Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4450)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4124)
Українці мої... (1659)
Резонанс (2120)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1847)
Крим - наш дім (1046)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (320)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (206)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ПАР╢ ВИЗНАЛА НЕЛЕГ╤ТИМНИМ ПРЕЗИДЕНТА РФ ПУТ╤НА, А РПЦ – ╤НСТРУМЕНТОМ ПРОПАГАНДИ
Асамблея вкотре п╕дтвердила, що за пут╕на рф перетворилася на фактичну диктатуру…


ПАР╢ УХВАЛИЛА РЕЗОЛЮЦ╤Ю ПРО П╤ДТРИМКУ В╤ДНОВЛЕННЯ УКРА╥НИ
За резолюц╕ю ПАР╢ проголосували 134 учасники зас╕дання, проти – жоден…


ФОРТЕЦЯ МАР╤УПОЛЬ
Режисерка Юл╕я Гонтарук створила цикл ф╕льм╕в п╕д загальною назвою “Фортеця...


ЗАКОН ПРО МОБ╤Л╤ЗАЦ╤Ю ПРИЙНЯТО: ДО НЬОГО ╢ ПРЕТЕНЗ╤╥, АЛЕ В╤Н П╤ДСИЛИТЬ ЗСУ
Закон проголосовано 283-ма голосами депутат╕в Верховно╖ Ради. Експерти: його треба було приймати...


НАША БАТЬК╤ВЩИНА ╢ НАЙЗАМ╤НОВАН╤ШОЮ КРА╥НОЮ В СВ╤Т╤
╤з 2015 року Джайлз Дьюл╕ документу╓ зам╕нування земл╕ в Укра╖н╕…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #46 за 17.11.2017 > Тема "Резонанс"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#46 за 17.11.2017
ЯК ТРЕБА СТАВИТИ ПАМ’ЯТНИКИ…

Прочитала у наш╕й «Св╕тличц╕» про встановлення пам'ятника Симону Петлюр╕ в В╕нниц╕. Захот╕лось б╕льше д╕знатися про цю людину. Добре, що зараз не потр╕бно ритися в книжках, енциклопед╕ях, тим б╕льше, що енциклопед╕й нових в мене нема, а що писали в радянських, я ╕ так знаю. Про Петлюру там н╕чого хорошого – точн╕ше, взагал╕ н╕чого нема. В дитяч╕й енциклопед╕╖, яку я купувала для сво╖х д╕тей, нема н╕чого нав╕ть  про Укра╖нську Народну Республ╕ку... Добре, що ╓ зараз ╤нтернет, що ╓ в╕к╕пед╕я. Добре, що ц╕ джерела пишуть правду про нашу ╕стор╕ю, про видатн╕ постат╕ нашо╖ ╕стор╕╖.
Про Симона Петлюру там багато. Ц╕каво, що за Укра╖ну в╕н боровся з юних л╕т, ╕ заслугову╓ пам'ятника не т╕льки у В╕нниц╕, а й в Полтав╕, де в╕н народився, ╕ на Кубан╕, де в╕н вже в 1902 роц╕ працював для Укра╖ни, для укра╖нц╕в, як╕ тод╕  жили там п╕сля знищення рос╕йською царицею Запорозько╖ С╕ч╕.  Та я не буду зараз переписувати сюди матер╕али з В╕к╕пед╕╖, н╕.  Я хочу лише сказати, що не вс╕ читають В╕к╕пед╕ю, якщо вони нав╕ть вм╕ють користуватись комп’ютером. Багато обивател╕в краще пориються в сенсац╕ях, хто, з ким, тобто, у всякому см╕тт╕, якого там надто багато. А б╕льш╕сть людей старшого покол╕ння (хоч ╕ молодших в╕д мене на 20-50 рок╕в) ╕ не вм╕ють цього робити.
Ось ╕ громадськ╕сть, ╕ влада в В╕нниц╕ - перше, н╕ж встановлювати цей пам’ятник, повинна була провести велику п╕дготовчу роботу: лекц╕╖ ╕ бес╕ди в школах та ╕нших навчальних закладах, на п╕дпри╓мствах, в прес╕, рад╕о. В╕нницька "Просв╕та" мала б орган╕зувати ╕ провести вечори про цю неперес╕чну людину, про цього незламного борця за в╕льну, незалежну Укра╖ну. Ще до встановлення пам'ятника кожен житель В╕нниц╕ мав би пишатися, що саме в ╖хньому м╕ст╕ так г╕дно вшанували цього героя. ╤ той факт, що рос╕йський президент Пут╕н в╕дгукнувся на цю под╕ю, ще раз показав, як погано в╕н зна╓ ╕  укра╖нську ╕стор╕ю, ╕ тих, хто ╖╖ творив.  Господ╕н Пут╕н ╕ зараз не розум╕╓, що  нацизм ╕ нац╕онал╕зм - це р╕зн╕ поняття. ╤ його реакц╕я на цю под╕ю лише п╕дкреслю╓ ╖╖ значення.
Симона Петлюру дуже шанували укра╖нц╕ Кубан╕. Вони тод╕ ще ч╕тко усв╕домлювали, що вони - укра╖нц╕, з сво╓ю мовою, сво╓ю ментальн╕стю. В 20-т╕ роки , тобто п╕сля революц╕╖ 1917 року, на Кубан╕ ╕снувало багато укра╖нських шк╕л, а в Новорос╕йську нав╕ть був укра╖нський ун╕верситет, та на початку 30-х в╕н був знищений рос╕йською радянською владою. Зараз про те, що  Кубань була укра╖нською, нагаду╓ т╕льки Кубанський народний хор, який так чудово, на св╕й манер, викону╓ наш╕ укра╖нськ╕ п╕сн╕, додаючи до сп╕ву козацько╖ запорозько╖ удал╕-завзяття.
Диву╓ реакц╕я ╓врейського кнесету на цю под╕ю. Нав╕ть в ╕стор╕╖, яку 65 рок╕в тому я вивчала, багато говорилось про ╓врейськ╕ погроми в рос╕йськ╕й ╕мпер╕╖, "чорну сотню". Про так╕ погроми писав ╕ в╕домий ╓врейський письменник Шолом Алейхем, ╕ це показав театр ╕м. ╤вана Франка в вистав╕, де так чудово грав роль ╓врея незабутн╕й Богдан Ступка. Про ц╕ погроми ╓вре╖ забули, а в  той бруд, яким поливала укра╖нських геро╖в рос╕йсько-радянська влада, вони в╕рять, ╕ то одного нашого героя роблять антисем╕том, то ╕ншого... Та що дивуватися, вс╕ вони - ем╕гранти з рос╕йсько╖ ╕мпер╕╖, яку тод╕, коли  т╕кали з не╖, - ненавид╕ли, а зараз, виходить, в╕рно ╖й служать ╕ слухняно повторюють рос╕йську брехню.
Та нам сво╓ робить! Ми ж не звинувачу╓мо весь ╓врейський народ за те, що витворяв у молод╕й УРСР б╕льшовицький кер╕вник Каганович? Ми зна╓мо, що в першу чергу в╕н був б╕льшовик, який твердо вт╕лював в життя плани свого ЦК, ╕ нац╕ональн╕сть тут не мала жодного значення. Симон Петлюра вступив у б╕й проти б╕льшовицько╖ арм╕╖, ╕ яко╖ нац╕╖ були вороги нашого народу - б╕льшовики, здогадатися не важко. Прочитайте в ╤нтернет╕, у В╕к╕пед╕╖ про Симона Петлюру, ╕ все зрозум╕╓те.

Алла Осадча
м. Феодос╕я

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #46 за 17.11.2017 > Тема "Резонанс"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=19289

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков