Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3539)
З потоку життя (6783)
Душі криниця (3655)
Українці мої... (1497)
Резонанс (1564)
Урок української (997)
"Білі плями" історії (1746)
Крим - наш дім (533)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (238)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
УКРА╥НА ВИНЕСЛА НА ОБГОВОРЕННЯ В ОБС╢ СИТУАЦ╤Ю В АЗОВО-ЧОРНОМОРСЬКОМУ РЕГ╤ОН╤
Ситуац╕я в Азово-Чорноморському рег╕он╕ вперше винесена на обговорення Форуму безпекового...


УКРЗАЛ╤ЗНИЦЯ ЗАПУСКА╢ ЩЕ 9 ПО╥ЗД╤В З ЧЕРВНЯ
Про це пов╕домили в прес-служб╕ «Укрзал╕зниц╕».


РОС╤Я НАМАГАЛАСЯ З╤РВАТИ "НЕДОРЕЧН╤" ВИСТУПИ ЩОДО КРИМУ В ОБС╢
За словами укра╖нського дипломата, було побоювання, що рос╕йська делегац╕я сво╖ми пост╕йними...


НА ЗДОБУТТЯ ПРЕМ╤╥ ╤МЕН╤ В'ЯЧЕСЛАВА ЧОРНОВОЛА
Держкомтелерад╕о оголошу╓ прийом публ╕цистичних твор╕в на здобуття прем╕╖ ╕мен╕ В'ячеслава...


ПОНАД 100 КРИМЧАН НЕЗАКОННО В╤ДПРАВИЛИ НА В╤ЙСЬКОВУ СЛУЖБУ В РОС╤Ю
Загалом п╕д час весняного призову до арм╕╖ РФ «з суб'╓кт╕в п╕вдня Рос╕╖» будуть...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #46 за 17.11.2017 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#46 за 17.11.2017
«СУД» У КРИМУ НЕ В╤ДПУСТИВ УКРА╥НЦЯ БАЛУХА З С╤ЗО ПОПРИ ПОГ╤РШЕННЯ ЗДОРОВ'Я

Кримосуддя

У четвер в окупованому Криму укра╖нцю Володимиру Балуху в╕дмовилися зм╕нити запоб╕жний зах╕д на не пов'язаний з позбавленням вол╕. Роздольненський суд залишив його п╕д вартою. Балух розц╕ню╓ так╕ д╕╖ як спрямован╕ на його ф╕зичне усунення.
Про це з посиланням на адвоката Балуха Ольгу Д╕нзе пов╕домив у Facebook укра╖нський актив╕ст Михайло Батрак.
“Сьогодн╕, 16 листопада 2017 року, в Роздольненському районному "суд╕" в╕дбува╓ться  чергове зас╕дання у справ╕ Володимира Балуха. П╕д час зас╕дання Володимир заявив про необх╕дн╕сть зм╕ни йому запоб╕жного заходу на не пов'язаний з позбавленням вол╕, оск╕льки у нього загострилася сечокам'яна хвороба, пост╕йн╕ бол╕ в област╕ печ╕нки, йому не нада╓ться належна медична допомога в С╤ЗО", - пов╕домив Батрак.
За його словами, сам пол╕тв'язень р╕шення "суду" розгляда╓ як д╕╖, спрямован╕ на його ф╕зичне усунення.
"Якщо запоб╕жний зах╕д не буде мен╕ зм╕нено, то я буду це розц╕нювати як ц╕леспрямован╕ д╕╖ щодо мого ф╕зичного усунення", - заявив в╕н.
Адвокат Д╕нзе обгрунтовувала необх╕дн╕сть зм╕ни запоб╕жного заходу тим, що загальний терм╕н утримання п╕д вартою п╕д час розгляду крим╕нально╖ справи не може перевищувати 6 м╕сяц╕в, ╕ нема╓ н╕яких п╕дстав для подальшого утримання ╖╖ п╕дзахисного п╕д вартою.
До того ж, хвора мати Володимира Натал╕я Балух потребу╓ пост╕йного догляду.
Як пов╕домила Д╕нзе, захист пропонував "суду" залишити Балуха п╕д домашн╕м арештом за двома адресами: за м╕сцем ре╓страц╕╖ його колишньо╖ дружини чи за м╕сцем його ре╓страц╕╖ в сел╕ Серебрянка, по вулиц╕ Миру, будинок 20, або ж обрати йому як запоб╕жний зах╕д п╕дписку про неви╖зд.
Проте, резюмувала адвокат, "судом було прийнято р╕шення про в╕дмову в задоволенн╕ клопотання сторони захисту, оск╕льки обставини, на думку суду, як╕ послужили п╕дставою для обрання щодо нього наст╕льки суворого запоб╕жного заходу, на даний час не в╕дпали".
М╕н╕стерство закордонних справ Укра╖ни виступило з вимогою припинити пол╕тичн╕ репрес╕╖ щодо Володимира Балуха ╕ засудило р╕шення окупац╕йно╖ влади про продовження його арешту.
"Засуджу╓мо незаконне р╕шення окуп. влади Криму залишити п╕д арештом В.Балуха. Вимага╓мо припинити пол╕т. репрес╕╖", - написала на сво╖й стор╕нц╕ в Twitter речник МЗС Укра╖ни Мар'яна Беца.
Як пов╕домляв «Укр╕нформ», ФСБ затримала Балуха 8 грудня 2016 року, стверджуючи, що на горищ╕ будинку, де в╕н мешка╓, були виявлен╕ 90 патрон╕в ╕ к╕лька тротилових шашок. У серпн╕ 2017 року суд вин╕с вирок укра╖нському актив╕сту - три роки ╕ с╕м м╕сяц╕в колон╕╖ загального режиму, а також штраф у розм╕р╕ десяти неоподатковуваних м╕н╕мум╕в доход╕в громадян. Однак п╕д час розгляду апеляц╕йно╖ скарги вирок Балуху було скасовано ╕ справу було спрямовано на повторний розгляд. Захист Балуха ╕ правозахисники вважають, що в╕н став жертвою репрес╕й за свою проукра╖нську позиц╕ю.

У КРИМУ Ф╤ГУРАНТУ «СПРАВИ УКРА╥НСЬКИХ ДИВЕРСАНТ╤В» ДАЛИ 5 РОК╤В КОЛОН╤╥

П╕дконтрольний Кремлю Севастопольський м╕ський суд засудив ф╕гуранта "справи укра╖нських диверсант╕в" Дмитра Штибл╕кова до 5 рок╕в колон╕╖ суворого режиму ╕ до штрафу в розм╕р╕ 200 неоподатковуваних м╕н╕мум╕в доход╕в громадян. Про це пов╕домля╓ п╕дконтрольне окупантам видання "Крим╕нформ".
Як пов╕домлялося, 18 травня 2017 року ф╕гурант "справи укра╖нських диверсант╕в" Дмитро Штибл╕ков уклав досудову угоду з╕ сл╕дством, тобто визнав свою провину. Жодного з незалежних адвокат╕в до нього не допустили.
9 листопада 2016 року в Севастопол╕ окупанти пов╕домили про затримання "член╕в диверс╕йно-терористично╖ групи головного управл╕ння розв╕дки М╕н╕стерства оборони Укра╖ни" - Дмитра Штибл╕кова, Олекс╕я Бессарабова ╕ Володимира Дудку.
П╕дконтрольний Кремлю Лен╕нський районний суд Севастополя 10 листопада заарештував трьох затриманих в Севастопол╕ "диверсант╕в" на два м╕сяц╕. 30 грудня 2016 року "севастопольський суд" продовжив терм╕н утримання п╕д вартою в╕дносно Штибл╕кова, Бессарабова ╕ Дудки до 8 березня 2017 року.
Дмитро Штибл╕ков ╕ Олекс╕й Бессарабов до 2014 року працювали в╕йськовими експертами в центр╕ "Номос". Володимир Дудка – кап╕тан 2-го рангу запасу, в минулому – кап╕тан корабля рад╕оелектронно╖ розв╕дки.
У Служб╕ безпеки Укра╖ни наголошували, що затриман╕ в Криму громадяни Укра╖ни не ╓ н╕ сп╕вроб╕тниками, н╕ контактерами з боку СБУ.
У свою чергу сп╕кер М╕ноборони Укра╖ни з питань АТО Андр╕й Лисенко в╕дзначав, що колишн╕ укра╖нськ╕ в╕йськов╕, як╕ зараз проживають в Криму, можуть стати "потенц╕йними жертвами рос╕йських спецслужб".
www.pravda.com.ua

У КРИМУ СИЛОВИКИ ЗАТРИМАЛИ ЧОЛОВ╤КА КРИМСЬКОТАТАРСЬКО╥ ВЧИТЕЛЬКИ

У Сов╓тському район╕ окупованого Криму силовики провели три обшуки у кримськотатарсько╖ родини Мустафа╓вих. Чолов╕ка вчительки кримськотатарсько╖ мови Мустафу Мустафа╓ва забрали до пол╕цейського в╕дд╕лку.
Про це Громадському рад╕о пов╕домив голова Меджл╕су кримськотатарського народу, народний депутат Рефат Чубаров.
За його словами, спочатку силовики провели обшуки у сел╕ Пушк╕но (Есен-Ек╕) у будинку вчительки кримськотатарсько╖ мови Ленари Мустафа╓во╖.
Пот╕м провели обшук у дом╕ ╖╖ свекрухи — пан╕ Аджер — у цьому ж сел╕. Оп╕сля по╖хали у сус╕дн╓ село Журавське, де провели обшук у будинку сестри Мустафи Мустафа╓ва.
«Окупанти не дають нав╕ть формальних пояснень, з чим це пов’язано. Чолов╕ка Ленари Мустафу Мустафа╓ва вивезли до в╕дд╕лення пол╕ц╕╖. Експерти вважають, що дуже важливими ╓ перш╕ години. Адвокати намагаються потрапити до нього, бо може бути нав’язування будь-яко╖ верс╕╖, яку пот╕м будуть об╕гравати окупанти», — розпов╕в Чубаров.
В╕н додав, що «Ленара ╓ одн╕╓ю з найщир╕ших захисник╕в ╕ популяризатор╕в кримськотатарсько╖ мови».
Ран╕ше стало в╕домо, що у н╕ч на 16 листопада в окупованому Криму обстр╕ляли будинок кримськотатарського актив╕ста Джафера Аметова. За словами Чубарова, зараз там проводять «сл╕дч╕ д╕╖».
hromadskeradio.org

П╤СЛЯ ЗВ╤ЛЬНЕННЯ ЧИЙГОЗА ОКУПАНТИ НЕ ЗНАЮТЬ, ЯК ВЕСТИ «СПРАВУ 26 ЛЮТОГО»

У понед╕лок в окупованому Криму знову в╕дклали розгляд так звано╖ "справи 26 лютого". Заступник голови Меджл╕су ╤льм╕ Умеров вважа╓, що п╕сля зв╕льнення Чийгоза "влада" Криму не зна╓, що робити з ц╕╓ю справою. Про це ╤льм╕ Умеров сказав журнал╕стам у понед╕лок, пов╕домля╓ кореспондент «Укр╕нформу».
"Скажу в╕дверто, вони не знають, що робити дал╕ п╕сля того, як Пут╕н помилував Ахтема Чийгоза - основного ф╕гуранта ц╕╓╖ справи. Що робити з ╕ншими команда в╕д ФСБ ще не над╕йшла", - сказав Умеров.
За його словами, лог╕ку окупац╕йно╖ влади зрозум╕ти складно, тому х╕д "судового" розгляду теж передбачити складно.
"Суди в Криму п╕дконтрольн╕ Рос╕йськ╕й Федерац╕╖ ╕, на жаль, територ╕я Криму теж п╕дконтрольна Рос╕йськ╕й Федерац╕╖ де-факто. ╥х лог╕ку пояснювати дуже важко ╕ дуже важко припускати, що буде з цими хлопцями, стосовно яких судов╕ розгляди тривають", - зазначив Умеров.
За словами кримського адвоката Едема Семедля╓ва зас╕дання по справ╕ "26 лютого", призначене в Центральному районному "суд╕" м.С╕мферополя на 10 лютого перенесли на 13 листопада, а призначене на 13 листопада, - перенесли на 17 листопада.
Нагада╓мо, 11 вересня 2017 року так званий "верховний суд" в окупованому Криму вин╕с Ахтему Чийгозу вирок у вигляд╕ 8 рок╕в колон╕╖ загального режиму. 25 жовтня 2017 року засуджен╕ в Криму заступники глави Меджл╕су кримськотатарського народу Ахтем Чийгоз ╕ ╤льм╕ Умеров були зв╕льнен╕ в╕д виконання покарання, вивезен╕ з Криму й в╕дправлен╕ в Туреччину. 27 жовтня вони прилет╕ли до Ки╓ва.
Кр╕м Ахтема Чийгоза, у рамках "справи 26 лютого" проходять Мустафа Дегермендж╕ й Ал╕ Асанов, яких тримали в С╕мферопольському С╤ЗО, а з 6 кв╕тня 2017 року перебувають п╕д домашн╕м арештом. Також у ц╕й справ╕ проходила група "╕нших ос╕б" у склад╕ п'яти чолов╕к╕в: Ескендера Кантемирова, Талята Юнусова, Ескендера Ем╕рвал╕╓ва, Арсена Юнусова та Ескендера Неб╕╓ва. Групу кримськотатарських актив╕ст╕в, що брали участь у м╕тингу п╕дтримки територ╕ально╖ ц╕л╕сност╕ Укра╖ни, почали судити в 2015 роц╕ за "участь у масових заворушеннях".
(Укр╕нформ)

УКРА╥НА В╤ДКРИЛА КРИМ╤НАЛЬНЕ ПРОВАДЖЕННЯ
ЧЕРЕЗ ОБШУКИ В АНЕКСОВАНОМУ КРИМУ

Кримська прокуратура в╕дкрила крим╕нальне провадження через обшуки в дом╕вках кримських татар в анексованому Криму 8 листопада. Про це пов╕домила прес-служба прокуратури.
У пов╕домленн╕ зазначено, що прокуратура Автономно╖ Автономно╖ Республ╕ки Крим розглянула звернення голови правл╕ння громадсько╖ орган╕зац╕╖ "КримSOS" щодо обшук╕в на п╕востров╕ 8 листопада.
"Внесен╕ в╕домост╕ до ╢РДР за ознаками крим╕нального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.162 (порушення недоторканност╕ житла - ред.) КК Укра╖ни", - йдеться у пов╕домленн╕.
У прокуратур╕ зазначають, що обшуки проводили у Бахчисара╖, Старому Криму, сел╕ Зар╕чне та селищ╕ К╕ровське у Сейтумера Сейтумерова, Руслана (Ал╕мдар) Белялова, Ельдара Кантем╕рова, Екрема Абдульватова та ╕нших.
Також прес-служба наголосила, що силовики окупац╕йно╖ влади п╕вострова проводитли обшуки ╕з застосуванням насильства.
Як в╕домо, 8 листопада в анексованому Криму окупац╕йна влада провела чергову хвилю обшук╕в у актив╕ст╕в в дек╕лькох населених пунктах.
"Крим SOS" з посиланням на в╕дпов╕дний документ так званого "м╕н╕стерства внутр╕шньо╖ пол╕тики ╕нформац╕╖ ╕ зв'язку Криму" пов╕домила, що рос╕йська влада в окупованому Криму зробила перев╕рки в будинках кримських татар обов'язковим явищем.
«Укра╖нська правда»

ЕРДОГАН МОЖЕ ПОСПРИЯТИ ЗВ╤ЛЬНЕННЮ З ПОЛОНУ РФ СЕНЦОВА

Президент Туреччини Реджеп Ердоган може посприяти зв╕льненню з рос╕йського полону укра╖нського режисера Олега Сенцова. Це питання обговорювалося турецьким президентом ╕ представниками Меджл╕су кримськотатарського народу Ахтемом Чийгозом та ╤льм╕ Умеровим у Туреччин╕. Про це пов╕домля╓ "Рад╕о Свобода". "Ми висловили президенту Туреччини свою подяку ╕ попросили продовжувати займатися цими питаннями (зв╕льненням громадян Укра╖ни з полону, - ред.). В першу чергу ц╕ сорок з гаком людей, як╕ вважаються пол╕тичними в'язнями або заручниками Рос╕╖. ╤ як пр╕оритет серед них ми з Ахтемом визначили Олега Сенцова. Це теж було прийнято. Б╕льше ми н╕ про що не говорили", - сказав ╤льм╕ Умеров.
Нагада╓мо, Ахтема Чийгоза та ╤льм╕ Умерова, засуджених в аннексованому Криму, рос╕йська влада зв╕льнила 25 жовтня. За неоф╕ц╕йною ╕нформац╕╓ю, домовлен╕сть про передачу Чийгоза ╕ Умерова було досягнуто п╕д час останньо╖ зустр╕ч╕ президента Турецько╖ республ╕ки Реджепа Тай╕па Ердогана ╕ рос╕йського президента Володимира Пут╕на. У Держдум╕ Рос╕╖ стверджують, що з проханням про помилування л╕дер╕в кримськотатарського руху ╤льм╕ Умерова ╕ Ахтема Чийгоза до президента Володимира Пут╕на звертався муфт╕й мусульман Криму Ем╕рал╕ Абла╓в.
www.unian.ua


 

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #46 за 17.11.2017 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=19280

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков