Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4456)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4134)
Українці мої... (1667)
Резонанс (2128)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1847)
Крим - наш дім (1064)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (242)
Бути чи не бути? (331)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (210)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У В╤ДНОСИНАХ З ПОЛЬЩЕЮ НЕ ВАРТО НАТИСКАТИ НА ╤СТОРИЧН╤ “МОЗОЛ╤”, ЩО НАТЕРЛИСЯ ЗА 400 РОК╤В
Юр╕й Щербак, письменник, дипломат…


╤СТОР╤Я ОДН╤╢╥ РОДИНИ НА ТЛ╤ КРИМСЬКОТАТАРСЬКОГО НАЦ╤ОНАЛЬНОГО РУХУ
Вс╕ сто в╕дсотк╕в грошей в╕д продажу книги буде направлено на потреби ЗСУ…


ВЖЕ ЗАРАЗ ТРЕБА ДУМАТИ, ЯК БУДЕМО В╤ДНОВЛЮВАТИ КРИМ П╤СЛЯ ДЕОКУПАЦ╤╥
Обговорення комплексних питань щодо в╕дновлення Криму п╕сля його деокупац╕╖ в╕д рос╕йських сил...


МОЖЕ ТАК СТАТИСЬ, ЩО КРИМ ПОВЕРТАТИМЕТЬСЯ ДИПЛОМАТИЧНИМ ШЛЯХОМ
Наша держава зможе спок╕йно жити, коли поверне соб╕ ус╕ сво╖ земл╕, зокрема ╕ Крим.


БИТВА ЗА УКРА╥НУ
День дв╕ст╕ одинадцятий…
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #39 за 29.09.2017 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#39 за 29.09.2017
ЧОМУ КАТАСТРОФА В КАЛИН╤ВЦ╤ МА╢ ВС╤ ШАНСИ БУТИ НЕ ОСТАННЬОЮ

Так ╕ буде, якщо кадрова пол╕тика в арм╕╖ не буде повернена «з голови на ноги».

З перших годин, якщо не хвилин, коли на в╕йськових складах б╕ля Калин╕вки почали вибухати бо╓припаси, у реакц╕ях у соц╕альних мережах головним в╕дразу стало питання «хто винен?», хоча, за лог╕кою, спочатку варто було б з’ясувати «яка причина?»
Нема сенсу робити огляд масштабно╖ дискус╕╖ (якщо це, зв╕сно, можна називати дискус╕╓ю), яка спалахнула у «фейсбуках», «тв╕ттерах» ╕ на телеканалах. Там, на жаль, вже звично аж забагато емоц╕й, породжених ╕ св╕домою демагог╕╓ю, ╕ несв╕домим нев╕глаством. Суть же звелася, як ╕ належить, до просто╖ дилеми: винна центральна влада (М╕ноборони, Генштаб ╕ нав╕ть сам Верховний) чи не винна?
За нин╕шн╕х загальних пол╕тичних настро╖в у кра╖н╕ так поставлене питання набува╓ особливо╖ гостроти. Тому дуже скоро до суперечки з в╕дносно заспок╕йливими заявами долучилася сама центральна влада. Так, радник Президента Укра╖ни Юр╕й Б╕рюков розпов╕в, що постраждали т╕льки в╕дкрит╕ майданчики, де збер╕галися бо╓припаси, а все, що в ангарах, п╕дземних бункерах ╕ цегляних складах – вц╕л╕ло. А на головне – хто винен? – в╕дпов╕дь Б╕рюкова така: «Проблема в тому, що ми вою╓мо. В умовах великого, але недостатнього на покриття ус╕х потреб ф╕нансування, арм╕я робить те, що може. Ще й тр╕шки б╕льше. Але перемогти закон збереження маси та енерг╕╖ ми не в змоз╕. Якщо грошей на живуч╕сть не вид╕ляли роками, то пот╕м за 5% в╕д потреби дива не зробиш». Оск╕льки вибухи п╕д Калин╕вкою – вже четвертий под╕бний випадок на найб╕льших арсеналах ЗСУ за два роки, то висновок з пояснень пана Б╕рюкова напрошу╓ться один: вибухали ╕ будуть вибухати, бо грошей нема, ╕ винних нема ╕ бути не може, бо д╕ють закони ф╕зики.
Управл╕ння зв'язк╕в ╕з громадськ╕стю Генштабу ЗСУ заявило, що вибухи сталися т╕льки на майданчику танкових бо╓припас╕в, ╕ 70% територ╕╖ арсеналу не постраждало. Кер╕вник Управл╕ння Богдан Сеник сказав, що в╕дпов╕дальн╕сть за под╕ю нестиме командир в╕йськово╖ частини, але про винних можна буде говорити т╕льки п╕сля того, як у справ╕ розберуться оперативн╕ правоохоронн╕ групи.
Отже, командир в╕йськово╖ частини в╕дпов╕датиме у будь-якому випадку. Це дуже правильна заява Генштабу. Що б не було безпосередньою причиною вибух╕в – диверс╕я чи якийсь траг╕чний зб╕г обставин – командир частини, головним службовим обов’язком якого ╓ збереження бо╓припас╕в, винен безумовно. Нав╕ть якщо раптом виявиться, що все сталося через, прим╕ром, удар блискавки, й тод╕ командир винен: не передбачив такого вар╕анту ╕ не зробив громов╕дв╕д. Якщо ж це з безп╕лотника ворог вдарив по арсеналу, то чому не спрацювала система захисту в╕д безп╕лотник╕в? ╥╖ не було взагал╕, бо не було грошей ╖╖ закупити ╕ встановити? Тод╕ як командир взагал╕ думав захищатися в╕д безп╕лотник╕в, тим б╕льше, що ран╕ше арсенал п╕д Балакл╕╓ю вже був атакований таким чином? М╕г би, наприклад, кулеметами навмання стр╕ляти в небо, мав би хоч 0,001% в╕рог╕дност╕, що поц╕лить, куди треба. Це зовс╕м не жарти насправд╕, лог╕ка в╕йськово╖ справи в принцип╕ не визна╓ ситуац╕╖, коли солдат, оф╕цер, генерал просто розводить руками, бо нема грошей ╕ закони природи проти. Ця лог╕ка вимага╓: наказ, в даному випадку – охорона арсеналу, ма╓ бути виконаний за будь-яких умов, ╕ якщо в╕н не виконаний – в╕йськовий ма╓ бути покараний. ╤нша справа, що м╕ру жорсткост╕ такого покарання визначатимуть з урахуванням ус╕х обставин, у тому числ╕ закон╕в ф╕зики.
Однак ╓ й ще одна «╕нша справа». Оск╕льки, повторимо, йдеться про четвертий за два роки випадок вибух╕в на стратег╕чних арсеналах ЗСУ, то в╕дпов╕дальност╕ командир╕в в╕йськових частин недостатньо. Скажемо прямо, нав╕ть за один-╓диний випадок, под╕бний до того, що трапилося в Балакле╖, Сватово, Калин╕вц╕, в╕дпов╕дати ма╓ найвищий в╕йськовий начальник (кер╕вник Генштабу). Чому? Тому що арсенали, под╕бн╕ до згаданих, ╓ стратег╕чними, втрати бо╓припас╕в на них знижують бо╓здатн╕сть ус╕╓╖ укра╖нсько╖ арм╕╖ (хай нав╕ть на к╕лька умовних в╕дсотк╕в), а саме за таку бо╓здатн╕сть в╕дпов╕да╓ начальник Генштабу. ╤ абсолютно не ма╓ значення, з яких конкретних причин сталися вибухи – диверс╕╖, халатн╕сть чи стих╕я природи. Припустимо, в принцип╕, обмежитися меншим покаранням, н╕ж зв╕льнення з посади, якщо стався один випадок, але чотири!!
Ближче до вечора вимога в╕дставки В╕ктора Муженка пролунала вже не т╕льки в╕д без╕менних блогер╕в чи в╕д пол╕тично╖ опозиц╕╖ (Валентин Наливайченко), а й в╕д провладно╖ пол╕тично╖ сили, яку представляють радник м╕н╕стра внутр╕шн╕х справ Антон Геращенко та народний депутат Юр╕й Береза. На жаль, за полум’яною критикою останн╕х аж надто «стирчать вуха» зрозум╕лого прагматичного пол╕тичного розрахунку. Це дуже сумно, оск╕льки нам, сусп╕льству, потр╕бно геть зовс╕м ╕нше, а саме: доб╕р кадр╕в у Збройних Силах Укра╖ни ма╓ визначатися згаданою лог╕кою в╕йськово╖ справи, а не потребами пол╕тичного суперництва. ╤накше вибухи п╕д Калин╕вкою гарантовано не будуть останн╕ми.

Юр╕й Сандул
«Укр╕нформ»

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #39 за 29.09.2017 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=19097

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков