Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (2882)
З потоку життя (6054)
Душі криниця (3354)
Українці мої... (1439)
Резонанс (1458)
Урок української (986)
"Білі плями" історії (1645)
Крим - наш дім (531)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
НА ВОЛИН╤ ЗНАЙШЛИ СТАРОВИННУ ╤КОНУ, ЯКУ РЕСТАВРУВАВ ТАРАС ШЕВЧЕНКО
Про ╕кону розпов╕в шевченкознавець, письменник, зав╕дувач кафедри журнал╕стики Нац╕онального...


ДРУГА ХВИЛЯ “СОЛОК╤╥”
Жодне ╕нтернет-видання не зам╕нить друкованого слова, тим паче, коли воно наповнене глибоким...


«СИН ВЛАШТУВАВСЯ В РУМ╤*, А ДОЧКА В КРИМУ»
Старовинний казахський висл╕в в╕добража╓ геопол╕тичне мислення наших пращур╕в.


КОЛИ НАСТА╢ «БАБИНЕ Л╤ТО»
Наш╕ традиц╕╖


БОРГ
Юл╕я ╤люха — укра╖нська письменниця, поетка, журнал╕стка, колумн╕стка.
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


Гостям СевастополяFaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #47 за 24.11.2017 > Тема "Душі криниця"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#47 за 24.11.2017
ЩАСТЯ НА ЗЕМЛ╤, АЛЕ КЛЮЧ В╤Д НЬОГО НА НЕБЕСАХ

14 листопада в Нац╕ональн╕й академ╕╖ образотворчого мистецтва ╕ арх╕тектури в╕дбулася презентац╕я роману л╕каря Антона Попова «Характерник». Ц╕каво, що фаховий л╕кар написав книгу на р╕вн╕ фахового письменника. Д╕я роману в╕дбува╓ться у ХV╤╤╤ ╕ ХХ стол╕ттях, в Ки╓в╕ ╕ ╤рпен╕, в Одес╕ ╕ Москв╕, в К╕ровоград╕ ╕ на Полтавщин╕, на фронт╕, ╕ в тилу. Автор в кожному розд╕л╕ переносить читача в ╕нший час ╕ в ╕нше м╕сце. Така структура роману ╕ напружений сюжет, в якому геро╖ розкривають та╓мниц╕ ╕ борються за життя, пост╕йно тримають увагу читача в напруз╕. Читацький ╕нтерес п╕дтриму╓ ╕ той факт, що геро╖ роману не вигадан╕, а реальн╕ люди. Це мабуть вперше в св╕тов╕й л╕тератур╕ онук написав роман про свого д╕да. Антон Попов став л╕карем-гомеопатом, як ╕ його д╕д Дем'ян Володимирович Попов, ╕ мама Тетяна Попова. Це династ╕я гомеопат╕в Попових. Д╕д був легендарною особист╕стю. В радянськ╕ часи, коли гомеопат╕ю пересл╕дували, Дем'ян Попов мав приватну практику. Адже л╕куватися треба ╕ чек╕стам, ╕ високим чиновникам. Водночас пац╕╓нтами Попова були в╕дом╕ митц╕: художники Григор╕й Св╕тлицький ╕ В╕ктор Зарецький, скульптор ╤ван Кавалер╕дзе, актори Юр╕й Лавров ╕ Мар╕я Капн╕ст та багато ╕нших. Не випадково, презентац╕я книги про л╕каря в╕дбулася в Академ╕╖ образотворчого мистецтва.
Дем'ян Попов розпов╕дав, що в╕н походить ╕з козацького роду. Збер╕гся документ, що справжн╓ пр╕звище Дем'яна Володимировича - Попович. На презентац╕╖ Антон Попов зазначив, що в СРСР легше було жити з рос╕йським пр╕звищем. Р╕д л╕кар╕в Попових походить в╕д козак╕в-характерник╕в, обдарованих талантами ц╕лительства ╕ пров╕сництва. Очевидно, в╕д предк╕в л╕кар Попов успадкував незвичайн╕ якост╕, як╕ передав сво╖м нащадкам.
- Дякую мам╕ за дбайливо збережений арх╕в, - пише Антон Володимирович у передмов╕ ╕ дода╓: «Роман написано за правилами жанру – проти ноч╕, у т╕й сам╕й квартир╕, де з 1937 року дос╕ вита╓ присутн╕сть л╕каря. Там, де наприк╕нц╕ життя в╕н зауважив у щоденнику: «Мистецтво – найвищий щабель любов╕». Там, де в╕дбулося все, що да╓ усп╕х кожн╕й книз╕: кохання, зрада, в╕йна, пристрасть, помста, примхи дол╕, зб╕г обставин. Мен╕ залишилося вчинити волю провид╕ння: зв╕льнити т╕ под╕╖ з небуття та перепустити на книжн╕ стор╕нки. Я спокусився подекуди бути поруч з╕ сво╖ми героями, ув╕ сн╕ та наяву. Але це також була й ╓ правда».
Ув╕ сн╕ Антону Попову з'явля╓ться його знаменитий д╕д ╕ говорить: «Щастя на земл╕, але ключ в╕д нього на небесах». Ц╕╓ю думкою письменник-л╕кар завершу╓ св╕й б╕ограф╕чний роман «Характерник».
У м╕ст╕ ╤рпен╕ на Ки╖вщин╕ ╕м'ям л╕каря Дем'яна Попова названа вулиця, де в╕н колись придбав дачу. Учасники презентац╕╖ висловили побажання, щоб у Ки╓в╕ також було названо вулицю ╕м'ям Попова, а також встановлено мемор╕альну дошку на його честь.
Анатол╕й Зборовський

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #47 за 24.11.2017 > Тема "Душі криниця"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=19343

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков