Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3304)
З потоку життя (6538)
Душі криниця (3539)
Українці мої... (1473)
Резонанс (1510)
Урок української (992)
"Білі плями" історії (1684)
Крим - наш дім (532)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ПОВЕРНУТИ В╤Д ПР╤РВИ
Припиняймо чвари ╕ чимскор╕ше розвертаймося од пр╕рви, до яко╖ п╕дштовхують нас як недруги, так ╕...


В╤ДПОВ╤ДАЛЬН╤СТЬ
Про що це я? Напевно, про в╕дпов╕дальн╕сть. Тутешня влада не в╕дчува╓ ╖╖ з╕ зрозум╕лих причин,...


УРОКИ КРИМУ
Часом виника╓ враження, що про Крим в Укра╖н╕ потроху забувають. Не лише перес╕чн╕ громадяни....


РОЗЧАРУВАННЯ. ЩО З НИМ РОБИТИ?
Перебування тут, на самому кра╓чку мого укра╖нного Криму, не да╓ можливост╕ активно╖ участ╕ в...


НЕ ВТРАТИТИ ШАНС!
ел╕та ма╓ об’╓днатися, очистити себе в╕д полови пустомель ╕ лжепатр╕от╕в та зайняти сво╓...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #51 за 21.12.2018 > Тема "Резонанс"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#51 за 21.12.2018
У ДЕРЖКОМТЕЛЕРАД╤О РОЗПОВ╤ЛИ, ЯК ЗБЕРЕГТИ НАЦ╤ОНАЛЬНЕ ГАЗЕТНО-ЖУРНАЛЬНЕ ВИДАВНИЦТВО

Державний ком╕тет телебачення ╕ рад╕омовлення виступив з ╕н╕ц╕ативою порятунку низки видань ДП "Нац╕ональне газетно-журнальне видавництво".
Про це заявив на зас╕данн╕ колег╕╖ ком╕тету перший заступник голови Держкомтелерад╕о Богдан Червак, пов╕домля╓ кореспондент «Укр╕нформу».
Як зазначив начальник управл╕ння розвитку ╕нформац╕йно╖ сфери Держкомтелерад╕о Юр╕й Недяк, деяк╕ центральн╕ органи виконавчо╖ влади не вжили заход╕в, спрямованих на реформування друкованих ЗМ╤, засновниками чи сп╕взасновниками яких вони ╓.
"Яскравим прикладом такого ставлення до дол╕ колектив╕в редакц╕й стало М╕н╕стерство культури, яке не ухвалило жодного р╕шення про реформування культуролог╕чних друкованих ЗМ╤ та видань мовами нац╕ональних меншин, сп╕взасновником яких ╓ м╕н╕стерство. Держкомтелерад╕о та М╕н╕стерство ╕нформац╕йно╖ пол╕тики неодноразово зверталися до М╕нкультури з проханням ухвалити в╕дпов╕дне р╕шення, наголошувалося на неприпустимост╕ зникнення з ╕нформац╕йного поля Укра╖ни друкованих ЗМ╤ культуролог╕чного напряму, а також ╓диного укра╖номовного друкованого видання "Кримська св╕тлиця", яке висв╕тлю╓ кримську тематику в умовах окупац╕╖ Криму", - по╕нформував Недяк.
Водночас Богдан Червак уточнив, що йдеться про д╕яльн╕сть ДП "Нац╕ональне газетно-журнальне видавництво", яким керу╓ Андр╕й Щекун ╕ яке, зг╕дно з чинним законодавством, мало бути реформоване шляхом виходу М╕н╕стерства культури ╕з засновник╕в конкретних видань - "Кримська св╕тлиця", "Культура ╕ життя", журнали "Пам'ятки Укра╖ни", "Укра╖нська культура", "Укра╖нський театр", "Музика" тощо.
"Цього не було зроблено. ╤ зважаючи на те, що ц╕ видання не т╕льки потребують ф╕нансово╖ п╕дтримки, а ╓ справд╕ ун╕кальними, сусп╕льно-значущими, проукра╖нськими виданнями, щоб врятувати ситуац╕ю, ми звернулися до Каб╕нету М╕н╕стр╕в з пропозиц╕╓ю передати у сферу управл╕ння Держкомтелерад╕о Нац╕ональне газетно-журнальне видавництво разом ╕з бюджетною програмою для того, щоб ми могли оп╕куватися цими питаннями ╕ не допустити л╕кв╕дац╕╖ видань", - сказав Червак.
В╕н по╕нформував, що у директора видавництва Андр╕я Щекуна запланована зустр╕ч ╕з кер╕вництвом М╕н╕стерства культури, але вар╕ант про передачу видавництва у сферу управл╕ння Держкомтелерад╕о залиша╓ться актуальним.
"Якщо ми знайдемо порозум╕ння з М╕н╕стерством культури ╕ Каб╕нетом м╕н╕стр╕в, ми можемо дотувати ц╕ видання. Це справд╕ непроста справа, але ми в╕д самого початку стояли на тому, що ╖х л╕кв╕довувати не можна, ╖х треба п╕дтримати. Не може укра╖нська влада не п╕дтримувати укра╖нських видань", - п╕дкреслив перший заступник голови Держкомтелерад╕о.
При цьому Червак уточнив, що ц╕на питання для цих укра╖нських газет ╕ журнал╕в - 5 м╕льйон╕в гривень.

В╤Д «СВ╤ТЛИЦ╤» - Т╤╢╥, ЩО В КРИМУ:
Сумно, панове… Що п╕втора десятка л╕т тому (та й ран╕ше), що тепер – пустосл╕в'я, пустоголов'я – ╕ втрата за втратою, в╕дступ за в╕дступом. ╤ так зване дезертирське н╕бито «переведення» н╕бито «Кримсько╖ св╕тлиц╕» з переднього кримського краю у ки╖вський тил – ще одне тому св╕дчення. ╤ чого добилися?
Як би не бувало «Кримськ╕й св╕тлиц╕» сутужно ран╕ше, але вона кр╕зь ус╕ перепони, кр╕зь терни продиралася до сво╖х читач╕в – з 1992 ╕ аж до середини окупованого 2016 року, поки ки╖вськ╕ пустодзвони ╕ бюджетн╕ пристосуванц╕ не удавили ╖╖ в Криму - поперед «в╕рних пут╕нц╕в».
Вт╕м, чому «удавили»? Ось же наш невмирущий кримський св╕тличний сайт (який, до слова, не кошту╓ держав╕ ан╕ коп╕йки) - з таким повчальним арх╕вом, ╕ Держкомтелерад╕о там – як ╕ належить – у перших лавах борц╕в за розбудову укра╖нського ╕нформац╕йного простору. Борються й дос╕. А простору ╕нформац╕йного, тим часом, поменшало р╕вно на Крим ╕ Донбас…

***
ЧИ ╢ В Ц╤╢╤ ВЛАДИ СОВ╤СТЬ?!
Ми заздалег╕дь просимо вибачення у наших читач╕в за таку "безсов╕сну" (за газетними канонами) першу стор╕нку "Кримсько╖ св╕тлиц╕", але п╕ти на такий непопулярний крок нас спонукала ситуац╕я, в як╕й опинилася редакц╕я п╕сля недавнього обнародування довгооч╕куваних поправок до Держбюджету Укра╖ни на поточний р╕к…
«КС» №28 за 09.07.2004 р.
http://svitlytsia.crimea.ua/index.php?section=article&artID=2192
***
СПОЧАТКУ БУЛО СЛОВО... ЧИ ЙОГО ДЕПАРТАМЕНТ?
Неспод╕ваним резонансом на публ╕кац╕ю у минулому номер╕ "Кримсько╖ св╕тлиц╕" матер╕ал╕в про проблеми укра╖нськомовно╖ преси в Криму стала сп╕льнa колег╕я Державного ком╕тету телебачення ╕ рад╕омовлення, М╕н╕стерства культури ╕ мистецтв та М╕н╕стерства осв╕ти ╕ науки Укра╖ни, де розглядалися питання мовно╖ пол╕тики в наш╕й держав╕. Кажуть, там йшлося ╕ про "Кримську св╕тлицю", але жодного оф╕ц╕йного пов╕домлення про подальшу долю газети ми й дос╕ не отримали...
«КС» №29 за 16.07.2004 р.
http://svitlytsia.crimea.ua/index.php?section=article&artID=2220
***
╤ВАН КИВА╢ НА ПАВЛА, ПАВЛО КИВА╢ НА МИКОЛУ...
НАРЕШТ╤! Днями редакц╕я "КС" отримала першу в цьому роц╕ оф╕ц╕йну в╕дпов╕дь з Ки╓ва на сво╖ заклики про розв'язання кримського ╕нформац╕йного "горд╕╓вого вузла". Саме так ми ставимо проблему: не в╕дновлення ф╕нансування яко╖сь окремо взято╖ газети, не працевлаштування десятка укра╖номовних журнал╕ст╕в, на чи╖х плечах дос╕ трималося укра╖нське державницьке друковане Слово в зрусиф╕кованому рег╕он╕, не лише в╕дстоювання у цьому рег╕он╕ конституц╕йних прав кримсько╖ укра╖нсько╖ громади (ще трохи - ╕ ми назвемося кримськоукра╖нською нацменшиною...), а наведення елементарного ДЕРЖАВНОГО порядку в ╕нформац╕йному простор╕ "придихаючо╖" у б╕к сус╕дньо╖ держави автоном╕╖…
«КС» №13 за 25.03.2005 р.
http://svitlytsia.crimea.ua/index.php?section=article&artID=2993
╕ т. д., ╕ т. п…

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #51 за 21.12.2018 > Тема "Резонанс"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=20695

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков