Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4442)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4115)
Українці мої... (1657)
Резонанс (2107)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1842)
Крим - наш дім (1022)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (305)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (201)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У ДЕНЬ УКРА╥НСЬКОГО ДОБРОВОЛЬЦЯ МИ ДЯКУ╢МО КОЖНОМУ Й КОЖН╤Й, ХТО СТАВ НА ЗАХИСТ УКРА╥НСЬКО╥ ДЕРЖАВИ ТА СУСП╤ЛЬСТВА
Президент вручив нагороди во╖нам…


ЗЕЛЕНСЬКИЙ ПОГОДИВ КАНДИДАТУРУ ЗАЛУЖНОГО НА ПОСАДУ ПОСЛА У БРИТАН╤╥
Про це йдеться у пов╕домленн╕ М╕н╕стерства закордонних справ Укра╖ни…


БУДЕ ДЕНЬ, КОЛИ ╤ ШВЕЦ╤Я ЗМОЖЕ ПРИВ╤ТАТИ УКРА╥НУ З╤ ВСТУПОМ В АЛЬЯНС
Звернення Президента Укра╖ни.


ДРУГА Р╤ЧНИЦЯ ВТОРГНЕННЯ: ЗАЯВИ СВ╤ТОВИХ Л╤ДЕР╤В НА П╤ДТРИМКУ УКРА╥НИ
Боротьба Укра╖ни проти рос╕йсько╖ агрес╕╖ надиха╓ св╕т…


ВШАНУВАЛИ ПАМ’ЯТЬ ПОЛЕГЛИХ ЗАХИСНИК╤В УКРА╥НИ
Зеленський та ╕ноземн╕ л╕дери поклали кв╕ти до «Ст╕ни пам’ят╕» на Михайл╕вськ╕й...




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #5 за 02.02.2018 > Тема "З перших уст"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#5 за 02.02.2018
ПОЛЬСЬКА ╤ДЕЯ ВИЗНАТИ УКРА╥НСЬКУ НАЦ╤Ю «ЗЛОЧИННОЮ» ПРОВОКУ╢ РЕАКЦ╤Ю У В╤ДПОВ╤ДЬ

М╕н╕стр закордонних справ Павло Кл╕мк╕н наголошу╓, що ╕дея польських парламентар╕в визнати укра╖нську нац╕ю "злочинною", що в╕дображено у закон╕ про ╤нститут нац╕онально╖ пам’ят╕, веде в н╕куди та провоку╓ реакц╕ю у в╕дпов╕дь. Про це глава укра╖нського зовн╕шньопол╕тичного в╕домства пов╕домив у "Тв╕ттер╕".
"Р╕шення польського парламенту спрямоване не на дискус╕ю щодо ╕сторично╖ правди, а побудову ╕сторично╖ м╕фолог╕╖. Введення в юридичну площину терм╕ну «злочини укра╖нських нац╕онал╕ст╕в» посилю╓ одноб╕чн╕ стереотипи ╕ провоку╓ реакц╕ю у в╕дпов╕дь. ╤дея визнати як╕сь нац╕╖ злочинними веде в н╕куди", - наголосив Кл╕мк╕н. "Завжди виступали ╕ будемо виступати за р╕вноправний д╕алог ╕ стратег╕чне партнерство з Польщею, але не сприйма╓мо мови заборон ╕ обмежень та под╕ля╓мо занепоко╓н╕сть наших м╕жнародних партнер╕в щодо згаданого закону. Готов╕ до об'╓ктивного д╕алогу ╕ сп╕льно вивчати факти, а не м╕фи", - заявив глава МЗС.
Як пов╕домляв УН╤АН, польський Сейм та Сенат ухвалили закон про ╤нститут нац╕онально╖ пам’ят╕, яким, зокрема, встановлено заборону на пропагування в кра╖н╕ ╕деолог╕╖ укра╖нських нац╕онал╕ст╕в. Також законом введено крим╕нальну в╕дпов╕дальн╕сть за твердження про пособництво поляк╕в нацистам у роки Друго╖ св╕тово╖ в╕йни. У польському зовн╕шньопол╕тичному в╕домств╕ роз’яснили, що закон про ╤нститут нацпам’ят╕ стосу╓ться т╕льки тих ос╕б, як╕ прилюдно ╕ всупереч фактам заперечують злочини, ско╓н╕ "колаборац╕он╕стами нацистського режиму". Держдепартамент США закликав Польщу переглянути цей закон. У Держдеп╕ вважають, що закон може вплинути на польськ╕ стратег╕чн╕ ╕нтереси та в╕дносини, у тому числ╕ з╕ Сполученими Штатами та ╤зра╖лем. Президент Петро Порошенко вважа╓, що цей польський закон не в╕дпов╕да╓ проголошеним принципам стратег╕чного партнерства м╕ж Польщею ╕ Укра╖ною. ╤зра╖ль виступив категорично проти польського закону про ╤нститут нац╕онально╖ пам’ят╕. В ╕зра╖л╕ вважають, що жоден закон не зм╕нить ╕сторичних факт╕в.
www.unian.ua

РОЗЕНКО НАГАДАВ ПОЛЬСЬКИМ ПОЛ╤ТИКАМ, ЩО МОСКВА ╤СТОР╤Ю УКРА╥НИ ВЖЕ ПЕРЕПИСУВАЛА

Р╕зн╕ пол╕тичн╕ сили намагаються ╕сторичними питаннями з╕псувати в╕дносини Укра╖ни та Польщ╕, але в укра╖нсько-польському д╕алоз╕ набагато б╕льше тем, як╕ об’╓днують. Про це заявив в╕це-прем'╓р-м╕н╕стр Укра╖ни Павло Розенко, пов╕домля╓ його прес-служба у Facebook.
«Незважаючи на те, що р╕зн╕ пол╕тичн╕ сили, як╕ ╓ з обох бок╕в, намагаються пост╕йно в╕дкинути в╕дносини Укра╖ни та Польщ╕ кудись в минуле, щоб влади двох кра╖н т╕льки займалися ╕сторичними «розборками» на тему «хто почав перший ╕ хто б╕льше винен», я переконаний, що у нас в укра╖нсько-польському д╕алоз╕ набагато б╕льше тем, як╕ об’╓днують, як╕ стосуються сьогодення ╕ майбутнього двох держав – це ╕ економ╕чне, ╕ гуман╕тарне сп╕вроб╕тництво, ╕ соц╕альна сфера», - сказав Розенко.
За його словами, природа пол╕тичних процес╕в та заяв окремих польських пол╕тик╕в щодо Укра╖ни ц╕лком зрозум╕ла. «Ми чудово розум╕╓мо, що в пер╕од пол╕тично╖ нестаб╕льност╕, пертурбац╕й р╕зн╕ пол╕тичн╕ сили в Польщ╕ намагалися використати тему Укра╖ни задля укр╕плення сво╖х позиц╕й в уряд╕ чи отримання електорально╖ п╕дтримки частини сусп╕льства. Давайте не забувати, що, на жаль, т╕нь нашого п╕вн╕чного сус╕да присутня в пол╕тиц╕ р╕зних кра╖н ╕ проявля╓ться в р╕зних формах», - зазначив Розенко.
В╕це-прем’╓р п╕дкреслив, що попри заяви, як╕ лунали останн╕ п╕вроку на адресу Укра╖ни, укра╖нська сторона завжди демонструвала в╕дкрит╕сть сво╓╖ пол╕тики щодо Польщ╕. «Ми н╕коли жодним чином не дозволяли соб╕ втручатися у внутр╕шню пол╕тику Польщ╕, вказувати куди рухатися ╕ що робити. Ми поводилися максимально коректно в ц╕й ситуац╕╖, розум╕ючи, що Польща - наш ╕сторичний союзник, одна з перших держав, яка визнала нашу незалежн╕сть у 1991 роц╕, ╕ сьогодн╕ посл╕довно п╕дтриму╓ Укра╖ну у в╕йн╕ з Рос╕╓ю», - додав в╕н.
«Коло наших дискус╕й ╓ дуже широким ╕ ми не хот╕ли б «зациклюватися» лише на питаннях минулого. З╕ свого боку, наш╕ колеги ╕ друз╕ повинн╕ зрозум╕ти, що ╕стор╕ю Укра╖ни у Москв╕ колись вже писали, тому зараз ╕стор╕ю Укра╖ни ми будемо писати в Ки╓в╕, укра╖нц╕ сам╕ здатн╕ роз╕братися з при╓мними ╕ непри╓мними моментами ╕ формувати свою ╕сторичну правду», - наголосив в╕це-прем’╓р-м╕н╕стр.
(Укр╕нформ)

 

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #5 за 02.02.2018 > Тема "З перших уст"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=19637

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков