Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4446)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4117)
Українці мої... (1658)
Резонанс (2114)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1844)
Крим - наш дім (1031)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (311)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (203)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ПРОКИНУВСЯ ВОДЯНИК
Наш╕ традиц╕╖


САВА ╤ ЛАВА
Наш╕ традиц╕╖


«20 ДН╤В У МАР╤УПОЛ╤», ДЖАМАЛА ╤ «КОНОТОПСЬКА В╤ДЬМА»:
Стали в╕дом╕ лауреати Шевченк╕всько╖ прем╕╖…


ПРАВДА ДВО╢СЛОВА
Наш╕ традиц╕╖


ОЧИМА БЕЛЬГ╤ЙСЬКОГО ФОТОГРАФА
На його зн╕мках - чорно-б╕ла пал╕тра Майдану…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #46 за 15.11.2002 > Тема "Душі криниця"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#46 за 15.11.2002
Українські електронні бібліотеки
Микола ВЛАДЗІМІРСЬКИЙ

Інтернет-огляд (Закінчення. Початок http://svitlytsia.crimea.ua/index.php?section=article&artID=180
Таким чином, переходимо від переважно літературних до історичних збірок.
До класичних і, на жаль, нечасто оновлюваних можна віднести ресурс "Історія України" http://www.uahistory.cjb.net, на якому містяться твори Михайла Грушевського, Ореста Субтельного, Наталії Полонської-Василенко, серiя книг "Реабiлiтованi iсторiєю". Тут же маємо видання 1931 року "Іван Мазепа" Ілька Борщака та Рене Мартеля, "Історія української культури" видання 1937 року.
Історична бібліотека сайту "Україна-Русь" http://ukrayinarus.cjb.net пропонує сучасні наукові аналізи ключових моментів української історії, дослідження у галузі історії, етногенетики, антропології. Особливу увагу приділено історії формування українського народу, етнічним процесам у Київській Русі, культурно-історичному місцю України в історії Європи, зовнішній і внутрішній політиці Б. Хмельницького, діяльності ОУН-УПА, історії Галицько-Волинського королівства, фатальним наслідкам перебування України під окупацією Москви.
Великим джерелом, що містить "Повість минулих літ", "Київський літопис" (з 1118 року), "Галицько-Волинський літопис (з 1201 року)", можна вважати "Літопис руський" http://litopys.kiev.ua/ Тут представлені також твори давньої української літератури, зокрема "Слово о плъку Игореви" та  збірка його поетичних перекладів і переспівів, "Патерик Києво-Печерський" (1462 р.), антологія літератури XVI, XVII та XVIII ст., твори українських гуманістів епохи Відродження, "Опис України" Боплана та інші.
Серед сучасних досліджень, представлених на сайті, слід відзначити такі: "Історія української літератури" Михайла Грушевського, "Літопис найважливіших подій культурного життя в Україні (X - середина XVII ст.)" (О. М. Дзюба, Г. І. Павленко), "Походження українців, росіян, білорусів та їхніх мов" Григорія Півторака. Представлена пам'ятка політичної думки Івана Дзюби "Інтернаціоналізм чи русифікація?". Приємно додати, що на сайті розміщені посилання на нашу газету та сайт "Українське життя в Севастополі", який теж має бібліотеку http://ukrlife.org/main/library.html.
Вважаю, що словесний матеріал, представлений у розділах бібліотеки "Мудрість", "За Україну!", "Поезія", "Література", "Драми", "Наука", "Історія", є загальнонаціональною цінністю і що будь-яке його поширення є справою необхідною.
Особливо цінними є - та й статистика переглядів про це свідчить - твори Романа Коваля "Філософія українства",  Віталія Карпенка "Антиукраїнські тенденції в українській державі", Євгена Сверстюка "На святі надій", Віктора Луцюка  "Розум, Еволюція, Безсмертя. Вирішення проблеми гибелі цивілізації", почесного члена севастопольської "Просвіти" Ігоря Лосіва "Явище бандерофобії в російській свідомості". Тільки-но розміщена "Кубанська Україна" Р. Польового. Цікавим є те, що великий слобожанин Григорій Сковорода  в Севастополі поданий творами "Афоризми", "Байки харківські", про що харків'яни можуть тільки мріяти - це мільйонне українське місто науковців має лише один (!) україномовний сайт, який присвячений правозахисту.
Гідно представлена творчість севастопольських українців - зокрема, романом "Кремінний томагавк" і поемою "Мазепа" Дмитра Вітюка та віршами із збірки севастопольських поетів "Севастопольські проліски", історичними та краєзнавчими дослідженнями Валька Кравченка з бібліотеки часопису "Дзвін Севастополя".
Любителі поезії можуть, крім іншого, познайомитися з творчістю кримського поета Данила Кононенка, поезією Петра Вольвача, Павла Вольвача.
Закінчуючи цей невеличкий огляд рідномовних ресурсів, хочу сказати, що причаститись рідною мовою можна ще в багатьох не згаданих тут електронних бібліотеках української частки Інтернету. Просто треба шукати і знаходити.
Микола ВЛАДЗІМІРСЬКИЙ,
засновник сайту в Інтернеті
"Українське життя Севастополя".
http://ukrlife.org.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #46 за 15.11.2002 > Тема "Душі криниця"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=202

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков