Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4458)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4136)
Українці мої... (1668)
Резонанс (2130)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1847)
Крим - наш дім (1068)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (242)
Бути чи не бути? (334)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (211)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У В╤ДНОСИНАХ З ПОЛЬЩЕЮ НЕ ВАРТО НАТИСКАТИ НА ╤СТОРИЧН╤ “МОЗОЛ╤”, ЩО НАТЕРЛИСЯ ЗА 400 РОК╤В
Юр╕й Щербак, письменник, дипломат…


╤СТОР╤Я ОДН╤╢╥ РОДИНИ НА ТЛ╤ КРИМСЬКОТАТАРСЬКОГО НАЦ╤ОНАЛЬНОГО РУХУ
Вс╕ сто в╕дсотк╕в грошей в╕д продажу книги буде направлено на потреби ЗСУ…


ВЖЕ ЗАРАЗ ТРЕБА ДУМАТИ, ЯК БУДЕМО В╤ДНОВЛЮВАТИ КРИМ П╤СЛЯ ДЕОКУПАЦ╤╥
Обговорення комплексних питань щодо в╕дновлення Криму п╕сля його деокупац╕╖ в╕д рос╕йських сил...


МОЖЕ ТАК СТАТИСЬ, ЩО КРИМ ПОВЕРТАТИМЕТЬСЯ ДИПЛОМАТИЧНИМ ШЛЯХОМ
Наша держава зможе спок╕йно жити, коли поверне соб╕ ус╕ сво╖ земл╕, зокрема ╕ Крим.


БИТВА ЗА УКРА╥НУ
День дв╕ст╕ одинадцятий…
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #38 за 22.09.2017 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#38 за 22.09.2017
ОБВИНУВАЧЕННЯ ВИМАГА╢ ДЛЯ КРИМСЬКОГО ЖУРНАЛ╤СТА СЕМЕНИ ТРИ РОКИ УМОВНО

П╕дконтрольний Рос╕╖ суд в окупованому Криму вимага╓ для укра╖нського журнал╕ста Миколи Семени три роки позбавлення вол╕ з випробувальним терм╕ном у три роки.
Про це пов╕домля╓ Рад╕о Свобода ╕з посиланням на адвоката Олександра Попкова. 
"П╕дконтрольний Рос╕╖ Зал╕зничний суд у С╕мферопол╕ в понед╕лок вимагав для кримського журнал╕ста Миколи Семени 3 роки позбавлення вол╕ з випробувальним терм╕ном у 3 роки", - йдеться в пов╕домленн╕.
Прокурор Св╕тлана Будинська також вимагала заборонити Семен╕ займатися журнал╕стикою протягом трьох рок╕в.
За верс╕╓ю обвинувачення, у статт╕ про блокаду анексованого Криму, опубл╕кован╕й у 2016 роц╕ на сайт╕ "Крим.Реал╕╖", журнал╕ст закликав до порушення територ╕ально╖ ц╕л╕сност╕ Рос╕╖. Семена не визна╓ вини ╕ заявля╓, що реал╕зовував сво╓ право на в╕льне висловлення думок.
США, ╢вросоюз, правозахисн╕ ╕ журнал╕стськ╕ м╕жнародн╕ орган╕зац╕╖ закликають Рос╕ю в╕дмовитися в╕д судового пересл╕дування Миколи Семени ╕ зв╕льнити його. У серпн╕ журнал╕ста заочно нагородили у Ки╓в╕ Знаком народно╖ поваги.
Правозахисний центр "Мемор╕ал" визнав його пол╕тв'язнем.
«Укр╕нформ»

ФОРУМ ВИДАВЦ╤В ЗАКЛИКА╢ П╤ДТРИМАТИ СУЩЕНКА Й СЕМЕНУ

Форум видавц╕в заклика╓ творчу ╕нтел╕генц╕ю п╕дтримати незаконно ув’язнених у Рос╕╖ укра╖нських журнал╕ст╕в, зокрема Романа Сущенка й Миколу Семену.
Про це йдеться в ухваленому учасниками Форуму зверненн╕ на захист журнал╕ст╕в, пересл╕дуваних Москвою.
“Форум видавц╕в заклика╓ укра╖нських ╕ заруб╕жних письменник╕в ╕ видавц╕в, журнал╕ст╕в, ╕нших представник╕в творчо╖ ╕нтел╕генц╕╖ до виявлення п╕дтримки укра╖нц╕в, що стали пол╕тичними в’язнями Кремля, серед яких ╓ ╕ сценаристи, ╕ журнал╕сти”, - зазначають автори звернення.
Вони наголошують на важливост╕ висловити п╕дтримку Сущенку й Семен╕.
“Влучн╕ слова ╕ жести п╕дтримки в╕д в╕домих автор╕в, як╕ мають м╕льйонн╕ читацьк╕ аудитор╕╖, можуть за сво╓ю д╕╓ю бути пор╕внянними до потужних м╕жнародних дипломатичних зусиль по зв╕льненню заручник╕в рос╕йсько╖ влади”, - п╕дкреслю╓ться в зверненн╕.
Нагада╓мо, укра╖нський журнал╕ст Роман Сущенко вже майже р╕к незаконно утриму╓ться у С╤ЗО “Лефортово” в Москв╕. З кв╕тня 2016 року трива╓ крим╕нальне пересл╕дування журнал╕ста Миколи Семени у Криму. Вони обо╓ ╓ профес╕йними журнал╕стами, багатор╕чними членами Нац╕онально╖ сп╕лки журнал╕ст╕в Укра╖ни.
«Укр╕нформ»

Микола СЕМЕНА:
ЗВЕРНЕННЯ ДО УЧАСНИК╤В 83-ГО М╤ЖНАРОДНОГО КОНГРЕСУ ПЕН-ЦЕНТР╤В У ЛЬВОВ╤

Шановн╕ учасники 83-го М╕жнародного конгресу ПЕН центр╕в!
Письменники, журнал╕сти, д╕яч╕ к╕но ╕ ╕нших мистецтв Укра╖ни, а особливо в окупованому Криму, вважають дуже правильним ╕ сво╓часним проведення 83-го конгресу саме в Укра╖н╕. Тема св╕тово╖ дискус╕╖ «в╕дстоювання правди в часи пропаганди» сьогодн╕ як н╕коли актуальна саме для Укра╖ни. Сьогодн╕ в результат╕ агрес╕╖ Рос╕╖ два укра╖нських народи — укра╖нц╕ та кримськ╕ татари, як ╕ вся пол╕тична нац╕я укра╖нц╕в! — стали жертвами шалено╖ рос╕йсько╖ пропаганди, яка спрямована на те, щоб приховати справжн╕ ц╕л╕ агрес╕╖, перех╕д ядерно╖ держави до пол╕тики сили ╕ територ╕альних захоплень, виправдати порушення м╕жнародного права, применшити резонанс в╕д вбивства десятк╕в тисяч людей ╕ застосування терористичних метод╕в до мирного населення.
Крим — територ╕ю етногенезу кримськотатарського народу, його батьк╕вщину, територ╕ю його нац╕онального самовизначення — п╕ддано анекс╕╖, в двох рег╕онах на Донбас╕ знищено законн╕ органи влади Укра╖ни, ведеться терористична в╕йна проти мирного населення. В Криму ╕ в цих рег╕онах знищено нац╕ональну осв╕ту, ведеться шалена русиф╕кац╕я, ведеться широка м╕л╕таризац╕я, запроваджене в╕йськове навчання д╕тей та юнак╕в в школах ╕ вузах, брехлива пропаганда спрямована на спотворення ╕стор╕╖, звеличення одн╕╓╖ нац╕╖, ведеться аг╕тац╕я проти основ демократ╕╖, загальнолюдських ц╕нностей, на прищеплення людям м╕жнац╕онально╖ та м╕жрел╕г╕йно╖ ворожнеч╕. Там знищено незалежн╕ засоби масово╖ ╕нформац╕╖, л╕кв╕дована свобода слова, збор╕в, мирних з╕брань, всяк╕ прояви мирних протест╕в квал╕ф╕куються як тероризм та екстрем╕зм, проти актив╕ст╕в ведуться вишукан╕ репрес╕╖.
Зокрема в Криму, робот╕ в якому я присвятив б╕льше 30 рок╕в сво╓╖ д╕яльност╕ на нив╕ журнал╕стики, проти автор╕в статей та репортаж╕в, як╕ правдиво в╕дображають життя, фальсиф╕куються крим╕нальн╕ справи виносяться судов╕ вироки. Наш╕ посилання на необх╕дн╕сть свободи слова, свободи дискус╕й та право на персональну думку ╕ св╕тоглядну позиц╕ю не враховуються незаконно створеними рос╕йськими сл╕дчими органами та судами. Населення Криму фактично в╕др╕зане в╕д правди — тут незаконно заблоковано в╕д 30 до 40 ╕нформац╕йних сайт╕в, знищено незалежн╕ ЗМ╤, глушаться рад╕о та телепередач╕ з Укра╖ни. Як в╕домо, к╕норежисер Олег Сенцов за спробу спротиву окупац╕╖ його батьк╕вщини Криму засуджений до 20 рок╕в ув’язнення, в Москв╕ проти укра╖нського журнал╕ста Романа Сущенка сфальсиф╕ковано справу за «шпигунство», в Криму нав╕ть користувач╕ соц╕альних мереж пересл╕дуються за висловлювання сво╖х думок або нав╕ть за репости ╕ цитати ╕нших автор╕в. В Криму заарештовано ╕ кинуто за грати, п╕ддано несправедливим судам ╕ незаконним покаранням вже десятки журнал╕ст╕в та громадських актив╕ст╕в. Ма╓мо констатувати, що фактично в Криму ма╓ м╕сце рецидив репрес╕й середини 30-х рок╕в минулого стол╕ття.
Я особисто висловлюю глибоку подяку членам укра╖нського та ╕нших ПЕН-центр╕в за п╕дтримку, яку вони висловили п╕д час сл╕дства та судового розгляду крим╕нально╖ справи проти мене за статтю на доч╕рньому сайт╕ «Рад╕о Свобода», де я взяв участь у дискус╕╖ про статус Криму. Я вважаю ╕ надал╕ буду вважати сво╖м обов’язком дотримуватись стандарт╕в журнал╕стсько╖ профес╕╖, писати лише правду ╕ в╕дстоювати право вс╕х людей на свободу слова.
Ми вс╕ в Криму ц╕ну╓мо та вважа╓мо дуже важливою вашу п╕дтримку та ваш╕ вимоги припинити репрес╕╖. На жаль диктатори п╕д час сво╓╖ агрес╕╖ розраховують не лише на во╓нну силу, але й на слабк╕сть та пов╕льн╕сть св╕тово╖ та ╓вропейсько╖ демократ╕╖. Тому св╕тов╕ демократичн╕ рухи мають зрозум╕ти, що рос╕йська диктатура загрожу╓ сьогодн╕ не лише Укра╖н╕, вона загрожу╓ вс╕й ╢вроп╕, зрештою сьогодн╕ вона поставила на грань третьо╖ св╕тово╖ в╕йни практично весь св╕т. Укра╖н╕ сьогодн╕ — це передн╕й край боротьби за перемогу демократ╕╖, який здати не можна н╕ за яких умов, бо надал╕ може наступити катастрофа для м╕жнародного права, катастрофа для демократичних рух╕в, повторення трагед╕й, як╕ сп╕ткали людство в ХХ в╕ц╕, це може привести до численних ╕ невиправданих жертв. Як показують под╕╖, св╕т сто╖ть на пороз╕ формування нових шов╕н╕стських, людиноненависницьких рух╕в. Ми не можемо допустити рецидив╕в трагед╕й ХХ в╕ку, в яких постраждали ц╕л╕ народи планети.
Отже, св╕това демократ╕я сьогодн╕, в ХХ╤ стол╕тт╕, не повинна бути слабкою. Св╕тов╕ демократичн╕ рухи, прогресивне людство повинн╕ об’╓днатися для того, щоб зупинити агресора, примусити його залишити незаконно анексован╕ територ╕╖, повернути кримськотатарському народов╕ його батьк╕вщину Крим, де ма╓ бути створена нац╕онально-територ╕альна автоном╕я, призупинити м╕л╕таризац╕ю пол╕тики, осв╕ти, громадського життя, забезпечити свободу слова та ╕нш╕ громадянськ╕ свободи, припинити незаконн╕ репрес╕╖ проти журнал╕ст╕в та громадських актив╕ст╕в, зв╕льнити пол╕тичних в’язн╕в.
Кр╕м ╕нших заход╕в, св╕товому демократичному рухов╕ варто було б створити м╕жнародний мон╕торинговий ком╕тет по Криму, який би м╕г задокументувати наявн╕ порушення прав людини в Криму, порушення м╕жнародного права, та довести справу до м╕жнародного суду.
Так ма╓ бути тому, що ми в Криму в╕римо, що насправд╕ демократ╕я сильн╕ша за будь-якого агресора, за будь яку зброю, за будь який диктаторський режим. Разом з тим, ви ма╓те знати, що ми до цього часу — а це вже скоро чотири роки, ╕ р╕дко яка в╕йна в св╕т╕ тривала такий довгий час! — ╓ жертвами агрес╕╖, ╕ для нас надзвичайно чутливим ╓ фактор часу, фактор змарнованого життя, фактор в╕д╕браних перспектив, фактор життя ╕ смерт╕, фактор покал╕чено╖ дол╕ фактично ц╕лого покол╕ння людей в Криму, як╕ зараз п╕ддаються облудн╕й пропаганд╕ агресора, навчанню в його м╕л╕таризованих школах, зомбуванню його пропагандистських засоб╕в масово╖ дез╕нформац╕╖, пересл╕дуванням та репрес╕ям. Нам б╕льш нема на що спод╕ватися, як на вашу п╕дтримку, як на силу св╕тово╖ демократ╕╖, на ваш╕ ефективн╕ заходи для запинки агресора, для нашого визволення.

Микола СЕМЕНА,
укра╖нський журнал╕ст, оглядач «Рад╕о Свобода» та кореспондент Всеукра╖нсько╖ газети «День», член Укра╖нського ПЕН-центру.
18.09.2017

 

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #38 за 22.09.2017 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=19055

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков