Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3609)
З потоку життя (6843)
Душі криниця (3685)
Українці мої... (1500)
Резонанс (1588)
Урок української (997)
"Білі плями" історії (1752)
Крим - наш дім (533)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (238)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
СТУКА╢ У ДВЕР╤ ОС╤НЬ...
Наш╕ традиц╕╖


ШУКАЙТЕ РАЙ У Н╤Г ЩЕ ЖИВИХ МАТЕР╤В СВО╥Х!
Я буду ждати – кожно╖ хвилини, В далекому чи близькому краю – Тебе одну, тебе –...


ЗА «КРИМСЬКУ СВ╤ТЛИЦЮ» - В КРИМУ!
Ми вже не раз зверталися по допомогу до наших читач╕в, щоб продовжити життя кримського...


ЗАСЯ╢ КРАСНЕ СОНЕЧКО...
28 липня насамперед вшанову╓мо Святого р╕вноапостольного князя Ки╖вського Володимира Великого


ДВ╤ ╢ВДОК╤╥
20 липня — свято ╢вдок╕╖. Але йдеться не про ту ╢вдок╕ю, яку вшанову╓мо 14 березня,...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #13 за 30.03.2018 > Тема "Душі криниця"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#13 за 30.03.2018
ОСВ╤ТЯНИ ТОРЕЦЬКА ТРИМАЮТЬ УКРА╥НСЬКЕ НЕБО

М╕жнародна виставка «Сучасн╕ заклади осв╕ти» подарувала незабутн╕ зустр╕ч╕ з багатьма осв╕тянами з р╕зних куточк╕в Укра╖ни. Та найб╕льше вразило знайомство з педагогами з Торецька, як╕, без переб╕льшення, тримають укра╖нське небо. Знайомтеся - спец╕ал╕зована загальноосв╕тня школа I-III ступен╕в №3 Торецька Донецько╖ област╕. Директор Антонова Елла Григор╕вна розпов╕ла про численн╕ м╕жнародн╕ контакти школи. Важко пов╕рити, що у Торецьку, зв╕льненому у липн╕ 2014 року, осв╕та представлена на такому високому р╕вн╕. «Проводимо практичн╕ сем╕нари, скайп-конференц╕╖, зустр╕ч╕ з нашими школами-партнерами у Литв╕, ╤нд╕╖, Бразил╕╖, Великобритан╕╖, ╤спан╕╖, - розпов╕да╓ Елла Григор╕вна. – Працюють гуртки «Юний л╕нгв╕ст», «English school», «Дебати». Кр╕м англ╕йсько╖, д╕ти вивчають н╕мецьку мову у гуртку «Deutch mit spass». Педагог╕чний колектив працю╓ над реал╕зац╕╓ю проектних технолог╕й м╕жнародно╖ сп╕впрац╕ в осв╕тн╕й прост╕р Донбасу, налагоджу╓ партнерськ╕ зв’язки з питань науково╖ та ╕нновац╕йно╖ д╕яльност╕».
Елла Григор╕вна пригаду╓ под╕╖ л╕та 2014 року, коли б╕льше 150 вихованц╕в школи змушен╕ були ви╖хати на п╕дконтрольну Укра╖н╕ територ╕╖. Нин╕ у школ╕ навча╓ться 523 д╕тей. Елла Антонова наголошу╓, що патр╕отичне виховання ╓ пр╕оритетним у робот╕ школи. ╤ про це розпов╕дають т╕ вчител╕, яким судилося пережити окупац╕ю. «Ми н╕коли не уявляли себе поза Укра╖ною, - говорить Елла Григор╕вна. – А под╕╖, як╕ ми пережили, примусили вс╕х нас ще б╕льше ц╕нувати свою р╕дну землю, в╕дчувати нерозривний зв’язок з нею». Невелика перед╕стор╕я зв╕льнення укра╖нського Торецька вкотре примушу╓ вс╕х нас замислитися над тим, наск╕льки дорогу ц╕ну доводиться заплатити за незалежн╕сть. Саме тому варто не забувати про наших захисник╕в, ╕ ус╕ляко п╕дтримувати осв╕тян Донеччини на ╖хньому шляху ╕нтеграц╕╖ в укра╖нський та ╓вропейський осв╕тянський прост╕р.
…21 липня 2014 року над Торецьком замайор╕в укра╖нський прапор. Треба зазначити, що вл╕тку 2014 року Збройн╕ Сили Укра╖ни усп╕шно визволяли наш╕ м╕ста й села в╕д рос╕йських окупант╕в. Кожний населений пункт заслугову╓ на окрему розпов╕дь, але визволення Торецька (тод╕шнього Дзержинська) було особливим, адже визволяли його переважно спецпризначенц╕. Саме вони завдали значних втрат ворогов╕. Операц╕я розпочалася 20 липня 2014 року. Спецпризначенц╕ розпорошилися й почали квартал за кварталом п╕дходити до м╕сько╖ державно╖ адм╕н╕страц╕╖. Укра╖нськ╕ вояки спрацювали блискавично: адм╕н╕страц╕ю захопили митт╓во. Але всього не передбачиш. Коли п╕днялися на дах буд╕вл╕, щоб п╕дняти прапор Укра╖ни, кулеметник п╕д╕йшов до флагштока, аби зняти «денеер╕вську в╕дзнаку» (так званий прапор), неспод╕вано з дев’ятиповерх╕вки навпроти вдарила черга з кулемета. Вороги п╕шли у наступ, проте, за словами укра╖нських вояк╕в, «не на тих напали». Окупанти над╕слали сво╖м допомогу, до школи п╕д’╖хав рос╕йський БТР. Проте вдалим постр╕лом з РПГ-22 одного з укра╖нських б╕йц╕в ворожий бронетранспортер було виведено з ладу. Бойовики зрозум╕ли, що «викурити» укра╖нц╕в з адм╕н╕страц╕╖ буде непросто, ╕ в╕дкрили вогонь з вогнемета. Вогонь охопив верхн╕й поверх адм╕н╕страц╕╖, згодом пожежа поширилася на ╕нш╕ поверхи. Проте укра╖нськ╕ вояки тримали ситуац╕я п╕д контролем, так ╕ не дозволивши ворогу переламати ситуац╕ю. Група вояка на псевдо «Вожак» не давала ворожим кулеметникам вести приц╕льний вогонь – згодом дв╕ кулеметн╕ точки були знищен╕. Б╕й тривав приблизно до 15.30 год., тож наш╕ в╕йська зв╕льнили Торецьк в╕д рос╕йських окупант╕в за 10 годин. За пов╕домленням прес-центру АТО, це був чи не ╓диний у св╕тов╕й практиц╕ випадок, коли спецпризначенц╕ стали руш╕йною силою п╕д час зв╕льнення м╕ста. А для мирних жител╕в це означало початок мирного життя. 1 вересня 2014 року школа розпочала навчання. Сьогодн╕ розпов╕дь про те, як зв╕льняли м╕сто, можна почути в╕д школяр╕в та в╕д вчител╕в. ╤ нин╕ вони готов╕ д╕литися сво╖ми спогадами, долаючи вчорашн╕й страх, а ╕нод╕ – знев╕ру. Тож мирного тоб╕ неба, укра╖нський Торецьк!

Натал╕я ОСИПЧУК, письменниця, член НСПУ
На фото: конкурс читц╕в «Ми чу╓мо тебе, Кобзарю, кр╕зь стол╕ття!» у Торецьк╕й ЗОШ №3

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #13 за 30.03.2018 > Тема "Душі криниця"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=19829

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков