Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4456)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4134)
Українці мої... (1667)
Резонанс (2128)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1847)
Крим - наш дім (1064)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (242)
Бути чи не бути? (331)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (210)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У В╤ДНОСИНАХ З ПОЛЬЩЕЮ НЕ ВАРТО НАТИСКАТИ НА ╤СТОРИЧН╤ “МОЗОЛ╤”, ЩО НАТЕРЛИСЯ ЗА 400 РОК╤В
Юр╕й Щербак, письменник, дипломат…


╤СТОР╤Я ОДН╤╢╥ РОДИНИ НА ТЛ╤ КРИМСЬКОТАТАРСЬКОГО НАЦ╤ОНАЛЬНОГО РУХУ
Вс╕ сто в╕дсотк╕в грошей в╕д продажу книги буде направлено на потреби ЗСУ…


ВЖЕ ЗАРАЗ ТРЕБА ДУМАТИ, ЯК БУДЕМО В╤ДНОВЛЮВАТИ КРИМ П╤СЛЯ ДЕОКУПАЦ╤╥
Обговорення комплексних питань щодо в╕дновлення Криму п╕сля його деокупац╕╖ в╕д рос╕йських сил...


МОЖЕ ТАК СТАТИСЬ, ЩО КРИМ ПОВЕРТАТИМЕТЬСЯ ДИПЛОМАТИЧНИМ ШЛЯХОМ
Наша держава зможе спок╕йно жити, коли поверне соб╕ ус╕ сво╖ земл╕, зокрема ╕ Крим.


БИТВА ЗА УКРА╥НУ
День дв╕ст╕ одинадцятий…
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #37 за 15.09.2017 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#37 за 15.09.2017
╢С ЗАКЛИКАВ НЕГАЙНО ЗВ╤ЛЬНИТИ ЧИЙГОЗА ТА ВС╤Х НЕЗАКОННО ЗАТРИМАНИХ УКРА╥НЦ╤В

В ╢вропейському Союз╕ закликали негайно зв╕льнити заступника голови Меджл╕су Ахтема Чийгоза та вс╕х незаконно затриманих в Криму та Рос╕╖ укра╖нц╕в. Про це йдеться в заяв╕ речника Зовн╕шньо╖ дипломатично╖ служби ╢С, розповсюджен╕й в понед╕лок в Брюссел╕, переда╓ власний кореспондент УН╤АН.
"Сьогодн╕ так званий "Верховний Суд" С╕мферополя засудив заступника голови Меджл╕су Ахтема Чийгоза до восьми рок╕в позбавлення вол╕ за "орган╕зац╕ю масових заворушень" в лютому 2014 року. ╢вропейський Союз увесь час спостер╕гав за справою пана Чийгоза ╕ наполягав на його зв╕льненн╕, ╕ цей заклик ми повторю╓мо сьогодн╕", - йдеться в заяв╕. В ╢С наголосили, що заборона д╕яльност╕ Меджл╕су, який ╓ органом самоврядування кримських татар, ╕ пересл╕дування його л╕дер╕в ╓ "серйозними ╕ неприйнятними порушеннями ╖х прав". "Ми оч╕ку╓мо, що звинувачення проти ще одного заступника голови Меджл╕су, м╕стера ╤льм╕ Умерова, будуть негайно знят╕, ╕ п╕дтверджу╓мо нашу давню позиц╕ю негайно зв╕льнити вс╕х незаконно затриманих громадян Укра╖ни на Кримському п╕востров╕ та в Рос╕йськ╕й Федерац╕╖", - п╕дкреслив речник.
Як пов╕домляв УН╤АН, 11 вересня так званий "верховний суд Криму" засудив Чийгоза до 8 рок╕в позбавлення вол╕. Адвокат Микола Полозов заявив, що оскаржить вирок. Чийгоза було затримано в с╕чн╕ 2015 року за участь у м╕тингу на п╕дтримку територ╕ально╖ ц╕л╕сност╕ Укра╖ни перед буд╕влею Верховно╖ Ради Криму 26 лютого 2014 року. Тод╕ м╕тингувальникам протистояли пророс╕йськ╕ актив╕сти. Окупац╕йна влада звинуватила Чийгоза в орган╕зац╕╖ масових заворушень. М╕н╕стр юстиц╕╖ Павло Петренко заявив, що порушуватиме питання засудження заступника голови Меджл╕су кримськотатарського народу Чийгоза у Рад╕ ╢вропи. Захист п╕сля розгляду апеляц╕╖ Верховним судом Рос╕йсько╖ Федерац╕╖ на цей вирок ма╓ нам╕р звернутися до ╢вропейського суду з прав людини.
www.unian.ua

ДЕРЖДЕПАРТАМЕНТ США ЗАСУДИВ НЕЗАКОННИЙ ВИРОК ЧИЙГОЗУ

Держдепартамент глибоко стурбований засудженням до 8 рок╕в ув'язнення заступника голови Меджл╕су кримськотатарського народу Ахтема Чийгоза.
Про це йдеться в заяв╕ Держдепартаменту США
"Ми глибоко стурбован╕ звинуваченнями ╕ засудженням до восьми рок╕в ув'язнення, винесеними 10 вересня в Криму, заступнику голови Меджл╕су кримськотатарського народу Ахтему Чийгозу у зв'язку з безп╕дставними звинуваченнями в причетност╕ до демонстрац╕й, як╕ в╕дбулися нав╕ть ще до того, як почалася рос╕йська окупац╕я", - сказано в заяв╕.
Це всього лише остання з довгого списку пол╕тично мотивованих юридичних д╕й проти Меджл╕су ╕ його кер╕вництва, як╕ стали об'╓ктом пересл╕дувань за незгоду з╕ спробою Рос╕╖ захопити Крим, п╕дкреслили в Держдеп╕.
www.pravda.com.ua

У Н╤МЕЧЧИН╤ ОБУРЕН╤ ВИРОКОМ ЧИЙГОЗУ

Засудження заступника глави Меджл╕су Ахтема Чийгоза до восьми рок╕в ув’язнення св╕дчить про подальше згортання прав кримських татар на окупованому Рос╕╓ю п╕востров╕.
Про це ╕деться у заяв╕ уповноважено╖ з прав людини федерального уряду Н╕меччини Бербель Кофлер, розм╕щен╕й на сайт╕ н╕мецького МЗС.
"Я обурена засудженням заступника голови Меджл╕су кримських татар так званим "Верховним судом" анексованого Рос╕╓ю Криму до тривалого терм╕ну позбавлення вол╕", - заявила Кофлер.
За ╖╖ словами, судове р╕шення демонстру╓ подальше посилення згортання прав кримських татар на п╕востров╕ з моменту його анекс╕╖ Рос╕╓ю.
"Ахтем Чийгоз виступав на захист територ╕ально╖ ц╕л╕сност╕ Укра╖ни. Не можна допустити, щоб людей заарештовували та засуджували, тому що вони виражають свою пол╕тичну думку", - наголосила Кофлер.
Вона п╕дкреслю╓, що це суперечить ус╕м принципам верховенства права, зокрема М╕жнародному пакту про громадянськ╕ ╕ пол╕тичн╕ права, який Рос╕я також ратиф╕кувала.
Кофлер вказала на р╕шення М╕жнародного суду ООН, який зобов’язав Рос╕ю припинити дискрим╕нац╕ю нац╕ональних меншин.
"Права кримських татар необх╕дно негайно в╕дновити, м╕жнародн╕ стандарти в област╕ прав людини мають бути дотриман╕ у повному обсяз╕. До цього Рос╕ю прямо закликав М╕жнародний суд", - наголосила уповноважена з прав людини.  
Нагада╓мо, у Рад╕ ╢вропи вважають, що вирок Чийгозу суперечить зобов’язанням Рос╕╖ зг╕дно з ╢вропейською конвенц╕╓ю про права людини.
╢вросоюз вимага╓ зв╕льнити заступника голови Меджл╕су кримсько-татарського народу як незаконно засудженого.
Сполучен╕ Штати, Франц╕я та Великобритан╕я стверджують, що окупанти Криму незаконно засудили Чийгоза.
www.eurointegration.com.ua

ЧУБАРОВ: УКРА╥НА ПРОСИТИМЕ ПРО ЕКСТРАДИЦ╤Ю ЧИЙГОЗА

Укра╖на проситиме про екстрадиц╕ю засудженого в анексованому Криму заступника голови Меджл╕су кримськотатарського народу Ахтема Чийгоза.
Про це сказав голова Меджл╕су кримськотатарського народу, народний депутат в╕д фракц╕╖ "Блок Петра Порошенка" Рефат Чубаров.
"Ми з адвокатами вже збудували подальший план, як рятувати Ахтема Чийгоза, як зв╕льнити ╕нших пол╕тичних в'язн╕в", - заявив в╕н на м╕тингу в п╕дтримку Чийгоза в середу в Ки╓в╕.
Разом з тим, в╕н визнав, що р╕шення - за президентом РФ.
"Зд╕йснюючи правов╕ кроки, подаючи апеляц╕ю ╕ рухаючись до ╢вропейського суду з прав людини, ми одночасно будемо намагатися примусити Рос╕ю екстрадувати, повернути Ахтема Чийгоза до Укра╖ни", - заявив Чубаров.
В╕н зазначив, що для цього ╓ вс╕ п╕дстави. За його словами, те, що у вироку "Верховний суд" анексованого Криму змушений був назвати Чийгоза громадянином Укра╖ни, да╓ певний шанс ╕ механ╕зм зад╕яти вказаний ╕нструмент.
«╤нтерфакс-Укра╖на»

АДВОКАТ ЧИЙГОЗА ОСКАРЖИВ ВИРОК

Заступник голови Меджл╕су кримських татар Ахтем Чийгоз, засуджений до 8 рок╕в в'язниц╕, ╕ його захисник подали дв╕ апеляц╕╖ на р╕шення "суду".
Про це пов╕домив у Facebook адвокат Микола Полозов.
"Подав дв╕ апеляц╕йн╕ скарги на вирок Ахтему Чийгозу - свою ╕ Ахтема Чийгоза. Моя скарга коротка, ╕ буде ╕стотно доповнена п╕сля ознайомлення з вироком (в╕н ще не написаний, буде готовий т╕льки 14 вересня) та протоколом судових зас╕дань", - написав в╕н.
За словами адвоката, скарга Ахтема Чийгоза складена п╕д його диктовку: "Ахтем-ага написав саму суть, без всього цього юридичного крут╕йства".
«Укр╕нформ»

ПРОКУРАТУРА АРК ОГОЛОСИЛА П╤ДОЗРУ СПРАВЖНЬОМУ ВИНУВАТЦЮ У «СПРАВ╤ ЧИЙГОЗА»

Прокуратура Криму 11 вересня пов╕домила про п╕дозру одному ╕з екс-кер╕вник╕в кримсько╖ м╕л╕ц╕╖, чи╖ д╕╖ призвели до загибел╕ людей 26 лютого 2014 року на м╕тингу б╕ля Верховно╖ Ради п╕вострову.
Про це пов╕домля╓ прес-служба Генерально╖ прокуратури.
"Це вже третя п╕дозра колишн╕м кер╕вникам правоохоронних орган╕в Криму, як╕ не забезпечили громадський порядок п╕д час проведення мирного м╕тингу, внасл╕док якого загинуло 2 особи та майже 20 отримали ф╕зичн╕ ушкодження р╕зного ступеня тяжкост╕", - прокоментував прокурор АР Крим Гюндуз Мамедов.
В╕н зауважив, що саме злочинн╕ д╕╖ вищевказаного правоохоронця, а не Ахтема Чийгоза, якого за цим фактом засудила окупац╕йна влада Криму, стали причиною смерт╕ людей.
Пов╕домля╓ться, що мова йде про колишнього заступника начальника С╕мферопольського м╕ського управл╕ння МВС. Сл╕дство встановило, що в╕н не орган╕зував д╕╖ п╕длеглих, що охороняли порядок п╕д час м╕тингу, ╕ це спричинило загибель людей.
Колишньому правоохоронцю ╕нкрим╕ну╓ться правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 367 ККУ (службова недбал╕сть). Ця стаття передбача╓ в╕д двох до п'яти рок╕в в'язниц╕.
«Укра╖нська правда»

 

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #37 за 15.09.2017 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=19016

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков