Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4450)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4124)
Українці мої... (1659)
Резонанс (2120)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1847)
Крим - наш дім (1046)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (320)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (206)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У В╤ДНОСИНАХ З ПОЛЬЩЕЮ НЕ ВАРТО НАТИСКАТИ НА ╤СТОРИЧН╤ “МОЗОЛ╤”, ЩО НАТЕРЛИСЯ ЗА 400 РОК╤В
Юр╕й Щербак, письменник, дипломат…


╤СТОР╤Я ОДН╤╢╥ РОДИНИ НА ТЛ╤ КРИМСЬКОТАТАРСЬКОГО НАЦ╤ОНАЛЬНОГО РУХУ
Вс╕ сто в╕дсотк╕в грошей в╕д продажу книги буде направлено на потреби ЗСУ…


ВЖЕ ЗАРАЗ ТРЕБА ДУМАТИ, ЯК БУДЕМО В╤ДНОВЛЮВАТИ КРИМ П╤СЛЯ ДЕОКУПАЦ╤╥
Обговорення комплексних питань щодо в╕дновлення Криму п╕сля його деокупац╕╖ в╕д рос╕йських сил...


МОЖЕ ТАК СТАТИСЬ, ЩО КРИМ ПОВЕРТАТИМЕТЬСЯ ДИПЛОМАТИЧНИМ ШЛЯХОМ
Наша держава зможе спок╕йно жити, коли поверне соб╕ ус╕ сво╖ земл╕, зокрема ╕ Крим.


БИТВА ЗА УКРА╥НУ
День дв╕ст╕ одинадцятий…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #37 за 14.09.2018 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#37 за 14.09.2018
ГЛАВУ УПЦ МП ГРЕКИ ВИЗНАЧИЛИ ЯК «НЕКАНОН╤ЧНОГО» КИ╥В МА╢ ПРАВО НА ТОМОС

Рос╕йський журнал╕ст ╕ рел╕г╕╓знавець Серг╕й Чапн╕н пояснив, чому Вселенський патр╕арх ма╓ вс╕ п╕дстави надати Укра╖нськ╕й православн╕й церкв╕ статус автокефал╕╖. Про це Чапн╕н написав у сво╓му блоз╕ на сайт╕ видання «Ведомости». В╕н зазначив, що проблема укра╖нсько╖ автокефал╕╖ йде кор╕нням в початок ХХ ст., а проблеми, пов'язан╕ з╕ статусом Ки╖всько╖ митропол╕╖, ╕ того дал╕ – в к╕нець XVII ст. «Але якщо константинопольський патр╕арх збер╕га╓ наступн╕сть сво╖х ╕нститут╕в без малого 1500 рок╕в, то Московський патр╕архат п╕сля повного руйнування вс╕х церковних ╕нститут╕в у 1917 р. ╕ в╕дтворення деяких з них в середин╕ 1940-х не може мислити нав╕ть категор╕ями стол╕ть. У п╕дсумку, коли потр╕бно було досл╕дити ╕ визначити статус Ки╖всько╖ митропол╕╖ на к╕нець XVII ст., Москва не змогла роз╕братися ╕з зм╕стом ╕сторичних документ╕в, але це не заважало ╖й вважати, що Константинополь у 1686 р. подарував ╖й Укра╖ну повн╕стю, з ус╕ма потрохами», – пише журнал╕ст.
Рел╕г╕╓знавець п╕дкреслив, що першим непри╓мним для Москви в╕дкриттям стало те, що Константинопольський патр╕архат вважа╓, що територ╕ю Укра╖ни в╕н н╕коли не передавав до Рос╕йсько╖ церкви. «В силу складних ╕сторичних обставин друго╖ половини XVII ст. в╕н передав Москв╕ право висвячувати ки╖вських митрополит╕в ╕ бути по в╕дношенню до них церковно-судовою ╕нстанц╕╓ю. Ц╕ права передавалися Москв╕ на невизначений терм╕н, але не нав╕чно. ╤ншими словами, Константинопольський патр╕арх м╕г в╕дкликати сво╓ р╕шення у будь-який час. ╤, схоже, цей час настав», – констату╓ Чапн╕н.
Другий непри╓мний для Москви момент: ки╖вський митрополит у юрисдикц╕╖ РПЦ порушив правило, за яким в╕н був зобов'язаний поминати за богослуж╕нням Константинопольського патр╕арха, поясню╓ рел╕г╕╓знавець. «Правди заради треба сказати, що це не вина нин╕шнього митрополита Онуфр╕я. Ки╖вськ╕ митрополити забули про це правило вже давно. Однак з точки зору церковного права в╕дмова в╕д поминання на л╕тург╕╖ ╕мен╕ Константинопольського патр╕арха – це серйозне порушення. Серйозне наст╕льки, що порушник втрача╓ канон╕чне право бути главою митропол╕╖ ╕ п╕дляга╓ церковному суду. Саме як «неканон╕чний» визначили греки статус нин╕шнього глави укра╖нсько╖ православно╖ церкви Московського патр╕архату митрополита Онуфр╕я», – пояснив Чапл╕н.
Як пов╕домляв УН╤АН, 17 кв╕тня на зустр╕ч╕ з л╕дерами парламентських фракц╕й президент Укра╖ни Петро Порошенко заявив, що в╕н та ╕╓рархи Укра╖нсько╖ православно╖ церкви Ки╖вського патр╕архату ╕ Укра╖нсько╖ автокефально╖ православно╖ церкви вир╕шили оф╕ц╕йно звернутися до вселенського патр╕арха Варфолом╕я I з проханням про надання автокефал╕╖ православн╕й церкв╕ в Укра╖н╕ ╕ просять Верховну Раду п╕дтримати це звернення. 19 кв╕тня парламент ухвалив постанову про п╕дтримку звернення президента до вселенського патр╕арха. 22 кв╕тня Святий ╕ Священний синод Вселенського патр╕архату прийняв до розгляду звернення президента Укра╖ни про надання автокефал╕╖. 27 липня було оприлюднено послання патр╕арха Варфолом╕я, в якому той наголосив, що к╕нцевою метою першопрестольно╖ Константинопольсько╖ церкви ╓ дарувати автокефал╕ю Укра╖нськ╕й пом╕сн╕й православн╕й церкв╕. 31 серпня у Стамбул╕ глава Рос╕йсько╖ православно╖ церкви Кирил зустр╕вся з╕ вселенським патр╕архом Варфолом╕╓м. За п╕дсумками зустр╕ч╕ глава РПЦ Кирилл заявив, що жодна православна церква не може ухвалювати р╕шення, як╕ суперечать позиц╕╖ ╕ншо╖ православно╖ церкви. Предстоятель РПЦ визнав, що з часу останньо╖ зустр╕ч╕ з патр╕архом Варфолом╕╓м «багато чого сталося в житт╕ наших церков, ╕ вся ситуац╕я у св╕т╕ дуже зм╕нилася». Кирил охарактеризував д╕алог як «розмову м╕ж двома братами» ╕ заявив, що було обговорено «вс╕ проблеми, як╕ стоять на порядку денному». У свою чергу прес-секретар Укра╖нсько╖ православно╖ церкви Ки╖вського патр╕архату ╢встрат╕й Зоря з посиланням на грекомовне видання Оrthodoxia.info пов╕домив, що патр╕арх Варфолом╕й спов╕стив Кирила про ухвалення р╕шення проголосити Укра╖нську автокефальну церкву.
М╕н╕стр закордонних справ Укра╖ни Павло Кл╕мк╕н назвав ╕нформац╕ю про нам╕р Вселенського патр╕арха визнати Укра╖нську автокефальну церкву «╕сторичною новиною». Глава МЗС переконаний, що Укра╖н╕ буде обов'язково надано Томос про автокефал╕ю.
3 вересня президент Укра╖ни Петро Порошенко пов╕домив, що Вселенський патр╕архат ухвалив р╕шення надавати державам права на створення пом╕сно╖ церкви без урахування позиц╕╖ Москви. 7 вересня стало в╕домо, що Вселенський патр╕архат призначив двох сво╖х екзарх╕в в Ки╓в╕ в рамках п╕дготовки до надання автокефал╕╖ православн╕й церкв╕ в Укра╖н╕.
www.unian.ua

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #37 за 14.09.2018 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=20363

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков