Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4458)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4136)
Українці мої... (1668)
Резонанс (2130)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1847)
Крим - наш дім (1068)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (242)
Бути чи не бути? (334)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (211)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У В╤ДНОСИНАХ З ПОЛЬЩЕЮ НЕ ВАРТО НАТИСКАТИ НА ╤СТОРИЧН╤ “МОЗОЛ╤”, ЩО НАТЕРЛИСЯ ЗА 400 РОК╤В
Юр╕й Щербак, письменник, дипломат…


╤СТОР╤Я ОДН╤╢╥ РОДИНИ НА ТЛ╤ КРИМСЬКОТАТАРСЬКОГО НАЦ╤ОНАЛЬНОГО РУХУ
Вс╕ сто в╕дсотк╕в грошей в╕д продажу книги буде направлено на потреби ЗСУ…


ВЖЕ ЗАРАЗ ТРЕБА ДУМАТИ, ЯК БУДЕМО В╤ДНОВЛЮВАТИ КРИМ П╤СЛЯ ДЕОКУПАЦ╤╥
Обговорення комплексних питань щодо в╕дновлення Криму п╕сля його деокупац╕╖ в╕д рос╕йських сил...


МОЖЕ ТАК СТАТИСЬ, ЩО КРИМ ПОВЕРТАТИМЕТЬСЯ ДИПЛОМАТИЧНИМ ШЛЯХОМ
Наша держава зможе спок╕йно жити, коли поверне соб╕ ус╕ сво╖ земл╕, зокрема ╕ Крим.


БИТВА ЗА УКРА╥НУ
День дв╕ст╕ одинадцятий…
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #38 за 22.09.2017 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#38 за 22.09.2017
УСМ╤ХН╤ТЬСЯ, ВАС ВЕРБУЮТЬ! ТЕХНОЛОГ╤╥ Г╤БРИДНО╥ В╤ЙНИ

Близько п╕вм╕льйона агент╕в КДБ в Укра╖н╕ - не добров╕льних стукач╕в, а завербованих ╕ вишколених проф╕…

…Людина, що схилила тебе до зради, зробивши це, посм╕хнеться тоб╕ в оч╕ чистою ╕ щирою усм╕шкою Юр╕я Гагар╕на…
Ви любите консп╕ролог╕ю? Або ╓ прихильником Оккама, за теор╕╓ю якого – якщо люди вершать як╕сь незрозум╕л╕ сусп╕льству вчинки, то вони просто дурники, а не шпигуни ворожо╖ розв╕дки?
Ми теж рац╕онал╕сти. Але ж чи не щотижня б╕йц╕ Грицака ловлять агент╕в, а то й резидент╕в рос╕йських ФСБ ╕ ГРУ. Недавно он у Харков╕ накрили ц╕лу резидентуру – 18 чолов╕к!
Чи багато це, чи мало? ╤ ск╕льки таких шпигунських осередк╕в лишилися невикритими? У Харков╕ й Укра╖н╕ загалом? Розчарую: д╕йсних масштаб╕в проникнення ворожо╖ агентури в наше сусп╕льство не зна╓ н╕хто.

540 ТИСЯЧ АГЕНТ╤В
Життя руха╓ться по сп╕рал╕. 26 рок╕в тому, ще за час╕в перебування у склад╕ СРСР, ми в╕дчували, що десь тут, поряд ходять агенти КДБ, але мало хто знав, ск╕льки ╖х було. ╤ лише недавно дан╕, озвучен╕ екс-депутатом латв╕йського парламенту Л╕нардом Муциньшем,змусили замислитися. Зважте сам╕: латв╕йським повстанцям у 1991 роц╕ вдалося захопити арх╕ви республ╕канського КДБ, ╕ в журналах агентури вони нарахували 25 тисяч пр╕звищ. А все населення республ╕ки на той час складало близько 2,5 млн чолов╕к.
В Укра╖н╕ тод╕ мешкало 54 м╕льйони чолов╕к, ╕, зробивши нескладн╕ п╕драхунки, можна д╕йти висновку: агент╕в КДБ було б╕льш як п╕вм╕льйона! Не добров╕льних стукач╕в, не «дов╕рених ос╕б», а профес╕онал╕в, завербованих ╕ вишколених за вс╕ма шпигунськими стандартами.
Можливо, ця цифра неточна. Але перев╕рити ╖╖ не ма╓мо змоги. На в╕дм╕ну в╕д латв╕йських колег, укра╖нськ╕ нац╕онал-демократи дозволили п╕сля ухвалення Акту про незалежн╕сть вивезти до Москви агентурн╕ арх╕ви КДБ. Зробив це тод╕шн╕й голова республ╕канського КДБ Микола Галушко. ╤ вс╕ укра╖нськ╕ «патр╕оти» з╕тхнули з полегшенням, бо ж чимало з них у тих арх╕вах значилися.
Що не встиг почистити Галушко, вигр╕б у лютому 2014-го голова СБУ при Янукович╕ громадянин РФ – Якименко. ╤ знову ж таки н╕хто йому не завадив.
Що це означа╓? А те, що агентурна мережа Рос╕╖, започаткована ще за час╕в Бер╕╖, продовжу╓ в Укра╖н╕ жити сво╖м повсякденним життям. ╤, будьте певн╕, не т╕льки не скорочу╓ться, а ще й розмножу╓ться.

НЕ КОМПРОМАТОМ ╢ДИНИМ
Постежмо разом за нашим пол╕тичним бомондом. Чи не зда╓ться вам, що процес вербування ╕де повним ходом? Просто на наших очах. Дивна повед╕нка, надм╕рна к╕льк╕сть пол╕тичних фр╕к╕в… А це, як казав той же Муциньш, – перша ознака агентсько╖ навали: «Збоку багато хто з них здаються дивними, ненормальними. Але вони навмисно себе так ведуть – задля дезорган╕зац╕╖».
У недавно видан╕й книз╕ «Радянська во╓нна розв╕дка» колишн╕й радянський шпигун, а нин╕ письменник й ╕сторик В╕ктор Суворов тему вербування агентури виписав з особливою любов`ю.
╤ виявилося, що зовс╕м не махров╕ зрадники, не лас╕ до грошей боягузи, не продажн╕ пол╕тики, притиснут╕ до ст╕ни компроматом, стають агентами заруб╕жно╖ розв╕дки. Вербувати на компромат╕, боягузств╕ й шантаж╕ – дурна справа, пише Суворов. Бо агент не ма╓ почуватися холопом – холоп обов`язково зрадить господаря.
Зрадник, пише Суворов, не ма╓ вбачати в соб╕ зрадника. В╕н ма╓ в╕дчувати себе достойною, щасливою людиною.

ЩАСТЯ ЗРАДИ
«Завдання вербувальника – вселити у завербованого в╕дчуття всепоглинаючого щастя, – радить Суворов. – П╕дпорядкувавши завербованого сво╖й вол╕, усм╕хнись йому доброю, в╕дкритою, променистою усм╕шкою Юр╕я Гагар╕на. Стань для нього вчителем».
Т╕, хто на╖вно вважа╓, що його особисто н╕хто ╕ за жодних обставин не наверне у ворож╕ агенти, не розум╕╓, що «вербувальник» – то не просто профес╕я, то мистецтво – таке саме, як мистецтво театрально╖ режисури, коли ти як глядач почина╓ш жити життям сцен╕чних геро╖в, зовс╕м забуваючи про реальний св╕т.
Читаймо дал╕. «Розробка кандидата в агенти трива╓ приблизно р╕к – вона поляга╓ в культивуванн╕, випестуванн╕ мотив╕в, як╕ допоможуть вербувати людину... Якщо у кандидата ╓ як╕сь слабини й вади, ГРУ намага╓ться п╕дсилити ╖х. Якщо у людини були ф╕нансов╕ проблеми, воно робило все можливе, щоб ц╕ проблеми загострилися. Якщо потенц╕йний агент незадоволений пол╕тичним режимом у сво╖й кра╖н╕, ГРУ перетворю╓ це незадоволення у ненависть».
Незадоволення – у ненависть… Щось таке ми щодня спостер╕га╓мо…
╤ от коли проблеми майже притисли тебе до земл╕, ╕ нема жодних емоц╕й, окр╕м ненавист╕ – почина╓ться другий етап.

ОДН╤╢╥ КРОВ╤
«Джозеф Редьярд К╕пл╕нг дав ус╕м розв╕дникам ключ у сво╖й безсмертн╕й «Книз╕ джунгл╕в», – пише Суворов. – Треба просто сказати, тому, кого вербу╓ш: «Ми з тобою одн╕╓╖ кров╕ – ти ╕ я».
Патр╕оти ненавидять л╕берал╕в. Треба сказати ц╕ зав╕тн╕ слова патр╕оту – ╕ ти станеш його другом.
«Т╕ сам╕ слова можна сказати фашисту. ╤ антифашисту».
«Ми живемо у джунглях, – чита╓мо дал╕. – Людина людин╕ – вовк. ╤ кожному в цьому страшному св╕т╕ потр╕бна п╕дтримка. Кожна людина шука╓ спор╕днену душу. Так покажи йому, що в╕н цю душу знайшов. Бажання знайти спор╕днену душу – та╓мне або явне – ун╕версальний мотив. Який можна використовувати у будь-як╕й вербовц╕».
«У кожно╖ людини ╓ проблеми, у кожного ╓ сво╖ незадоволен╕ потреби. ╥х треба виявити. Для цього треба змусити людину говорити про себе. Це легко. Людина до цього готова. Проблема не в н╕й, а в нас. Говорити готов╕ ус╕. Б╕да в тому, що нема кому слухати. Н╕хто н╕кого не слуха╓, тому що вс╕ ╕нш╕ люди на ц╕й маленьк╕й земл╕ баз╕кають т╕льки про себе. Мистецтво вербування побудоване на ум╕нн╕ п╕дтакувати, сп╕вчутливо киваючи головою».
Звучить, д╕йсно, як поез╕я…

ОСТАННЯ СТАД╤Я
А що пот╕м? А пот╕м за те, що «тв╕й друг тебе вислухав ╕ посп╕вчував», ти ма╓ш надати йому маленьку послугу. Ну зовс╕м незначну. Принести, наприклад, томик Шевченка з парламентсько╖ б╕бл╕отеки. Або якийсь несекретний пап╕рець. Або взяти участь у як╕йсь тусовц╕ пол╕толог╕в ╕ промовити там один якийсь меседж. Ну, наприклад, сказати – «бариги». Чи – «борцуни». Чи –   «грузин-кока╖н╕ст»… Створити ╕нформац╕йний прив╕д для ЗМ╤.
Для тебе це неважко, це майже в╕дпов╕да╓ тво╖м поглядам. До того ж, ти отриму╓ш певний гонорар. Чи м╕льйонну позику.
Тоб╕ подоба╓ться ризикувати – бо платня ста╓ все щедр╕шою. «Часто-густо, – пише Суворов, – вербувальна пропозиц╕я так н╕коли й не надходить. Кандидат поступово ста╓ агентом рос╕йсько╖ спецслужби нав╕ть не усв╕домлюючи цього. ╤нод╕ в╕н дума╓, що просто робить св╕й маленький б╕знес».
Оч╕ в╕дкриваються одного чудового дня, коли ти з подивом з`ясову╓ш: а шляху назад уже нема╓!
З цього моменту почина╓ться трет╕й етап агентурно-вербувально╖ любов╕. Найбрутальн╕ший. Тебе в╕дверто спонукають до зради батьк╕вщини, а плата натом╕сть ста╓ все меншою – щоб НАЗК, мовляв, не здогадалось. ╤ що робити новоспеченому агенту? Оголошувати страйк? Доводиться продовжувати зраджувати за злидарську зарплатню, потрапивши, по сут╕, в рабство. Але в щасливе рабство!
╢ й радикальн╕ш╕ методи. Той же Суворов у ╕нш╕й книз╕ опов╕в, як Хрущов вербував одного з дов╕рених людей маршала Жукова. Бойового генерала запросили до медчастини ╕ пов╕домили, що в нього рак останньо╖ стад╕╖, ╕ жити лишилося к╕лька м╕сяц╕в, ╕ нав╕ть зн╕мок рентген╕вський показали. А коли той, ошелешений, перетравлював почутий вирок, до каб╕нету л╕каря ув╕рвався Хрущов ╕ висунув ультиматум: або генерал помира╓ у бруд╕ тюремно╖ камери, або його кладуть у кремл╕вську л╕карню ╕ л╕кують кращими л╕ками, ╕ с╕м`╖, д╕тям у майбутньому допоможуть. Але це – якщо в╕н здасть шефа.
Уяв╕ть себе на м╕сц╕ цього генерала…

ЛЬОТЧИЦЯ
Коли я писав про дивну повед╕нку певних пол╕тик╕в, то у б╕льшост╕, мабуть, виник у голов╕ образ одн╕╓╖ нашо╖ геро╖н╕-льотчиц╕. Вона ж бо опинилася в схож╕й з генеральською ситуац╕╖. На одн╕й шальц╕ терез╕в – 25 рок╕в ув`язнення десь у мордовських таборах, на ╕нш╕й – переможне повернення на батьк╕вщину. ╤ не просто повернення, а багатство-депутатство, народна любов ╕ неминуче президентство.
Ми можемо т╕льки здогадуватися, ск╕льки раз╕в до не╖ зверталися ось ╕з ц╕╓ю сакральною формулою: «Ми з тобою – одн╕╓╖ кров╕!», хто й ск╕льки раз╕в ╖╖ переконував, що вона виняткова ╕ ген╕альна.
Ми не зна╓мо насл╕дк╕в цих «щирих розмов про головне», але чомусь п╕сля повернення нашу геро╖ню все част╕ше тягне туди, де вона бачить друз╕в, де «борються за те саме, що й ми на Майдан╕».
Коли ми кажемо, що вона завербована, то все ж п╕дсв╕домо спод╕ва╓мося, що н╕. Що просто – заплуталася. ╤ хочеться, щоб це було так.
Та якщо це «консерва», то н╕хто не зна╓, коли вона вибухне. Можливо, п╕д час президентських вибор╕в, чи коли орки пол╕зуть масово знову? Чи коли хтось таки замутить «трет╕й майдан»?
Агенти ж бо бувають р╕зн╕ – ╕ видобувальники ╕нформац╕╖╖, ╕ вербувальники, кур`╓ри, господар╕ явочних квартир ╕ секретних моб╕льник╕в, фальшувальники, як╕ зроблять тоб╕ будь-який документ на справжн╕х бланках з╕ справжн╕ми печатками й п╕дписом – з занесенням до електронно╖ бази данних; агенти-актори, що беруть участь у комб╕нац╕ях (як той л╕кар ╕з ╕стор╕╖ з Хрущовим); агенти-технар╕, що п╕дслуховують ╕ п╕дглядають. А ще – агенти-к╕лери, ╕ диверсанти, здатн╕ вбивати сотн╕ й тисяч╕ невинних людей.
Це – держава в держав╕, це транснац╕ональна корпорац╕я зради, де кожен д╕╓ самотужки, але в╕дчува╓, що «нас, агент╕в, багато – ╕ нас не подолати». Чим складн╕ш╕ й резонансн╕ш╕ комб╕нац╕╖ розробля╓ розв╕дка, тим б╕льше агент╕в вона потребу╓. Ск╕льки ╖х у нашому парламент╕? Ск╕льки у виконавч╕й влад╕? Ск╕льки в арм╕╖? Хто зна╓…

КЛ╤╢НТИ СТОЛЯРОВО╥
Р╕к минув в╕дтод╕, як сумнозв╕сну Машу Столярову з «╤нтера» застукали на вербовц╕ укра╖нських пол╕тик╕в. Пам`ята╓те скр╕ни з ╖╖ листування? «Опоблок – теж мо╖, в ц╕лому непогано, але хот╕лося краще», «Капл╕н, Добродомов, Пузанов – нап╕вфабрикати, але будемо працювати», «Борислав Береза – м╕й найвдал╕ший проект».
Тод╕ розгор╕вся скандал, який, вт╕м, н╕чим не завершився. Прямим текстом про агентурне вербування не говорилося, мовляв, пол╕тики дали себе використати в антиукра╖нськ╕й пропаганд╕. Однак та «безкорислива» допомога в пол╕тичн╕й розкрутц╕, у п╕ар╕, яку надавала сердобольна Маша гостям студ╕╖, дуже схожа на другий етап вербовки. До третього справа не д╕йшла, бо певна залежн╕сть (як писали – наркотична) головно╖ вербувальниц╕ аж надто розв`зала ╖й язик. Довелося сп╕шно збирати манатки.
Ф╕гуранти ╖╖ листування – ус╕ як один – заперечили факт власного вербування ╕ пояснили все «пол╕тичним замовленням». Можливо. Але це не значить, що спроб не було. А повед╕нка як м╕н╕мум одного з них наводить на думку, що не вс╕ з цих спроб були невдалими.
Диву╓ й те, що випадок з╕ Столяровою не став пересторогою для ╕нших в╕тчизняних пол╕тик╕в. Ось Серг╕й Лещенко ╕де виступати на в╕дверто пророс╕йський телеканал ╕ пише в ФБ: «Щоб припинити спекуляц╕╖ – я ходжу не до власник╕в каналу, а до глядач╕в – укра╖нських громадян». ╤ на цьому ж канал╕ Поляков, до якого ╓ неабияк╕ претенз╕╖ в НАБУ, якого позбавили депутатсько╖ недоторканност╕, ╕ який веде себе зухвало з╕ сл╕дчими, цей депутат виступа╓ «експертом» в оц╕нц╕ перших дн╕в роботи Верховно╖ Ради ╕ поблажливо розда╓ сво╖м колегам стусани й пряники. Чим не спроба агентурно╖ розробки?
Кожен журнал╕ст ╕ досв╕дчений пол╕тик вважа╓, що не дасть телев╕з╕йникам себе скомпрометувати чи ошукати. А якщо ти ма╓ш справу зовс╕м не з телев╕з╕йниками? Якщо з тобою гра╓ не окремий «агент Кремля», не як╕сь «люди Медведчука» чи «люди Ф╕рташа», а ц╕лий оф╕с одн╕╓╖ з найпотужн╕ших розв╕док св╕ту?
ЗМ╤ – найкраще прикриття для вербувально╖ д╕яльност╕ заруб╕жних розв╕док. Про те, як цим користалися в Радянському Союзу, я писав у публ╕кац╕╖ «Крад╕жка бомби. Як на╖вн╕ американц╕ пов╕рили Кремлю ╕ комун╕стам» , а про те, як це використовували у г╕тлер╕вськ╕й Н╕меччин╕ – в статт╕ «Однокласники» Шеленберга. Що таке тотальне шпигунство». Редакц╕╖ газет, ╕нтернет-видань, телестуд╕╖ мають ун╕кальн╕ можливост╕ для вербування: це м╕сце незапланованих зустр╕чей, зворотнього зв`язку, журнал╕сти вм╕ють слухати й вив╕дувати запов╕тне. Це «мед╕алипучки», на як╕ летять ╕ потрапляють у пастку пол╕тики й громадськ╕ актив╕сти. Там вас призвичаюють грати за чужим сценар╕╓м, ╕снувати в чужому дискурс╕, опонувати фр╕кам й ╕стеричкам, принижувати власну г╕дн╕сть…

ПОЕТЕСА
На одному з рос╕йських ресурс╕в можна в запису спостер╕гати як «журнал╕стка» вербу╓ укра╖нську поетесу ╢вген╕ю Б╕льченко. В цьому ╓ особливий смак – перепрограмувати  колишн╕х геро╖в Майдану на його ворог╕в.
╢вген╕я була на Майдан╕, назива╓ себе колишн╕м волонтером «Правого сектора», в╕рш╕ ╖╖ не можна назвати аж надто «ватними», вони, скор╕ш – космопол╕тичн╕. П╕сля к╕лькох спроб ╕з боку правих екстрем╕ст╕в з╕рвати ╖╖ виступи, вона р╕зко пом╕няла погляди, по╖хала шукати «брат╕в по кров╕» до Москви ╕ Петербурга. Тамтешн╕х л╕берал╕в, як╕ ц╕лковито п╕дтримують Укра╖ну, вже не розум╕╓, а т╕, кого вважала ворогами – «не так╕ вже й вороги». Вважа╓, що в Укра╖н╕ зараз з╕ свободою слова г╕рше, н╕ж за Януковича, а справжн╕ патр╕оти – то ╤гор Гужва, Руслан Коцаба ╕ Олесь Бузина.
Чудова ╕люстрац╕я сл╕в Суворова. На тому, переглянутому мною, в╕део поетеса вже збагнула, що ╖╖ вербують. Втратила ╕нтерес до розмови, почина╓ пручатися, не хоче говорити мовою кремл╕всько╖ пропаганди, але все зайшло занадто далеко…
╤ в мене запитань нема, окр╕м одного: чи випадковими були от╕ погромн╕ в╕зити «нац╕онал-радикал╕в» на ╖╖ вечори, чи не був це поштовх, аби «незадоволення перетворилося  на ненависть»?

ЛЮДИ З ТВЕРДИМИ ПЕРЕКОНАННЯМИ
╤ тут ми наблизилися до одного запитання, яке вс╕х доп╕ка╓, але не кожен ма╓ см╕лив╕сть його соб╕ поставити: а чи не завербованими ╓ т╕, хто назива╓ себе укра╖нськими патр╕отами? Чи т╕ провокатори, що кидали гранату п╕д Верховну Раду, хто в часи Майдану призводив сво╖ми д╕ями до кровопролиття (а таких ми тод╕ бачили, просто зараз – забули), хто ходить по столиц╕ з плакатами: «Геть ╕нородц╕в з кабм╕ну!» – чи вони просто йолопи, чи платн╕ агенти?
Не слабаки, а «люди з твердими переконаннями – сталевий каркас розв╕дки, – пише Суворов. – Головне – знайти цих переконаних людей, не важливо – в чому полягають ╖хн╕ переконання. Головне – щоб вони були твердими. Головне – щоб за сво╖ переконання люди готов╕ були йти на що завгодно. Таких людей легко вербувати, п╕д них легко п╕длаштуватися, ╕х легко використовувати.
Великий усп╕х – це вих╕д на будь-яких борц╕в – борц╕в ╕з будь-ким, головне, аби вони гор╕ли бажанням щось громити, щось п╕дривати, когось убивати заради справедливост╕. Таких борц╕в прибирали до рук, ╕ використовували. Пароль був той самий – ми з тобою одн╕╓╖ кров╕».
Ледь не вс╕ л╕дери нац╕онально-визвольних рух╕в доби розвалу СРСР були завербован╕ КДБ. П╕дозри не знято ╕ з першого демократичного литовського прем`╓ра Казим╕ри Прунскене, ╕ з першого демократичного польського президента Валенси. ╤ х╕ба л╕дери сучасних нац╕онал╕стичних рух╕в ╢вропи не сидять на гачку в Рос╕╖? ╤ чи наш╕ нац╕онал╕сти тут виняток?
Сама думка про те, що наших патр╕от╕в-нац╕онал╕ст╕в може завербувати Москва, зда╓ться нам неприйнятною. Але ж вони можуть ╕ не знати, хто саме ╖х вербу╓.
Зазвичай, пише Суворов, проводили темну вербовку так званих патр╕от╕в, начебто в╕н ╕мен╕ ╕ншо╖ розв╕дки – американсько╖, ╕зра╖льсько╖, в╕д антиурядово╖ орган╕зац╕╖ або навпаки – в╕д власного уряду. «Все, що треба – це вивчити основн╕ пол╕тичн╕ погляди людини, подати ╖х як власн╕ переконання – ╕ вербування просувалося легко».
Х╕ба не так д╕яло НКВД, маскуючись п╕д УПА?
╤ х╕ба ми будемо вимагати документи у прив╕тного незнайомця, який в╕д ╕мен╕ якогось не╕снуючого секретного управл╕ння СБУ, чи «п╕дп╕льного ком╕тету укра╖нських патр╕от╕в» запропону╓ нам допомогти в╕тчизн╕ у боротьб╕ з╕ «збоченцями-гомосексуал╕стами», занести пр╕звища зрадник╕в до «Миротворця» або просто побажати (жартуючи) справедливо╖ для них смерт╕ в соцмережах? 
╤ цей «одн╕╓╖ з нами кров╕» друг буде н╕жним ╕ приязним, ╕ вихвалятиме нашу «в╕ддан╕сть справ╕». ╤ ми «мочитимемо ворог╕в», в╕дчуваючи себе щасливими ╕ корисними сусп╕льству, а насправд╕ – допомагатимемо в моральному знищенн╕ непогано╖, можливо, людини для подальшо╖ легко╖ вербовки чужинцями...
*  *  *
Суворов, як старий розв╕дник, радив – як краще вербувати агент╕в. Мен╕ хот╕лося застерегти: як не дати себе завербувати ╕ зробити ворогом сво╓╖ держави в нин╕шн╕ складн╕ часи.
Це не значить, що треба стежити за вс╕ма, хто тебе оточу╓. Треба стежити, насамперед, за собою, за власним Его.
«Пильнуй за собою, – сп╕вав колись В╕ктор Цой. – Будь обережним…»

╢вген Якунов
«Укр╕нформ»

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #38 за 22.09.2017 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=19041

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков