Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4456)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4134)
Українці мої... (1667)
Резонанс (2128)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1847)
Крим - наш дім (1064)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (242)
Бути чи не бути? (331)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (210)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ВОЛОДИМИР ЗЕЛЕНСЬКИЙ: ВИГРАНА БИТВА ЗА ЛЕГ╤ТИМН╤СТЬ
20 травня 2019 року оф╕ц╕йно стартувала п’ятир╕чна каденц╕я Володимира Зеленського на...


НАЦИЗМ В╤ДРОДИВСЯ. Т╤ЛЬКИ З НОВИМ МАРКУВАННЯМ: «СДЕЛАНО В РОССИИ».
Звернення Президента Укра╖ни з нагоди Дня пам'ят╕ та перемоги над нацизмом у Друг╕й св╕тов╕й в╕йн╕.


САМ╤Т У ШВЕЙЦАР╤╥ - ПЕРШИЙ РЕАЛЬНИЙ ШАНС РОЗПОЧАТИ В╤ДНОВЛЕННЯ СПРАВЕДЛИВОГО МИРУ
Лише глобальна сила здатна примусити Рос╕ю до миру, саме тому Укра╖на працю╓, щоб залучити...


НАШ╤ ВО╥НИ ВМ╤ЮТЬ ПЕРЕМАГАТИ, АЛЕ ВОНИ ПОТРЕБУЮТЬ ВАШО╥ ДОСТАТНЬО╥ ТА СВО╢ЧАСНО╥ П╤ДТРИМКИ
Звернення Президента до учасник╕в зас╕дання у формат╕ «Рамштайн».


«К╤ЛЬКА ДН╤В, ЯКЩО НЕ РАН╤ШЕ»:
У Пентагон╕ сказали, коли Укра╖на отрима╓ перш╕ парт╕╖ озбро╓нь…
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #36 за 08.09.2017 > Тема "З перших уст"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#36 за 08.09.2017
ПРИПИНИТИ НАПАДИ НА УКРА╥НСЬКУ ЦЕРКВУ В ОКУПОВАНОМУ КРИМУ!

Президент Петро Порошенко назвав неприйнятним напад в окупованому Криму на храм Святих р╕вноапостольних княз╕в Володимира ╕ Ольги Укра╖нсько╖ православно╖ церкви Ки╖вського патр╕архату в С╕мферопол╕.
Про це в╕н заявив у суботу п╕д час зустр╕ч╕ з Предстоятелями церков та Героями Укра╖ни, пов╕домля╓ прес-служба Глави держави.
«Ми ма╓мо захищати ╕ свою державу, ╕ сво╖х громадян, ╕ свою в╕ру, так само, до реч╕, як захищати укра╖нську церкву, на яку днями ско╓но напад в окупованому Криму. Ми не збира╓мось ╕з цим н╕ миритися, н╕ приймати. ╤ вимага╓мо припинити д╕╖ проти укра╖нсько╖ церкви», - наголосив  Порошенко.
Як пов╕домляв «Укр╕нформ», 31 серпня спец╕альний п╕дрозд╕л рос╕йських окупац╕йних в╕йськ оточив буд╕влю, зламав двер╕ та вдерся до кафедрального собору на честь Святих р╕вноапостольних Ольги та Володимира Укра╖нсько╖ православно╖ церкви Ки╖вського патр╕архату, розташованого у С╕мферопол╕. 
Культову споруду було заблоковано, церковне начиння, у тому числ╕ й те, яке ма╓ культове значення, нападники винесли з храму та вивезли в нев╕домому напрямку. 
Намагання арх╕╓пископа С╕мферопольського ╕ Кримського Климента отримати бодай яку-небудь ╕нформац╕ю щодо правових п╕дстав таких д╕й окупац╕йних в╕йськових були жорстко припинен╕ нападниками, у тому числ╕ й ╕з застосуванням погроз щодо ф╕зично╖ розправи на адресу священнослужителя.

ШТАТИ В╤ДРЕАГУВАЛИ НА ЗАХОПЛЕННЯ ХРАМУ УПЦ КП У КРИМУ

Втручання рос╕йсько╖ окупац╕йно╖ влади в Криму в д╕яльн╕сть м╕сцево╖ ╓парх╕╖ УПЦ КП ╓ загрозою свобод╕ в╕роспов╕дання на п╕востров╕.
Про це заявило Посольство США в Укра╖н╕ на сво╖й стор╕нц╕ у Тв╕ттер╕.
"Знову загроза в╕р╕ у Криму", - йдеться у пов╕домленн╕.
Американськ╕ дипломати закликали св╕тову сп╕льноту засудити втручання окупант╕в у д╕яльн╕сть Кримсько╖ ╓парх╕╖ УПЦ КП. «Ми заклика╓мо св╕тову сп╕льноту також засудити цей напад Рос╕╖ на свободу рел╕г╕╖», - наголосили у Посольств╕ США.

«М╤Н╤СТЕРСТВО КУЛЬТУРИ УКРА╥НИ ЗНОВУ КАТЕГОРИЧНО ЗАСУДЖУ╢…»

М╕нкультури заклика╓ м╕жнародн╕ правозахисн╕ ╕нституц╕╖ в╕дреагувати на факти придушення осередк╕в укра╖нського православ'я на територ╕╖ анексованого Криму, а також зверта╓ться до правоохоронних орган╕в з проханням надати правову оц╕нку.
Про це йдеться в заяв╕ М╕нкультури щодо порушення прав рел╕г╕йно╖ сп╕льноти Укра╖нсько╖ православно╖ церкви Ки╖вського патр╕архату на територ╕╖ окупованого Криму, оприлюднен╕й на сайт╕ в╕домства. 
«М╕н╕стерство культури Укра╖ни знову категорично засуджу╓ будь-як╕ прояви рел╕г╕йно╖ нетерпимост╕ та висловлю╓ занепоко╓н╕сть й глибоку стурбован╕сть стосовно викладеного вище ганебного факту св╕домого знищення рос╕йською владою на територ╕╖ окупованого Криму громад Укра╖нсько╖ православно╖ церкви Ки╖вського патр╕архату. Заклика╓мо м╕жнародн╕ правозахисн╕ ╕нституц╕╖ звернути увагу та в╕дреагувати на цей та ╕нш╕ факти зухвалого придушення осередк╕в укра╖нського православ'я на територ╕╖ анексовано╖ Автономно╖ Республ╕ки Крим», - ╕деться в пов╕домленн╕.
У М╕нкультури наголошують, що «в╕рн╕ Укра╖нсько╖ Церкви в Криму страждають за власн╕ переконання через недотримання окупантами основоположних прав людини».
Окр╕м того, у м╕н╕стерств╕ звертаються до Генерально╖ прокуратури Укра╖ни, прокуратури Автономно╖ Республ╕ки Крим та ╕нших правоохоронних орган╕в й просять надати правову оц╕нку наведеному в цьому зверненн╕ факту порушення прав в╕рян.
У заяв╕ сказано, що «прецедент злочинно╖ неповаги до почутт╕в укра╖нських православних в╕рян з боку незаконно╖ влади п╕вострова» поповнив факти незаконного захоплення окупац╕йними в╕йськовими та представниками правоохоронних структур Рос╕йсько╖ Федерац╕╖ культових споруд, як╕ належать Кримськ╕й ╓парх╕╖ Укра╖нсько╖ православно╖ церкви Ки╖вського патр╕архату, оприлюднен╕ в попередн╕й заяв╕ М╕н╕стерства в╕д 26 липня 2017 року.

КИ╥ВСЬКИЙ ПАТР╤АРХАТ ЗАКЛИКА╢ СВ╤Т ЗАСУДИТИ НАПАД НА УКРА╥НСЬК╤Й ХРАМ У КРИМУ

Укра╖нська православна церква Ки╖вського патр╕архату зверта╓ться до м╕жнародних ╕нституц╕й з проханням засудити напад окупац╕йно╖ влади Криму на укра╖нський храм у С╕мферопол╕ ╕ вимагати в╕д Рос╕йсько╖ Федерац╕╖ припинити пересл╕дування УПЦ КП в Криму. Про це йдеться у заяв╕ УПЦ КП.
"Ки╖вська патр╕арх╕я зверта╓ться до державно╖ влади Укра╖ни, до м╕жнародно╖ сп╕льноти, зокрема ╢вропейського Союзу та його кра╖н-член╕в, до США, Канади та ╕нших демократичних кра╖н, м╕жнародних орган╕зац╕й, зокрема ООН та ОБС╢, до Церков ╕ рел╕г╕йних орган╕зац╕й з проханням засудити напад окупац╕йно╖ адм╕н╕страц╕╖ на укра╖нський храм у С╕мферопол╕ та вимагати в╕д Рос╕╖ припинити пересл╕дування УПЦ КП в Криму. Ми р╕шуче вимага╓мо в╕д РФ припинити порушувати м╕жнародне право та негайно в╕дновити безперешкодний доступ в╕руючих УПЦ КП до храму в С╕мферопол╕, припинити рел╕г╕йн╕ гон╕ння та втручання у д╕яльн╕сть ╓парх╕╖ Ки╖вського патр╕архату в Криму", - наголошу╓ться у заяв╕.
Прес-центр Ки╖всько╖ патр╕арх╕╖ пов╕домля╓ також, що Церква розц╕ню╓ д╕╖ рос╕йських силовик╕в як беззаконня, порушення права на свободу сов╕ст╕, гарантованого м╕жнародними угодами, обов’язковими ╕ для Рос╕╖.
"Патр╕арх╕я вважа╓ ц╕ под╕╖ продовженням тиску окупант╕в на укра╖нську рел╕г╕йну ╕ нац╕ональну меншину в Криму, залякуванням та спробою повн╕стю л╕кв╕дувати Ки╖вський патр╕архат на п╕востров╕. Вважа╓мо це також помстою спецслужб окупант╕в за позиц╕ю особисто арх╕╓пископа Климента та за його виступи на захист пол╕тв’язн╕в кремл╕вського режиму, в тому числ╕ кримськотатарських та укра╖нських актив╕ст╕в", - зазначено у заяв╕.
У М╕н╕стерств╕ культури закликали м╕жнародн╕ правозахисн╕ ╕нституц╕╖ звернути увагу та в╕дреагувати на факти зухвалого придушення осередк╕в укра╖нського православ'я на територ╕╖ анексовано╖ Автономно╖ Республ╕ки Крим, а також звернулися до Генерально╖ прокуратури Укра╖ни, прокуратури Автономно╖ республ╕ки Крим та ╕нших правоохоронних орган╕в з проханням надати правову оц╕нку.
Як пов╕домляв «Укр╕нформ», голова Меджл╕су кримськотатарського народу Рефат Чубаров заявив, що д╕╖ рос╕йсько╖ окупац╕йно╖ влади св╕дчать про посилення Рос╕╓ю пол╕тики вит╕снення з Криму кримських татар та етн╕чних укра╖нц╕в.

КИ╥В ВИМАГА╢ В╤Д МОСКВИ ПРИПИНИТИ РЕЛ╤Г╤ЙН╤ ГОН╤ННЯ В ОКУПОВАНОМУ КРИМУ

МЗС Укра╖ни засуджу╓ зд╕йснене 31 серпня рос╕йською окупац╕йною владою блокування роботи храму Святих р╕вноапостольних княз╕в Володимира ╕ Ольги - головного ╕ ╓диного д╕ючого в С╕мферопол╕ храму УПЦ КП та вимага╓ в╕дновити безперешкодний доступ в╕руючих до святин╕.
Про це йдеться у заяв╕ МЗС, оприлюднен╕й на сайт╕ м╕н╕стерства. 
"Рос╕йська окупац╕йна влада продовжу╓ свою пол╕тику, спрямовану на перешкоджання д╕яльност╕ УПЦ КП на тимчасово окупован╕й територ╕╖ АР Крим та робить усе можливе для припинення ╖╖ д╕яльност╕ на територ╕╖ Криму... Так╕ д╕╖ окупац╕йно╖ влади ╓ систематичним порушенням фундаментальних прав ╕ свобод людини, зокрема свободи сов╕ст╕ та в╕роспов╕дання, норм м╕жнародного права", - йдеться у заяв╕. 
У МЗС зазначають, що в╕д початку анекс╕╖ Рос╕йською Федерац╕╓ю Криму на п╕востров╕ зд╕йсню╓ться захоплення прим╕щень церкви, в╕дбува╓ться незаконне заволод╕ння ╖╖ майном, проводяться обшуки у ╖╖ прим╕щеннях, зд╕йсню╓ться тиск на священнослужител╕в.
"МЗС Укра╖ни вимага╓ в╕д РФ негайно в╕дновити безперешкодний доступ в╕руючих УПЦ КП до храму в С╕мферопол╕, припинити рел╕г╕йн╕ гон╕ння та втручання у д╕яльн╕сть Кримсько╖ ╓парх╕╖ УПЦ КП та забезпечити виконання зобов'язань у рамках м╕жнародного права", - зазнача╓ться у заяв╕.
МЗС Укра╖ни також зверта╓ться до м╕жнародно╖ сп╕льноти, зокрема, ╢вропейського Союзу та його кра╖н-член╕в, до США, Канади та ╕нших демократичних кра╖н, м╕жнародних орган╕зац╕й, зокрема ООН, Р╢ та ОБС╢ з проханням засудити напад на укра╖нський храм у С╕мферопол╕.
Як пов╕домлялося, 31 серпня рос╕йськ╕ силовики ув╕рвалися до храму УПЦ КП С╕мферопол╕, застосували силу до арх╕╓пископа С╕мферопольського ╕ Кримського УПЦ КП Климента ╕ пошкодили йому руку.
«Укр╕нформ»

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #36 за 08.09.2017 > Тема "З перших уст"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=19001

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков