Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3539)
З потоку життя (6783)
Душі криниця (3655)
Українці мої... (1497)
Резонанс (1564)
Урок української (997)
"Білі плями" історії (1746)
Крим - наш дім (533)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (238)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
УКРА╥НА ВИНЕСЛА НА ОБГОВОРЕННЯ В ОБС╢ СИТУАЦ╤Ю В АЗОВО-ЧОРНОМОРСЬКОМУ РЕГ╤ОН╤
Ситуац╕я в Азово-Чорноморському рег╕он╕ вперше винесена на обговорення Форуму безпекового...


УКРЗАЛ╤ЗНИЦЯ ЗАПУСКА╢ ЩЕ 9 ПО╥ЗД╤В З ЧЕРВНЯ
Про це пов╕домили в прес-служб╕ «Укрзал╕зниц╕».


РОС╤Я НАМАГАЛАСЯ З╤РВАТИ "НЕДОРЕЧН╤" ВИСТУПИ ЩОДО КРИМУ В ОБС╢
За словами укра╖нського дипломата, було побоювання, що рос╕йська делегац╕я сво╖ми пост╕йними...


НА ЗДОБУТТЯ ПРЕМ╤╥ ╤МЕН╤ В'ЯЧЕСЛАВА ЧОРНОВОЛА
Держкомтелерад╕о оголошу╓ прийом публ╕цистичних твор╕в на здобуття прем╕╖ ╕мен╕ В'ячеслава...


ПОНАД 100 КРИМЧАН НЕЗАКОННО В╤ДПРАВИЛИ НА В╤ЙСЬКОВУ СЛУЖБУ В РОС╤Ю
Загалом п╕д час весняного призову до арм╕╖ РФ «з суб'╓кт╕в п╕вдня Рос╕╖» будуть...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #4 за 26.01.2018 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#4 за 26.01.2018
«10 КРОК╤В НАЗУСТР╤Ч КРИМУ»: ПРАВОЗАХИСНИКИ ПРЕДСТАВИЛИ ПРОЕКТ

У Ки╓в╕ к╕лька громадських орган╕зац╕й Укра╖ни презентували проект "Час виправляти помилки: 10 крок╕в, як╕ повинна зробити Укра╖на назустр╕ч Криму". Про це пов╕домля╓ кореспондент «Укр╕нформу».
"Ми, правозахисн╕ орган╕зац╕╖, в╕та╓мо досить важлив╕ кроки Укра╖ни щодо п╕дтримки населення окупованих територ╕й, в╕дзначаючи безумовно велику ╕ адвокатську роботу на м╕жнародному р╕вн╕ щодо захисту прав пол╕тв'язн╕в ╕ ╕нш╕ важлив╕ кроки. Але, на жаль, мон╕торинг ╕ наша робота по наданню правово╖ п╕дтримки та правових послуг населенню окупованих територ╕й, показу╓, що сьогодн╕ ╕сну╓ багато прогалин в законодавств╕ Укра╖ни, як╕ викликають системн╕ проблеми ╕ порушення прав жител╕в окупованих територ╕й та прав внутр╕шньо перем╕щених ос╕б з Криму ... Тому ми хочемо озвучити дорожню карту, складену нашими орган╕зац╕ями, про 10-ть важливих крок╕в, як╕ повинна зробити Укра╖на назустр╕ч кримчанам", - сказала п╕д час презентац╕╖ проекту експерт Укра╖нсько╖ Гельс╕нсько╖ групи з прав людини Дар'я Свиридова.
За ╖╖ словами, одн╕╓ю з головних проблем жител╕в окупованого Криму ╓ складн╕сть при отриманн╕ необх╕дних документ╕в, ╕ в першу чергу укра╖нських св╕доцтв про народження ╕ смерт╕.
"Одна з перших проблем, з якою сьогодн╕ стика╓ться населення Криму, яке незважаючи на вс╕ ризики ╕ складну ситуац╕ю все ж продовжу╓ жити в окупованому Криму ╕ робить все можливе для п╕дтримки сво╖х правових зв'язк╕в з Укра╖ною, - це складнощ╕ з отриманням необх╕дних документ╕в укра╖нського зразка при документуванн╕ факт╕в народження ╕ смерт╕", - пов╕домила Свиридова.
Експерт нагадала, що у 2015 роц╕ в Укра╖н╕ були прийнят╕ зм╕ни в законодавств╕, завдяки яким було встановлено процедуру визнання факт╕в народження ╕ смерт╕ ╕ жител╕ Криму можуть отримати в╕дпов╕дн╕ документи на материков╕й Укра╖н╕, однак т╕льки в судовому порядку.
"Але судова процедура визнання факт╕в народження ╕ смерт╕ не вир╕шу╓ належним чином питання документування, бо не в╕дпов╕да╓ потребам жител╕в Криму ╕ не в╕дпов╕да╓ тим зобов'язанням, як╕ несе Укра╖на. На наш погляд, суди сьогодн╕, виконуючи ц╕ функц╕╖, фактично п╕дм╕няють адм╕н╕стративну процедуру", - вважа╓ правозахисниця.
Кр╕м того, зазначила вона, розглядаючи документи видан╕ окупац╕йною владою жителям Криму ╕ видаючи на основ╕ цих документ╕в р╕шення суду про встановлення факт╕в народження ╕ смерт╕, суди порушують закон Укра╖ни про окупован╕ територ╕╖, що забороня╓ визнавати документи, "як╕ не мають н╕яких правових насл╕дк╕в".
Як вважа╓ експерт, насправд╕ суди сво╖ми р╕шеннями, як╕ п╕дтверджують факти народження та смерт╕, п╕дм╕няють адм╕н╕стративну процедуру. "Фактично вони роблять те, що повинн╕ були робити органи РАЦС в рамках адм╕н╕стративно╖ процедури. У РАЦС╕ це роблять за 1-2 дн╕, а в судах - в╕д 1-3 дн╕в до дек╕лькох м╕сяц╕в. Кр╕м того, ц╕ процедури пов'язан╕ з труднощами для жител╕в Криму, в першу чергу, матер╕альними, зокрема, пов'язаними з оплатою збор╕в на складання звернень до суду", - пояснила Свиридова.
В результат╕, зазначила вона, можливост╕ звернень кримчан з метою отримання укра╖нських документ╕в на материку знижен╕ в десятки раз╕в.
"За 2016 р╕к на територ╕╖ Криму, нав╕ть без Севастополя, заф╕ксовано понад 22 тисяч╕ народжених д╕тей ╕ б╕льш як 28 тисяч факт╕в смерт╕. При цьому в укра╖нському ре╓стр╕ судових р╕шень за весь пер╕од окупац╕╖ Криму нам вдалося знайти лише п'ять тисяч встановлених факт╕в народжень ╕ смерт╕ на окупован╕й територ╕╖", - резюмувала Свиридова.
Кр╕м спрощення процедури документування, громадськ╕ орган╕зац╕╖ пропонують органам влади вжити заход╕в з п╕дтримки жертв пол╕тичних репрес╕й ╕ р╕шення по можливост╕ участ╕ переселенц╕в у виборах, щодо захисту ╖х персональних даних та надання доступу до отримання осв╕ти в укра╖нських вузах, а також обслуговування в банках Укра╖ни, можливост╕ евакуац╕╖ свого майна з Криму ╕ при необх╕дност╕ - доступу на п╕востр╕в.
У проект╕ "10 крок╕в, як╕ повинна зробити Укра╖на назустр╕ч Криму", кр╕м Укра╖нсько╖ Гельс╕нсько╖ групи з прав людини, взяли участь Кримська правозахисна група, Центр ╕нформац╕╖ про права людини та громадська орган╕зац╕я КримSOS.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #4 за 26.01.2018 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=19599

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков