Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4475)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4153)
Українці мої... (1674)
Резонанс (2155)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1848)
Крим - наш дім (1105)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (243)
Бути чи не бути? (355)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (219)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У В╤ДНОСИНАХ З ПОЛЬЩЕЮ НЕ ВАРТО НАТИСКАТИ НА ╤СТОРИЧН╤ “МОЗОЛ╤”, ЩО НАТЕРЛИСЯ ЗА 400 РОК╤В
Юр╕й Щербак, письменник, дипломат…


╤СТОР╤Я ОДН╤╢╥ РОДИНИ НА ТЛ╤ КРИМСЬКОТАТАРСЬКОГО НАЦ╤ОНАЛЬНОГО РУХУ
Вс╕ сто в╕дсотк╕в грошей в╕д продажу книги буде направлено на потреби ЗСУ…


ВЖЕ ЗАРАЗ ТРЕБА ДУМАТИ, ЯК БУДЕМО В╤ДНОВЛЮВАТИ КРИМ П╤СЛЯ ДЕОКУПАЦ╤╥
Обговорення комплексних питань щодо в╕дновлення Криму п╕сля його деокупац╕╖ в╕д рос╕йських сил...


МОЖЕ ТАК СТАТИСЬ, ЩО КРИМ ПОВЕРТАТИМЕТЬСЯ ДИПЛОМАТИЧНИМ ШЛЯХОМ
Наша держава зможе спок╕йно жити, коли поверне соб╕ ус╕ сво╖ земл╕, зокрема ╕ Крим.


БИТВА ЗА УКРА╥НУ
День дв╕ст╕ одинадцятий…
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #42 за 19.10.2018 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#42 за 19.10.2018
ТРАГЕД╤Я В КЕРЧ╤: ПОВНУ В╤ДПОВ╤ДАЛЬН╤СТЬ НЕСУТЬ ОКУПАНТИ

17 жовтня учень Керченського пол╕техн╕чного коледжу Владислав Росляков влаштував вибух ╕ в╕дкрив стр╕лянину з рушниц╕ в навчальному заклад╕, п╕сля чого ско╖в су╖цид. За останн╕ми даними, загинула 21 людина. Поранено понад 40 людей.
На м╕сц╕ трагед╕╖ виявлено велику к╕льк╕сть бо╓припас╕в - близько 10 пачок рушничних патрон╕в, а також близько 10 саморобних запалювальних пристро╖в ╕ пляшки з коктейлем Молотова.
У Криму оголошено триденну жалобу.

ЖАХЛИВЕ ВБИВСТВО — ПОРОШЕНКО ПРОКОМЕНТУВАВ ТРАГЕД╤Ю У КЕРЧ╤

Прокуратура АРК порушила крим╕нальне провадження за статтею теракт через под╕╖, що сталися у коледж╕ в окупован╕й Керч╕. Про це Президент Петро Порошенко заявив п╕д час зустр╕ч╕ з укра╖нською делегац╕╓ю в ПАР╢, пов╕домля╓ прес-служба глави держави.
"Сьогодн╕ в Керч╕ трапилося жахливе вбивство. Мен╕ прокуратура допов╕ла, що порушена крим╕нальна справа", - сказав Порошенко, зазначивши, що у пол╕ зору розсл╕дування особист╕сть потенц╕йного вбивц╕ та жахлив╕ насл╕дки його д╕й.
Президент акцентував на тому, що розсл╕дування таких справ ╓ важливим для Укра╖ни, адже Крим ╓ укра╖нською територ╕╓ю ╕ укра╖нц╕, що живуть в окупац╕╖ на п╕востров╕ – громадяни нашо╖ держави.
"Чому для нас це так важливо? Тому, що це ╓ укра╖нськ╕ громадяни. ╤ звичайно, що коли гинуть укра╖нськ╕ громадяни, де б це не в╕дбувалося – це трагед╕я", - сказав Порошенко.
Президент Укра╖ни висловив сп╕вчуття родинам та близьким загиблих внасл╕док вибуху в пол╕техн╕чному коледж╕ в м. Керч в тимчасово окупованому Криму.
«Укр╕нформ»

РАДА ВШАНУВАЛА ХВИЛИНОЮ МОВЧАННЯ ПАМ'ЯТЬ ЗАГИБЛИХ У КЕРЧ╤

Верховна Рада вшанувала хвилиною мовчання пам'ять учн╕в та сп╕вроб╕тник╕в пол╕техн╕чного коледжу в м╕ст╕ Керч, як╕ загинули напередодн╕ внасл╕док вибуху невстановленого пристрою та стр╕лянини. 
Про це пов╕домля╓ кореспондент Укр╕нформу. 
"У м╕ст╕ Керч, яке знаходиться п╕д рос╕йською окупац╕╓ю, сталася страшна б╕да, безумна кривава трагед╕я, яка забрала двадцять людських житт╕в, ╕ б╕льш╕сть ╕з них - це д╕ти. Н╕коли такого не було в укра╖нському Криму. Безумство руского м╕ра вдарило по невинних д╕тях. Це наш б╕ль. ╤ я висловлюю сп╕вчуття р╕дним ╕ близьким невинних жертв. Вшануймо пам'ять загиблих", - зазначив Голова Верховно╖ Ради Андр╕й Паруб╕й, в╕дкриваючи ранкове пленарне зас╕дання парламенту.
***
Уповноважений Верховно╖ Ради з прав людини Людмила Ден╕сова заявила, що звернулася до голови контртерористичного управл╕ння ООН Володимира Воронкова ╕ генерального секретаря Ради ╢вропи Турбйорна Ягланда з приводу масового вбивства в Керч╕.

«ЗАГИНУЛО БАГАТО УКРА╥НЦ╤В»: У ПРЕДСТАВНИЦТВ╤ ПРЕЗИДЕНТА В КРИМУ ВИМАГАЮТЬ В╤Д ОКУПАНТ╤В ЯК╤СНОГО РОЗСЛ╤ДУВАННЯ ТЕРАКТУ В КЕРЧ╤

Пост╕йний представник президента Укра╖ни в Автономн╕й Республ╕ц╕ Крим Борис Баб╕н наголошу╓, що Ки╖в застер╕га╓ владу Рос╕йсько╖ Федерац╕╖ як держави-окупанта в╕д спроб розпалювання м╕жнац╕онально╖ ворожнеч╕ в окупованому Криму п╕сля вибух╕в у пол╕техн╕чному коледж╕ в Керч╕. В╕н наголосив, що до початку рос╕йсько╖ окупац╕╖ у Криму, до 2014 року, не було масових убивств. "Багато рок╕в у Криму бувало всяке, але жодного разу до початку рос╕йсько╖ окупац╕╖ не бувало масових вбивств. ╤ зв╕сно, н╕хто жодного разу, не чекаючи нав╕ть результат╕в м╕н╕мальних якихось встановлених факт╕в, не дозволяв соб╕ огульних звинувачувати за етн╕чною ознакою, як сьогодн╕ зробила окупац╕йна влада", - заявив Баб╕н. "Зв╕сно, я думаю, що буде ще реакц╕я кер╕вництва держави на цей сумний факт, бо багато загинуло укра╖нських громадян", - сказав представник президента. "Ми готов╕ надати будь-яку допомогу родинам загиблих, поранених. Але хочу п╕дкреслити, що повна в╕дпов╕дальн╕сть за те, що в╕дбува╓ться у Криму, поклада╓ться на державу-агресора. Хочу особливо наголосити, що …факти до розпалювання м╕жнац╕онально╖ ворожнеч╕... мають отримати г╕дну оц╕нку м╕жнародно╖ сп╕льноти. Вчергове застер╕га╓мо окупант╕в в╕д таких спроб, ╕ вимага╓мо як╕сного розсл╕дування в╕дпов╕дно до норм м╕жнародного гуман╕тарного права того, що сталося у Керч╕", - наголосив Баб╕н.
www.unian.ua

КЛ╤МК╤Н ПРО ТРАГЕД╤Ю В КЕРЧ╤: ЧИ БУЛО Б МОЖЛИВИМ
ПОД╤БНЕ ЖАХ╤ТТЯ БЕЗ АТМОСФЕРИ, ЯКА ПАНУ╢ В РОС╤╥?

М╕н╕стр закордонних справ Укра╖ни Павло Кл╕мк╕н висловив сп╕вчуття родинам загиблих п╕д час масового вбивства в коледж╕ в Керч╕ (тимчасово окупована Рос╕╓ю територ╕я Криму), а також поставив питання про можлив╕сть цього без привнесено╖ на п╕востр╕в Рос╕╓ю атмосфери жаху.
"Б╕льше всього не хочу, щоб укра╖нську реакц╕ю на трагед╕ю в Керч╕ називали цин╕чною. Сп╕вчува╓мо родинам загиблих. Але чесним ╕ лег╕тимним ╓ питання: чи можливим було б под╕бне жах╕ття без атмосфери, яка пану╓ в Рос╕╖ ╕ яку вона принесла на мирний п╕востр╕в?", - написав П.Кл╕мк╕н у сво╓му акаунт╕ у Twitter у середу ввечер╕.
https://ua.interfax.com.ua/

КРИМСЬКИЙ Д╤М У КИ╢В╤ СТВОРИВ КНИГУ ПАМ'ЯТ╤ ЖЕРТВ СТР╤ЛЯНИНИ В КЕРЧ╤

Державне п╕дпри╓мство "Кримський Д╕м" запрошу╓ вс╕х небайдужих залишити сп╕вчуття у Книз╕ пам'ят╕ у зв'язку з трагед╕╓ю у Керч╕. Про це «Укр╕нформу» пов╕домили у Кримському Дом╕.
"Учора, 17 жовтня, у Керч╕ сталася жахлива трагед╕я - теракт у м╕сцевому пол╕техн╕чному коледж╕, - що забрала життя принаймн╕ 20 ос╕б, студент╕в цього навчального закладу. 
Кримський Д╕м висловлю╓ свою скорботу та п╕дтримку родинам загиблих ╕ заклика╓ вс╕х киян, мешканц╕в Криму, небайдужих громадян, приходити до Кримського Дому та залишати сво╖ сп╕вчуття нашим сп╕вв╕тчизникам у Книз╕ Пам’ят╕. Адреса: Ки╖в, Омеляновича-Павленка, 9, Кримський Д╕м", - йдеться у пов╕домленн╕.

РОСЗМ╤ П╤СЛЯ ТЕРАКТУ У КЕРЧ╤ ПОШИРЮВАЛИ ФЕЙК
ПРО «СХОЖОГО НА ТАТАРИНА» СТР╤ЛКА

Голова Меджл╕су кримськотатарського народу, народний депутат Рефат Чубаров заявля╓, що органи влади Рос╕йсько╖ Федерац╕╖ та ╖╖ окупац╕йна влада у Криму в╕дпов╕дальн╕ за смертельний вибух в пол╕техн╕чному коледж╕ Керч╕. Про це йдеться в його заяв╕ у зв'язку з трагед╕╓ю, розм╕щен╕й у Facebook. Чубаров зауважив, що рос╕йськ╕ засоби масово╖ ╕нформац╕╖ з посиланнями на «правоохоронн╕» органи в окупованому Криму або на очевидц╕в озвучили безл╕ч верс╕й трагед╕╖, ╕ зокрема, деяк╕ ЗМ╤ поширили ╕нформац╕ю про те, що, мовляв, «чолов╕ков╕, який п╕дозрю╓ться в причетност╕ до вибуху в керченському техн╕кум╕, на вигляд 23 роки, в╕н схожий на татарина», додавши при цьому, що «чолов╕к влаштував стр╕лянину, добиваючи поранених, а пот╕м був застрелений охороною».
У цьому зв'язку голова Меджл╕су припустив, що опубл╕коване твердження про «татарський» сл╕д трагед╕╖ моментально було передруковано сотнями ╕нших рос╕йських ЗМ╤, що «дозволя╓ говорити про готовн╕сть рос╕йських окупант╕в приступити до нових репрес╕й ╕ гон╕нь проти кримськотатарського народу в тимчасово окупованому Криму». «Лише через к╕лька годин п╕сля трагед╕╖ в Сл╕дчому ком╕тет╕ Рос╕╖, який повн╕стю замкнув на соб╕ розсл╕дування вибуху в пол╕техн╕чному коледж╕ окуповано╖ Керч╕, було оголошено ╕м'я молодо╖ людини, який влаштував криваву б╕йню. Ним виявився студент 4 курсу зазначеного коледжу 18-р╕чний Владислав Росляков», - написав Чубаров. «Вина ╕ в╕дпов╕дальн╕сть за насл╕дки ц╕╓╖ трагед╕╖ повн╕стю ╕ ц╕лком покладаються на рос╕йську окупац╕йну владу та органи влади Рос╕йсько╖ Федерац╕╖ - держави, яка анексувала Крим», - наголосив голова Меджл╕су.
https://www.unian.ua

РОС╤Я СПИШЕ ТРАГЕД╤Ю В КЕРЧ╤ НА «КРИВАВУ ХУНТУ»

Координатор групи "╤нформац╕йний спротив" Юр╕й Кар╕н заявив, що РФ звинувачуватиме Укра╖ну в Керченськ╕й трагед╕╖, де загинули 19 ос╕б.
Таку думку в╕н висловив на сво╖й стор╕нц╕ в Facebook.
"Вс╕ ц╕ провокац╕╖ Кремля, за традиц╕╓ю, будуть списан╕ на "укра╖нськ╕ ДРГ" ╕ "криваву хунту". Про це вже "натякнув" п╕д час в╕зиту до Севастополя секретар Ради безпеки РФ М.Патрушев, заявивши, що нараз╕ ╕сну╓ серйозна загроза дестаб╕л╕зац╕╖ ситуац╕╖ в Криму в результат╕ агресивно╖ пол╕тики укра╖нсько╖ влади ╕ член╕в радикально налаштованих проукра╖нських орган╕зац╕й", - пов╕домив Кар╕н.
В╕н додав, що Рос╕я створю╓ штучний прив╕д для застосування рос╕йських в╕йськ для захоплення частини п╕вденно-сх╕дно╖ територ╕╖ Херсонсько╖ област╕. "В╕дстежуючи тенденц╕╖ проведення рос╕йськими спецслужбами под╕бних акц╕й, пом╕тно, що напередодн╕, через п╕дконтрольн╕ Кремлю ЗМ╤ почина╓ться кампан╕я з формування громадсько╖ думки про ╕снуючу загрозу. ╤, власне, створення штучного приводу для застосування рос╕йських в╕йськ для захоплення частини п╕вденно-сх╕дно╖ територ╕╖ Херсонсько╖ област╕", - заявив Кар╕н.
В╕н також нагадав, що три м╕сяц╕ тому група "╤нформац╕йний спротив" попереджала про наявну ╕нформац╕ю, що спецслужби Рос╕╖ розглядають можлив╕сть проведення ряду провокац╕й на окупован╕й територ╕╖ АР Крим, в тому числ╕ ╕з зд╕йсненням терористичних акт╕в з масовими жертвами. "Як св╕дчить ситуац╕я на Донбас╕, рос╕йськ╕ окупанти особливо досягли усп╕ху в використанн╕ важких озбро╓нь проти цив╕льного населення ╕ ракет ППО проти цив╕льно╖ ав╕ац╕╖. Ц╕ методи з масовими жертвами вже стали в╕зитною карткою злочинно╖ рос╕йсько╖ влади в збройн╕й агрес╕╖ проти Укра╖ни", - додав в╕н.
https://www.ukrinform.ua
 
ПРОПАГОВАНА В РОС╤╥ ╤ДЕОЛОГ╤Я НЕНАВИСТ╤
ЗНАХОДИТЬ В╤ДГУК СЕРЕД ОС╤Б ╤З СЛАБКОЮ ПСИХ╤КОЮ

Член Ком╕тету Верховно╖ Ради Укра╖ни з питань нац╕онально╖ безпеки та оборони, народний депутат ╕з фракц╕╖ "Блок Петра Порошенка" ╤рина Фр╕з заявила, що до анекс╕╖ Криму Рос╕йською Федерац╕╓ю на п╕востров╕ не було ╕нцидент╕в з╕ стр╕ляниною в навчальних закладах.
"До анекс╕╖ Криму Рос╕йською Федерац╕╓ю таких ╕нцидент╕в на п╕востров╕ не було. Владислав Росляков, якого ЗМ╤ називають виконавцем того, що вже квал╕ф╕кували як терористичний акт, ма╓ досить ц╕кавий контент на сво╖й стор╕нц╕ "ВКонтакте", - написала вона на сво╖й стор╕нц╕ в соцмереж╕ Facebook, коментуючи под╕╖ в пол╕техн╕чному коледж╕ м. Керч╕ окупованого Криму.
Нардеп також оприлюднила на сво╖й стор╕нц╕ в соцмереж╕ "принтскрини" стор╕нки "ВКонтакте" В.Рослякова, на як╕й розм╕щен╕ аг╕тац╕йн╕ малюнки чолов╕к╕в з╕ збро╓ю, сценами вбивства, двоглавим орлом ╕ прапором так звано╖ "Новорос╕╖", а також портрет президента РФ Володимира Пут╕на в парадному в╕йськовому мундир╕ час╕в Рос╕йсько╖ ╤мпер╕╖. "Щоб н╕кому в голову не прийшло придумати "укра╖нський сл╕д" та знайти в його кишен╕ "в╕зит╕вку «Правого сектора»", - додала ╤.Фр╕з.
"Гадаю, що ми ╓ св╕дками того, як ╕деолог╕я ненавист╕, що пропагу╓ться в Рос╕╖, знаходить в╕дгук серед ос╕б з╕ слабкою псих╕кою. Публ╕кац╕я фотограф╕╖ рос╕йського "царя" на стор╕нц╕ вбивц╕ особливо заслугову╓ на увагу. На м╕й погляд, найкраща ╕люстрац╕я присл╕в'я "що пос╕╓ш, те й пожнеш", - написала ╤.Фр╕з.
Депутат висловила сп╕вчуття жителям окупованого м. Керч╕, чи╖ близьк╕ та р╕дн╕ загинули в середу п╕д час трагед╕╖ в пол╕техн╕чному коледж╕.
https://ua.interfax.com.ua/

СТУДЕНТ, ЯКИЙ НАПАВ НА КЕРЧЕНСЬКИЙ КОЛЕДЖ,
ОТРИМАВ У ЖОВТН╤ ДОЗВ╤Л НА МИСЛИВСЬКУ ЗБРОЮ

Студент, який в╕дкрив стр╕лянину в Керченському коледж╕, в жовтн╕ отримав дозв╕л на мисливську зброю, необх╕дно встановити, як в╕н зм╕г це зробити, заявила уповноважений ╕з захисту прав дитини в Криму ╤рина Клю╓ва.
"У цьому ланцюжку ф╕гуру╓ дозв╕л на використання мисливсько╖ збро╖, в жовтн╕ в╕н його отримав, цей хлопець. Системи отримання збро╖ я не знаю, я збро╓ю не волод╕ю, але я не думала, що так╕ молод╕ люди можуть це зробити. Треба з'ясовувати, напевно в╕н мав проходити медичн╕ огляди, психолог╕в, адже просто так людина не може отримати дозв╕л на зброю, нав╕ть якщо вона мисливська", - сказала ╤.Клю╓ва "╤нтерфаксу".
За ╖╖ словами, необх╕дно не лише поверхнево дивитися на те, п╕д який вплив у соц╕альних мережах м╕г потрапити студент, "потр╕бен комплексний п╕дх╕д, з'ясувати, чим в╕н займався".
"Ми зна╓мо, приклад американських школяр╕в н╕куди не зника╓, пер╕одично в╕н п╕дн╕ма╓ться якимись силами в соцмережах. А наше молоде покол╕ння дуже схильне до впливу соцмереж", - сказала дитячий омбудсмен.

РОС╤ЙСЬК╤ ЗМ╤ Д╤ЗНАЛИСЯ ПОДРОБИЦ╤ ЖИТТЯ НАПАДНИКА

Керченський студент Владислав Росляков, який напередодн╕ влаштував вибух ╕ стр╕лянину в коледж╕, був членом страйкбольно╖ команди ╕ захоплювався х╕м╕╓ю. Про це пов╕домля╓ "╤нтерфакс" з посиланням на ╕нформоване джерело.
"Встановлено, що Росляков був членом страйкбольно╖ команди, добре знав х╕м╕ю, ймов╕рно, сам виготовив вибухов╕ речовини на основ╕ ам╕ачно╖ сел╕три. Однак за м╕сцезбро╖м його проживання правоохоронц╕ не виявили заборонених предмет╕в", - сказав сп╕врозмовник агентства. (Страйкбол - командна в╕йськово-тактична гра з використанням пневматично╖ збро╖ з пластиковими кульками.)
За словами джерела, в даний час встановлено, що перед тим, як ско╖ти злочин, молодик "п╕дчистив" ╕нформац╕ю в сво╖х акаунтах в соц╕альних мережах.
"Вс╕ його акаунти явно були п╕дчищен╕ незадовго до трагед╕╖. Однак люди, як╕ з ним сп╕лкувалися, кажуть про те, що в╕н поводив себе "тривожно", але н╕хто на це не реагував", - сказав сп╕врозмовник агентства.
Джерело також пов╕домило, що Росляков в╕дв╕дував стр╕лецький клуб ╕ ц╕кавився збро╓ю.
Кр╕м того, за даними "╤нтерфаксу", Росляков в╕в усам╕тнений спос╕б життя, мало сп╕лкувався з однол╕тками ╕ план збройного нападу розробив самост╕йно ╕ н╕кому про нього не розказував.
"Анал╕з кола ╕нтерес╕в ╕ сп╕лкування Рослякова показу╓, що в╕н в╕в усам╕тнений спос╕б життя, практично н╕ з ким не контактував, в будь-яких компан╕ях не брав участ╕", - сказало ╕нше джерело агентства.
За його словами, "картина под╕╖ укуп╕ з тим, що в╕домо про особисте життя Рослякова в останн╕ роки, дозволяють зробити однозначний висновок про те, що масове вбивство сво╖х земляк╕в в╕н розробив ╕ зд╕йснив на самот╕".
Досить ╕мов╕рно, зазначило джерело, така повед╕нка склалася у Рослякова через проблеми в с╕м'╖. "П╕сля того, як батьки розлучилися, в╕н практично залишився сам з собою. З батьком бачився р╕дко, а мати основний час проводила на робот╕ в онкоцентр╕ ╕ також не могла прид╕ляти достатньо уваги вихованню сина", - сказало джерело.
За його словами, "у студента не було близьких друз╕в ╕ будь-яких властивих його однол╕ткам романтичних в╕дносин з протилежною статтю, що, безумовно, св╕дчить про певн╕ в╕дхилення в псих╕ц╕".
"Вилучений комп'ютер Рослякова дозволив встановити, що три роки тому в╕н захопився вивченням стр╕лецько╖ збро╖, а п╕зн╕ше - вибухових пристро╖в, в тому числ╕ питання ╖х виготовлення", - сказав сп╕врозмовник агентства.
Також, зазначив в╕н, Росляков грав в "шутери" - комп'ютерн╕ "╕гри-стр╕лялки", але не б╕льше, н╕ж ╕нш╕ п╕дл╕тки.
"Записи камер в╕деоспостереження в коледж╕ показують, що в╕н зайшов до закладу через запасний вих╕д, п╕днявся на другий поверх, переодягнувся в туалет╕ ╕, вийшовши зв╕дти, в╕дкрив безладну, але приц╕льну стр╕лянину з рушниц╕ по вс╕х, хто був в пол╕ зору", - сказало джерело.
Пот╕м, за його словами, студент спустився в ╖дальню на першому поверс╕, кинув туди сумку з бомбою, швидко п╕днявся знову на другий поверх, зайшов у б╕бл╕отеку ╕ зв╕в рахунки з життям.
Сп╕врозмовник агентства додав, що правоохоронн╕ органи продовжують ретельно вивчати ╕ анал╕зувати б╕ограф╕ю студента.
Як пов╕домлялося, 17 жовтня учень Керченського пол╕техн╕чного коледжу Владислав Росляков влаштував вибух ╕ в╕дкрив стр╕лянину з рушниц╕ в навчальному заклад╕, п╕сля чого ско╖в су╖цид. За останн╕ми даними, загинула 21 людина. Поранено понад 40 людей.
На м╕сц╕ трагед╕╖ виявлено велику к╕льк╕сть бо╓припас╕в - близько 10 пачок рушничних патрон╕в, а також близько 10 саморобних запалювальних пристро╖в ╕ пляшки з коктейлем Молотова.
https://www.ukrinform.ua

ПУТ╤Н ВВАЖА╢, ЩО ДО ТРАГЕД╤╥ В КЕРЧ╤
ПРИЗВЕЛИ ГЛОБАЛ╤ЗАЦ╤Я ТА ╤НТЕРНЕТ

Президент Рос╕╖ Володимир Пут╕н вважа╓, що до стр╕лянини у школ╕ в окупован╕й Керч╕ призвела, в тому числ╕, глобал╕зац╕я через ╕нтернет.
Про це в╕н сказав на зас╕данн╕ М╕жнародного дискус╕йного клубу "Валдай".
"Це, в тому числ╕, судячи з усього, результат глобал╕зац╕╖. У соцмережах, в ╕нтернет╕ ц╕л╕ сп╕льноти створен╕… Молод╕ люди з нест╕йкою псих╕кою псевдогеро╖в для себе створюють. Це означа╓, що ми погано реагу╓мо на умови, що зм╕нюються в св╕т╕", – сказал президент Рос╕╖.
В╕н також додав, що молодь "хапа╓ цей сурогат геро╖зму", тому що для не╖ не створюють "потр╕бного, ц╕кавого ╕ корисного контенту".
«Укра╖нська правда»

***
Нав╕ть якщо виявиться, що керченський стр╕лець був лише псих╕чно невр╕вноваженим п╕дл╕тком – посл╕довником безумц╕в школи "Колумбайн" (масове вбивство в американськ╕й школ╕ «Колумбайн» в 1999 роц╕ в штат╕ Колорадо, вчинене двома п╕дл╕тками, учнями школи), в╕дпов╕дальн╕сть з окупац╕йно╖ рос╕йсько╖ влади це не зн╕ма╓. Очевидно, що до трагед╕╖ призвела саме атмосфера ненавист╕, яку насаджують окупац╕йн╕ органи влади в Криму. Таку думку висловив заступник м╕н╕стра ╕нформац╕йно╖ пол╕тики Укра╖ни Дмитро Золотух╕н у Facebook. Адже вже за 20 хвилин п╕сля отримання ╕нформац╕╖ про трагед╕ю, рос╕йськ╕ мед╕йники ╕ ведуч╕ згадали ╕ про "укроДРГ", ╕ про слова рос╕йських силовик╕в Патрушева ╕ Клинцевича щодо "дестаб╕л╕зац╕╖ в Криму", ╕ нав╕ть те, що коледж розм╕щу╓ться на дороз╕ до Керченського мосту...
Тобто, брехня ╕ маячня продовжу╓ виливатися на голови мешканц╕в окупованих територ╕й та н╕вечити псих╕ку ╕ життя людей.
У ймов╕рного вбивц╕ Владислава Рослякова, який влаштував вибух ╕ стр╕лянину, а пот╕м начебто ско╖в самогубство, кажуть, було два акаунти ВКонтакте. ╤ св╕тлини, як╕ в╕н розм╕щував там, б╕льш н╕ж яскраво св╕дчать про ╕нтенсивн╕сть “промивання м╕зк╕в” в умовах окупац╕╖. На одн╕й стор╕нц╕ у соц╕альних мережах студента, який назвався Владислав Рейх, – суц╕льн╕ панк╕вськ╕, анарх╕стськ╕ пости, репости “новорос╕йських” та антиукра╖нських плакат╕в, а також пости а-ля "Колумбайн". Хлопець був зарахований в коледж у 2015 роц╕, в 2018-му в╕н вже отримав дозв╕л на рушницю 12-го кал╕бру. Усе йшло до того, що колись ця рушниця вистр╕лить...
"Это настоящий теракт! Как положено! Как в Беслане", – голосила в телефон на одному з в╕део директорка коледжу Ольга Гребенн╕кова. Зв╕сно, ц╕й ситуац╕╖ не позловт╕ша╓шся, але, погодьтеся, досить промовиста реакц╕я шоковано╖ людини.
“Кер╕вництво Укра╖ни, насамперед, ма╓ висловити сп╕вчуття родинам загиблих ╕ морально п╕дтримати тих, хто постраждав унасл╕док ц╕╓╖ надзвичайно╖ под╕╖. Адже незважаючи на те, що ц╕ люди мешкають на тимчасово окупован╕й територ╕╖, вони ╓ громадянами Укра╖ни (можливо, за деякими винятками, оск╕льки частина студент╕в могла при╖хати ╕з Рос╕╖). Але ╕ ╖хн╕м родинам ми також ма╓мо сп╕вчувати, адже йдеться про мирних людей, юнак╕в та д╕вчат”, – зазначив у коментар╕ «Укр╕нформу» екс-депутат, голова Всеукра╖нського громадського правозахисного руху «Сила права» Андр╕й Сенченко.
При цьому в╕н нагаду╓, що в╕дпов╕дно до Женевсько╖ конвенц╕╖, саме окупац╕йна влада в╕дпов╕да╓ за безпеку громадян на анексованих територ╕ях. “Отже, чи то йдеться про авар╕ю техногенного характеру, чи про теракт, в╕дпов╕дальн╕сть повн╕стю лежить на рос╕йськ╕й сторон╕! ╤ укра╖нська влада ма╓ нагадувати про це на вс╕х м╕жнародних майданчиках. Хоча у цив╕л╕зованому св╕т╕ це й так прекрасно розум╕ють”, – переконаний Андр╕й Сенченко.
За словами правозахисника, потр╕бно враховувати к╕лька важливих обставин. По-перше, Рос╕я – це кра╖на, яка тривалий час бере участь у багатьох м╕жнародних конфл╕ктах. По-друге, Москва веде довол╕ жорстку внутр╕шню пол╕тику на сво╖й територ╕╖, що й провоку╓ ст╕йку терористичну загрозу в Рос╕╖ ╕, в╕дпов╕дно, – на захоплених нею територ╕ях, як╕ через анекс╕ю тимчасово стали частиною п╕дконтрольного ╖й простору. П╕сля чеченських во╓н, под╕й у Сир╕╖, в Криму, на Донбас╕, у зв’язку з масованою пропагандою та само╕золяц╕╓ю, в рос╕йському сусп╕льств╕ наростав психоз. Тут не те, що у незр╕лого п╕дл╕тка “дах” з’╖де!
Останн╕м часом сталося багато речей, як╕ не подобаються кремл╕вськ╕й верх╕вц╕. Мова ╕ про ситуац╕ю в ПАР╢, ╕ з розсл╕дуванням отру╓ння у Британ╕╖, ╕ про попередн╓ р╕шення Константинопольського патр╕арха про надання наш╕й церкв╕ Томосу, ╕ скасування церковного акта трьохсотр╕чно╖ давнини. ╤ на думку Сенченка, це дуже шкодить ╕деолог╕чним схемам Кремля. “А заради цих схем та ╕мперських амб╕ц╕й рос╕йська влада н╕ перед чим не зупиниться. Рос╕йська верх╕вка ц╕лком здатна на так╕ гучн╕ провокац╕╖ для того, щоб пот╕м використати, це як прив╕д для ескалац╕╖, «моральн╕ гальма» у них повн╕стю в╕дсутн╕», – каже правозахисник.
Його думку розвива╓ Юр╕й Бутусов, в╕йськовий експерт, головний редактор “Цензор. NET”: “╢ стор╕нка в соцмереж╕ Владислава Рослякова, вбивц╕, виконавця та орган╕затора теракту, якого таким називають ╕ росЗМ╤, ╕ рос╕йськ╕ правоохоронн╕ органи. Якщо вбивав д╕йсно Росляков, а не як╕сь рос╕йськ╕ агенти (про них також пов╕домляли, мовляв, були й ╕нш╕ терористи), якщо це не чергова провокац╕я рос╕йських спецслужб для залякування власного населення, то майте на уваз╕, що в п╕дл╕тка на стор╕нках соцмереж ╓ портрети Пут╕на, ус╕лякий “Кримнаш” ╕ повна п╕дтримка рос╕йсько╖ окупац╕╖ – так що хлопчина абсолютно продукт пут╕нсько╖ терористично╖ системи”.
Безумовно, Укра╖н╕ треба демонструвати всьому св╕ту стор╕нки соцмереж Владислава Рослякова ╕ звертати увагу на т╕ фактичн╕ покази, як╕ висв╕тлюють росЗМ╤. “Очевидц╕, наприклад, стверджують, що був не один терорист, а було к╕лька. Рос╕йськ╕ правоохоронц╕ стверджують, що був один, але в╕н застрелився – дуже зручно, м╕ж ╕ншим, бо нав╕ть нема в кого спитати, чого ти це зробив, хто тоб╕ п╕дказав...” – каже Юр╕й Бутусов.
За його словами, усе це дуже схоже на типову рос╕йську провокац╕ю ╕з створення штучних теракт╕в проти власного населення для того, щоб залякувати сусп╕льство ╕ унеможливлювати будь-як╕ громадянськ╕ свободи п╕д виглядом боротьби з тероризмом. Тобто, це така сама схема, яку використовував Пут╕н, щоб прийти до влади (йдеться про п╕дриви житлових будинк╕в у Москв╕ та Волгодонську).
“Як т╕льки соц╕альн╕ проблеми, безроб╕ття, знищення с╕льського господарства, системн╕ проблеми в енергетиц╕ почали людям розкривати оч╕: окупац╕я – не для того, щоб людям краще жилось, а це просто особистий п╕ар-проект Пут╕на, де люди просто розм╕нна монета. Але як т╕льки це стало очевидно – одразу стався теракт. Укра╖ну прив’язати було дуже важко, тому знайшовся якийсь страшний терорист-одинак. А тепер – вводиться арм╕я ╕ актив╕зуються спецслужби. Думаю, що це не останн╕й теракт в Криму. Рос╕я – така кра╖на, де теракти повсюди, регулярно, без теракт╕в Рос╕я ╕снувати не може. Бо т╕льки поки в Рос╕╖ когось вбивають, чи щось вибуха╓, Пут╕н-рят╕вник може хоч якимось чином бути геро╓м в очах рос╕ян”, – коменту╓ експерт.
“З позиц╕╖ Рос╕╖ лог╕чно показати наявн╕сть "укра╖нського сл╕ду" в керченському напад╕, щоб не визнавати провину сво╖х чиновник╕в та правоохоронц╕в в окупованому Криму, однак знайти цей сл╕д буде важко”, – прокоментував «Укр╕нформу» експерт Укра╖нського ╕нституту майбутнього ╤гар Тишкевич.
В╕н нагадав, що за ус╕ роки, коли Крим був у склад╕ незалежно╖ Укра╖ни, на його територ╕╖ не сталося жодного теракту. "Зверн╕ть увагу, як т╕льки Крим потрапив до Рос╕╖, там почалися проблеми з тероризмом. В Абхаз╕╖, Осет╕╖, так званих Л/ДНР та на ╕нших територ╕ях, куди прийшла Рос╕я з╕ сво╖м "порятунком", – там обов’язково ставалися теракти. В такому раз╕ Курт Волкер, можливо, ма╓ рац╕ю, кажучи про те, що вочевидь найб╕льша небезпека в╕д захисник╕в рос╕йсько╖ мови йде саме для тих, хто розмовля╓ рос╕йською мовою", – зазначив експерт.
На його думку, оск╕льки в Керч╕ постраждали люди, яких Укра╖на ц╕лком законно вважа╓ сво╖ми громадянами, вона ма╓ наполягати, щоб окупанти надали результати розсл╕дування. "Але в будь-якому раз╕, незалежно в╕д результат╕в розсл╕дування, держава, яка окупувала Крим, несе в╕дпов╕дальн╕сть за цей теракт", – п╕дсумував Тишкевич.
Через под╕╖, що сталися у коледж╕ в окупован╕й Керч╕ Прокуратура Автономно╖ республ╕ки Крим з╕ свого боку порушила крим╕нальне провадження за статтею теракт. Про це Президент Петро Порошенко пов╕домив п╕д час зустр╕ч╕ з укра╖нською делегац╕╓ю в Парламентськ╕й асамбле╖ Ради ╢вропи. В╕н акцентував на тому, що розсл╕дування таких справ ╓ важливим для Укра╖ни, адже Крим ╓ укра╖нською територ╕╓ю ╕ укра╖нц╕, що живуть в окупац╕╖ на п╕востров╕ – громадяни нашо╖ держави.
https://www.ukrinform.ua

РОС╤ЙСЬК╤ ЗМ╤ Д╤ЗНАЛИСЯ ПОДРОБИЦ╤ ЖИТТЯ НАПАДНИКА

Керченський студент Владислав Росляков, який напередодн╕ влаштував вибух ╕ стр╕лянину в коледж╕, був членом страйкбольно╖ команди ╕ захоплювався х╕м╕╓ю. Про це пов╕домля╓ "╤нтерфакс" з посиланням на ╕нформоване джерело.
"Встановлено, що Росляков був членом страйкбольно╖ команди, добре знав х╕м╕ю, ймов╕рно, сам виготовив вибухов╕ речовини на основ╕ ам╕ачно╖ сел╕три. Однак за м╕сцезбро╖м його проживання правоохоронц╕ не виявили заборонених предмет╕в", - сказав сп╕врозмовник агентства. (Страйкбол - командна в╕йськово-тактична гра з використанням пневматично╖ збро╖ з пластиковими кульками.)
За словами джерела, в даний час встановлено, що перед тим, як ско╖ти злочин, молодик "п╕дчистив" ╕нформац╕ю в сво╖х акаунтах в соц╕альних мережах.
"Вс╕ його акаунти явно були п╕дчищен╕ незадовго до трагед╕╖. Однак люди, як╕ з ним сп╕лкувалися, кажуть про те, що в╕н поводив себе "тривожно", але н╕хто на це не реагував", - сказав сп╕врозмовник агентства.
Джерело також пов╕домило, що Росляков в╕дв╕дував стр╕лецький клуб ╕ ц╕кавився збро╓ю.
Кр╕м того, за даними "╤нтерфаксу", Росляков в╕в усам╕тнений спос╕б життя, мало сп╕лкувався з однол╕тками ╕ план збройного нападу розробив самост╕йно ╕ н╕кому про нього не розказував.
"Анал╕з кола ╕нтерес╕в ╕ сп╕лкування Рослякова показу╓, що в╕н в╕в усам╕тнений спос╕б життя, практично н╕ з ким не контактував, в будь-яких компан╕ях не брав участ╕", - сказало ╕нше джерело агентства.
За його словами, "картина под╕╖ укуп╕ з тим, що в╕домо про особисте життя Рослякова в останн╕ роки, дозволяють зробити однозначний висновок про те, що масове вбивство сво╖х земляк╕в в╕н розробив ╕ зд╕йснив на самот╕".
Досить ╕мов╕рно, зазначило джерело, така повед╕нка склалася у Рослякова через проблеми в с╕м'╖. "П╕сля того, як батьки розлучилися, в╕н практично залишився сам з собою. З батьком бачився р╕дко, а мати основний час проводила на робот╕ в онкоцентр╕ ╕ також не могла прид╕ляти достатньо уваги вихованню сина", - сказало джерело.
За його словами, "у студента не було близьких друз╕в ╕ будь-яких властивих його однол╕ткам романтичних в╕дносин з протилежною статтю, що, безумовно, св╕дчить про певн╕ в╕дхилення в псих╕ц╕".
"Вилучений комп'ютер Рослякова дозволив встановити, що три роки тому в╕н захопився вивченням стр╕лецько╖ збро╖, а п╕зн╕ше - вибухових пристро╖в, в тому числ╕ питання ╖х виготовлення", - сказав сп╕врозмовник агентства.
Також, зазначив в╕н, Росляков грав в "шутери" - комп'ютерн╕ "╕гри-стр╕лялки", але не б╕льше, н╕ж ╕нш╕ п╕дл╕тки.
"Записи камер в╕деоспостереження в коледж╕ показують, що в╕н зайшов до закладу через запасний вих╕д, п╕днявся на другий поверх, переодягнувся в туалет╕ ╕, вийшовши зв╕дти, в╕дкрив безладну, але приц╕льну стр╕лянину з рушниц╕ по вс╕х, хто був в пол╕ зору", - сказало джерело.
Пот╕м, за його словами, студент спустився в ╖дальню на першому поверс╕, кинув туди сумку з бомбою, швидко п╕днявся знову на другий поверх, зайшов у б╕бл╕отеку ╕ зв╕в рахунки з життям.
Сп╕врозмовник агентства додав, що правоохоронн╕ органи продовжують ретельно вивчати ╕ анал╕зувати б╕ограф╕ю студента.
https://www.ukrinform.ua

ПУТ╤Н ВВАЖА╢, ЩО ДО ТРАГЕД╤╥ В КЕРЧ╤
ПРИЗВЕЛИ ГЛОБАЛ╤ЗАЦ╤Я ТА ╤НТЕРНЕТ

Президент Рос╕╖ Володимир Пут╕н вважа╓, що до стр╕лянини у школ╕ в окупован╕й Керч╕ призвела, в тому числ╕, глобал╕зац╕я через ╕нтернет.
Про це в╕н сказав на зас╕данн╕ М╕жнародного дискус╕йного клубу "Валдай".
"Це, в тому числ╕, судячи з усього, результат глобал╕зац╕╖. У соцмережах, в ╕нтернет╕ ц╕л╕ сп╕льноти створен╕… Молод╕ люди з нест╕йкою псих╕кою псевдогеро╖в для себе створюють. Це означа╓, що ми погано реагу╓мо на умови, що зм╕нюються в св╕т╕", – сказал президент Рос╕╖.
В╕н також додав, що молодь "хапа╓ цей сурогат геро╖зму", тому що для не╖ не створюють "потр╕бного, ц╕кавого ╕ корисного контенту".
«Укра╖нська правда»

Тим часом…
ОКУПАНТИ ШУКАЮТЬ ЗВ'ЯЗОК 18-Р╤ЧНОГО
КЕРЧЕНСЬКОГО СТР╤ЛКА… З «ПРАВИМ СЕКТОРОМ»

Рос╕йське сл╕дство перев╕ря╓ нападника на коледж в Керч╕ Владислава Рослякова на зв'язок з укра╖нськими нац╕онал╕стичними орган╕зац╕ями "Правий сектор" ╕ УНА-УНСО. Про це пов╕домля╓ "Коммерсантъ". "За даними джерел, Владислава Рослякова зараз посилено перев╕ряють на зв'язок з екстрем╕стами. ╤з забороненими в Рос╕╖ "Правим сектором" ╕ УНА-УНСО", - пише видання. Кр╕м того, за ╕нформац╕╓ю видання, мати Рослякова ╓ членом Кримсько╖ рел╕г╕йно╖ орган╕зац╕╖ "Св╕дки ╢гови". У Рос╕╖ "Св╕дки ╢гови" визнан╕ екстрем╕стською орган╕зац╕╓ю. В╕домо, що батько хлопця не жив з с╕м'╓ю. За даними рос╕йського сл╕дства, родина Рослякова була малозабезпеченою.
www.unian.ua

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #42 за 19.10.2018 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=20497

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков