Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3440)
З потоку життя (6674)
Душі криниця (3607)
Українці мої... (1481)
Резонанс (1539)
Урок української (997)
"Білі плями" історії (1717)
Крим - наш дім (533)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (238)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У КИ╢В╤ ВШАНУВАЛИ ПАМ’ЯТЬ ГЕРО╥В НЕБЕСНО╥ СОТН╤
Учасники поминально╖ панахиди за загиблими героями Революц╕╖ г╕дност╕ ╕з запаленою св╕чкою в...


МИКОЛА СЕМЕНА: ДУЖЕ СКУЧИВ ЗА РОБОТОЮ
18 лютого Семена ви╖хав з анексованого Рос╕╓ю Криму на материкову частину Укра╖ни на л╕кування.


СТЕПАН ПРОЦЮК: ВИКЛИКИ ПИСЬМЕННИКОВ╤ ХХ╤ СТОЛ╤ТТЯ
для письменника сьогодн╕ надто мало волод╕ти талантом, ум╕ти створювати глибок╕ жив╕ тексти


ПРАВОЗАХИСНИКИ ЗАЯВЛЯЮТЬ ПРО ДИСКРИМ╤НАЦ╤Ю В УКРА╥Н╤ КРИМСЬКИХ ПЕНС╤ОНЕР╤В ╤ АБ╤ТУР╤╢НТ╤В
Для переселенц╕в ╕з Криму ╕сну╓ окремий порядок виплати пенс╕й, а кримськ╕ д╕ти не можуть вчитися...


ФСБ «ШИ╢» КЕРЧЕНСЬКИМ П╤ДЛ╤ТКАМ П╤ДГОТОВКУ ТЕРАКТ╤В У КРИМУ
у Криму затримано двох неповнол╕тн╕х м╕сцевих жител╕в 2003 ╕ 2004 рок╕в народження, як╕ н╕бито...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #13 за 30.03.2018 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#13 за 30.03.2018
ДОЛЯ ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОР╤Й. ШЛЯХИ ВИР╤ШЕННЯ

На цьому тижн╕ Фонд «Майдан закордонних справ» разом ╕з Фондом Конрада Аденауера орган╕зували та провели конференц╕ю «Перспективи державно╖ пол╕тики деокупац╕╖ Криму». Теми, п╕днят╕ в ╖╖ переб╕гу, поза всяким сумн╕вом, важлив╕. Одначе, п╕сля перегляду короткого сюжету ЦЖР (див. https://www.youtube.com/watch?v=gud8FldKNbA&list=TLGGWl28up8yZAoyODAzMjAxOA ), виникло в╕дчуття якогось dеjа vu. Мимовол╕ згадалася м╕жнародна конференц╕я на кримськ╕ теми, проведена цими ж орган╕заторами два роки тому (див. https://www.youtube.com/watch?v=0Hsw79qtx3w). Тод╕ допов╕дач╕ (п.п. Смелянський, См╓шко, Чубаров) також подавали абсолютно адекватний анал╕з поточно╖ ситуац╕╖ на п╕востров╕. Б╕льш того – левова частка ╖х прогноз╕в збулася. На жаль. А проте ж, значно б╕льший жаль виклика╓ безвольна позиц╕я держави Укра╖на щодо ╖╖ окупованих територ╕й. На в╕дм╕ну в╕д громадських орган╕зац╕й, як╕ такими от конференц╕ями бодай нагадують св╕тов╕ про злочин, про загрози, як╕ несе його ╕гнорування, на оф╕ц╕йному р╕вн╕ мало що робиться. На в╕дм╕ну в╕д Москов╕╖, яка вустами сво╖х напористих рашатуде╖в продовжу╓ активно переконувати св╕т, що Укра╖на н╕яка не держава, що повернення Криму у «споконв╕чно р╕дну гавань» ╓ н╕чим ╕ншим, як актом в╕дновлення справедливост╕, що в╕дбувся внасл╕док гарячого бажання самих кримчан, моя держава фактично н╕чого не робить для того, щоб застояти себе. Якщо на початку агрес╕╖, завдяки приватн╕й ╕н╕ц╕атив╕, на приватн╕ кошти функц╕онував, принаймн╕, один англомовний телеканал, то невдовз╕, через небажання держави взяти на себе його ф╕нансування, ╕ в╕н припинив свою д╕яльн╕сть. Це як вам, панове? Це в╕д глибокого розум╕ння мо╓ю владою того, що ╕нформац╕йна складова сучасно╖ в╕йни ╓ чи не найважлив╕шою запорукою перемоги в н╕й?
Створення ялового М╕н╕нформпол╕тики, де ╓диною адекватною особою вигляда╓ х╕ба що пан╕ Ем╕не Джепар – м╕н╕стерства, яке за весь час агрес╕╖ не спромоглося нав╕ть усв╕домити важлив╕сть д╕лянки фронту, в╕дведено╖ йому, створення такого ж фантомного М╕н╕стерства з питань окупованих територ╕й, яке не здатне в╕дпов╕сти на жодне з кричучих питань – ото стиль д╕яльност╕ нашо╖ влади. Як результат, укра╖нське рад╕о в Криму, так само, як ╕ в окупованому Донбас╕, ╓ свого роду екзотикою. Попри розрекламовану нову рад╕овежу на Херсонщин╕, в яку були вкладен╕, як можна здогадатися, чимал╕ кошти, материков╕ FM-станц╕╖ не дотягуються дал╕ Джанкоя, а недешев╕ середньохвильов╕, як╕ д╕ють в аналоговому АМ д╕апазон╕, не надто ефективн╕ в тому сенс╕, що середньохвильовими приймачами вже мало хто користу╓ться. Натом╕сть, С╕мферопольське рад╕о, кримськ╕ телеканали на Херсонщин╕ ╓ явищем ц╕лком звичайним.
Власне, змагання за аналогову складову у в╕к ╤нтернету ╕ супутникового телебачення навряд чи ╓ тим вектором, на який варто робити основну ставку. У Криму, принаймн╕, практично вс╕, хто бажа╓ отримувати ╕нформац╕ю з материка, отриму╓ ╖╖. ╤нша р╕ч, що як╕сть то╖ ╕нформац╕╖, на жаль, розчарову╓. Дивлячись телееф╕ри найрейтингов╕ших телеканал╕в, важко позбутися в╕дчуття, що метою вихлюпування на голови укра╖нського сусп╕льства брудного валу чорнухи з регулярними скандалами за участ╕ публ╕чних ос╕б, з нападами на журнал╕ст╕в, на╖здами на п╕шоход╕в, вбивствами немовлят, з фе╓ричними заочними судами, з аматорськими постановками, де геро╖чний генпрокурор укуп╕ з безстрашними представниками спецслужб то попереджають замахи на геращенк╕в-гончаренок, то л╕кв╕дують путч ╕мен╕ Рубана-Савченко, ╓ намагання нашо╖ маф╕╖, яка н╕куди не под╕лася з час╕в дв╕ч╕ несудимого, в╕двол╕кти увагу сусп╕льства в╕д сво╖х злочин╕в ╕ дал╕ збер╕гатися при влад╕. Не варто й казати, що все те, укуп╕ з щодал╕ прогресуючим бажанням печерських небожител╕в нищити (Студ╕я Сав╕ка Шустера, кримська редакц╕я «Кримсько╖ св╕тлиц╕»), або ж затикати рот неп╕дконтрольним ЗМ╤(перекуплення особами, прямо дотичними до влади, колись опозиц╕йного 112 телеканалу, тиск на News One, а цими днями ╕ на незгов╕рливий ZIK), не знаходить сприйняття у мислячого громадянина, незалежно в╕д того, знаходиться в╕н у Ки╓в╕, Донецьку чи С╕мферопол╕. Ще б╕льше в╕дторгнення виклика╓ кв╕туюча п╕д над╕йним крилом прокуратури, пол╕ц╕╖, суд╕в, корупц╕я найвищих ешелон╕в влади, очолювана першими особами держави. Шалений спротив маф╕озного спрута намаганням здорово╖ частини депутатського корпусу, громадських орган╕зац╕й, громадянського сусп╕льства вирвати Край з його мацак╕в, з ус╕╓ю очевидн╕стю св╕дчить про його вподобання ╕ справжн╕ нам╕ри. А х╕ба ми не пом╕ча╓мо, ск╕льки зусиль витрача╓ наша влада на те, аби розколоти, скомпрометувати, будь-яким способом деактивувати антикорупц╕йн╕ органи, створен╕ за п╕дтримкою Заходу на вимогу укра╖нського сусп╕льства? Х╕ба не бачимо, як на наших очах в╕дбува╓ться жандармизац╕я кра╖ни, створення арм╕й т╕тушок? По сут╕, п╕д парасолею гасел Майдану наша влада досить впевнено йде шляхом пут╕н╕зац╕╖ Краю, ╕ то ╓ пряма загроза для утвердження в кра╖н╕ громадянського сусп╕льства, демократично╖, самоврядно╖ нац╕╖.
Навряд чи треба пояснювати, що така позиц╕я нашо╖ влади аж н╕як не сприя╓ прихиленню сердець мешканц╕в окупованих територ╕й до Укра╖ни. Особливо ж, коли вони не на словах, а на власн╕й шкур╕ в╕дчувають ╖╖ д╕йсне ставлення до себе. Х╕ба для когось ще секрет, що привладн╕ нездари, ╕гноруючи як нац╕ональн╕ закони, в тому числ╕, Конституц╕ю, так ╕ м╕жнародне право, по сут╕, дискрим╕нують б╕дах, як╕ внасл╕док агрес╕╖ Кремля ╕ ╕мпотентност╕ кер╕вництва власно╖ держави опинилися у неймов╕рн╕й скрут╕? Перепони на шляху отримання власних пенс╕й нав╕ть на п╕дконтрольн╕й територ╕╖, введен╕ од╕озною гройсман╕вською постановою №365, яку чиновництво тракту╓ вище закон╕в ╕ Конституц╕╖, обмеження на право пересування, коли перебування за межами п╕дконтрольно╖ територ╕╖ б╕льше 60 дн╕в тягне за собою позбавлення пенс╕╖ на п╕вроку, ганебне нерезидентство у власному дом╕, коли тебе, попри те, що ти в╕дстояв право на сво╓ громадянство на окупован╕й територ╕╖, позбавляють права голосу, коли банки в╕дмовляються перераховувати на тв╕й рахунок будь-як╕ кошти (колега з Лондона, який хот╕в придбати мою книжку, так ╕ не зм╕г того зробити), коли твоя держава опуска╓ тв╕й статус нижче статусу ╕ноземця, коли нав╕др╕з в╕дмовля╓ться виконувати свою частину пенс╕йного договору – виплачувати твою м╕зерну дов╕чну пенс╕ю лише на т╕й п╕дстав╕, що ти в╕дмовився пок╕рно носити рабський нашийник ТПО, щодал╕ - то недоступн╕ш╕ для перес╕чного громадянина суди, як╕ ╕менем Укра╖ни штампують незаконн╕ ухвали – чи ма╓мо сприймати все те, як щиру турботу про сво╖х громадян, як реальн╕ кроки до повернення загарбаних Кремлем територ╕й?
Як на мене, то так╕ д╕╖ сьогодн╕шн╕х мешканц╕в печерського Ол╕мпу ╓ н╕чим ╕ншим, як п╕длою зрадою укра╖нсько╖ нац╕╖, дискредитац╕╓ю ╖╖ вибору, писаного кров’ю Небесно╖ Сотн╕, кров’ю тих, хто поклав сво╖ голови на Сход╕, захищаючи Край в╕д ворожо╖ навали.
Не знаю, як те сприйма╓ м╕й читач, але для мене ╓ великим приниженням висилання дипломат╕в Москов╕╖ не через розпочату проти нас в╕йну, а через… сол╕дарн╕сть ╕з зах╕дними партнерами, як╕ у такий спос╕б в╕дреагували на отру╓ння колишнього московського шпигуна. Щось не те ╕ не так, панове…
Може, пора б на ╕мпозантн╕ конференц╕╖ виносити б╕льш конкретн╕ питання, скаж╕мо, вимогу негайного скасування ганебного закону «Про ВЕЗ Крим», скасування сумнозв╕сних постанов НБУ, як╕ перетворили громадян Укра╖ни на безправних ╕зго╖в у власн╕й держав╕, скасування недолуго╖, протиправно╖, дискрим╕нац╕йно╖ постанови Кабм╕ну №365 в╕д 8 червня 2016 року? Може пора б зам╕сть декларац╕й про те, що Крим-Донбас – то Укра╖на, ставитися до мешканц╕в тих територ╕й, бодай до тих, хто асоц╕ю╓ себе з Укра╖ною, як до повноправних укра╖нських громадян? Може, пора б ки╖всько-кримськ╕й д╕аспор╕, якщо вона д╕йсно ще почува╓ себе частиною Криму, припиняти дитяч╕ спроби вивищитись над тими сво╖ми земляками, хто залишився на п╕востров╕, чи далеко не так╕ невинн╕ натяки на колаборац╕ю, натом╕сть в╕дривати сво╖ д…и в╕д теплих кр╕сел ╕ виходити п╕д Раду, п╕д Кабм╕н, п╕д АП з вимогами реальних д╕й? Адже г╕дн╕сть – вона або ╓, або ╖╖ нема╓.
Не сльозлив╕ сп╕вчуття, не заклики триматися потр╕бн╕ сьогодн╕ тим, хто опинився п╕д владою окупанта, тим б╕льше, тим, кого, як десятки кримц╕в, як Олега Сенцова, Олександра Кольченка, Володимира Балуха, Дмитра Штибл╕кова, кинуто за грати, де кожен день - як р╕к. Вони чекають наших активних д╕й. Хтось голодуючи, як Володя Балух.
Десятки раз╕в писав ╕ ще раз наголошую, що доля Криму, доля Донбасу вир╕шу╓ться зовс╕м не у Вашингтон╕ ╕ нав╕ть не у Кремл╕, як те думають деяк╕ потомственн╕ холопи. Вона може бути вир╕шеною лише в Укра╖н╕. Але тим треба займатися! Лише реальн╕ реформи, що зроблять Край динам╕чно зростаючою економ╕кою, в╕йськовою потугою, з арм╕╓ю, ав╕ац╕╓ю, флотом, з над╕йним ракетним щитом, кра╖ною перспективною, усп╕шною, а ще влада, яка не на словах лише дба╓ про св╕й народ, можуть повернути нам втрачене, а також, дов╕ру друз╕в та повагу ╕ стриман╕сть ворог╕в. ╤ братися за те треба негайно, нев╕дкладно, доки двер╕ можливостей ще в╕дчинен╕, доки Зах╕д, принаймн╕ на публ╕ку, ще тракту╓ нас як партнер╕в.

Валентин БУТ

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #13 за 30.03.2018 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=19828

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков