Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3304)
З потоку життя (6538)
Душі криниця (3539)
Українці мої... (1473)
Резонанс (1510)
Урок української (992)
"Білі плями" історії (1684)
Крим - наш дім (532)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ПОВЕРНУТИ В╤Д ПР╤РВИ
Припиняймо чвари ╕ чимскор╕ше розвертаймося од пр╕рви, до яко╖ п╕дштовхують нас як недруги, так ╕...


В╤ДПОВ╤ДАЛЬН╤СТЬ
Про що це я? Напевно, про в╕дпов╕дальн╕сть. Тутешня влада не в╕дчува╓ ╖╖ з╕ зрозум╕лих причин,...


УРОКИ КРИМУ
Часом виника╓ враження, що про Крим в Укра╖н╕ потроху забувають. Не лише перес╕чн╕ громадяни....


РОЗЧАРУВАННЯ. ЩО З НИМ РОБИТИ?
Перебування тут, на самому кра╓чку мого укра╖нного Криму, не да╓ можливост╕ активно╖ участ╕ в...


НЕ ВТРАТИТИ ШАНС!
ел╕та ма╓ об’╓днатися, очистити себе в╕д полови пустомель ╕ лжепатр╕от╕в та зайняти сво╓...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #14 за 05.04.2019 > Тема "Резонанс"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#14 за 05.04.2019
ЧИ ДОПОМОЖУТЬ ПОРОШЕНКУ ДЕБАТИ НА СТАД╤ОН╤ «НОКАУТУВАТИ» ЗЕЛЕНСЬКОГО

Пристраст╕ навколо дебат╕в кандидат╕в у президенти, як╕ вийшли в другий тур, все б╕льше загострюються. Однак думаю, що Володимиру Зеленському не варто зв'язуватися з Петром Порошенком, тому що останн╕й – досв╕дчений демагог, який волод╕╓ пол╕тичним дискурсом набагато краще, н╕ж в╕н. Про це спец╕ально для "Главреда" заявив В╕ктор Небоженко, пол╕толог ╕ соц╕олог, директор соц╕олог╕чно╖ служби "Укра╖нський барометр".
Але не можна не в╕дзначити, що Порошенко сам соб╕ вирив "яму" п'ять рок╕в тому, коли демонстративно в╕дмовився в╕д дебат╕в з Тимошенко, назвавши це "собачими боями". Головне, що вс╕ розмови про дебати м╕ж кандидатами зараз – це всього лише спроба зм╕нити порядок денний перед виборами в сусп╕льств╕. Це св╕дчить про те, що у команди Порошенка нема╓ яких-небудь серйозних електоральних ╕ пол╕тичних ╕нструмент╕в або аргумент╕в. А сам╕ дебати – це не те, що насправд╕ важливо ╕ ц╕каво м╕льйонам виборц╕в. Адже в Укра╖н╕ дебати так ╕ не стали ц╕нн╕стю пол╕тично╖ культури.
Тому прийде Зеленський на дебати чи не прийде – це н╕як не в╕д╕б'╓ться на народному вердикт╕, який вже винесли на його користь.
Залишилося всього два тижн╕ до другого туру вибор╕в. Про дебати, ╖х форму ╕ м╕сце проведення потр╕бно було говорити на початку виборчо╖ кампан╕╖, коли кожна команда нав'язу╓ св╕й порядок денного ╕ сво╖ ц╕нност╕. А зараз Порошенку буде дуже важко доводити людям, що найголовн╕ше – це не корупц╕я ╕ свинарчуки, а дебати. Люди прекрасно розум╕ють, що влада, хоч ╕ ма╓ як╕сь позитивн╕ результати, але негативу набагато б╕льше. А дебати тут як дуже-дуже маленька г╕рка. Це просто видим╕сть ╕ помилкове в╕дчуття, що дебати ╓ якоюсь диво-збро╓ю, яка здатна стр╕мко "переробити" електорат на користь Порошенка. Така чудо-зброя д╕йсно ╓, але назива╓ться воно ╕накше – масове р╕зання корупц╕онер╕в: "Якщо протягом двох найближчих тижн╕в Порошенко заарешту╓ в╕домих корупц╕онер╕в, то це краще ус╕ляких дебат╕в допоможе його рейтингу".
Взагал╕, дебати б╕льш виг╕дн╕ Порошенку, тому що в╕н – дуже досв╕дчений пол╕тичний бо╓ць, який добре говорить ╕ добре трима╓ться. В╕н витрима╓ будь-як╕ дебати з будь-яким опонентом. Х╕ба що Трампу в╕н поступиться. ╤, може бути, Тимошенко могла б скласти йому конкуренц╕ю. А вс╕ ╕нш╕ пол╕тики не змогли б впоратися з демагог╕╓ю ╕ досв╕дом Порошенка, в тому числ╕ досв╕дом ведення дебат╕в. Однак, повторюю, все це потр╕бно було робити ран╕ше, три м╕сяц╕ тому. Спочатку Порошенку потр╕бно було сказати, що, якщо в╕н вигра╓ вибори 31 березня, то той, хто разом з ним вийде у другий тур, в обов'язковому порядку повинен буде пройти ╕спит дебатами. Але команда Порошенка цього не зробила...
Безумовно, для Зеленського в сформован╕й ситуац╕╖ ╓ певний ризик. Оск╕льки дебати, як╕ виставлять його в не дуже виг╕дному св╕тл╕, можуть в╕дштовхнути частину людей в╕д нього. Однак це не в╕д╕гра╓ ╕стотно╖ рол╕, тому що в укра╖нському сусп╕льств╕ вже сформований запит на нов╕ обличчя, нових людей. Тому ставлення до Зеленського, попри його недосв╕дчен╕сть, набагато б╕льш жорстке, н╕ж до Порошенка. ╤ це не тому, що Зеленський – хороший, а Порошенко – поганий. Просто вс╕ п'ять рок╕в Порошенко натягував увагу сусп╕льства на себе. А тепер це п╕двищена увага обернулася проти нього. В дан╕й ситуац╕╖ Порошенку було б виг╕дн╕ше, щоб говорили не про нього, а про Зеленського, щоб п╕д м╕кроскоп не шукали його недол╕ки, а Зеленського. А зараз вс╕ шукають недол╕ки т╕льки у Порошенка. В╕н сам винен, тому що так, як в╕н д╕яв, не д╕ють в демократичному сусп╕льств╕. Порошенко ж залишив т╕льки себе одного в ╕нформац╕йному пол╕. Тому люди толком н╕чого не можуть сказати про Зеленського – ну, зелений, ну, малозрозум╕лий, а про Порошенка за п'ять рок╕в накопичилося вже дуже багато.
Кр╕м того, помилковою ╓ впевнен╕сть технолог╕в Банково╖ в тому, що на дебатах Порошенко перекона╓ населення голосувати за нього. Так ви п'ять рок╕в обманювали це населення! Як же зараз ви спод╕ва╓теся переконати людей п╕дтримати Порошенка? Причому, спод╕ва╓теся зробити це тими ж словами – про безв╕з, про мову, про арм╕ю... Це не под╕╓, не спрацю╓. От якби на дебатах Порошенко оголосив список заарештованих корупц╕онер╕в, це дало б ефект. А так все передбачувано, все це Порошенко промовляв багато раз╕в.
Олег Медвед╓в пише для Порошенка прекрасн╕ реч╕, як╕ змушують ридати вс╕х охоронц╕в ╕ "порохобот╕в" на зустр╕чах. Але це – не аргументи, а сильний стиль ╕ яскрава риторика. Однак риторику не передаси, а людям потр╕бно говорити щось таке, що б вони могли передати ╕ншим. А якщо Порошенко буде звертатися до народу з╕ словами: "Я вам дав усе, так що п╕дтримайте мене", то, вибачте, це – не аргумент. А саме цей посил розкручувався останн╕ ш╕сть м╕сяц╕в пол╕ттехнологами Порошенка. Як можна такою риторикою завоювати молодь, яка вважа╓, що вона взагал╕ н╕кому н╕чого не винна?
"Однак, я думаю, що в п╕дсумку дебати м╕ж Порошенком ╕ Зеленським не в╕дбудуться. Можливо, президент вийде ╕ скаже: "Я хот╕в дебат╕в, а в╕н – н╕". Це вже робила Юл╕я Володимир╕вна в 2014 роц╕, але н╕чого це не дало". Найпрост╕ший ╕ найбезпечн╕ший формат дебат╕в був би такий: якби Порошенко прийшов на виступ "95 кварталу" ╕ там спробувати виграти батл м╕ж двома кандидатами в президенти: хто дотепн╕ше, хто глибше, хто ц╕кав╕ше. Вони обидва – не дурн╕, просто Зеленський молодий, а цей – досв╕дчений ╕ самовпевнений. Тод╕ б це були р╕вн╕ умови. Вс╕ вже забули, як прем'╓р-м╕н╕стр Яценюк приходив на виступ "95 кварталу", добре тримався, працював експромтом – це в╕дразу додало до його рейтингу 4%. Люди люблять впевнених ╕ дотепних, а не бюрократ╕в ╕ похмурих людей.
www.unian.ua

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #14 за 05.04.2019 > Тема "Резонанс"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=21048

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков