: особа, яка п╕ддавалася адм╕н╕стративному стягненню за корупц╕йне або пов’язане з корупц╕╓ю правопорушення, протягом трьох рок╕в з дня набрання в╕дпов╕дним р╕шенням суду законно╖ сили не може вступити на державну службу в╕дпов╕дно до ст. 12 Закону Укра╖ни «Про державну службу». ╤нше питання, що ця норма далеко не завжди викону╓ться на практиц╕...

Зменшити к╕льк╕сть депутат╕в у Верховн╕й Рад╕ — до 100 чи 55
Це - ╕ще один популярний сусп╕льний запит. Ми знайшли щонайменше 5 петиц╕й з такою вимогою. У одн╕й з перших пропону╓ться провести референдум, аби визначити к╕льк╕сть депутат╕в Верховно╖ Ради Укра╖ни. “450 депутат╕в при скороченн╕ населення та тимчасово окупованих територ╕ях Укра╖ни — невиправдана цифра”, - йдеться у текст╕. Тож автор пропону╓ створити робочу групу, яка ма╓ визначити к╕льк╕сть депутат╕в з урахуванням представництва всього населення в парламент╕ Укра╖ни. А напрацьован╕ вар╕анти робоча група ма╓ винести на всеукра╖нський референдум. Нав╕що тут «референдум» зрозум╕ти не просто. Ну, може слово популярне…
Ут╕м дехто вже без вс╕ляких ком╕с╕й п╕драхував оптимальну к╕льк╕сть депутат╕в — Костянтин Сокуренко та Дмитро Косенко у сво╖х петиц╕ях пропонують зменшити к╕льк╕сть депутат╕в до 100, а Натал╕я Лавр╓нова — до 55. ╤н╕ц╕атори мотивують свою пропозиц╕ю майже ╕дентично — тим, що к╕льк╕сть депутат╕в не в╕дпов╕да╓ к╕лькост╕ населення кра╖ни та складному економ╕чному становищу. А В╕тал╕й Начиньонний пропону╓ ще й ввести ре╓страц╕ю у сес╕йн╕й зал╕ за в╕дбитком пальця, щоб уникати кнопкодавства. Теж, в╕дверто кажучи, не новина…

М╕н╕стерство щастя ╕ Саакашв╕л╕ — прокурором
╤рон╕чний зб╕г чи провокац╕я, але першою петиц╕╓ю до Володимира Зеленського стала пропозиц╕я надати Петру Порошенку звання Героя Укра╖ни за його досягнення на посад╕. За три дн╕ петиц╕я набрала усього 45 голос╕в, але зрозум╕ло, що нав╕ть при досягненн╕ 25 тисяч голос╕в Володимир Зеленський навряд чи п╕дтрима╓ цю ╕дею.
Кр╕м того, набралося з десяток петиц╕й, що вимагають розблокувати пророс╕йськ╕ мереж╕ “Вконтакте” ╕ “Однокласники”. Здавалося б, за ц╕ к╕лька рок╕в можна було б забути про ц╕ ресурси, перейшовши на б╕льш сучасн╕, ╕ головне — не отру╓н╕ рос╕йською пропагандою ╕ не «зам╕нован╕» увагою рос╕йських спецслужб. На жаль, дуже нелегко Укра╖н╕ позбутися цього впливу остаточно.
Не об╕йшлося ╕ без пропозиц╕й, переглядаючи як╕, у думках пересл╕ду╓: “Невже хтось це всерйоз запропонував?” ╤ одразу ж: “Це ж треба, знайшлося ще к╕лька десятк╕в чи сотень людей, як╕ це п╕дтримали...” Прим╕ром, петиц╕я про створення м╕н╕стерства щастя для укра╖нц╕в з ╓диним об╜рунтуванням — “ми його заслужили” (м╕ж ╕ншим, 18 людей цю пропозиц╕ю п╕дтримали). Або ж петиц╕я п╕д назвою “Зм╕нити назву Укра╖на на назву Ки╖вська Русь!” (за - 11 сп╕вгромадян).
А ще — пропозиц╕╖ затвердити на державному р╕вн╕ святкування 1 червня Дня зароб╕тчанина, призначити генпрокурором М╕хе╕ла Саакашв╕л╕... Серед усього цього трешу, зда╓ться, не вистача╓ х╕ба що петиц╕╖ про в╕дм╕ну петиц╕й…
П╕сля такого огляду напрошу╓ться висновок, що електронним петиц╕ям ще далеко до того, щоби стати д╕╓вим ╕нструментом впливу громадськост╕ на владу. Зрозум╕ло, що н╕хто не буде вт╕лювати 99% цих пропозиц╕й, бо це просто неможливо, та ╕ сам╕ ╕н╕ц╕атори, судячи з кострубатого формулювання текст╕в петиц╕й, схоже, теж не розраховують на це. Але виходячи з динам╕ки соц╕ально╖ активност╕ в такому поданн╕, саме зараз можна вивчати соц╕альн╕ настро╖ громадян. Чому б не використати це, готуючись до парламентських вибор╕в?
Юл╕я Горбань
(Укр╕нформ)

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #21 за 24.05.2019 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=21173

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков