Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3047)
З потоку життя (6251)
Душі криниця (3440)
Українці мої... (1453)
Резонанс (1480)
Урок української (987)
"Білі плями" історії (1660)
Крим - наш дім (532)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
МЮНХЕНСЬК╤ МОТИВИ
«Знов Мюнхеном запахло у ц╕ дн╕…»


БАЧИТИ ЗА ГОРИЗОНТ
Чи не продовжу╓мо ми й дал╕ ту сумну традиц╕ю ╕ сьогодн╕, вкотре бездумно п╕дпираючи як не...


ДВА Р╤ЗДВА, ДВА НОВИХ РОКИ ╤ ЧОТИРИДЕННИЙ РОБОЧИЙ ТИЖДЕНЬ
Пишу ц╕ прописн╕ реч╕ роками, от лиш мало хто те чита╓. Ще менше роблять висновки. Може тому, що...


В ОЧ╤КУВАНН╤ НОВОГО БОГДАНА
Особа Богдана Хмельницького тут ╓ дуже показовою. Геро╖зац╕я образу виключа╓ наявн╕сть вад,...


СПРОБА В╤ДМИВАННЯ ВЛАДИ В╤Д БРУДУ
оч╕льник ДП НГЖВ пан Щекун видав в 2016 роц╕ суворий наказ власкору «Кримсько╖...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


Гостям СевастополяFaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #3 за 19.01.2018 > Тема "Резонанс"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#3 за 19.01.2018
ЧИ СУМ╤СН╤ П╤ДЛ╤СТЬ ╤ «СВ╤ТЛИЧН╤СТЬ»?

На початку с╕чня на фейсбуков╕й стор╕нц╕ «Кримсько-ки╖всько╖ св╕тлиц╕» з'явилося звернення ╖╖ нин╕шн╕х, дислокованих у столиц╕ сп╕вроб╕тник╕в, до колишн╕х, котр╕, позв╕льнюван╕, залишилися в Криму. Отаке специф╕чне р╕здвяно-новор╕чне «дружн╓╓ послан╕╓» вийшло. Вчитаймося:

«Шановн╕ колишн╕ сп╕вроб╕тники газети “Кримська св╕тлиця”!
Ми дуже вт╕шен╕ тим фактом, що ви можете безперешкодно продовжувати свою д╕яльн╕сть на теренах Криму, окупованих РФ — зокрема, на кошти нев╕домого походження винаймати оф╕сне прим╕щення ╕ показово прикрашати його укра╖нською символ╕кою, видавати укра╖номовн╕ книжки, брати участь у сп╕льних заходах з псевдоукра╖нськими “провладними” орган╕зац╕ями, сформованими за сприяння парт╕╖ “╢д╕ная Росс╕я”, популяризувати в╕зити громадян Укра╖ни ╕ РФ та мешканц╕в “республ╕к Донбасу” до окупованого Криму, мати на ки╖вському хостингу електронний ресурс, за допомогою якого критику╓ться “недолуга” та “нездарна” укра╖нська влада, неспроможна виплачувати пенс╕╖ рос╕йського р╕вня, ╕ як м╕н╕мум раз на тиждень закликати до ╖╖ повалення. На в╕дм╕ну в╕д вас, ми не можемо, на жаль, дозволити соб╕ бодай на мить пров╕дати р╕дних ╕ близьких та предк╕вськ╕ могили, оск╕льки при потраплянн╕ на кримську “гран╕цу” на нас чека╓ доля Миколи Семени, Володимира Балуха, Лариси Китайсько╖, Натал╕ Харченко, ╤горя Мовенка ╕ тих патр╕от╕в Укра╖ни, що зникли безв╕сти в Криму п╕д час його окупац╕╖. В╕дтак диву╓мося так╕й публ╕чност╕ вашо╖ “п╕дп╕льно╖” д╕яльност╕.
Проте, за вс╕╓╖ поваги до ваших колишн╕х заслуг, хот╕лося б застерегти вас в╕д використання терм╕н╕в на кшталт “рейдерство”, “крад╕жка”, “клонування”, “нищення” та ╕н. стосовно газети “Кримська св╕тлиця”. Це не зовс╕м доречн╕ означення вже другого зв╕льнення попереднього головного редактора. Адже це в╕н майже весь час сво╓╖ каденц╕╖ сприймав видання як приватну власн╕сть ╕ не покинув ц╕╓╖ звички дотепер, нав╕ть в умовах рос╕йсько╖ окупац╕╖, яко╖ ви, зда╓ться, не пом╕ча╓те, звинувачуючи в ус╕х негараздах виключно Укра╖нську державу.
Навряд чи можливо назвати “нищенням” перезапуск видання в умовах подолання насл╕дк╕в оборудок попереднього кер╕вництва у 2010 р. — як ╕ в╕дновлення його випуску на в╕льн╕й укра╖нськ╕й територ╕╖ у 2016 р. Так само не витримують критики тези про його “клонування”: це все одно що назвати, скаж╕мо, сучасн╕ ВМСУ “одеським клоном справжнього укра╖нського флоту, що в╕дмовився давати драла з Севастопольсько╖ затоки ╕ дотепер трима╓ укра╖нське небо над Кримом”.
Варто зазначити, що люди, котр╕ хот╕ли брати участь у творенн╕ “Кримсько╖ св╕тлиц╕”, робили це завжди. Це ж стосу╓ться ╕ пан╕ Соловей, ╕м’ям яко╖ ви прикрива╓теся вже не перший р╕к (як казав один диктатор — “н╕хто не стр╕лятиме в наших вояк╕в, що йтимуть поза ж╕нками та д╕тьми”) ╕ яка залишилася з газетою й тод╕, коли ╖╖ очолив “зрадник” П╕лунський.
Можна ск╕льки завгодно ╕менувати “справжньою “Св╕тлицею” електронний дайджест нелегальних передрук╕в укра╖нських ЗМ╤, не вс╕ з яких мають державницьку позиц╕ю, де матер╕али на кримську тематику потр╕бно шукати п╕д м╕кроскопом. Але друковане видання завжди залиша╓ться друкованим виданням.

Колектив редакц╕╖ газети “Кримська св╕тлиця”

Як там мудр╕ кажуть: заговори, щоб я тебе побачив? Отже, перед нами словесний колективний портрет редакц╕╖, що виступа╓ нин╕ п╕д славним (але безславно привласненим) стягом «Кримсько╖ св╕тлиц╕», загартовано╖ впродовж принаймн╕ двох десятил╕ть спартанськими (а нин╕ – ще й прифронтовими) специф╕чними кримськими обставинами. Але чому ж цей прапор суц╕ль укритий тепер брудними п╕длими плямами? Бо х╕ба ж не п╕дл╕сть - натякати про як╕сь «кошти нев╕домого походження» для винаймання оф╕су в Криму ╕ «показушну» символ╕ку в ньому? Прекрасно ж зна╓ та особа, яка ╓дина з кримського колективу перебралася до Ки╓ва, що то за оф╕с ╕ на як╕ «кошти» «винайма╓ться» – вона ж сама до 2016 року, до свого пере╖зду, у ньому бувала. То як тепер в оч╕ тому чолов╕ков╕, що не дозволив «Св╕тлиц╕» п╕ти поп╕дтинню сиротою, будете дивитися, пан╕? Чи вам усе – Божа роса? А «показова укра╖нська символ╕ка» - наш «Св╕тличний» д╕дух, ╕кони, вишивки, картини, обереги, ляльки-мотанки, подарован╕ читачами ╕ збережен╕ разом з арх╕вом, - вони ж усе газетне життя йдуть разом з╕ «Св╕тлицею». А стенд отой поминальний – «З╕ Св╕тлицею у серц╕» - чий там портрет серед ╕нших, чию пам'ять ми тут, в Криму, бережемо?
А про як╕ це «оборудки» попереднього редактора раптом згадалося? Чи не про т╕, наклепницьк╕, сфабрикован╕ ки╖вськими пройдисв╕тами ╕ ╖хн╕ми кримськими п╕дгавкувачами, що спростован╕ ще у 2010 роц╕ прокурорськими перев╕рками ╕ судами? ╤ це х╕ба не п╕дл╕сть – вести взагал╕ зараз про це мову? Так само, як ╕ про «перезапуск видання в умовах подолання насл╕дк╕в оборудок попереднього кер╕вництва у 2010 р.» Прекрасно ж в╕домо, чим обернувся той «перезапуск» для «Кримсько╖ св╕тлиц╕» - читач╕ почали масово в╕дмовлялися в╕д того «продукту», зрештою, газета перестала виходити взагал╕, прим╕щення редакц╕╖ близько року було опечатане, поки судом в╕дновлений на посад╕ редактор ╕ нове кер╕вництво Газетно-журнального видавництва у 2011 роц╕ справд╕ не «перезапустили» - в╕дновили повноц╕нний випуск газети.
Ви диву╓теся «так╕й публ╕чност╕ нашо╖ “п╕дп╕льно╖” д╕яльност╕»? Ну, зна╓те, ус╕ п╕д Богом ходимо, але нащо ж лихо будити? ╤ коли ки╖вський «перев╕дник» «Св╕тлиц╕» пропонував нам «на св╕й страх ╕ ризик» переходити з╕ штату на трудову угоду, яка не давала н╕якого захисту ╕ гарант╕й, - це х╕ба не було п╕дленьким заграванням з лихом? А зв╕льнення головного редактора за незгоду з усим цим ╕з формулюванням – «за прогули», спец╕ально п╕дтасован╕ для цього службов╕ записки ╕ акти «про в╕дсутн╕сть на робочому м╕сц╕ у Ки╓в╕» - це не п╕длота?
Але вершина ц╕╓╖ мерзенност╕, напевне, це кричуща ╕стор╕я з ветераном «Св╕тлиц╕» Тамарою Соловей, ╕м’ям яко╖, як хором стверджу╓ ц╕лий колектив ки╖всько╖ редакц╕╖, ми прикрива╓мося вже не перший р╕к – «бо, як казав один диктатор — «н╕хто не стр╕лятиме в наших вояк╕в, що йтимуть поза ж╕нками та д╕тьми».
Ну ма╓ ж бути, нарешт╕, межа цьому цин╕зму! Так, справд╕, «вже не перший р╕к» ви не давали прац╕вниц╕ «Кримсько╖ св╕тлиц╕» з лютого 1993 року, ╕нвал╕ду 2 групи Т. Ф. Соловей розрахунку, вона за цей час втратила мат╕р, ╕ сам╕й ╖й здоров'я аж н╕як не додалося. ╤ те, що ми домагалися справедливост╕ для людини, тепер назива╓ться «прикриванням ╖╖ ╕м'ям»?! То чим ваш ки╖вський самодур-начальник в╕др╕зня╓ться у ц╕й ситуац╕╖ в╕д того диктатора?
Зрештою, знайшлася таки управа й на нього: за результатами перев╕рки Головного управл╕ння Держпрац╕ у Ки╖вськ╕й област╕ (див. ╕люстрац╕ю), ╕н╕ц╕йовано╖ запитом народного депутата Л. ╢мця, в╕дносно гендиректора ДП «Нац╕ональне газетно-журнальне видавництво» А. Щекуна складено протокол про адм╕н╕стративне порушення ╕ винесено припис про усунення порушень трудового законодавства. ╤ це ж треба було – з 2016 року мордувати людину, щоб лише тепер, у роц╕ 2018-му, п╕сля депутатського запиту ╕ службово╖ перев╕рки, нарешт╕, почати щось робити!
Там, де проступа╓ чорними плямами п╕дл╕сть, не може бути «Св╕тлиц╕», сов╕ст╕, душ╕. Там починають поливати брудом опонент╕в, аби принизити, зр╕вняти ╖х ╕з собою. Чи не тому останн╕м часом у Ки╓в╕ так заповзялися очорнювати наш кримський «Св╕тличний» ресурс, приписуючи йому вс╕ляк╕ н╕сен╕тниц╕? Але ще б╕льша п╕дл╕сть – наплювати в душу людин╕, котра в неймов╕рних умовах не лише обер╕га╓ музей укра╖нсько╖ вишивки ╕м. Героя Укра╖ни В╕ри Ро╖к у С╕мферопол╕, але й ус╕ма можливими в цих умовах способами поширю╓ укра╖нське мистецтво в Криму – нав╕ть серед лапт╕в ╕ комун╕стично╖ символ╕ки, але т╕льки «не п╕д», не д╕ждетеся, а «над»!

Кримськ╕ св╕тличани

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #3 за 19.01.2018 > Тема "Резонанс"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=19595

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков