Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (2973)
З потоку життя (6161)
Душі криниця (3396)
Українці мої... (1450)
Резонанс (1470)
Урок української (986)
"Білі плями" історії (1656)
Крим - наш дім (531)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ФРАНЦ╤Я ПОЧАЛА РОЗСЛ╤ДУВАННЯ ЩОДО ПРИЧЕТНОСТ╤ РОС╤╥ ДО ПРОТЕСТ╤В «ЖОВТИХ ЖИЛЕТ╤В»
«Зараз ведеться розсл╕дування», — сказав м╕н╕стр закордонних справ Ле Др╕ан.


ПУТ╤Н «ПООБ╤ЦЯВ ПОДУМАТИ» ПРО ЗВ╤ЛЬНЕННЯ СЕНЦОВА
Про це в╕н сказав у в╕дпов╕дь на прохання к╕норежисера Олександра Сокурова


ПАЛАТА ПРЕДСТАВНИК╤В США ВИЗНАЛА ГОЛОДОМОР ГЕНОЦИДОМ УКРА╥НСЬКОГО НАРОДУ
Таким чином, на сьогодн╕ обома палатами Конгресу США ухвалено р╕шення, у яких Голодомор визнано...


НИЖНЯ ПАЛАТА КОНГРЕСУ США ЗАСУДИЛА АГРЕС╤Ю РОС╤╥ НА МОР╤
Про це пов╕домило Посольство Укра╖ни в Вашингтон╕


М╤ЖНАРОДНИЙ СУД У ГААЗ╤ П╤ДТВЕРДИВ: АНЕКС╤Я КРИМУ – М╤ЖНАРОДНИЙ КОНФЛ╤КТ
Канцеляр╕я Прокурора М╕жнародного крим╕нального суду оприлюднила зв╕т ╕з попереднього...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


Гостям СевастополяFaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #6 за 09.02.2018 > Тема "З перших уст"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#6 за 09.02.2018
ЦЕ НЕ «ПЕРЕВЕДЕННЯ». ЦЕ – ВТЕЧА, ДЕЗЕРТИРСТВО ╤ МАРОДЕРСТВО!

Нещодавно на кримську «Св╕тличну» електронну адресу з Громадсько╖ приймальн╕ народного депутата Укра╖ни Ю. В. Левченка переслали в╕дпов╕дь на депутатське звернення стосовно ситуац╕╖ з газетою ╕ ╖╖ розтерзаним – ки╖вськими «рученятами» - у Криму колективом, отриману з М╕н╕стерства культури Укра╖ни. Публ╕ку╓мо цю в╕дпов╕дь ╕ нашу щиру подяку пану Юр╕ю за п╕дтримку!

Народному депутату Укра╖ни
п. Юр╕ю ЛЕВЧЕНКУ

В╕тання Вам з Криму! В╕дпов╕дь отримали, щиро дяку╓мо, шановний пане Юр╕ю, за турботу про нас, зокрема, про нашу колегу Тамару Соловей, яка лише завдяки депутатським запитам, нарешт╕, дов╕далася, коли вона була зв╕льнена ╕ що з нею таки мають розрахуватися – це майже через р╕к п╕сля «п╕дп╕льного» наказу, про який ╖╖ нав╕ть не пов╕домили.
Оце те, що б╕льш-менш конкретно. А все ╕нше, на жаль, – елементарне ╕ традиц╕йне чиновницьке брехливе словоблуддя, бо попри окупац╕ю ╕ брутальне зв╕льнення багатол╕тн╕х прац╕вник╕в «Кримсько╖ св╕тлиц╕» ╕ так зване ╖╖ «переведення» до Ки╓ва, де вона – як п’яте колесо до воза, люди, як╕ залишилися в Криму, продовжують на абсолютно волонтерських засадах регулярно, щотижня випускати НАШУ КРИМСЬКУ «Св╕тлицю» в ╤нтернет╕ – http://svitlytsia.crimea.ua, оцифровувати  чвертьв╕ковий арх╕в газети – http://svitlytsia.crimea.ua/pdf.html, орган╕зовувати всеукра╖нськ╕ л╕тературн╕ конкурси ╕ випускати укра╖нськ╕ патр╕отичн╕ книжки – http://svitlytsia.crimea.ua/index.php?section=article&artID=19631, http://svitlytsia.crimea.ua/kononenko-danylo.pdf, залишатися у цьому окупац╕йному болот╕ укра╖нським ╕нформац╕йним остр╕вцем, до якого тягнуться люди –  https://www.facebook.com/krymskasvitlytsia.
Лише одна людина з нашого кримського колективу – коректор, яку в Ки╓в╕ раптом вивищили до в╕дпов╕дального секретаря – спокусилася на оте «переведення». ╤ це М╕н╕стерство культури назива╓ «частиною колективу, яка усп╕шно працю╓»? ╤ в чому ж та усп╕шн╕сть, дозвольте запитати – тор╕к на всю велику Укра╖ну було аж дв╕ сотн╕ передплатник╕в, зате з бюджету на забезпечення ц╕╓╖ «усп╕шност╕» вимага╓ться аж 2,5 млн гривень! ╤ це за т╕╓╖ обставини, що коли набрати в пошуковому рядку «Кримська св╕тлиця» – ╤нтернет вперто виведе вас верхн╕м рядком саме на НАШ недержавний сайт – http://svitlytsia.crimea.ua, у якого вже три з чвертю м╕льйона в╕дв╕дувач╕в!
Це не «переведення». Це – втеча, дезертирство ╕ мародерство, тому що так самоназвана «ки╓во-кримська св╕тлиця», самодурно викинувши з╕ складу сп╕взасновник╕в трудовий колектив газети, не спромоглася нав╕ть перере╓струватися ╕ продовжу╓ подавати у сво╖х вих╕дних даних НАШЕ колишн╓ св╕доцтво про ре╓страц╕ю, рейдерськи вписавши туди нового сп╕взасновника – державне (!) п╕дпри╓мство Нац╕ональне газетно-журнальне видавництво – ╕ це тод╕, коли в Укра╖н╕ пряму╓ до ф╕н╕шу процес роздержавлення преси!
М╕н╕стерство культури у сво╖й в╕дпов╕д╕ зазнача╓, що «вс╕ прац╕вники, що не виконали в╕дпов╕дн╕ накази щодо ╖х переведення до м. Ки╓ва, були зв╕льнен╕ в порядку, передбаченому законодавством». Найперше – чи зобов’язан╕ ми, кримськ╕ укра╖нськ╕ газетн╕ практики, бездумно виконувати руйн╕вн╕, абсолютно не прорахован╕, не спрямован╕ на збереження людей ╕ СПРАВИ накази ки╖вських теоретично-паперових «борц╕в» за Крим? (Як в╕домо, нав╕ть солдати не зобов'язан╕ виконувати злочинн╕ накази). Чому в Ки╓в╕ не дослухалися до думки колективу (ск╕льки було наших звернень-заклик╕в!), який на момент того «переведення» вже понад два роки працював в окупац╕╖ (див. pdf-арх╕в газети за 2014-2016 роки, наприклад – http://svitlytsia.crimea.ua/ks_10_14.pdf ╕. т. д.). Н╕, нас просто викинули за борт, як баласт, аби позбутися в╕дпов╕дальност╕ й пошвидше дорватися до жаданого гарантованого бюджетного ф╕нансування, щоб, абсолютно н╕чим не ризикуючи, усп╕шно «боротися» на Хрещатику (╕ бажано – якомога довше, хоч до виходу ус╕х «борц╕в» на пенс╕ю!) за повернення укра╖нського Криму.
А по-друге – що ж це за такий «передбачений законодавством порядок зв╕льнення»: що, у нас в Укра╖н╕ ╓ закон про переведення на роботу в ╕ншу м╕сцев╕сть З ОКУПОВАНО╥ ТЕРИТОР╤╥ – це ж не з Херсона чи Жмеринки до столиц╕ перебратися, зв╕дси ж нав╕ть хатн╓ майно неможливо вивезти! Ну, а те, що мене, головного редактора «Кримсько╖ св╕тлиц╕», п╕сля 15-ти рок╕в керування газетою у в╕чно екстремальних кримських умовах, «в порядку, передбаченому законодавством» було зв╕льнено з п╕длим формулюванням «за прогули» – це як назвати – великодержавною укра╖нською чиновницькою мудр╕стю, п╕дпертою законом, як дишлом?
Та попри все – ми в Криму не зда╓мося ╕ продовжу╓мо збер╕гати – хоча б в ╤нтернет╕ – «св╕тлячок» нашо╖ СПРАВЖНЬО╥ «Кримсько╖ св╕тлиц╕», яка залиша╓ться духовно-╕нформац╕йним ор╕╓нтиром для багатьох наших земляк╕в. ╤ щиро дяку╓мо ус╕м – зокрема, шановному народному депутату Юр╕ю Володимировичу Левченку – хто перейма╓ться ц╕╓ю проблемою ╕ п╕дставля╓ сво╓ дружн╓ плече. Якби ж то в М╕нкультури та п╕дконтрольному йому Видавництв╕ не стр╕ляли сво╖м кримським колегам у спину ╕ п╕дставляли плеч╕, а не п╕дн╕жки – х╕ба тратили б ми зараз сили ╕ час на оцю «м╕жусобну» полем╕ку, зам╕сть сп╕льно╖ боротьби за справд╕ укра╖нський Крим ╕ справд╕ укра╖нську Укра╖ну?

З повагою ╕ вдячн╕стю – в╕д ╕мен╕ ус╕х кримських «св╕тличан» –
В╕ктор КАЧУЛА, редактор «Кримсько╖ св╕тлиц╕» з 2000 року, заслужений журнал╕ст Укра╖ни
м. С╕мферополь, 06. 02. 2018 р.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #6 за 09.02.2018 > Тема "З перших уст"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=19653

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков