Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3197)
З потоку життя (6418)
Душі криниця (3506)
Українці мої... (1465)
Резонанс (1503)
Урок української (988)
"Білі плями" історії (1672)
Крим - наш дім (532)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ЩОДЕННИК З ДВОХ ВО╢Н
Нещодавно в м╕ст╕ Житомир╕ вийшла друком книга Миколи Н╕кола╓ва «Щоденник непрофес╕йного...


У РОС╤╥ ВИСУНУЛИ ОСТАТОЧН╤ ЗВИНУВАЧЕННЯ ВС╤М 24 В╤ЙСЬКОВОПОЛОНЕНИМ МОРЯКАМ
Про це в Facebook пов╕домив координатор групи адвокат╕в в╕йськовополонених моряк╕в Микола Полозов.


У КРИМУ КАРАЮТЬ ЗА «ЗЛОВЖИВАННЯ СВОБОДОЮ СЛОВА»
за згадку ряду орган╕зац╕й без прим╕тки про те, що вони заборонен╕ в Рос╕╖, проте вживання мови...


СПЛИВ ТЕРМ╤Н ЗАБОРОНИ ЧУБАРОВУ НА В'╥ЗД ДО КРИМУ
Однак за цей час окупанти заочно "засудили" його до арешту за як╕сь "злочини" проти основ...


ПРЕЗЕНТОВАНО РЕЗУЛЬТАТИ СОЦ╤ОЛОГ╤ЧНИХ ДОСЛ╤ДЖЕНЬ ЩОДО СТАВЛЕННЯ ГРОМАДСЬКОСТ╤ ДО ВСТУПУ УКРА╥НИ ДО ╢С ╤ НАТО
Сьогодн╕ за вступ Укра╖ни до НАТО проголосувало б 62 % укра╖нц╕в, 21% - проти.
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


Гостям СевастополяFaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #36 за 07.09.2018 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#36 за 07.09.2018
БАЛУХ СТРАЖДА╢ В╤Д БОЛЮ ╤ ВТРАЧА╢ ВАГУ

Кримосуддя

Укра╖нський пол╕тв'язень Володимир Балух стражда╓ в╕д сильних бол╕в у печ╕нц╕. Належна медична допомога йому не нада╓ться. Про це пов╕домля╓ "Кримська правозахисна група".
“У Володимира був напад сильних бол╕в у печ╕нц╕, в╕н продовжу╓ втрачати вагу. Зараз укра╖нець знаходиться в камер╕ з пост╕йним в╕деоспостереженням. Балух вважа╓, що в ракурс камери потрапля╓ нав╕ть туалет", — пов╕домля╓ "Кримська правозахисна група" з посиланням на адвокат╕в Балуха.
Укра╖нський патр╕от Володимир Балух знаходиться за гратами вже 1 р╕к ╕ 9 м╕сяц╕в в Криму. П╕д час под╕й на Майдан╕ в Ки╓в╕ в╕н на сво╓му дом╕ в кримському сел╕ Ср╕блянка встановив прапор Укра╖ни. П╕сля окупац╕╖ п╕вострова укра╖нець не зняв прапор, за що рос╕йська влада почала його пересл╕дувати. З кв╕тня 2015 у Балуха  було проведено  незаконн╕ обшуки, п╕д час яких  з даху його будинку зняли Державний прапор Укра╖ни.
Балуха ФСБ Рос╕╖ затримала 8 грудня 2016 року. Сп╕вроб╕тники ФСБ стверджували, що знайшли на горищ╕ будинку в Криму, де живе Балух, 90 патрон╕в ╕ дек╕лька тротилових шашок. "Суд" в Криму засудив укра╖нця до 5 рок╕в колон╕╖ загального режиму ╕ штрафу 10 тисяч рубл╕в (приблизно 4 тис. гривень) по сукупност╕ двох крим╕нальних справ. У сво╓му останньому слов╕ Балух заявив про пол╕тичний мотив його крим╕нально╖ справи.
Балух продовжу╓ безстрокову голодовку, яку в╕н оголосив 19 березня 2018 року. Мати Балуха 9 серпня побувала на побаченн╕ з сином в ╕золятор╕. Вона розпов╕ла, що син сильно схуднув ╕ вигляда╓ дуже погано.
«Укр╕нформ»

Тим часом…
РОС╤Я ЗАЯВИЛА ╢ВРОПЕЙСЬКОМУ СУДУ, ЩО БАЛУХ НЕ ГОЛОДУ╢

На вимогу ╢вропейського суду з прав людини уряд Рос╕╖ надав ╕нформац╕ю щодо стану здоров'я чотирьох укра╖нц╕в, як╕ перебувають у рос╕йських в'язницях, заявивши при цьому, що жоден з чотирьох, в тому числ╕ Володимир Балух, не голодують. Про це ВВС News Укра╖на пов╕домили у прес-служб╕ ╢СПЛ.
"Уряд Рос╕╖ в╕дпов╕в на питання суду щодо пан╕в Клиха, Балуха, Куку та Литвинова. Рос╕я надала ╕нформац╕ю, що ц╕ чотири чолов╕ка регулярно оглядаються л╕карями, отримують належну медичну допомогу та, що жоден з них зараз не зд╕йсню╓ голодування", - пов╕домили ВВС News Укра╖на у прес-служб╕ суду.
Натом╕сть в оф╕с╕ уповноважено╖ Верховно╖ Ради з прав людини Людмили Ден╕сово╖ заявили ВВС News Укра╖на, що Володимир Балух продовжу╓ голодування вже 172-й день.
Як зазнача╓ться, Укра╖на звернулася до ╢СПЛ 10 та 17 серпня з проханням зобов'язати Рос╕ю прояснити стан здоров'я укра╖нц╕в у межах розгляду справи №38334/18 "Укра╖на проти Рос╕╖". Рос╕я мала до 5 вересня над╕слати ╢СПЛ ╕нформац╕ю щодо стану здоров'я цих людей та пов╕домити, чи нараз╕ вони голодують.
https://www.ukrinform.ua

РОСТОВСЬКИЙ СУД ПОВЕРНУВ «НА ДОДАТКОВЕ
РОЗСЛ╤ДУВАННЯ» СПРАВУ КРИМСЬКИХ МУСУЛЬМАН

У середу П╕вн╕чно-Кавказький окружний в╕йськовий суд у Ростов╕-на-Дону повернув до прокуратури матер╕али с╕мферопольсько╖ «справи» кримських мусульман, у зв'язку з необх╕дн╕стю додаткового розсл╕дування.
Про це пов╕домля╓ "Кримська правозахисна група".
«Дуже неспод╕ване р╕шення для нас. Ще тиждень тому ми чекали етапу, а тепер як м╕н╕мум до Нового року суд у Ростов╕ скасову╓ться. Адвокати розпов╕дають, що таке р╕шення суду викликане великою к╕льк╕стю помилок у матер╕алах справи. Нав╕ть обвинувачення було сформульоване з помилками», - розпов╕ла дружина одного з обвинувачених.
Ус╕м п'ятьом обвинуваченим с╕мферопольсько╖ "справи Х╕зб ут-Тахр╕р" - Рустему ╤сма╖лову, Айдеру Салед╕нову, Ем╕лев╕ Джемаденову, Узе╖ру Абдулла╓ву ╕ Теймуру Абдулла╓ву - продовжили арешт на три м╕сяц╕. Вони залишаться в С╤ЗО до 11 с╕чня.
Ран╕ше 21 серпня 2018 року цей же суд у Ростов╕-на-Дону повернув до «прокуратури» Криму матер╕али ялтинсько╖ «справи Х╕зб ут-Тахр╕р», яка, на думку адвоката Олександра Попкова, була складена «з╕ св╕дчень рос╕йських силовик╕в, секретних св╕дк╕в, як╕ не заслуговують на дов╕ру, «каламутних» ауд╕о- ╕ в╕деозапис╕в ╕ кваз╕експертиз «кухонних» розмов». У оперативних ╕ сл╕дчих матер╕алах, стверджу╓ адвокат, ╓ сл╕ди монтажу, п╕дтасовування ╕ численн╕ процесуальн╕ порушення.
«Укр╕нформ»

У КРИМУ АРЕШТУВАЛИ АКТИВ╤СТА ЗА ДАВН╤Й ПОСТ У СОЦМЕРЕЖ╤

П╕дконтрольний Кремлю суд С╕мферополя заарештував на 12 д╕б кримськотатарського актив╕ста Марлена Мустафа╓ва, у якого вранц╕ 4 вересня проходили обшуки. Про це пов╕домля╓ "Рад╕о Свобода".
Мустафа╓ва звинуватили в порушенн╕ статт╕ 20.3 КоАП Рос╕╖ "Пропаганда або публ╕чна демонстрац╕я атрибутики або символ╕ки екстрем╕стських орган╕зац╕й".
За верс╕╓ю сл╕дства, Мустафа╓в у серпн╕ 2014 опубл╕кував на сво╖й стор╕нц╕ в Facebook пост з символ╕кою орган╕зац╕╖ "Х╕зб ут-Тахр╕р", яку визнали незаконною в Рос╕╖ та анексованому нею Криму.
За словами захисник╕в арештованого актив╕ста, експертизу публ╕кац╕╖ Мустафа╓ва проводив "фах╕вець з неналежною квал╕ф╕кац╕╓ю" – ╕сторик за осв╕тою.
Тому юрист Наз╕м Шейхмамбетов клопотав про залучення до анал╕зу запису квал╕ф╕кованих рел╕г╕╓знавц╕в: рос╕йського муфт╕я Криму Ем╕рал╕ Абла╓ва та його заступника Айдера ╤сма╖лова. Суд у задоволенн╕ клопотання в╕дмовив.
В╕дзнача╓ться, що Мустафа╓ва прийшли п╕дтримати близько 50 сп╕вв╕тчизник╕в.
Вранц╕ 4 вересня в м╕крорайон╕ Кам’янка поблизу С╕мферополя в будинку актив╕ста Марлена Мустафа╓ва в╕дбувся обшук.
МЗС висловило протест Рос╕╖ через обшуки в будинках актив╕ст╕в ╕ пост╕йн╕ порушення прав кримських татар в окупованому Криму.
Марлена Мустафа╓ва вже затримували за запис в╕д 2014 року в соцмереж╕ у лютому 2017 року. Вранц╕ 21 лютого 2017 року у нього вдома пройшов обшук. Тод╕ Мустафа╓в отримав 11 д╕б арешту.
Разом з тим пол╕ц╕я затримала 10 ос╕б, з числа кримських татар, як╕ зн╕мали те, що в╕дбува╓ться на телефони ╕ вели стр╕м-трансляц╕ю. ╥м присудили по 5 д╕б адм╕н╕стративного арешту за "несанкц╕онований масовий зах╕д".
https://www.pravda.com.ua

КРИМ: АКТИВ╤СТКА УКРА╥НСЬКОГО КУЛЬТУРНОГО
ЦЕНТРУ ПАВЛЕНКО ВИ╥ХАЛА З П╤ВОСТРОВА

Актив╕стка Укра╖нського культурного центру Ольга Павленко, у яко╖ 29 серпня пройшов обшук, ви╖хала з окупованого п╕вострова на материкову частину Укра╖ни.  Про це пов╕домив кореспондент Громадського рад╕о. Нагада╓мо, 29 серпня сп╕вроб╕тники ФСБ в окупованому Криму провели обшук у будинку актив╕стки Укра╖нського культурного центру Ольги Павленко. Вранц╕ того дня вони постукали в двер╕  ╖╖ квартири та представилися сп╕вроб╕тниками ЖКГ. Вони сказали, що Павленко залива╓ сус╕д╕в знизу. П╕сля того, як Ольга в╕дкрила ╖м двер╕, вони пред’явили ╖й постанову на обшук, дочекалися адвоката та провели обшук в квартир╕. Причиною для проведення обшуку стала постанова Ки╖вського районного суду м╕ста С╕мферополя. В╕дпов╕дно до не╖, якась група людей якимось чином загрожу╓ кримським суддям, як╕ судять актив╕ст╕в в Криму. Також, за верс╕╓ю сл╕дчого, ╓ припущення, що ця група ╕ сама Ольга, ма╓ зв’язки з «Правим сектором», який заборонений в Рос╕╖. П╕сля обшуку у актив╕стки Укра╖нського культурного центру у Криму вилучили телефон, флешки та зошити. Ольгу викликали до Сл╕дчого ком╕тету в окупованому Криму для надання св╕дчень. П╕сля цього Ольга вир╕шила покинути окупований п╕востр╕в.   2 вересня вона перетнула адм╕нкордон з Кримом в ПП «Каланчак» та ви╖хала до Херсона, де плану╓ оселитися.
Громадське рад╕о

США ЗАНЕПОКО╢Н╤ ОБШУКОМ БУДИНКУ УКРА╥НСЬКО╥ АКТИВ╤СТКИ У С╤МФЕРОПОЛ╤

Посольство США в Укра╖н╕ висловило занепоко╓ння обшуком, який рос╕йськ╕ силовики проводили в будинку актив╕стки Укра╖нського культурного центру Ольги Павленко в С╕мферопол╕. Про це диппредставництво написало у Twitter.
“Ми стурбован╕ обшуками ФСБ будинку сп╕взасновниц╕ Укра╖нського культурного центру. Ще один приклад систематично╖ кампан╕╕ Рос╕╖ щодо придушення укра╖нсько╖ ╕дентичност╕ в Криму”, - йдеться в пов╕домленн╕.
Як пов╕домила Кримська правозахисна група, приводом для обшуку стала п╕дозра окупац╕йно╖ влади щодо ймов╕рно╖ причетност╕ актив╕стки до д╕яльност╕ "Правого сектора".
Правозахисники переконан╕, що справжньою метою пересл╕дування Павленко ╓ ╖╖ громадянська позиц╕я, просв╕тницька д╕яльн╕сть щодо популяризац╕╖ укра╖нсько╖ культури у Криму.
"Таке пересл╕дування ╓ продовженням системно╖ пол╕тики окупац╕йно╖ влади п╕вострова щодо повного знищення укра╖нсько╖ нац╕онально╖ ╕дентичност╕ на захоплених територ╕ях Укра╖ни. Також це ╓ продовженням пересл╕дування представник╕в Укра╖нського культурного центру, яким неодноразово забороняли проводити мирн╕ культурн╕ акц╕╖ на п╕дтримку укра╖нсько╖ мови та культури у Криму", - наголосили у Кримськ╕й правозахисн╕й груп╕.
«Укр╕нформ»

 

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #36 за 07.09.2018 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=20336

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков