Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3314)
З потоку життя (6547)
Душі криниця (3544)
Українці мої... (1473)
Резонанс (1512)
Урок української (992)
"Білі плями" історії (1684)
Крим - наш дім (532)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ЧЕРГОВА ПРОВОКАЦ╤Я КРЕМЛЯ: У МЕДЖЛ╤С╤ ПРОКОМЕНТУВАЛИ ЗУСТР╤Ч КРИМСЬКИХ «ДЕПУТАТ╤В» З ЕРДОГАНОМ
Меджл╕с кримськотатарського народу назвав провокац╕╓ю рос╕йсько╖ влади зустр╕ч президента...


УКРА╥НСЬКИЙ СХ╤Д
У Нац╕ональному музе╖ ╕стор╕╖ Укра╖ни в Друг╕й св╕тов╕й в╕йн╕ презентували новий проект...


УКРА╥НА ╥ДЕ НА ╢ВРО-2020
Укра╖нц╕ в меншост╕ перемогли з рахунком 2:1 д╕ючих чемп╕он╕в ╢вропи – Португал╕ю.


ЛИСТ ╤З САНКТ-ПЕТЕРБУРГА
Син кримсько╖ укра╖нсько╖ вишивальниц╕-геро╖н╕ В╕ри Серг╕╖вни Ро╖к Вадим Михайлович отримав...


РОС╤ЙСЬКА АКТИВ╤СТКА НАЗВАЛА ПЕРЕСЛ╤ДУВАННЯ КРИМСЬКИХ ТАТАР РЕПРЕС╤ЯМИ
Яна Антонова також назвала дик╕стю таке пересл╕дування людей за нац╕ональною ознакою.
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #15 за 12.04.2019 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#15 за 12.04.2019
"ДОЛЕЮ ДЕРЖАВИ ЛЕГКОВАЖИТИ НЕ МОЖНА!»

Члени ╕н╕ц╕ативно╖ групи "Першого грудня" закликали Укра╖ну не голосувати за "пол╕тично нев╕домого" кандидата Володимира Зеленського, а п╕дтримати на виборах чинного президента Петра Порошенка.
Про це йдеться у в╕дкритому лист╕ групи, який п╕дписали В’ячеслав Брюховецький, ╤ван Дзюба, Йосип З╕сельс, Мирослав Маринович, Володимир Панченко, Вадим Скурат╕вський, Юр╕й Щербак, ╤гор Юхновський, Ярослав Яцк╕в.
"Долею держави легковажити не можна. Сто╖мо перед вибором: зберегти тяжко виборену свободу, ╕ти обраним ╓вропейським шляхом - чи вертатися назад, з перспективою загрузнути в керованому з Кремля хаос╕?", - говориться у зверненн╕.
Наводимо нижче повний текст листа.

В╤ДКРИТИЙ ЛИСТ 
член╕в ╤н╕ц╕ативно╖ групи "Першого грудня" з нагоди президентських вибор╕в 2019 року

Дорог╕ сп╕вв╕тчизники!
Перший тур президентських вибор╕в в╕дбувся. Зам╕сть пророкованих страх╕тливих фальсиф╕кац╕й голосування в╕дбулося ледь не ╕деально. 
Ми не зна╓мо, як виглядатиме Укра╖на через п╕вроку ╕ чи виправдаються наш╕ нин╕шн╕ побоювання або висновки. Ситуац╕я м╕ня╓ться швидко. Проте ми формулю╓мо ╖х, виходячи з нин╕шн╕х обставин ╕ нашого уявлення про майбутн╓. ╤ в цьому можливому майбутньому ми бачимо небезпеку для кра╖ни - небезпеку, яка не лише не зникла, а нав╕ть посилилась. 
 
Найб╕льша загроза - агресивна Рос╕я 
Головна зброя, якою пут╕нський режим вою╓ з╕ сво╖ми суперниками, - це нав╕ть не "Гради", а с╕яння сум’яття ╕ хаосу… Ця зброя вбива╓ не т╕ла, а душ╕. Тому психолог╕чний стан народу та його ╕люз╕╖ стають головним об’╓ктом рос╕йських атак…
Коал╕ц╕я ол╕гарх╕в проти Петра Порошенка ╓ начебто внутр╕шньо укра╖нською "розборкою", проте мета змовник╕в - помститися Порошенков╕ ╕ звернути Укра╖ну з ╓вропейського шляху - п╕дозр╕ло зб╕га╓ться з метою Пут╕на. 
Обрання президентом пол╕тично не знайомого н╕кому Володимира Зеленського, що дос╕ не засв╕дчив найменшого розум╕ння пол╕тичних, економ╕чних, культурних проблем Укра╖ни, - при нин╕шньому склад╕ парламенту може витворити вакуум (або парал╕ч) влади, яким з великою ймов╕рн╕стю може скористатися Пут╕н, як скористався вже 2014 року. Рос╕я не змирилася ╕з втратою Укра╖ни ╕ скориста╓ться з найменшо╖ нагоди повернути над нею св╕й контроль. Тому ристалища наших ол╕гарх╕в ╕ пол╕тик╕в нагадують нестямн╕ танц╕ глухар╕в на току, як╕ впритул не чують наближення мисливця.
 
Соц╕альне становище
Група "Першого грудня" не раз попереджала президента Порошенка про те, що легковаження  соц╕альним невдоволенням людей може обернутися проти нього. На жаль, так воно й сталося. Проте це невдоволення виправдане лише частково, оск╕льки передвиборча кампан╕я виявила сутт╓ве попул╕стське спрощення причин наших сусп╕льних проблем. 
Держава та ╖╖ економ╕ка - це складний механ╕зм, усп╕шне функц╕онування якого залежить в╕д багатьох чинник╕в. Зрозум╕ти це досить складно. Опоненти президента скористалися цим ╕ канал╕зували соц╕альне невдоволення в одному напрямку: "Винен Порошенко". А це зрозум╕ти значно легше. Зв╕дси й п╕шли спрощен╕ ярлики, як╕ пояснюють усе й в╕дразу, а тому творять скороминущий психолог╕чний комфорт в╕д легкост╕ уявного розум╕ння. 
Так, у корумпован╕й держав╕ "багат╕ багат╕ють, а б╕дн╕ б╕дн╕шають". Корупц╕я ╓ лихом, яке живиться соц╕альною несправедлив╕стю, людською аморальн╕стю ╕ кв╕тне на лаз╕вках у закон╕. Нам важко достеменно оц╕нити вплив д╕яльност╕ Петра Порошенка на боротьбу з корупц╕╓ю, але ефективн╕сть ц╕╓╖ боротьби не задовольня╓ укра╖нське сусп╕льство. Вт╕м, в╕дпов╕дальн╕сть за це несуть також парламент, кер╕вництво обласних, районних та м╕ських р╕вн╕в ╕ кожен, хто зловжива╓ сво╖м службовим становищем. Корупц╕я "бере по справ╕" вс╕х, хто з нею мириться. Цим ми не "вигороджу╓мо" президента, а лише стверджу╓мо, що виправдовувати самих себе, перекладаючи в╕дпов╕дальн╕сть на нього одного, - нечесно. 
 
Нац╕ональна ╓дн╕сть
Революц╕я Г╕дност╕ викувала на Майдан╕ ╓дн╕сть представник╕в р╕зних етнос╕в, мов, рел╕г╕й ╕ християнських конфес╕й. Вперше з’явилися обриси ╓дино╖ пол╕тично╖ нац╕╖. Об цю ст╕ну розбивалися вс╕ атаки Рос╕╖ - ╕ саме  укра╖нську ╓дн╕сть кра╖на-агресор поставила соб╕ за мету знищити зсередини.  
Сьогодн╕ багато укра╖нц╕в готов╕ обрати Президентом сво╓╖ кра╖ни людину, в шоу-програмах яко╖  висм╕ю╓ться все укра╖нське, яка доручила формування сво╓╖ кампан╕╖ колишн╕м рег╕оналам, яка дозволя╓ соб╕ говорити  про Укра╖ну з гидкими непристойностями.
Ми цього не можемо н╕ зрозум╕ти, н╕ прийняти. Перед нами розгорта╓ться малорос╕йський Антимайдан, який гра╓ на совкових стереотипах ╕ здатен вкотре розколоти укра╖нське сусп╕льство. Не бачити в цьому загрози - значить осл╕пнути.
Ось сто╖мо перед вибором: зберегти тяжко виборену свободу, ╕ти обраним ╓вропейським шляхом - чи вертатися назад, з перспективою загрузнути в керованому з Кремля хаос╕?  
Майже вс╕ кандидати в президенти гордо декларували перший шлях. Сталося так, що б╕льш╕сть ╕з них з╕йшла з дистанц╕╖. Залишився один - Порошенко. То п╕дтримайте тепер його - в ╕м’я сп╕льно╖ справи, в ╕м’я майбутнього Укра╖ни! Е, н╕… "як не я, то н╕хто", "яка ж то Укра╖на, як не я на чол╕?!"  Так було стол╕ттями ╕ так буде  стол╕ттями? Н╕хто з тих, хто, умовно кажучи, програв, не закликав св╕й електорат проголосувати на заключному етап╕ за Порошенка, за укра╖нську перспективу для Укра╖ни! Х╕ба що залиша╓ться впевне╕сть, що т╕, хто голосував за них, виявляться розважлив╕шими…      
 
Помста за Томос
Якщо хтось вважа╓, що Москва змирилася з наданням укра╖нському Православ’ю автокефал╕╖, то в╕н на╖вний. До блокування переход╕в православних громад та стримування м╕жнародного визнання ПЦУ сьогодн╕ додався ще й заклик кер╕вництва Православно╖ Церкви, що в ╓дност╕ з Московським патр╕архатом, до Вселенського Патр╕арха "в╕дкликати Томос". Це - те, що лежить на поверхн╕. Проте чи замислювалися анал╕тики, ск╕льки голос╕в "проти Порошенка" спричинен╕ аг╕тац╕╓ю духовенства ц╕╓╖ Церкви, щоб помститися Президентов╕ за активне сприяння визнанню автокефал╕╖? В ╖хн╕х очах Порошенко несе головну вину за автокефал╕ю, а тому мусить за це заплатити.
Досв╕д Москви в руйнуванн╕ автокефальних устремл╕нь укра╖нських православних ╓ величезний, а монопол╕я Московського патр╕архату на укра╖нських землях була й залиша╓ться передумовою московського панування. Увагу громади  можна в╕двернути медичними анал╕зами й дебатами на стад╕он╕, а в цей час кремл╕вськ╕ стратеги, скор╕ш за все, вибудують план л╕кв╕дац╕╖ автокефал╕╖ за нового Президента, як вибудовували недавно план захоплення Криму.     
 
Реноме Укра╖ни
Результати вибор╕в у св╕т╕ стають щораз неспод╕ван╕шими. Пригадаймо лиш, як шокували ╓вропейц╕в перш╕ епатажн╕ висловлювання Дональда Трампа. Проте зах╕дн╕ демократ╕╖ мають великий запас м╕цност╕ - як економ╕чно╖, так ╕ ╕нституц╕йно╖, - щоб витримати електоральн╕ збурення.  
Укра╖на тако╖ м╕цност╕ не ма╓ - радше навпаки. П╕сля першого туру реакц╕я зах╕дно╖ преси була для нас тривожною - для прикладу: "Зах╕дним кра╖нам, включно з Канадою, сл╕д добре подумати, чи варто п╕дтримувати кра╖ну, президентом яко╖ ╓ комед╕ант" (CBC Radio, Canada). 
П╕дтримка св╕ту - це чи не ╓дине, що стриму╓ Рос╕ю в╕д жорстоко╖ розправи з Укра╖ною. На мил╕сть ╕ жал╕сть з боку "╓динородних брат╕в" не спод╕вайтесь. Проте в╕д т╕╓╖ п╕дтримки залежить не лише безпека.  У нин╕шньому глобал╕зованому св╕т╕ добробут кра╖ни також значною м╕рою залежить в╕д того, чи включена вона у ланцюжки торг╕вл╕ та сп╕впрац╕ з ╕ншими кра╖нами. Ст╕на нерозум╕ння пом╕ж Укра╖ною ╕ св╕том мимовол╕ кине ╖╖ в об╕йми Рос╕╖, як це вже було не раз.
╤нтерес Кремля ╕ пророс╕йського лобб╕ в Укра╖н╕ тут очевидний. Однак чому не бачать ц╕╓╖ загрози т╕ укра╖нц╕, як╕ загалом ╓ патр╕отами, проте хочуть лише "нових облич"?
 
Потреба альтернативи
Ми радо в╕тали б появу в Укра╖н╕ ново╖ пол╕тично╖ ел╕ти, яка вир╕знялася б модерним профес╕онал╕змом ╕ п╕дняла б укра╖нську державн╕сть на нову висоту. 
Всього цього у Володимир╕ Зеленському ми не бачимо, натом╕сть популяризован╕ ним методи "слуги народу Голобородька" викликають у нас велику тривогу. Штаб Зеленського зум╕в ф╕л╕гранно створити образ "нового обличчя" й "альтернативи для Укра╖ни", не розкривши н╕ його управл╕нських задум╕в, н╕ команди, з якою збира╓ться в╕н ут╕лювати ╖х у життя. 
 
У цих умовах ми змушен╕ попередити укра╖нських виборц╕в, що вони мають бути обачними. Не виключено, що перед ╖хн╕ми воротами з’явився зовн╕ привабливий ╕ крутий "троянський к╕нь", нутрощ╕ якого стануть в╕дом╕ лише тод╕, коли його впустять на центральну площу кра╖ни. 
 
Петро Порошенко
╤ на завершення - к╕лька сл╕в про самого Петра Порошенка. Доля боляче вдарила його за те, що в╕н мало сп╕лкувався з народом, не завжди слухав його ╕ не завжди пояснював сво╖ д╕╖. Спрацював давн╕й закон: якщо люди не розум╕ють тво╖х д╕й, вони припускають найг╕рше. Цей чолов╕к вин╕с на сво╖х плечах 5-л╕тн╕й тягар керування кра╖ною у стан╕ в╕йни ╕ за цей час виразно посив╕в. В╕н заслужив соб╕ як на подяку, так ╕ на критику - але все-таки не на прокльони. 
Доля боляче його б’╓ ╕ за те, що в управл╕нн╕ державою в╕н дос╕ не дов╕ряв нов╕тн╕м демократичним концепц╕ям ╕ процедурам. В результат╕ це неминуче змушувало його сповзати у "стару лижню". Ось чому за час його президентства кра╖на вистояла, проте водночас ╕ невиправдано забуксувала.
Проте другий тур розверта╓ нас в╕д минулого, яке вже було достатньо препароване в час кампан╕╖, до майбутнього. Ми заклика╓мо Петра Олекс╕йовича впродовж найближчих дн╕в дати ч╕тк╕ сигнали щодо того, як в╕н плану╓ впоратися принаймн╕ з к╕лькома найважлив╕шими викликами:
1. Ол╕гарх╕чна система в Укра╖н╕ стала виразним анахрон╕змом. Нин╕шня коал╕ц╕я ол╕гарх╕в супроти президента ╓ переконливим доказом слушност╕ цього висновку. Кра╖на потребу╓ справедлив╕шого економ╕чного ладу, створити який можна лише зм╕нивши законодавчу базу ╕ спершись на середн╕й клас.
2. "Ручне управл╕ння" як завгодно розумного президента не зам╕нить верховенства права. Укра╖н╕ потр╕бна не ╕м╕тац╕я правосуддя, а правосуддя як таке.
3. Лог╕ка пол╕тично╖ доц╕льност╕ дос╕ сприйма╓ться укра╖нськими управл╕нцями як ╓дино ефективний зас╕б керувати кра╖ною, проте результат цього плачевний: ми йдемо в╕д одн╕╓╖ кризи до ╕ншо╖. Кер╕вн╕й ел╕т╕ кра╖ни (як ╕ сусп╕льству загалом) потр╕бне св╕тоглядне й ц╕нн╕сне перезавантаження, на основ╕ якого запану╓ справедлив╕сть ╕ стануть можливими справжн╕ реформи.
Кра╖на в╕дчува╓ масову тривогу. Ми заклика╓мо президента широко спертися на народ, як свого часу зробив президент США Франкл╕н Делано Рузвельт, ╕ зняти з нього застар╕л╕ економ╕чн╕ й, особливо, процедурн╕ пута.
Ми в╕римо, що Петро Порошенко спроможний це зробити, а тому голосуватимемо за нього.
Ми ма╓мо вийти з виборчого процесу обачн╕шими й мудр╕шими.
10 кв╕тня 2019 року, Ки╖в
*** 
Як пов╕домлялося ран╕ше, 15 березня ╕н╕ц╕ативна група "Першого грудня" заявила про п╕дтримку Петра Порошенка на виборах президента Укра╖ни.
https://www.umoloda.kiev.ua

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #15 за 12.04.2019 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=21049

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков