Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (2963)
З потоку життя (6158)
Душі криниця (3392)
Українці мої... (1447)
Резонанс (1469)
Урок української (986)
"Білі плями" історії (1653)
Крим - наш дім (531)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
УКРА╥НА СКЛИКА╢ П╤ДПИСАНТ╤В БУДАПЕШТСЬКОГО МЕМОРАНДУМУ
Укра╖на звернулась до кра╖н-п╕дписант╕в Будапештського меморандуму з вимогою проведення...


США: НЕПРИПУСТИМО ЗВИНУВАЧУВАТИ КИ╥В У АЗОВСЬК╤Й КРИЗ╤, ВИННА ВИКЛЮЧНО РОС╤Я
Державний департамент наполяга╓, що вина за ескалац╕╖ конфл╕кту в Азово-Керченськ╕й акватор╕╖...


Серг╕й Гайдук, екс-командувач ВМС Укра╖ни: УКРА╥НА МА╢ ЗМ╤НИТИ СТАТУС КЕРЧЕНСЬКО╥ ПРОТОКИ НА М╤ЖНАРОДНИЙ
25 листопада у керченськ╕й протоц╕ рос╕йськ╕ в╕йськов╕ обстр╕ляли та захопили три укра╖нськ╕...


РАДА ПРИПИНИЛА Д╤Ю ДОГОВОРУ ПРО ДРУЖБУ М╤Ж УКРА╥НОЮ ТА РОС╤╢Ю
Законом припиня╓ться з 1 кв╕тня 2019 року д╕я Договору про дружбу, сп╕вроб╕тництво ╕ партнерство...


ПРЕЗИДЕНТ ЗВ╤ЛЬНИВ СВОГО ПРЕДСТАВНИКА ПО КРИМУ
Ще к╕лька м╕сяц╕в тому Президент Укра╖ни Петро Порошенко висловлював незадоволення роботою свого...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


Гостям СевастополяFaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #9 за 02.03.2018 > Тема "З перших уст"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#9 за 02.03.2018
РАДА ЗВЕРНУЛАСЯ ДО СВ╤ТУ З ПРОХАННЯМ ЗАСУДИТИ «ВИБОРИ ПУТ╤НА» В КРИМУ ╤ НАКЛАСТИ НОВ╤ САНКЦ╤╥ НА РФ

Верховна Рада ухвалила постанову "Про звернення Верховно╖ Ради Укра╖ни до м╕жнародного сп╕втовариства у зв’язку ╕з п╕дготовкою незаконних вибор╕в президента Рос╕йсько╖ Федерац╕╖ на тимчасово окупован╕й частин╕ територ╕╖ Укра╖ни - в Автономн╕й республ╕ц╕ Крим та м╕ст╕ Севастополь" (№ 7546).
Як переда╓ кореспондент УН╤АН, за це р╕шення проголосували 255 народних депутат╕в ╕з 333 заре╓строваних у сес╕йн╕й зал╕. В╕д "Опозиц╕йного блоку" за цю постанову не проголосував жоден депутат. Постановою передбачено визнати, що нам╕р орган╕в влади Рос╕╖ та окупац╕йно╖ адм╕н╕страц╕╖ незаконно провести 18 березня вибори президента РФ на тимчасово окупован╕й частин╕ територ╕╖ Укра╖ни - в АРК та Севастопол╕ - ╓ грубим порушенням Конституц╕╖ та законодавства Укра╖ни, основоположних норм ╕ принцип╕в м╕жнародного права, у тому числ╕ Статуту ООН, Гельс╕нського заключного акта наради з╕ сп╕вроб╕тництва ╕ безпеки в ╢вроп╕, Будапештського меморандуму 1994 року, резолюц╕╖ Генерально╖ асамбле╖ ООН про територ╕альну ц╕л╕сн╕сть Укра╖ни № 68/262, ухвалено╖ 27 березня 2014 року на 68-й сес╕╖ Генасамбле╖ ООН, ╕нших м╕жнародно-правових акт╕в, а також низки м╕жнародних договор╕в, сторонами яких ╓ Укра╖на та РФ.
Верховна Рада заклика╓ Раду безпеки та Генасамблею ООН, ОБС╢, ╢вропейський Союз, НАТО, ╕нш╕ м╕жнародн╕ орган╕зац╕╖, парламентськ╕ асамбле╖, ╕ноземн╕ парламенти та уряди вжити вс╕х можливих заход╕в, щоб застерегти органи влади Рос╕╖ та окупац╕йну адм╕н╕страц╕ю в╕д проведення вибор╕в президента РФ на тимчасово окупован╕й територ╕╖ Укра╖ни. Депутати закликають в раз╕ проведення голосування у Криму та Севастопол╕ - засудити його, не направляти до згаданого рег╕ону спостер╕гач╕в, у тому числ╕ у склад╕ м╕жнародних м╕с╕й, а також в╕дзначити у висновках спостережних м╕с╕й, в т.ч. направлених п╕д ег╕дою ПА ОБС╢, факт нелег╕тимного голосування на тимчасово окупован╕й територ╕╖ Криму та в Севастопол╕, що сутт╓во спотворю╓ результати голосування в ц╕лому в РФ. Верховна Рада також заклика╓ засудити порушення органами влади РФ та окупац╕йною адм╕н╕страц╕╓ю суверен╕тету ╕ територ╕ально╖ ц╕л╕сност╕ Укра╖ни, а також прав ╕ свобод людини на тимчасово окупован╕й частин╕ ╖╖ територ╕╖. Також ВР заклика╓ запровадити додатков╕ санкц╕╖ проти Рос╕╖, а також персональн╕ санкц╕╖ (обмеження) проти причетних до орган╕зац╕╖ незаконного голосування на тимчасово окупован╕й територ╕╖ Криму та Севастополя п╕д час вибор╕в до Держдуми РФ у 2016 роц╕ ╕ президента РФ у 2018 роц╕; систематичних порушень прав людини у Криму ╕ Севастопол╕.
Парламент заклика╓ посилити сп╕льн╕ зусилля, щоб змусити Рос╕ю повн╕стю виконати наказ М╕жнародного суду ООН в╕д 19 кв╕тня 2017 року у справ╕ "Укра╖на проти РФ" в частин╕ належного забезпечення прав людини на тимчасово окупованих територ╕ях. Депутати звертаються ╕з закликом консол╕дувати тиск на РФ для початку пост╕йного ╕ прямого м╕жнародного мон╕торингу ситуац╕╖ у Криму ╕нституц╕йними та конвенц╕йними органами ООН, Ради ╢вропи, ОБС╢ та ╕нших м╕жнародних орган╕зац╕й, а також контролю за дотриманням Рос╕╓ю сво╖х обов’язк╕в як окупац╕йно╖ влади зг╕дно з м╕жнародним гуман╕тарним правом. М╕н╕стерству закордонних справ Укра╖ни доручено нев╕дкладно направити текст звернення до Ради безпеки та Генасамбле╖ ООН, м╕жнародних орган╕зац╕й, парламентських асамблей, парламент╕в та уряд╕в держав-член╕в ООН.
Постанова набира╓ чинност╕ з дня ╖╖ прийняття. П╕д час голосування було п╕дтримано пропозиц╕╖ до постанови в╕д голови Меджл╕су кримськотатарського народу, народного депутата в╕д "Блоку Петра Порошенка" Рефата Чубарова. В╕н запропонував закликати м╕жнародну сп╕льноту уникати зд╕йснення президентом РФ, обраним в результат╕ вибор╕в, як╕ були незаконно розширен╕ ╕ на територ╕ю Криму, державних та робочих в╕зит╕в до кра╖н-член╕в ООН. Президент╕в, уряди та парламенти кра╖н-член╕в ООН Чубаров пропону╓ закликати не приймати запрошення та не зд╕йснювати державн╕ та оф╕ц╕йн╕ в╕зити до Рос╕╖.
www.unian.ua

МЗС НАПРАВИЛО РОС╤╥ НОТУ ЧЕРЕЗ «ВИБОРИ» В ОКУПОВАНОМУ КРИМУ

М╕н╕стерство закордонних справ Укра╖ни працюватиме над тим, щоб вс╕ залучен╕ до орган╕зац╕╖ вибор╕в президента РФ на територ╕╖ окупованого Криму потрапили п╕д санкц╕╖. Про це заявив глава МЗС Павло Кл╕мк╕н у Twitter.
Також Кл╕мк╕н пов╕домив, що МЗС Укра╖ни направило ноту протесту М╕н╕стерству закордонних справ Рос╕╖, в як╕й наголосило на неприпустимост╕ проведення вибор╕в на територ╕╖ окупованого Криму.
"Над╕слали ноту МЗС РФ: 1. Р╕шучий протест проти вибор╕в президента РФ на територ╕╖ окупованого Криму. 2. Застерегли в╕д спроб орган╕зувати вибори на територ╕╖ окупованого Донбасу. 3. Наголосили, що не може бути н╕яких вибор╕в у диппредставництв╕ РФ на територ╕╖ Укра╖ни без повного виконання перших двох умов", - зазначив в╕н.
Як пов╕домлялося, вибори президента Рос╕╖ призначен╕ на 18 березня 2018 року.
Президент Укра╖ни Петро Порошенко в рамках участ╕ в Мюнхенськ╕й конференц╕╖ з питань безпеки 16 лютого закликав не визнавати результати вибор╕в президента РФ в окупованому Криму.
(Укр╕нформ)

ТИМ ЧАСОМ…
У ЦВК РФ заявили, що попри заяви Укра╖ни, вибори президента Рос╕╖ в анексованому Криму в╕дбудуться у штатному режим╕. Про це заявив заступник голови рос╕йського Центрвиборчкому Микола Була╓в, пише Р╤А "Новости".
"Ми це (заяви Укра╖ни – ред.) вже проходили на виборах до Держдуми (2016 року - ред.). Голосування в╕дбулося, депутати в╕д Криму ╕ Севастополя усп╕шно працюють в Держдум╕. Тому впевнений, що ╕ зараз в Криму ╕ Севастопол╕ все пройде у штатному режим╕, люди прийдуть ╕ проголосують за того, за кого вважають за потр╕бне", - заявив Була╓в. 
В╕н додав, що для громадян Рос╕╖, як╕ проживають в Криму ╕ Севастопол╕, "це (голосування) питання вир╕шене".
"Це питання вир╕шене на референдум╕ у 2014 роц╕ (незаконний референдум, проведений окупантами, за п╕дсумками якого Крим ввели до складу РФ - ред.). ... Право громадян голосувати Рос╕я забезпечать, У цьому нав╕ть сумн╕ватися не треба", - заявив Була╓в.
www.pravda.com.ua

 

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #9 за 02.03.2018 > Тема "З перших уст"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=19742

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков