Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4446)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4117)
Українці мої... (1658)
Резонанс (2114)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1844)
Крим - наш дім (1031)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (311)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (203)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
РОБИМО ВСЕ, ЩОБ У НАШИХ ВО╥Н╤В БУЛО Б╤ЛЬШЕ МОЖЛИВОСТЕЙ, Б╤ЛЬШЕ ЗБРО╥; ЦЕ БУДЕ
Звернення Президента Укра╖ни.


ЗЕЛЕНСЬКИЙ: РОС╤Я ГОТУ╢ НОВИЙ НАСТУП
Нав╕ть завтра рос╕йськ╕ ракети можуть долет╕ти до будь-яко╖ держави…


╢ВРОПА МА╢ БУТИ ЩИТОМ ДЛЯ УКРА╥НИ
Президентка ╢вропейсько╖ ком╕с╕╖ Роберта Мецола - за п╕дсумками зустр╕ч╕ у Брюссел╕…


НАШ╤Й ╢ВРОП╤ ПОТР╤БНА РЕАЛЬНА ОБОРОННА САМОДОСТАТН╤СТЬ
Виступ Президента Укра╖ни на зас╕данн╕ ╢вропейсько╖ ради.


У ДЕНЬ УКРА╥НСЬКОГО ДОБРОВОЛЬЦЯ МИ ДЯКУ╢МО КОЖНОМУ Й КОЖН╤Й, ХТО СТАВ НА ЗАХИСТ УКРА╥НСЬКО╥ ДЕРЖАВИ ТА СУСП╤ЛЬСТВА
Президент вручив нагороди во╖нам…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #2 за 12.01.2018 > Тема "З перших уст"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#2 за 12.01.2018
У 2018 РОЦ╤ АНТИКОРУПЦ╤ЙНИЙ СУД В УКРА╥Н╤ НЕ БУДЕ СТВОРЕНО…

Точка зору

У 2018 роц╕ Антикорупц╕йний суд в Укра╖н╕ не буде створено. Про це сказав виконавчий директор Transparency International Ukraine Ярослав Юрчишин на прес-конференц╕╖ в Ки╓в╕. В╕н зазначив, що «ми не будемо мати антикорупц╕йного суду в 2018 роц╕ - це вже гарантовано». За його словами, на ц╕й сес╕╖ президентський законопроект заледве буде включений до порядку денного ╕ розглянуто ( до к╕нця поточно╖ сес╕╖ залишився один сес╕йний тиждень - з 16 по 19 с╕чня, а наступна сес╕я розпочнеться вже 6 лютого- УН╤АН). «У Верховн╕й Рад╕ приблизно 10 депутат╕в, як╕ вже перебувають у юрисдикц╕╖ цього суду майбутнього ╕ вони, навряд чи проголосують», - додав експерт.
Юрчишин наголосив, що президентський законопроект про антикорупц╕йний суд недосконалий ╕ «дискутувати по ньому можна ще п╕втора роки, ╕ це якраз час до проведення президентських вибор╕в - десь в район╕ президентських вибор╕в теоретично можна було б оч╕кувати прийняття цього закону, але тут один нюанс - хто ж в парламент╕ буде давати козир президенту на вибори».
Також Юрчишин зазначив, що «в парламент╕ дуже багато людей не зац╕кавлених в його (антикорупц╕йного суду - УН╤АН) запуску, або зац╕кавлен╕ в запуску контрольованого антикорупц╕йного суду, тому ми можемо отримати законопроект приблизно як зараз з укрупненням суд╕в, коли просто перейменують якийсь там суд на антикорупц╕йний ╕ таким чином створиться в нас черговий антикорупц╕йний суд, який не буде мати п╕д собою жодних механ╕зм╕в».
В╕н наголосив, що окрем╕ положення президентського законопроекту про Вищий антикорупц╕йний суд (№7440) не в╕дпов╕дають рекомендац╕ям Венец╕ансько╖ ком╕с╕╖. «Зараз вигляда╓ ситуац╕я дуже ╕ дуже безперспективно», - додав експерт. При цьому наголосив, що ситуац╕ю можна зм╕нити, якщо буде консол╕дована позиц╕я сусп╕льства в цьому питанн╕, якщо буде пост╕йна увага ЗМ╤ до ц╕╓╖ теми, якщо буде м╕жнародний тиск, то тод╕ законопроект може бути кращим.
На прес-конференц╕╖ директор Фонду «Демократичн╕ ╕н╕ц╕ативи» ╕мен╕ ╤лька Кучер╕ва ╤рина Бекешк╕на оприлюднила дан╕ загальнонац╕онального досл╕дження, сп╕льно з соц╕олог╕чною службою Центру Разумкова проведеного з 15 по 19 грудня 2017 року в ус╕х рег╕онах Укра╖ни за винятком Криму та окупованих територ╕й Донецько╖ та Лугансько╖ областей. Вона зазначила, що б╕льш╕сть опитаних готов╕ дов╕рити формування спец╕ального Антикорупц╕йного суду двом ╕нстанц╕ям – представникам антикорупц╕йних громадських орган╕зац╕й (41,7%) та експертам ╕з зах╕дних кра╖н (40,6%). В той же час готов╕ доручити цю справу лише 9,9% опитаних депутатам Верховно╖ Ради, 9,7% - суддям в╕д орган╕в судового самоврядування, 5,8% - представникам президента. При в╕дпов╕д╕ на це запитання можна було вибирати один ╕ б╕льше вар╕ант╕в. Не змогли в╕дпов╕сти на це запитання 27,1%.
Директор з наукового розвитку Центру пол╕тико-правових реформ Микола Хавронюк зазначив, що президентський законопроект ма╓ багато позитивних положень. В╕н додав, що «╓ два недол╕ки - перший, в╕н зап╕знився на п╕втора роки, а другий - чиясь рука у вже написаний текст внесла деяк╕ правки», якими введено ряд неприйнятних положень. За його словами, в законопроект╕ серед критер╕╖в для кандидат╕в в судд╕ ╓ так╕, як╕ можна по-р╕зному трактувати. В╕н додав, що як приклад, можна провести паралель з конкурсом краси, де визначен╕ параметри, що претендентки мають «бути блондинками з чорними очима, ростом 180 см, з вищою юридичною осв╕тою ╕ ще в них ма╓ бути якась загадка». Експерт зазначив, що коли пот╕м вони стають перед ком╕с╕╓ю, то того, кого не хочуть допустити до посади, в╕дс╕юють за принципом «в╕дсутност╕ загадки».
Хавронюк зазначив, що законопроектом передбачено, що громадська рада м╕жнародних експерт╕в перев╕ря╓ кандидат╕в, але на сьогодн╕ ще нема╓ визначення, ск╕льки ма╓ бути судд╕в Вищого антикорупц╕йного суду, бо це передбача╓ться визначити ╕ншим законом, якого ще не ╕сну╓. «Зараз ми будемо багато м╕сяц╕в займатися в╕дбором кандидат╕в в судд╕, але не зна╓мо, в як╕й к╕лькост╕», - додав експерт.
За його словами, в╕дпов╕дно до законопроекту, масштабну роботу громадсько╖ ради з п╕дбору кандидат╕в може бути скасовано Вищою квал╕ф╕кац╕йною ком╕с╕╓ю судд╕в Укра╖ни ╕ без будь-яких ч╕тких мотив╕в. В╕н наголосив, що в╕дпов╕дно до законопроекту м╕жнародн╕ експерти мають працювати на безоплатн╕й основ╕, що ставить питання, як залучити до двор╕чно╖ роботи закордонних висококвал╕ф╕кованих експерт╕в.
Хавронюк зазначив, що законопроект виписано так, щоб «завалити» новий суд справами, оск╕льки ╕нш╕ суди мають передати в Антикорупц╕йний суд справи, як╕ стосуються корупц╕йних д╕й, по яких вже почали провадження. «Таким чином в ручному режим╕ можна зробити таку ситуац╕ю, щоб завалити цей новий суд тисячами др╕бних справ, як╕ формально п╕дходять п╕д його юрисдикц╕ю ╕ не дати йому будь-яко╖ можливост╕ почати розгляд серйозних топ-справ про корупц╕ю», - наголосив в╕н.
Як пов╕домляв УН╤АН, 22 грудня 2017 року президент Петро Порошенко вн╕с до парламенту проект закону про Вищий антикорупц╕йний суд. Також глава держави заре╓стрував у ВР проект закону про внесення зм╕н до закону "Про судоустр╕й ╕ статус судд╕в" у зв'язку з ухваленням закону "Про Вищий антикорупц╕йний суд". Обидва законопроекти визначен╕ як нев╕дкладн╕. Створення антикорупц╕йного суду ╓ одн╕╓ю з умов продовження сп╕впрац╕ з Укра╖ною ╖╖ ключового кредитора - М╕жнародного валютного фонду.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #2 за 12.01.2018 > Тема "З перших уст"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=19566

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков