Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3242)
З потоку життя (6478)
Душі криниця (3520)
Українці мої... (1466)
Резонанс (1508)
Урок української (992)
"Білі плями" історії (1675)
Крим - наш дім (532)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
УРОКИ КРИМУ
Часом виника╓ враження, що про Крим в Укра╖н╕ потроху забувають. Не лише перес╕чн╕ громадяни....


РОЗЧАРУВАННЯ. ЩО З НИМ РОБИТИ?
Перебування тут, на самому кра╓чку мого укра╖нного Криму, не да╓ можливост╕ активно╖ участ╕ в...


НЕ ВТРАТИТИ ШАНС!
ел╕та ма╓ об’╓днатися, очистити себе в╕д полови пустомель ╕ лжепатр╕от╕в та зайняти сво╓...


П’ЯТЬ ФАЗ ╤ ОДНА
Взагал╕ само╕дентиф╕кац╕я – процес непростий ╕... болючий. Це – виб╕р на довгий час...


ВИБ╤Р БЕЗ ВИБОРУ
Натом╕сть, п’ята колона йде на вибори досить згуртованою, впевнено набираючи немалу...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #46 за 16.11.2018 > Тема "Резонанс"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#46 за 16.11.2018
ПРОГРАШ В ╤НФОРМАЦ╤ЙН╤Й В╤ЙН╤. КОМУ ЗАВДЯЧУ╢МО?

В понед╕лок, виступаючи на Сьомому зас╕данн╕ Ради рег╕онального розвитку, Генеральний прокурор Укра╖ни висловив думку про те, що Укра╖на, мовляв програла Москов╕╖ ╕нформац╕йну вйну. "Якщо ми ╕ дал╕ будемо мовчати про досягнення, про як╕ сьогодн╕ тут багато говориться ╕ ще про б╕льше не сказано, ми остаточно програ╓мо ╕нформац╕йну в╕йну. Ми ╖╖ практично програли, вс╕ рос╕йськ╕ телеканали 24 години зомбують про те, що Укра╖на вже програла все", - сказав в╕н.
Оск╕льки заява пана головного прокурора Краю, та ще й на такому поважному форум╕, то не цв╕р╕нькання сп'ян╕лого в╕д весни горобця з бузинового куща, пропустити ╖╖ було ну н╕як неможливо.
По-перше, вже не весна, а ос╕нь. В тому числ╕ й пол╕тична для постмайданово╖ влади. З ус╕ма вит╕каючими насл╕дками. А отже, заяви, виголошуван╕ нашими високопосадовцями, мали б бути, щонайменше, виваженими ╕ адекватними.
По-друге, дуже дивно, що пан прокурор, зам╕сть вставити сво╖ п'ять коп╕йок в сенс╕ згадуваних ним досягнень — скаж╕мо, прозв╕тувати про визначн╕ усп╕хи в реформуванн╕ очолюваного ним в╕домства, про те, ск╕лькох високопосадових кровос╕с╕в в╕д╕рвано в╕д горла нац╕╖ ╕ закрито надовго в бетонному склеп╕ ╕мен╕ осикового к╕лка, ск╕льки розкрито резонансних справ про теракти, замовн╕ вбивства, напади на громадських д╕яч╕в — натом╕сть, робить заяву пол╕тичну, заяву, яка до д╕яльност╕ Генерально╖ прокуратури безпосереднього стосунку не ма╓.
Хтось скаже, що Юр╕й В╕тальйович, як громадянин Укра╖ни, ма╓ повне право висловити будь-яку думку з будь-якого приводу. Безперечно. Юр╕й В╕тальйович може. В себе на кухн╕, в кол╕ с╕м'╖, друз╕в. Нав╕ть вийшовши десь в чисте поле. Генеральний прокурор на оф╕ц╕йному заход╕ такого права не ма╓. Це що стосу╓ться форми.
Що ж до зм╕сту сказаного, то тут ще сумн╕ше. Схоже, що Юр╕й В╕тал╕йович свято в╕рить у те, що ╕нформац╕йн╕ в╕йни виграють виключно вихваляннями про сво╖ досягнення. Хоча, важко нав╕ть уявити, яким чином йому чи тим, на кого спрямована шпилька його дор╕кань, вдалося б змусити засоби ╕нформац╕╖ Москов╕╖, про як╕ в╕н згаду╓, розпов╕дати про досягнення “ки╖всько╖ хунти”. Проте, ми здогаду╓мося, що критику╓ в╕н тут аж н╕як не кремл╕вських пропагандист╕в. До тих як╕ питання? Ворог в╕н ╕ ╓ ворог. Дор╕ка╓ укра╖нським ЗМ╤.
╤ д╕йсно, зам╕сть того, аби хвалити д╕ючу владу за ╖╖ самов╕ддану працю на благо Краю, аби з вдячн╕стю прославляти кожне ╖╖ досягнення, що результу╓ться у славних перемогах над ворогом, у повернутих територ╕ях, у зростанн╕ добробуту ╕ процв╕танн╕ нац╕╖, вони, н╕би змовившись, т╕льки тим ╕ займаються, що поливають народну владу брудом. Справжня ганьба! Але чи така вже незаслужена?
Хто кр╕м ц╕╓╖ влади мав повноваження — ба, обов'язок! — захищати Край; натом╕сть, сво╓ю злочинною безд╕яльн╕стю п╕ддав п╕д владу Москов╕╖ ╕ Крим, ╕ Донбас? Хто, як не вона, солодкоголоса, урочисто об╕цяла покарати винних у злочинах, вчинених на Майдан╕, у загибел╕ Небесно╖ сотн╕, натом╕сть, п'ятий р╕к посп╕ль робить все, аби т╕ злочинц╕ н╕коли не потрапили за грати? У кого б повернувся язик дор╕кнути, скаж╕мо, Генеральн╕й прокуратур╕, МВС, СБУ, якби зам╕сть пересл╕дувати добровольц╕в, тисяч╕ яких перебувають нин╕ у в'язницях (а декого вже й передано до рук Кремля!), зам╕сть влаштовування постановочних спектакл╕в (Гончаренко, Геращенко, Бабченко), боролися з╕ справжн╕м ворогом — як зовн╕шн╕м, так ╕ з внутр╕шн╕м? Хто б посм╕в злословити на адресу влади, якби вона не гендлювала з ворогом, не допускала систематичного нищення в╕йськових арсенал╕в? Хто б дор╕кнув ╖й, чесн╕й, якби не мародерствувала, не рейдерствувала, не займалася колаборац╕╓ю, не наживалася б на контрабанд╕, не виводила б грош╕ з воюючо╖ кра╖ни в офшори, не наживала б десятки м╕льйон╕в, виводяч╕ грош╕ з януковицького банку через банк, пов'язаний з першою особою держави (див.: https://www.youtube.com/watch?time_continue=6&v=UG_eYLbpAtQ)?
Все ж, задекларувавши чимало гарних починань, як от курс на европейськ╕ ц╕нност╕, на реформування Краю, ця влада, треба в╕ддати ╖й належне, дечого досягла. Так, вона, певною м╕рою, зсадила нас з московсько╖ газово╖ голки, поклала початок в╕дродженню в╕йська, не побоялася взятися за так╕ важлив╕ зрушення як реформа державного управл╕ння, реформа управл╕ння державними п╕дпри╓мствами, реформа осв╕ти та науки, пенс╕йна реформа, реформа системи охорони здоров'я, взялася за децентрал╕зац╕ю державно╖ влади, заговорила про розвиток фермерства та кооперац╕╖. Не забудуть укра╖нц╕ ╕ влаштоване ╖м свято безв╕зу.
А проте ж, нав╕ть з цими досягненнями, не все так однозначно. Лише сл╕пий не бачить, що реальн╕ д╕╖ нашо╖ влади жодним чином не корелюються з европейськими ц╕нностями. Аж наст╕льки, що МВФ, зах╕дн╕ уряди, громадськ╕ орган╕зац╕╖ всередин╕ кра╖ни змушен╕ навертати ╖╖, сердешну, до тих ц╕нностей ледь не канчуками. Спротив ╖╖, при тому, неймов╕рний. Часом, просто скажений. Неспростовним доказом тому - розгляд у парламентському ком╕тет╕ з питань регламенту справ депутат╕в ВР п.п. Мос╕йчука, Полякова, Розенблата, прослуховування журнал╕ст╕в (Наталка Седлецька), напади на журнал╕ст╕в, на громадських д╕яч╕в, де сл╕дство, в тому числ╕ й ГПУ винних впритул не бачить. Ганебне затягування розсл╕дування з метою покриття високопосадового злочинця — замовника вбивства Катерини Гандзюк — лише окрема деталь, яка, проте, ясно засв╕дчу╓, що маф╕озний спрут ╕ п╕сля зм╕ни кл╕фта на вишиванку, почува╓ться ц╕лком впевнено.
Ставлячи соб╕ в заслугу створення в╕йська, захист Краю в╕д ворожо╖ навали, моя влада якось забува╓, що н╕хто ╕нший, як вона, порушивши Конституц╕ю Укра╖ни, закон Укра╖ни “Про оборону”, зганьбивши кримське в╕йсько, здала Крим, здала частину Донбасу, забува╓, що якби не от╕ добровольц╕, яких вона, за допомогою вчорашн╕х “беркутят”, ставить сьогодн╕ на кол╕на, кида╓ за грати, якби не рушення всього народу, який кинувся одягати, споряджати сво╓ в╕йсько, план “Новорос╕я” мав би ус╕ шанси на реал╕зац╕ю.Але ж ми не забули як Арсен╕й Петрович аж до самого вересня 2014 тримав п╕д спудом к╕лька м╕льйон╕в гривень╕, як╕ в╕д початку в╕йни на Донбас╕ укра╖нськ╕ громадяни, в тому числ╕ й зв╕дси, з Криму, пересилали, аби, бодай взути, вдягнути, закупити такий-сякий захист для тих, хто клав сво╖ голови на Карачун╕, п╕д ╤ловайськом?
Але поверн╕мося до скандально╖ заяви пана Генпрокурора. Попри хибн╕сть його уявлення про причини програшу ╕нформац╕йних батал╕й у нав'язан╕й нам в╕йн╕, суть заяви, на жаль, не зм╕ню╓ться. Укра╖на д╕йсно програ╓ в цьому сенс╕. Але виною дому не брак восхвалянь усп╕х╕в нашо╖ влади, а в╕дсутн╕сть виразно╖ ╕нформац╕йно╖ пол╕тики держави. Та й зв╕дки б вона взялася, коли зам╕сть державц╕в мою владу складають як не в╕дверт╕ злод╕╖, то безпринципн╕ демагоги, ╖хн╕ куми, ╖хн╕ лакузи, ╖хн╕ неуки-генпрокурори? Безликий М╕нстець, що загляда╓ у рота сво╓му босу, безлик╕, без╕н╕ц╕ативн╕, часто обмежен╕, захланн╕ урядовц╕, що звикли бездумно виконувати накази будь-яко╖ влади, аби лишень платила — ось т╕, хто форму╓ сьогодн╕ ╕нформац╕йну стратег╕ю Укра╖ни. Власне, за то╖ г╕бридно╖ пол╕тики, в як╕й нин╕шня наша влада чи й не переплюнула Москов╕ю, спод╕ватися на перемогу в ╕нформац╕йн╕й в╕йн╕ було б ц╕лковитою фантаз╕╓ю. Пояснювати суть сказаного чи й варто, якщо моя влада не готова оф╕ц╕йно визнати нав╕ть самого факту в╕йни.
Погляньмо на внутр╕шн╕й ╕нформац╕йний фронт. Чи не найб╕льший сегмент ном╕нально укра╖нського телеетеру в╕дступлено вчорашн╕м, з ╖х ц╕лком промосковськими св╕тоглядом — мура╓вим, медведчукам та ╕же з ними. ╤нш╕ тримають грошов╕ м╕шки, в ╖х числ╕ перш╕ особи чинно╖ влади: включно з Президентом та с╕м'╓ю м╕н╕стра внутр╕шн╕х справ. ╢ й так╕, ниточки ф╕нансування яких тягнуться, як стверджують люди об╕знан╕, напряму до Москов╕╖. Якщо Генеральна прокуратура, очолювана обуреним паном Луценком, не розум╕╓ абсурдн╕сть, б╕льше того — загрозлив╕сть тако╖ ситуац╕╖, якщо в нього не виника╓ питань до свого кума на предмет - нав╕що йому до президентських повноважень ще й телеканал, то ми справд╕ ма╓мо тут велику проблему. Ще раз наголошу: проблема не в потоках критики в б╕к д╕ючо╖ влади. Критика влади ╓ нормальною практикою демократичних мас-м╕д╕а. ╤нша р╕ч, що жодна найдемократичн╕ша держава за будь-яких обставин не дозволить зомбування сво╖х громадян н╕ з боку ворога, з ким веде в╕йну, н╕ з боку його п'ято╖ колони. Отож, сво╖ дор╕кання пан Луценко мав би звертати не до журнал╕ст╕в, не до м╕д╕а, а до влади, яка ╓ ╓дино в╕дпов╕дальною за ╕нформац╕йну безпеку держави, але сво╖ми подв╕йними стандартами, сво╓ю г╕бридною пол╕тикою, а найперше, сво╖ми часто недолугими р╕шеннями уможливлю╓ ╕снуючу нин╕ неприйнятну ситуац╕ю, яка ваг╕тна не лише реваншем учорашн╕х, але несе ц╕лком очевидн╕ загрози незалежност╕.
«Кримська св╕тлиця», до слова, ╓ сумним прикладом недолуго╖ ╕нформац╕йно╖ пол╕тики сьогодн╕шньо╖ влади. Здавалося б, укра╖нська влада мала б бути кревно зац╕кавленою в збереженн╕ на анексованому п╕востров╕ державницько╖ газети, яка за чверть стол╕ття сформувала тут свою читацьку аудитор╕ю, серед яко╖ користувалася шаною ╕ дов╕рою. Але ж н╕! На третьому роц╕ окупац╕╖ н╕кчеми на ч╕льних посадах М╕н╕стерства культури та Нац╕онального газетно-журнального видавництва вир╕шили викорчувати живу, д╕ючу газету з п╕вострова.
Колектив редакц╕╖, який в╕дмовився перебиратися до Ки╖ва, було зв╕льнено п╕д надуманими неправом╕рними приводами, у спос╕б брудний ╕ п╕длий. Попри те, що залишки редакц╕йного колективу нав╕ть п╕сля такого удару в спину не припинили публ╕кувати газету, б╕льш того, вже втрет╓ з анексованого Криму проводять Всеукра╖нський л╕тературний конкурс “Ми - д╕ти тво╖, Укра╖но!” ╕мен╕ Данила Кононенка, влада записних патр╕от╕в, зам╕сть прочуматися ╕ п╕дставити плече, поводить себе так, н╕би й не пом╕ча╓ того. Так, звернення до Президента, до голови парламенту, до голови парламентського ком╕тету з питань свободи слова та ╕нформац╕йно╖ пол╕тики та м╕н╕стра культури тридцяти сучасних укра╖нських письменник╕в, чи╖ твори «Кримська св╕тлиця» публ╕кувала на сво╖х стор╕нках упродовж останн╕х чотирьох рок╕в, були удосто╓н╕ н╕кчемних в╕дписок в╕д пан╕ Сюмар та якогось м╕нкульт╕вського клерка. Н╕ пан Президент, н╕ голова парламенту в╕дпов╕сти не вважали за потр╕бне. Ну, що ╖м як╕сь там п╕╖ти, тим б╕льше, борзописц╕! Кажете, порушили закон “Про звернення громадян”? Ну, що ви... П╕сля невиконання закону “Про оборону Укра╖ни” - то ж така др╕бниця. Чи не др╕бниця? Га?
Ще одне поле, де програ╓мо ╕нформац╕йну в╕йну — ╕ тут вже ц╕лковито, в пух ╕ прах, як кажуть — це м╕жнародна арена. Якби якомусь мешканцю Европи чи Америки спало на думку поц╕кавитися альтернативним поширюваному в його кра╖н╕ рашатуде╖вському погляду на под╕╖ в Укра╖н╕, до його послуг була б х╕ба що ки╖вська газета Kyiv Post. З 2015 року, п╕сля закриття ф╕нансованого паном Коломойським ╓диного англомовного телеканалу, Укра╖на сприйма╓ться перес╕чним зах╕дним глядачем майже виключно очима пропагандист╕в Кремля.
То ж кому завдячу╓мо сьогодн╕шн╕м програшем в ╕нформац╕йн╕й в╕йн╕, зацний пане прокуроре?

Валентин БУТ

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #46 за 16.11.2018 > Тема "Резонанс"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=20564

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков