Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4456)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4134)
Українці мої... (1667)
Резонанс (2128)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1847)
Крим - наш дім (1064)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (242)
Бути чи не бути? (331)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (210)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У В╤ДНОСИНАХ З ПОЛЬЩЕЮ НЕ ВАРТО НАТИСКАТИ НА ╤СТОРИЧН╤ “МОЗОЛ╤”, ЩО НАТЕРЛИСЯ ЗА 400 РОК╤В
Юр╕й Щербак, письменник, дипломат…


╤СТОР╤Я ОДН╤╢╥ РОДИНИ НА ТЛ╤ КРИМСЬКОТАТАРСЬКОГО НАЦ╤ОНАЛЬНОГО РУХУ
Вс╕ сто в╕дсотк╕в грошей в╕д продажу книги буде направлено на потреби ЗСУ…


ВЖЕ ЗАРАЗ ТРЕБА ДУМАТИ, ЯК БУДЕМО В╤ДНОВЛЮВАТИ КРИМ П╤СЛЯ ДЕОКУПАЦ╤╥
Обговорення комплексних питань щодо в╕дновлення Криму п╕сля його деокупац╕╖ в╕д рос╕йських сил...


МОЖЕ ТАК СТАТИСЬ, ЩО КРИМ ПОВЕРТАТИМЕТЬСЯ ДИПЛОМАТИЧНИМ ШЛЯХОМ
Наша держава зможе спок╕йно жити, коли поверне соб╕ ус╕ сво╖ земл╕, зокрема ╕ Крим.


БИТВА ЗА УКРА╥НУ
День дв╕ст╕ одинадцятий…
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #35 за 01.09.2017 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#35 за 01.09.2017
СУДИЛИЩЕ НАД СЕМЕНОЮ: ВС╤ КЛОПОТАННЯ ЗАХИСТУ В╤ДХИЛИЛИ

КРИМОСУДДЯ

В окупованому Криму "суд" у справ╕ укра╖нського журнал╕ста Миколи Семени в╕дхилив клопотання захисту, який вимага╓ виключити з╕ справи "неприпустим╕ докази та  л╕нгв╕стичн╕ висновки". Про це пов╕домля╓ «Крим.Реал╕╖». 
"Адвокат Семени Олександр Попков подав клопотання про виключення неприпустимих доказ╕в - переклад╕в з укра╖нсько╖ та англ╕йсько╖ мов, як╕ зав╕рен╕ не перекладачем, а кер╕вником ф╕рми переклад╕в Вахтангом Карамоляном, що суперечить вимогам рос╕йського КПК, оск╕льки його не попередили про в╕дпов╕дальн╕сть за спотворення перекладу. Також адвокат Попков зазначив, що у перекладах в╕дсутн╕ ц╕л╕ фрагменти тексту", - йдеться в пов╕домленн╕.
Також адвокат Олександр Попков поставив вимогу виключити з доказ╕в, як неприпустимий, л╕нгв╕стичний висновок експерта ФСБ Рос╕╖ Ольги ╤ваново╖. Свою вимогу захисник аргументував тим, що "питання сформульован╕ некоректно, виходять за рамки л╕нгв╕стично╖ експертизи, п╕дм╕нений об'╓кт досл╕дження, у висновку експертизи в╕дсутня наукова основа".
Кр╕м того, Попков до числа п╕дстав для виключення експертизи з перел╕ку доказ╕в в╕дн╕с "очевидну некомпетентн╕сть експерта ФСБ ╤ваново╖, яка на трьох аркушах документа припустилася 72 граматичних, мовленн╓вих та лог╕чних помилок, з яких 15 - р╕вня початково╖ школи".
На думку адвоката, у такому вигляд╕ експертиза суперечить вимогам КПК ╕ ганьбить ╕нститут судово╖ експертизи у ц╕лому.
Проте суд у задоволенн╕ клопотань в╕дмовив.
Адвокат Попков звернув увагу суду на в╕дсутн╕сть протокол╕в судових зас╕дань для п╕дготовки до дебат╕в, а також на в╕дмову суду у сприянн╕ допиту св╕дк╕в Михайла Савви та Володимира Притули.
При цьому прохання до суду державного обвинувача в╕дкласти початок дебат╕в, у зв'язку ╕з необх╕дн╕стю узгодити позиц╕ю ╕з прокурором, було задоволене.
Наступне зас╕дання у справ╕ укра╖нського журнал╕ста було призначене на 18 вересня 2017 року.
Перед початком судового зас╕дання Микола Семена заявив про свою невинуват╕сть. 
"Я не винен. Як журнал╕ст, я мав повне право користуватися свободою слова, участю у дискус╕╖. ╤ у ц╕й справ╕ нема╓ складу злочину. Ця аргументац╕я, з точки зору м╕жнародного права ╕ внутр╕шнього рос╕йського законодавства, нам зда╓ться переконливою, ╕ ми будемо просити суддю винести виправдувальний вердикт", - заявив в╕н.
Автор Рад╕о «Свобода» ╕ «Крим.Реал╕╖» кримський журнал╕ст Микола Семена обвинувачу╓ться рос╕йською владою у публ╕чних закликах до порушення територ╕ально╖ ц╕л╕сност╕ Рос╕╖. У кв╕тн╕ 2016 року у його будинку ФСБ Рос╕╖ провела обшук, а у травн╕ того ж року йому було висунуте оф╕ц╕йне обвинувачення. Нараз╕ журнал╕ст перебува╓ п╕д п╕дпискою про неви╖зд. Микола Семена заявля╓, що у сво╖х матер╕алах в╕н реал╕зовував право на "в╕льне висловлення думки". Правозахисн╕ та журнал╕стськ╕ орган╕зац╕╖ вважають пересл╕дування Миколи Семени пол╕тично мотивованим. М╕н╕стерство закордонних справ Укра╖ни в╕д 3 травня закликало рос╕йську владу анексованого Криму припинити пересл╕дування укра╖нських журнал╕ст╕в на п╕востров╕.
«Укр╕нформ»

СПРАВА Х╤ЗБ УТ-ТАХР╤Р: КРИМСЬКИЙ «СУД» ЗАЛИШИВ П╤Д ВАРТОЮ П'ЯТЬОХ Ф╤ГУРАНТ╤В

П╕дконтрольний Кремлю "Верховний суд Криму" в╕дхилив апеляц╕ю ф╕гурант╕в с╕мферопольсько╖ "справи Х╕зб ут-Тахр╕р" - Айдера Салед╕нова, Рустема ╤сма╖лова, Ем╕ля Джемаденова, Уза╖ра ╕ Теймура Абдулла╓вих.
Про це пов╕домля╓ Рад╕о «Свобода».
"Суд залишив ус╕х п’ятьох обвинувачених п╕д вартою", - йдеться у пов╕домленн╕.
Як в╕домо, 12 жовтня 2016 року в Криму були проведен╕ обшуки в п’ятьох мусульманських с╕м’ях. У результат╕ обшук╕в затримали п’ятьох кримських татар, яких звинувачують в участ╕ в орган╕зац╕╖ "Х╕зб ут-Тахр╕р".
9 серпня п╕дконтрольний Рос╕╖ Ки╖вський райсуд С╕мферополя продовжив ус╕м п'ятьом терм╕н утримання п╕д вартою на два м╕сяц╕.
Захисники заарештованих ╕ засуджених у "справ╕ Х╕зб ут-Тахр╕р" кримчан вважають ╖хн╓ пересл╕дування мотивованим за рел╕г╕йною ознакою.

НА «КРИМСЬКОГО ДИВЕРСАНТА» ЗАХТЕЯ ЗАВЕЛИ ЩЕ ОДНУ СПРАВУ

Проти так званого "кримського диверсанта" Андр╕я Захтея, який уклав угоду ╕з сл╕дством, окупац╕йна влада Криму порушила ще одну крим╕нальну справу за звинуваченням у незаконному придбанн╕ рос╕йського паспорта.
Про це у Facebook пов╕домив журнал╕ст Антон Наумлюк.
"Проти ф╕гуранта справи "кримських диверсант╕в" Андр╕я Захтея порушили ще одну крим╕нальну справу за 324 статтею КК РФ за звинуваченням у незаконному придбанн╕ паспорта РФ", - написав Наумлюк.
За його словами, справа проти Захтея порушена так званим в╕дд╕лом МВС по Чорноморському району 18 серпня 2017 року.
"Таким чином, його паспорт визнаний нед╕йсним, рос╕йського громадянства в╕н позбавлений. Захтей залиша╓ться громадянином Укра╖ни", - пов╕домив журнал╕ст.
Нагада╓мо, 10 серпня 2016 року ФСБ Рос╕╖ пов╕домила, що в н╕ч на 7 серпня 2016 року в анексованому Криму затримали групу "укра╖нських диверсант╕в", як╕ н╕бито готували теракти на п╕востров╕. Затриманих ╢вген╕я Панова ╕ Андр╕я Захтея деякий час тримали у московському С╤ЗО Лефортово, п╕зн╕ше - повернули до Криму.
Захтей визнав провину, уклавши угоду з╕ сл╕дством. Панов провини не визна╓ ╕ в╕д угоди ╕з сл╕дством в╕дмовля╓ться. В╕н також неодноразово заявляв, що до нього застосовувалися тортури ╕ психолог╕чний тиск з метою отримати "з╕знавальн╕ св╕дчення".
1 серпня "Верховний суд" Криму продовжив терм╕н утримання Панова п╕д вартою до 10 жовтня 2017 року.
Укра╖нська влада в╕дкида╓ звинувачення з боку РФ на адресу укра╖нц╕в ╕ назива╓ ╖х "провокац╕╓ю" рос╕йських спецслужб.

ПОЛ╤ТВ'ЯЗНЮ БАЛУХУ В КРИМУ «ШИЮТЬ» НОВУ КРИМ╤НАЛЬНУ СПРАВУ

Проти пол╕тв'язня Володимира Балуха окупац╕йна влада в Криму в╕дкрила нову крим╕нальну справу. Про це пов╕домля╓ Кримська правозахисна група.
"П╕сля того, як Володимир Балух та його адвокат подали скаргу до пол╕ц╕╖ на незаконн╕ д╕╖ начальника Роздольненського ╤ТТ Валер╕я Ткаченка, який ображав ╕ вдарив укра╖нця, Ткаченко подав у в╕дпов╕дь свою скаргу. За заявою Ткаченка, Сл╕дчий ком╕тет РФ 22 серпня 2017 року порушив крим╕нальну справу проти Балуха за ч. 1 ст. 318 КК РФ", - пов╕домили в Кримськ╕й правозахисн╕й груп╕.
Постанову про порушення крим╕нально╖ справи та прийняття ╖╖ до провадження вин╕с "сл╕дчий" Роздольненського м╕жрайонного сл╕дчого в╕дд╕лу Головного сл╕дчого управл╕ння СК РФ по Криму Н.С. Бондаренко.
У документ╕ сказано, що Балух 11 серпня 2017 року п╕д час ранкового огляду камер ╤ТТ н╕бито "вдарив л╕ктем у жив╕т кап╕тана Валер╕я Ткаченка, п╕сля чого пол╕тв'язень зайшов до камери №2, узяв флакон миючого засобу ╕ знову вдарив начальника ╤ТТ по прав╕й руц╕".
За ╕нформац╕╓ю захисту Балуха, начальник ╤ТТ селища Роздольне Ткаченко сам напав на Володимира, а саме - вдарив його, ображав нецензурною лайкою, принижував за нац╕ональною ознакою. Все це було заф╕ксовано на в╕део в ╤ТТ.
Адвокат пол╕тв'язня подав заяву про протиправн╕ д╕╖ начальника ╤ТТ до пол╕ц╕╖. У захисту були обгрунтован╕ побоювання вважати, що новий факт правопорушень також залишиться безкарним, оск╕льки ран╕ше, 24 кв╕тня, Балух заявляв про дискрим╕нац╕ю за етн╕чною ознакою з боку того самого начальника ╤ТТ в Роздольному.
За ╕нформац╕╓ю захисту, попередн╕ заяви про протиправн╕ д╕╖ Ткаченка були про╕гнорован╕ м╕сцевою пол╕ц╕╓ю.
Як вважають у Кримськ╕й правозахисн╕й груп╕, "влада" Криму неодноразово припускалася щодо Балуха порушень прав ╕ свобод, закр╕плених Конвенц╕╓ю про захист прав людини ╕ основних свобод.
Як пов╕домлялося, 4 серпня так званий суддя Роздольненського "районного суду" Мар╕я Бедрицька засудила Балуха до трьох рок╕в ╕ семи м╕сяц╕в позбавлення вол╕ в колон╕╖-поселенн╕ ╕ штрафу в розм╕р╕ 10 тис. рубл╕в. Укра╖нця звинуватили в незаконному збер╕ганн╕ бо╓припас╕в ╕ вибухових речовин, як╕, н╕бито, були знайден╕ на горищ╕ його будинку. Балух сво╓╖ провини не визнав, а його захист заявив, що справа сфабрикована ╕ вирок буде оскаржено.

СПРАВА УМЕРОВА: «СУД» ТАКИ ЗАСЛУХАВ СВ╤ДЧЕННЯ КРИМСЬКОТАТАРСЬКОЮ

У середу на зас╕данн╕ суду у справ╕ ╤льм╕ Умерова виступили чотири св╕дки, як╕ давали сво╖ св╕дчення кримськотатарською мовою, в╕дстоюючи таким чином сво╖ нац╕ональн╕ та громадянськ╕ права.
Про це у в╕деозв╕т╕ на Facebook пов╕домив громадський захисник Умерова Олександр Подраб╕нек.
"Я вважаю великим усп╕хом те, що сьогодн╕ наш╕ св╕дки давали св╕дчення кримськотатарською мовою. ╤ суд, ╕ прокурор були змушен╕ з цим змиритися, оск╕льки такий чинний закон ╕ вони н╕чого не можуть зробити поки з цим. ╤ це важливо з т╕╓╖ точки зору, що влада Рос╕╖ бачить, що Крим - це не т╕льки анексований п╕востр╕в. Це територ╕я, на як╕й живуть кримськ╕ татари, як╕ вважають його сво╓ю батьк╕вщиною ╕ як╕ в╕дстоюють сво╖ нац╕ональн╕ та громадянськ╕ права, у тому числ╕ таким способом, утверджуючи кримську мову в якост╕ мови, на як╕й ведеться судочинство. Мен╕ зда╓ться це дуже правильним", - сказав Подраб╕нек.
За його словами, на суд╕ у справ╕ ╤льм╕ Умерова виступили чотири св╕дки.
"Св╕дки говорили, що у виступ╕ ╤льм╕ Умерова не було заклик╕в до посилення санкц╕йно╖ пол╕тики щодо Рос╕╖, н╕ до порушення територ╕ально╖ ц╕л╕сност╕ Рос╕╖, н╕ до в╕д'╓днання Криму", - зазначив захисник.
У ц╕лому, за словами адвоката Едема Семедля╓ва, захист Умерова продовжу╓ оскаржувати переклад з кримськотатарсько╖ мови виступу Умерова на телеканал╕ ATR, який м╕ститься в матер╕алах справи ╕ який став причиною його звинувачення у закликах до порушення територ╕ально╖ ц╕л╕сност╕ Рос╕╖.
"Той переклад, який ми оскаржу╓мо ╕ який робив перекладач Салед╕нов, ми вважа╓мо некоректним", - наголосив адвокат Умерова.
«Укр╕нформ»

КРИМСЬКИЙ ТАТАРИН ЗЕЙТУЛЛА╢В ЗВЕРНУВСЯ ДО ООН ╤ ПОЧАВ ГОЛОДУВАННЯ

Незаконно засуджений на територ╕╖ Рос╕╖ кримський татарин Руслан Зейтулла╓в звернувся з в╕дкритим листом до Орган╕зац╕╖ Об'╓днаних Нац╕й ╕з закликом продовжити тиск на Рос╕ю з метою зв╕льнення вс╕х укра╖нських пол╕тв'язн╕в. Лист, датований 27 липня, оприлюднений у Twitter Пост╕йного представництва ООН в Укра╖н╕ 25 серпня. В╕н зазначив, що «фактично Кримський п╕востр╕в опинився в правовому пол╕ Рос╕йсько╖ Федерац╕╖, й ╕м'ям РФ (на ньому - ред.) ухвалюються незаконн╕ ╕ неконституц╕йн╕ р╕шення». «У сво╓му зверненн╕ прошу Вас продовжити зд╕йснювати всеб╕чний тиск на уряд Рос╕йсько╖ Федерац╕╖ до повного зв╕льнення вс╕х незаконно ув'язнених у в'язницях громадян Укра╖ни та дотримання прав ╕ свобод кримськотатарського народу», - йдеться у лист╕. Також Зейтулла╓в додав, що оголошу╓ безстрокове голодування - «в╕дмовляюся приймати ╖жу, перебуваючи незаконно в С╤ЗО №1 Ростова».
Як пов╕домляв УН╤АН, П╕вн╕чно-Кавказький окружний в╕йськовий суд 7 вересня 2016 року визнав Зейтулла╓ва винним в «участ╕ у терористичному угрупованн╕» ╕ засудив його до 7 рок╕в позбавлення вол╕. Рос╕йська прокуратура оскаржила це р╕шення у Верховному суд╕ Рос╕╖, ╕ справа була знову направлена до П╕вн╕чно-Кавказького окружного в╕йськового суду на перегляд. Сл╕дч╕ органи наполягали, щоб Зейтулла╓ва було визнано не учасником, а орган╕затором терористично╖ групи. В╕дпов╕дна стаття Крим╕нального кодексу РФ передбача╓ санкц╕ю в╕д 15 рок╕в позбавлення вол╕ до дов╕чного ув'язнення. 26 кв╕тня 2017 року суд засудив Зейтулла╓ва до 12 рок╕в ув'язнення. 27 липня Верховний суд Рос╕╖ зб╕льшив Зейтулла╓ву терм╕н ув'язнення з 12 до 15 рок╕в. 18 серпня його етапували з м. Ростов-на-Дону в одну з пен╕тенц╕арних установ Республ╕ки Башкортостан.

 

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #35 за 01.09.2017 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=18978

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков