Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4446)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4117)
Українці мої... (1658)
Резонанс (2114)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1844)
Крим - наш дім (1031)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (311)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (203)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
РОБИМО ВСЕ, ЩОБ У НАШИХ ВО╥Н╤В БУЛО Б╤ЛЬШЕ МОЖЛИВОСТЕЙ, Б╤ЛЬШЕ ЗБРО╥; ЦЕ БУДЕ
Звернення Президента Укра╖ни.


ЗЕЛЕНСЬКИЙ: РОС╤Я ГОТУ╢ НОВИЙ НАСТУП
Нав╕ть завтра рос╕йськ╕ ракети можуть долет╕ти до будь-яко╖ держави…


╢ВРОПА МА╢ БУТИ ЩИТОМ ДЛЯ УКРА╥НИ
Президентка ╢вропейсько╖ ком╕с╕╖ Роберта Мецола - за п╕дсумками зустр╕ч╕ у Брюссел╕…


НАШ╤Й ╢ВРОП╤ ПОТР╤БНА РЕАЛЬНА ОБОРОННА САМОДОСТАТН╤СТЬ
Виступ Президента Укра╖ни на зас╕данн╕ ╢вропейсько╖ ради.


У ДЕНЬ УКРА╥НСЬКОГО ДОБРОВОЛЬЦЯ МИ ДЯКУ╢МО КОЖНОМУ Й КОЖН╤Й, ХТО СТАВ НА ЗАХИСТ УКРА╥НСЬКО╥ ДЕРЖАВИ ТА СУСП╤ЛЬСТВА
Президент вручив нагороди во╖нам…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #48 за 30.11.2018 > Тема "З перших уст"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#48 за 30.11.2018
ЗАС╤ДАННЯ РБ ООН: ПЛАН КРЕМЛЯ ПОГРАТИ В «ЖЕРТВУ» ПРОВАЛИВСЯ

Позачергова зустр╕ч Ради Безпеки ООН по останньому розвитку под╕й у Керченськ╕й протоц╕ стала не просто "висловленнями занепоко╓ння" щодо ново╖ агрес╕╖ Рос╕╖, як могло би здатися на перший погляд.
На зас╕данн╕ не приймалося жодних р╕шень, але воно супроводжувалося рядом знакових еп╕зод╕в, як╕ засв╕дчили: Рос╕ю в ООН не сприймають як впливову державу. А пропаганда Кремля почала обертатися проти само╖ рос╕йсько╖ дипломат╕╖, ╕ жоден аргумент Москви тепер не сприйма╓ться за чисту монету. Кр╕м того, в Рос╕╖ в черговий раз в╕дчули, що Укра╖на не залишилась сам-на-сам ╕з агресором.


ПРОЦЕДУРН╤ МАН╤ПУЛЯЦ╤╥ РФ
Озвучен╕ в Рад╕ Безпеки позиц╕╖ не стали сюрпризом для Укра╖ни, адже вс╕ кра╖ни-партнери лише п╕дтвердили свою п╕дтримку на тл╕ ново╖ агрес╕╖ РФ. Не стало новим ╕ ставлення до Рос╕╖ з боку зах╕дних держав.
Однак цього разу, що було пом╕тно, в Москв╕ в╕дчули гострий деф╕цит на аргументи, як╕ могли бодай би як виправдати ╖╖ повед╕нку – в буквальному розум╕нн╕, "м╕жнародного гопника". Рос╕янам не допомогли й ман╕пуляц╕╖ в процедурних питаннях, як╕ прогнозовано не були п╕дтриман╕ б╕льш╕стю член╕в Радбезу.
За ╕нсайдерською ╕нформац╕╓ю, п╕сля того як Укра╖на в нед╕лю направила оф╕ц╕йного листа голов╕ Радбезу ООН (роль якого зараз викону╓ Китай) щодо скликання терм╕нового зас╕дання, буквально за годину-п╕втори паралельну пропозиц╕ю внесла РФ. Задум полягав у тому, щоб провести зас╕дання за порядком денним, сформульованим рос╕янами, а не укра╖нською делегац╕╓ю. Так би мовити, зм╕нити акценти й кути зору.
"Х╕д конем" Москви був простим: скликати Радбез п╕д формулюванням "порушення державного кордону Рос╕йсько╖ Федерац╕╖". Не в╕домо, чим керувалися в Кремл╕, але спроба була недолугою. Такого пункту не ╕сну╓ в оф╕ц╕йному порядку денному РБ ООН, тому ця пропозиц╕я зустр╕ла оп╕р з боку ╕нших член╕в Радбезу й мала пройти процедуру голосування для затвердження.
Варто зауважити, що в ц╕й ситуац╕╖ китайське головування п╕д╕грало рос╕янам, поставивши ╖х пропозиц╕ю першим пунктом зас╕дання, аби в╕н все ж був озвучений. Порядок денний, сформульований Укра╖ною, йшов другим у черз╕.
Зрештою, Рос╕я програла голосування, оск╕льки ╖╖ п╕дтримали лише три кра╖ни, ще с╕м виступили проти. Такий розклад голос╕в був зрозум╕лим ╕з самого початку, враховуючи давно озвучен╕ позиц╕╖ член╕в РБ ООН щодо агрес╕╖ РФ. Тому виника╓ резонне запитання – нав╕що Москв╕ був зайвий дипломатичний програш? Тим б╕льше, що в зал╕ Радбезу не було в╕льних м╕сць, бо обговорення викликало ╕нтерес у б╕льшост╕ нац╕ональних делегац╕й, представлених в ООН, як╕ побачили черговий дипломатичний розгром рос╕ян.

ЧОГО НАСПРАВД╤ ДОМАГАЛАСЯ МОСКВА?
Лог╕чну в╕дпов╕дь на це запитання сформулював п╕д час виступу заступник постпреда Велико╖ Британ╕╖ при ООН Джонатан Аллен. "Рос╕я усв╕домлю╓, що по сут╕ ╖╖ позиц╕я ╓ дуже слабкою, тому вона намага╓ться з╕грати на процес╕, а пот╕м зображати жертву – не вийде!" – заявив британський дипломат.
Слабка позиц╕я – це було очевидним, нав╕ть для самих рос╕ян. У виступ╕ першого заступника глави М╕с╕╖ РФ Дмитра Полянського пролунав старий (вже банальний) наб╕р пропагандистських штамп╕в про "навмисну орган╕зац╕ю провокац╕й" проти Рос╕╖, "п╕дступний ки╖вський режим" та "жахлив╕ страждання укра╖нц╕в". Новим було х╕ба що звинувачення укра╖нсько╖ влади у спроб╕ скасувати вибори президента шляхом введення во╓нного стану. До того ж, рос╕яни назвали анекс╕ю Криму фактом, який уже звершився (попри м╕жнародне невизнання), ╕ який "не зм╕нять жодн╕ санкц╕╖".
По сут╕, Полянський озвучив далеко не новий п╕дх╕д нахабних претенз╕й. Як сказав британський представник у сво╓му виступ╕: "Ми вже бачили цю гру ран╕ше".
Отже, Рос╕я вир╕шила знову прим╕ряти на себе роль жертви в╕д "провокац╕╖" Укра╖ни, але складалося таке враження, що нав╕ть сам Полянський не до к╕нця в╕рив сво╖м заявам. Можливо, далася в знаки в╕дсутн╕сть штатного рос╕йського постпреда Василя Небенз╕, в╕домого сво╖ми "театральними" вставками ╕ паузами п╕д час виступ╕в. До слова, зараз майже вс╕ пост╕йн╕ представники кра╖н-член╕в РБ ООН (кр╕м США) перебувають у Кита╖ з робочою по╖здкою, тому зас╕дання проходило на р╕вн╕ заступник╕в чи виконуючих обов'язки глав М╕с╕й.
Тим не менше, н╕хто з член╕в Ради нав╕ть не вступав у полем╕ку з представником Рос╕╖, вважаючи, очевидно, це марною тратою часу. Констатувалися лише прям╕ формулювання про те, що роль РФ у новому ╕нцидент╕ зводиться до неприховано╖ агрес╕╖.

ЩО СКАЗАЛИ США
Багато хто в зал╕ чекав оф╕ц╕йно╖ позиц╕╖ Сполучених Штат╕в. Адже до цього моменту, коли ╢вропа, НАТО та ╕нш╕ структури висловились негативно про повед╕нку Рос╕╖ в Керченськ╕й протоц╕, оф╕ц╕йний Вашингтон не промовився жодним словом. Щоправда, американськ╕ експерти дуже влучно звернули увагу на "стратег╕ю малих крок╕в", яку запроваджу╓ Кремль, аби поступовими й некритичними зм╕нами досягти б╕льших стратег╕чних зрушень.
Оч╕кувалося, що Штати оф╕ц╕йно п╕дтвердять п╕дтримку Укра╖ни, але питання полягало в тому, наск╕льки жорсткою буде позиц╕я, ╕ чи "проковтне" Вашингтон чергов╕ "некритичн╕ зм╕ни" Кремля.
Посол Н╕кк╕ Гейл╕ озвучила достатньо однозначн╕ формулювання. "Це абсолютно нецив╕л╕зований спос╕б ведення справ... Це ╓ зл╕сними д╕ями, як╕ м╕жнародне сп╕втовариство ма╓ засудити й жодним чином не повинно п╕дтримувати", – заявила американський представник. Вона нагадала також позиц╕ю США, яка засуджу╓ д╕╖ РФ щодо ускладнення м╕жнародного судноплавства в Азовському мор╕.
"Сполучен╕ Штати й надал╕ продовжать п╕дтримувати народ Укра╖ни на тл╕ рос╕йсько╖ агрес╕╖. Ми оч╕ку╓мо, що й наш╕ ╓вропейськ╕ партнери керуватимуть цими зусиллями в Нормандському формат╕, який ми п╕дтриму╓мо", – наголосила Гейл╕.
Постпред США при ООН також натякнула на санкц╕╖, як╕ Вашингтон став запроваджувати з регулярною пер╕одичн╕стю. Вона зазначила, що Штати "збер╕гатимуть чинними санкц╕╖ проти Рос╕╖, пов'язан╕ з Кримом", а подальша под╕бна ескалац╕я лише пог╕ршить в╕дносини РФ з╕ США та ╕ншими державами.
До слова, про санкц╕╖ проти Рос╕╖ йшлося також у виступах ╓вропейських представник╕в, як╕ пооб╕цяли щонайменше збер╕гати ╖х кожного разу п╕д час процедурного перегляду.

ЩО ЦЕ ДАЛО УКРА╥Н╤
Для Укра╖ни нин╕шн╓ зас╕дання Радбезу стало ковтком св╕жого пов╕тря, обнад╕йливим в╕дчуттям п╕дтримки партнер╕в та зм╕цненням власних позиц╕╖ в ООН. Укра╖нська делегац╕я озвучила реальну верс╕ю под╕й у Керченськ╕й протоц╕, п╕дкр╕плену документальними записами, очищену в╕д верс╕й кремл╕всько╖ пропаганди. Кр╕м того, важливо було п╕дтвердити, що зах╕дн╕ партнери не зм╕нили свого ставлення до г╕бридних провокац╕й Кремля.
Не менш визначним ╓ те, що ц╕ обговорення зм╕цнили позиц╕ю Укра╖ни в контекст╕ нового проекту резолюц╕╖ щодо м╕л╕таризац╕╖ Криму, Чорного та Азовського мор╕в. Розгляд цього документа в╕дбудеться наступного м╕сяця, ╕ в╕н об╕ця╓ стати реальним результатом на виход╕, який висловлюватиме волю кра╖н ООН щодо примушення Рос╕╖ зм╕нити повед╕нку. Отже, коли постане питання про голосування цього проекту резолюц╕╖, у делегац╕й, як╕ були присутн╕ в переповнен╕й зал╕ Радбезу в понед╕лок, не виникне вагань щодо того, чи варто насправд╕ п╕дтримувати положення документа.
План Кремля в ООН рухнув, хоча це було передбачуваним. Роз╕грати роль "жертви" рос╕янам не вдалося, власний рахунок поразок Рос╕╖ поповнився ще одним провальним голосуванням в Рад╕ Безпеки. До того ж, виправдовувати позиц╕ю "м╕жнародного гопника", як це було ран╕ше, вже нема╓ чим. Рос╕ю недвозначно називають агресором ╕ об╕цяють продовження режиму санкц╕й.
Схоже, рос╕йська дипломат╕я почина╓ в╕дчутно пробуксовувати, а м╕жнародна ╕золяц╕я РФ вже не зда╓ться такою малозначущою. Москва методично втрача╓ позиц╕╖, що ╓ законом╕рним у св╕т╕ цив╕л╕зованих кра╖н – зовс╕м не в тому св╕т╕, який намага╓ться змалювати хвора кремл╕вська пропаганда.
Ярослав Довгопол, Вашингтон
https://www.ukrinform.ua

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #48 за 30.11.2018 > Тема "З перших уст"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=20614

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков