Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4456)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4134)
Українці мої... (1667)
Резонанс (2128)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1847)
Крим - наш дім (1064)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (242)
Бути чи не бути? (331)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (210)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
30 ВО╢ННИХ ╤СТОР╤Й УКРА╥НСЬКОГО ЧЕРВОНОГО ХРЕСТА
Фотовиставка в╕добража╓ щоденне життя волонтер╕в, як╕ завжди готов╕ прийти на допомогу, знаючи,...


ВИ╥ЗД ЗА КОРДОН З 18 ТРАВНЯ:
Ш╕сть категор╕й в╕йськовозобов'язаних повинн╕ мати обл╕ков╕ документи…


ПОСЛИ ╢С СХВАЛИЛИ НАДАННЯ УКРА╥Н╤ НАДПРИБУТК╤В В╤Д ЗАМОРОЖЕНИХ АКТИВ╤В РФ
Кошти п╕дуть на п╕дтримку в╕дбудови та в╕йськово╖ оборони Укра╖ни в умовах рос╕йсько╖ агрес╕╖…


ЗАКОН США ПРО КОНФ╤СКАЦ╤Ю АКТИВ╤В РОС╤╥: ЯКОГО РОЗВИТКУ ЧЕКАТИ ДАЛ╤?
Америка ма╓ стати правовим «локомотивом» у складному юридичному процес╕ вилучення...


20 Ж╤НОЧИХ ╤СТОР╤Й РОС╤ЙСЬКО-УКРА╥НСЬКО╥ В╤ЙНИ
“Рос╕яни вбивають людей. Дуже багато. Вони не просто в╕двойовують територ╕╖ — вони...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #37 за 15.09.2017 > Тема "Резонанс"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#37 за 15.09.2017
«КАЛЕЧИТЬ РЕПУТАЦИИ» ПЛАГ╤АТОМ, або Як дружина Кириленка книжки видавала задн╕м числом
Тетяна Пархоменко, доктор ф╕лософських наук, професор

ОБЛИЧЧЯ ВЛАДИ

Тетяна Пархоменко, доктор ф╕лософських наук, професор
«КАЛЕЧИТЬ РЕПУТАЦИИ» ПЛАГ╤АТОМ, або Як дружина Кириленка книжки видавала задн╕м числом

У прийнятому минулого тижня Верховною Радою закон╕ "Про осв╕ту" мало пом╕ченим залишився розд╕л Х╤╤ "Прик╕нцев╕ та перех╕дн╕ положення".
Вт╕м, ними не просто припинено повноваження член╕в НАЗЯВО, але й внесено зм╕ни до закону "Про вищу осв╕ту", як╕ повн╕стю знищують незалежн╕сть Агентства ╕ на невизначений терм╕н убезпечують топ-плаг╕атор╕в в╕д позбавлення наукових ступен╕в, отриманих за вкрадену чужу ╕нтелектуальну власн╕сть.
Плаг╕атори та ╖хн╕ пос╕паки д╕яли за принципом: якщо не можеш очолити структуру або поставити на ╖╖ чол╕ свою людину, – знищ саму структуру.
А шукали вони шлях, як зберегти незаконно отриман╕ науков╕ ступен╕, вельми гарячкувато.
На початку кв╕тня 2017 року було оприлюднено ╕нформац╕ю про те, що Укра╖нським мовно-╕нформац╕йним фондом Нац╕онально╖ академ╕╖ наук Укра╖ни (УМ╤Ф НАНУ) за результатами експертизи, проведено╖ на запит Всеукра╖нсько╖ громадсько╖ орган╕зац╕╖ "Укра╖нська федерац╕я вчених", було п╕дтверджено наявн╕сть в докторськ╕й дисертац╕╖ Катерини Кириленко –  дружини в╕це-прем’╓ра В'ячеслава Кириленка "Теоретичн╕ ╕ методичн╕ основи формування ╕нновац╕йно╖ культури майбутн╕х культуролог╕в у вищому навчальному заклад╕" – близько 30% тексту, скоп╕йованого "з праць ╕нших автор╕в",  попросту кажучи, плаг╕ату.
Невдовз╕ на цей оф╕ц╕йний висновок посл╕дувала реакц╕я з боку пол╕тично╖ сили, що делегувала В.Кириленка у владу: 18 травня 2017 року на ╕м’я президента НАНУ академ╕ка Б.╢.Патона над╕йшло депутатське звернення народного депутата Укра╖ни, члена парт╕╖ "Народний фронт" Олега Медуниц╕.
У сво╓му зверненн╕ нардеп просив надати, зокрема, наступну ╕нформац╕ю:
– Як╕… законн╕ п╕дстави… ╕снують для надання УМ╤Ф НАНУ оф╕ц╕йних експертних висновк╕в щодо наукових дисертац╕й?
– Чи уповноважений УМ╤Ф НАНУ… оф╕ц╕йно надавати к╕льк╕сн╕ оц╕нки вм╕сту у дисертац╕ях матер╕алу, який УМ╤Ф може квал╕ф╕кувати як плаг╕ат?
– На яких умовах УМ╤Ф НАНУ надаються вищезазначен╕ висновки (за оплату чи на безоплатн╕й основ╕)?
– Який розм╕р кошт╕в перераховано до спец╕ального фонду НАНУ з боку УМ╤Ф НАНУ за надання послуг ╕з експертно╖ оц╕нки дисертац╕й на здобуття наукового ступеню протягом 2016-2017 рок╕в?
За цими запитаннями ч╕тко простежу╓ться мета: в╕дбити у вчених бажання нав╕ть зазирати  до дисертац╕й високопоставлених чиновник╕в та член╕в ╖хн╕х родин, а не те, щоб давати як╕сь там висновки про наявн╕сть плаг╕ату.
За ними також приховано бажання топ-плаг╕атор╕в монопол╕зувати визначення плаг╕ату судами, оголосивши його порушенням виключно авторського (приватного) права, тобто зводячи лише до конфл╕кту на р╕вн╕ суб’╓кт╕в – ф╕зичних ос╕б, ╕ навмисно в╕двертаючи увагу сусп╕льства в╕д того факту, що плаг╕ат в дисертац╕ях ╓ об’╓ктом ╕ публ╕чного права.
Публ╕чного – тому, що на п╕дстав╕ захисту дисертац╕й людина отриму╓ в╕д держави, отже в╕д нас ╕з вами як платник╕в податк╕в, доплати за науковий ступ╕нь, а на його п╕дстав╕ – доплати за вчене звання ╕ зарплату на посадах, як╕ б вона не мала права пос╕сти, не маючи наукового ступеня.
До реч╕, за нашими п╕драхунками плаг╕атори в╕д науки вже у цьому роц╕ коштують державному бюджету Укра╖ни понад 4 млрд грн.
Вт╕м, народного депутата, це, схоже, не хвилю╓, як не хвилю╓ наявн╕сть масштабного плаг╕ату в докторськ╕й дисертац╕╖ дружини його однопарт╕йця ╕ топ-урядовця В.Кириленка, до посадових обов’язк╕в якого входить "охорона прав ╕нтелектуально╖ власност╕"!
(Щоправда, дещо у ц╕й "охорон╕" в╕це-прем’╓ром таки зроблено: у декларац╕╖ В.Кириленка були "також зазначен╕ авторськ╕ права дружини в╕це-прем'╓ра на два п╕дручники, докторську дисертац╕ю ╕ монограф╕ю").
Тому прикро, що для шановного народного депутата парт╕йна дисципл╕на виявля╓ться вищою за в╕дпов╕дальн╕сть перед народом Укра╖ни.
Вт╕м, маю "розчарувати" нардепа ще б╕льше: результати науково╖ експертизи, за яку я особисто щиро вдячна науковцям УМ╤Ф, ╓ далеко неповними.
╤ не через як╕сь прорахунки при ╖╖ проведенн╕: тут зроблено усе ╕з дотриманням суворих критер╕╖в науковост╕ досл╕дження. Йдеться про те, що за межами експертизи залишився п’ятий розд╕л докторсько╖ дисертац╕╖ К.Кириленко п╕д назвою "Експериментально-досл╕дне об╜рунтування ефективност╕ формування ╕нновац╕йно╖ культури майбутн╕х культуролог╕в у вищому навчальному заклад╕".
Справа в тому, що в розпорядженн╕ УМ╤Ф не було ще одного ц╕кавого джерела: дисертац╕╖ наукового консультанта пан╕ Кириленко доктора педагог╕чних наук Анатол╕я  Григоровича Гр╕тченка "Теор╕я ╕ методика п╕дготовки майбутнього вчителя трудового навчання до формування в учн╕в системи знань сучасного аграрного виробництва", захищено╖ у 2010 роц╕ за спец╕альн╕стю 13.00.04 – теор╕я ╕ методика профес╕йно╖ осв╕ти в ╤нститут╕ вищо╖ осв╕ти Академ╕╖ педагог╕чних наук Укра╖ни.
П╕дготовлено докторську дисертац╕ю А.Г.Гр╕тченка було в Уманському державному педагог╕чному ун╕верситет╕ ╕мен╕ Павла Тичини.
Тому самому, де зав╕дувачем кафедри ф╕зики, астроном╕╖ та методики ╖х викладання ╓ Михайло Мартинюк, батько Катерини Кириленко, який за час╕в першо╖ каденц╕╖ свого зятя В’ячеслава Кириленка в уряд╕ Укра╖ни (при президент╕ В╕кторов╕ Ющенку), був  ректором цього ун╕верситету.
П’ятий розд╕л дисертац╕╖ Катерини Кириленко, котрий позиц╕ону╓ться нею як ╖╖ власний доробок на основ╕ особисто проведеного експерименту, засв╕дчу╓ не т╕льки плаг╕ат, але й фальсиф╕кац╕ю самого цього "експерименту"…
Детальн╕ше - http://life.pravda.com.ua/columns/2017/09/12/226395/

***
То чого дивуватися, що ма╓мо пов'язаний з пр╕звищем Кириленко ще один «плаг╕ат» - газетний: розтерзану у Криму, зате прилаштовану в Ки╓в╕ – з амб╕тними претенз╕ями до окремого бюджетного рядка – багатостраждальну «Кримську св╕тлицю», поцуплену у кримських укра╖нц╕в. Чи м╕г м╕н╕стр Кириленко цей «плаг╕ат» не допустити? Та зобов'язаний був! Але… (див. ╕ вище, ╕ нижче) - то вже, певне, просто «профес╕йне»…
ЧИ КРАЩЕ — СИНИЦЯ У ВЛАСН╤Й КИШЕН╤?
В╕дкритий лист в╕це-прем’╓р-м╕н╕стру — м╕н╕стру культури Укра╖ни,
сп╕взасновнику газети «Кримська св╕тлиця» КИРИЛЕНКУ В. А.
http://svitlytsia.crimea.ua/index.php?section=article&artID=16878
«КОЛИ ПРОЧИТАВ ТЕ ВСЕ, В ДУШ╤ БУВ ПРОСТО ВИБУХ...»
М╕н╕стру культури Укра╖ни Кириленку В. А.
Коп╕я — Президенту Укра╖ни Порошенку П. О.
http://svitlytsia.crimea.ua/index.php?section=article&artID=15448
НЕ ТАК Т╤╥ ВОРОГИ, ЯК «ДОБР╤╥» ЛЮДИ, АБО МАРОДЕРСТВО «ПО-КУЛЬТУРНОМУ»
http://svitlytsia.crimea.ua/index.php?section=article&artID=15334
«КРИМСЬКА СВ╤ТЛИЦЯ»: ОКУПАЦ╤Я — МОСКОВСЬКА, БЛОКАДА — КИ╥ВСЬКА?
http://svitlytsia.crimea.ua/index.php?section=article&artID=15273

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #37 за 15.09.2017 > Тема "Резонанс"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=19019

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков