Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4450)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4124)
Українці мої... (1659)
Резонанс (2120)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1847)
Крим - наш дім (1046)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (320)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (206)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У В╤ДНОСИНАХ З ПОЛЬЩЕЮ НЕ ВАРТО НАТИСКАТИ НА ╤СТОРИЧН╤ “МОЗОЛ╤”, ЩО НАТЕРЛИСЯ ЗА 400 РОК╤В
Юр╕й Щербак, письменник, дипломат…


╤СТОР╤Я ОДН╤╢╥ РОДИНИ НА ТЛ╤ КРИМСЬКОТАТАРСЬКОГО НАЦ╤ОНАЛЬНОГО РУХУ
Вс╕ сто в╕дсотк╕в грошей в╕д продажу книги буде направлено на потреби ЗСУ…


ВЖЕ ЗАРАЗ ТРЕБА ДУМАТИ, ЯК БУДЕМО В╤ДНОВЛЮВАТИ КРИМ П╤СЛЯ ДЕОКУПАЦ╤╥
Обговорення комплексних питань щодо в╕дновлення Криму п╕сля його деокупац╕╖ в╕д рос╕йських сил...


МОЖЕ ТАК СТАТИСЬ, ЩО КРИМ ПОВЕРТАТИМЕТЬСЯ ДИПЛОМАТИЧНИМ ШЛЯХОМ
Наша держава зможе спок╕йно жити, коли поверне соб╕ ус╕ сво╖ земл╕, зокрема ╕ Крим.


БИТВА ЗА УКРА╥НУ
День дв╕ст╕ одинадцятий…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #23 за 08.06.2018 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#23 за 08.06.2018
ЛЮДИ «С╤РО╥ ЗОНИ»: У КИ╢В╤ ПРЕЗЕНТУВАЛИ КНИГУ ПРО АНЕКС╤Ю КРИМУ

У третю р╕чницю початку крим╕нального пересл╕дування кримчан рос╕йською владою за участь у ╢вромайдан╕ презентували книгу "Люди "с╕ро╖ зони" про рос╕йську анекс╕ю Криму. Презентац╕я видання в╕дбулася в агентств╕ «Укр╕нформ».
"Презентац╕ю книги "Люди "с╕ро╖ зони" ми проводимо в таку дуже важливу р╕чницю - третю р╕чницю початку пересл╕дувань кримських актив╕ст╕в ╢вромайдану рос╕йською владою", - зауважила сп╕вавторка книги "Люди с╕ро╖ зони", журнал╕стка Анна Андр╕╓вська.
За ╖╖ словами, книга створена завдяки зусиллям кожного кримчанина, який знайшов сили розпов╕сти сво╖ ╕стор╕╖, завдяки волонтерськ╕й прац╕ двох людей ╕ завдяки тому, що ╖╖ п╕дтримав Укра╖нський ╕нститут нац╕онально╖ пам'ят╕ ╕ за не╖ заплатили укра╖нськ╕ платники податк╕в.
"Це видання - св╕дчення рос╕йсько╖ анекс╕╖ Криму, це св╕дчення людей, як╕ пережили окупац╕ю, тортури, репрес╕╖", - додала вона.
Сп╕вавторка книги, сп╕вроб╕тниця Укра╖нського ╕нституту нац╕онально╖ пам'ят╕ Олена Хал╕мон зауважила, що у виданн╕ м╕стяться 57 ╕стор╕й св╕дк╕в под╕й у Криму.
"╤дея створити цю книгу виникла два роки тому... Протягом цих двох рок╕в було м╕льйон зустр╕чей. Люди реагували по-р╕зному, одн╕ в╕дмовлялися з нами сп╕лкуватися, ╕нш╕ були проти того, щоб називали ╖хн╕ ╕мена та пр╕звища. У книз╕ багато сп╕кер╕в без ╕мен та пр╕звищ, лише казано, що "╕м'я та пр╕звище не названо з м╕ркувань безпеки", - пояснила Хал╕мон.
Як розпов╕ла Андр╕╓вська, книга "Люди "с╕ро╖ зони" м╕стить подробиц╕ того, як рос╕йська арм╕я захоплювала Крим, реакц╕ю людей на ц╕ под╕╖, окрем╕ розд╕ли присвячен╕ репрес╕ям та Решату Аметову - кримчанину, загиблому актив╕сту, який вийшов з одиночним п╕кетом проти захоплення Криму.
За ╖╖ словами, 80% ╕стор╕й у книз╕ написан╕ внасл╕док власного сп╕лкування з кримчанами ╕ 20% - взят╕ з в╕дкритих джерел.
Зокрема, у книз╕ опубл╕кован╕ останн╓ слово в суд╕ Ахтема Чийгоза, бо "воно дуже сильне та емоц╕йно наповнене", Миколи Семени, Олега Сенцова, ╕нших.
"Хочу ще раз нагадати, що говорив Олег Сенцов перед тим, як його засудили. Хочу його процитувати, бо ╕стор╕я Олега Сенцова, який сьогодн╕ голоду╓ в рос╕йськ╕й в'язниц╕ й потребу╓ нашо╖ п╕дтримки , також ╓ в ц╕й книз╕. Цитую його: "Боягузтво - головний ╕ найстрашн╕ший гр╕х на земл╕. Зрада - це така форма боягузтва. Велика зрада почина╓ться ╕нод╕ з маленького боягузтва", - процитувала Андр╕╓вська, додаючи, що "вс╕ бо╖мося насл╕дк╕в, але коли будемо боятися, то жоден злочин не буде покараний".
Серед присутн╕х на презентац╕╖ книги був ╕ заступник голови Меджл╕су кримськотатарського народу ╤льм╕ Умеров, який подякував за видання книги, проте не став робити оц╕нку видання, оск╕льки "ще не тримав його у руках".
"Все, що робиться для розв╕нчування м╕ф╕в, як╕ створюються навколо агрес╕╖ та анекс╕╖ Рос╕йсько╖ Федерац╕╖, треба робити. Треба робити все, щоб тема Криму не сходила з ╕нформац╕йних поток╕в, не сходила з перших стор╕нок ╕ давати посили не т╕льки на розв╕нчування м╕ф╕в, але ╕ на повернення Криму, деокупац╕ю Криму, в╕дновлення територ╕ально╖ ц╕л╕сност╕ Укра╖ни. Тобто ми з вами повинн╕ робити все для того, щоб повернути Крим. Окр╕м того, необх╕дно зм╕нити його статус. В╕н в тому вигляд╕, в якому був ран╕ше, буде знову неп╕д'╓мною ношею для Укра╖ни", - зазначив Умеров.
На важливому значенн╕ книги "Люди "с╕ро╖ зони" наголосив голова Укра╖нського ╕нституту нац╕онально╖ пам'ят╕, кандидат ╕сторичних наук, публ╕цист Володимир В'ятрович.
"Як джерело ця книжка надзвичайно важлива, незважаючи на те, що нев╕домо, чи збережуться, та й чи ╕снують як╕сь документи, як╕ мають розкривати те, що в╕дбувалося в Криму т╕╓╖ весни. Але ми бачимо цю книжку ширше, н╕ж джерело для будь-яких ╕сторичних досл╕джень. Ми бачимо цю книжку як можлив╕сть для якихось юридичних висновк╕в, тому що переконан╕, що те, що сталося в Криму, весною 2014 року, ╕ те, що зараз в╕дбува╓ться в Криму - це злочин, м╕жнародний злочин, за який ма╓ в╕дпов╕дати Рос╕йська Федерац╕я. ╤ в цьому контекст╕ ц╕ спогади, як╕ написан╕ в ц╕й книжц╕, ╓ не просто спогадами, вони ╓ св╕дченнями, як╕, ми спод╕ва╓мося, будуть використан╕ на м╕жнародному трибунал╕, де буде в черговий раз п╕днято питання про в╕дпов╕дальн╕сть Рос╕╖ за злочини проти людства", - зазначив В'ятрович.
В╕н додав, що книга "Люди "с╕ро╖ зони" вийшла укра╖нською мовою накладом у 1000 прим╕рник╕в, як╕ будуть безкоштовно розповсюджен╕ по б╕бл╕отеках.
Окр╕м того, зауважив В'ятрович, книга вже доступна в електронному формат╕ на сайт╕ Укра╖нського ╕нституту нац╕онально╖ пам'ят╕.
"Ми, очевидно, продовжимо роботу над цим проектом таким чином, щоб перекласти його ╕ноземними мовами, очевидно, в першу чергу англ╕йською, бо переконан╕, що це та ╕нформац╕я, яка ма╓ прозвучати на св╕товому р╕вн╕", - вважа╓ В'ятрович.
https://www.ukrinform.ua

ОКУПОВАНИЙ КРИМ ЩОРОКУ ЗАЛИШАЮТЬ БЛИЗЬКО 2-3 ТИСЯЧ ЛЮДЕЙ

З окупованого Рос╕╓ю Криму щороку ви╖жджа╓ близько 2-3 тис. м╕сцевих жител╕в. Про це кореспондентов╕ «Укр╕нформу» розпов╕в перший заступник м╕н╕стра з питань тимчасово окупованих територ╕й та внутр╕шньо перем╕щених ос╕б Укра╖ни Юсуф Куркч╕.
"╢ люди, як╕ на пост╕йно ви╖жджають ╕з Криму, ╓ певна к╕льк╕сть населення, яка поверта╓ться... Я не хочу бути неправдивим, але якщо говорити про 2-3 тис. людей на р╕к, то це може бути близько до ╕стини", - сказав Куркч╕.
Як в╕н зазначив, цей процес ма╓ складову, що останн╕м часом не зм╕ню╓ться. "Динам╕ка в тому, що все ж таки сальдо тих, хто ви╖жджа╓ з Криму, ╓ б╕льшим (н╕ж тих переселенц╕в, як╕ згодом знову повертаються на п╕востр╕в - ред.)", - сказав перший заступник м╕н╕стра.
В╕н також зауважив, що через загострення бойових д╕й на сход╕ Укра╖ни сл╕д оч╕кувати зб╕льшення найближчим часом к╕лькост╕ вимушених переселенц╕в ╕з Донбасу в ╕нш╕ рег╕они держави.
"Взагал╕-то феномен переселення ╕ динам╕ка цих м╕грац╕йних процес╕в, якщо говорити про Донецьку ╕ Луганську област╕, залежать в╕д ╕нтенсивност╕ бойових д╕й. Якщо ми говоримо про загострення ситуац╕╖ по л╕н╕╖ з╕ткнення, то, звичайно, найближчим часом к╕льк╕сть людей, як╕ будуть ви╖жджати з метою забезпечити безпеку для сво╓╖ родини, вона буде зб╕льшуватись", - наголосив Куркч╕.
За його словами, нараз╕ у цих областях спостер╕га╓ться дуже велика пост╕йна м╕грац╕я населення, причому в обох напрямках. "Тому дуже важко порахувати, ск╕льки ви╖хало. Загальна цифра колива╓ться", - сказав перший заступник м╕н╕стра, зазначивши при цьому, що велика к╕льк╕сть вимушених переселенц╕в не ре╓струються на територ╕╖ ╕нших рег╕он╕в.
В╕н додав, що, за оц╕нкою структур ООН, к╕льк╕сть вимушених переселенц╕в на територ╕╖ Укра╖ни становить близько 1,5 млн ос╕б.

 

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #23 за 08.06.2018 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=20055

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков