Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4444)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4116)
Українці мої... (1658)
Резонанс (2110)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1844)
Крим - наш дім (1028)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (308)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (202)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ДМИТРО ДОНЦОВ - ТВОРЕЦЬ ПОКОЛ╤ННЯ УПА, НАСТУПАЛЬНИЙ ТА БЕЗКОМПРОМ╤СНИЙ
Тож за яку Укра╖ну? Вкотре перекону╓мося, що питання, як╕ ставив Дмитро Донцов, сьогодн╕ ╓...


ПОВЕРНУТИ ╤СТОРИЧНУ ПАМ’ЯТЬ
╤сторична пам'ять – головний феномен в╕дтворення ╕стор╕╖ сусп╕льства, кра╖ни, нац╕╖…


ОДЕСЬК╤ ДРУЗ╤ Т.Г. ШЕВЧЕНКА
В Одес╕ на той час мешкали друз╕ Тараса Григоровича, з якими в╕н п╕дтримував пост╕йний...


ПЕРША ЛАСТ╤ВКА УКРА╥НСЬКО╥ ПЕР╤ОДИКИ
Наш календар


ЯН НАГУРСЬКИЙ – ТОЙ, ХТО ПОСТАВ З МЕРТВИХ
П╕лот час╕в Першо╖ св╕тово╖ в╕йни був оголошений загиблим, про що в╕н д╕знався в середин╕ 1950-х...




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #43 за 27.10.2017 > Тема ""Білі плями" історії"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#43 за 27.10.2017
НЕЛЕГ╤ТИМНИЙ Б╤ЛЬШОВИЦЬКИЙ УРЯД

 (Фрагмент укра╖нсько╖ ╕стор╕╖)

Прикро, але дехто з наших сучасник╕в ╕ тепер жал╕╓ за розпадом Радянського Союзу, б╕дка╓ться, що Укра╖на вперто вт╕ка╓ (у пол╕тичному сенс╕) в╕д Рос╕╖ до ╢вропи, прагне вступу у НАТО. ╢ так╕... Особливо серед представник╕в колишньо╖ комун╕стично╖ партноменклатури чи тих, хто нажився б╕ля “радянського корита”, в╕двертих запроданц╕в, що на шматок гнило╖ ковбаси ╕ червоний прапор (на додачу до не╖) пром╕няли р╕дну мат╕р. З огляду на таке ц╕каво д╕знатися: а як б╕льшовикам взагал╕ вдалося сформувати радянський уряд в Укра╖н╕, чи був в╕н лег╕тимним?..
Сила б╕льшовизму полягала зовс╕м не в марксистськ╕й (а згодом — марксистсько-лен╕нськ╕й) ╕деолог╕╖, як запевняли нас нав╕ть у 90-х роках XX стол╕ття. Ще до початку Першо╖ св╕тово╖ в╕йни (1914-1918 рр.) уряд тод╕шньо╖ Н╕меччини систематично ф╕нансував д╕яльн╕сть Володимира Лен╕на-Ульянова ╕ б╕льшовик╕в, щоб вона була спрямована проти потенц╕йно багато╖ ╕ сильно╖ суперниц╕ — Рос╕йсько╖ ╕мпер╕╖. Зараз уже в╕домо, що Н╕меччина вид╕лили б╕льшовикам близько 1 м╕льярда марок. (Колосальна сума, як на той час!). Так, справд╕, у ход╕ лютнево╖ революц╕╖ ╕ жовтневого перевороту 1917 року Рос╕йська царська ╕мпер╕я розпалася, але утворилася нова ╕мпер╕я — рос╕йсько-б╕льшовицька, яка отримала назву СРСР, що, вважайте, одне ╕ те ж. Бо ╕мпер╕я ╓ ╕мпер╕╓ю! ╥й всього замало! ╤ хоч у 1991 роц╕ розпався Радянський Союз, але сучасна пол╕тика Рос╕╖ т╕льки п╕дтверджу╓ ╖╖ амб╕тн╕ ╕мперськ╕ плани. Н╕меччин╕, яка була далеко не святою у сво╖й пол╕тиц╕, як╕й довелося пережити багато катакл╕зм╕в, тепер знову змушена протистояти Рос╕╖.
30 жовтня 1917 року б╕льшовики очолюють у Ки╓в╕ повстання проти в╕йськ Тимчасового уряду. Теоретично визнаючи право нац╕й на самовизначення ╕ в╕дкидаючи його на практиц╕, вони не збиралися визнавати права автоном╕╖ н╕ для Укра╖ни, н╕ для ╕нших народ╕в. Тому Центральна Рада, сформована у Ки╓в╕ з укра╖нських патр╕отично налаштованих пол╕тик╕в, громадських д╕яч╕в, оголосила про взяття верховно╖ влади в Укра╖н╕ у сво╖ руки ╕ проголосила утворення Укра╖нсько╖ Народно╖ Республ╕ки (УНР).
Б╕льшовики у в╕дпов╕дь невдовз╕ оголосили Центральну Раду УНР “ворогом народу”, хоча п╕д час вибор╕в до Всерос╕йських (!) установчих збор╕в укра╖нськ╕ парт╕╖ набрали 70 в╕дсотк╕в голос╕в, а б╕льшовики — лише 10. 20 в╕дсотк╕в д╕сталося ╕ншим парт╕ям, як╕ не в╕д╕гравали вир╕шально╖ рол╕ у пол╕тиц╕. Так само на скликаному б╕льшовиками Всеукра╖нському з'╖зд╕ Рад у Ки╓в╕ в грудн╕ 1917 року б╕льш╕сть виявилася ╕з представник╕в укра╖нських парт╕й. Тод╕ делегати-б╕льшовики в╕докремилися, перебралися до Харкова, де в╕дбувся з'╖зд Рад Донецького та Кривор╕зького басейн╕в (промислово—вуг╕льний та металург╕йний басейни), й проголосили створення Радянсько╖ Укра╖нсько╖ Республ╕ки. Через п╕втора десятил╕ття майже вс╕ вони (орган╕затори та натхненники) потрапили в пекло стал╕нських репрес╕й. Ця безжал╕сна машина н╕кого не щадила!
Проте вс╕ р╕шення харк╕вського з'╖зду, як ╕ сам з'╖зд, виявилися неправом╕рними за ус╕ма м╕жнародними стандартами ╕ нав╕ть елементарною юридичною лог╕кою. Адже участь у ньому взяли представники лише 96 рад (╕ то почасти посп╕хом сформованих б╕льшовиками) ╕з трьохсот створених в Укра╖н╕. Отож проголошення Радянсько╖ Укра╖нсько╖ Республ╕ки в╕дбулося лише в╕д неповно╖ третини Рад, ╕ це аж н╕як не означало волевиявлення всього укра╖нського народу чи його б╕льшост╕. Але радянський (б╕льшовицький) уряд в╕дразу ж об╕перся на в╕йськов╕ формування, як╕ прибули з Рос╕╖.
Щоб не допустити в╕докремлення Укра╖ни в╕д Рос╕╖, рос╕йськ╕ б╕льшовики вдалися до створення штучно╖ Донецько-Кривор╕зько╖ республ╕ки, яка проголосила, що ╓ частиною “загальнорос╕йсько╖ федерац╕╖”. Насправд╕ ж ця псевдореспубл╕ка перетворилася на плацдарм для наступу на Укра╖нську Народну Республ╕ку.
Чи не нагаду╓ це вам тепер╕шн╕ ЛНР та ДНР?..

Тарас ЛЕХМАН,
журнал╕ст

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #43 за 27.10.2017 > Тема ""Білі плями" історії"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=19195

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков