Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4456)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4134)
Українці мої... (1667)
Резонанс (2128)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1847)
Крим - наш дім (1064)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (242)
Бути чи не бути? (331)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (210)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У В╤ДНОСИНАХ З ПОЛЬЩЕЮ НЕ ВАРТО НАТИСКАТИ НА ╤СТОРИЧН╤ “МОЗОЛ╤”, ЩО НАТЕРЛИСЯ ЗА 400 РОК╤В
Юр╕й Щербак, письменник, дипломат…


╤СТОР╤Я ОДН╤╢╥ РОДИНИ НА ТЛ╤ КРИМСЬКОТАТАРСЬКОГО НАЦ╤ОНАЛЬНОГО РУХУ
Вс╕ сто в╕дсотк╕в грошей в╕д продажу книги буде направлено на потреби ЗСУ…


ВЖЕ ЗАРАЗ ТРЕБА ДУМАТИ, ЯК БУДЕМО В╤ДНОВЛЮВАТИ КРИМ П╤СЛЯ ДЕОКУПАЦ╤╥
Обговорення комплексних питань щодо в╕дновлення Криму п╕сля його деокупац╕╖ в╕д рос╕йських сил...


МОЖЕ ТАК СТАТИСЬ, ЩО КРИМ ПОВЕРТАТИМЕТЬСЯ ДИПЛОМАТИЧНИМ ШЛЯХОМ
Наша держава зможе спок╕йно жити, коли поверне соб╕ ус╕ сво╖ земл╕, зокрема ╕ Крим.


БИТВА ЗА УКРА╥НУ
День дв╕ст╕ одинадцятий…
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #35 за 01.09.2017 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#35 за 01.09.2017
КРИМ: ╤ГРИ З КАРТАМИ

Одна з найв╕дом╕ших правозахисних орган╕зац╕й Freedom House на карт╕ прикр╕пила Крим Рос╕╖. Про це на сво╖й стор╕нц╕ у Facebook пов╕домив депутат в╕д БПП Володимир Ар'╓в. "Особливий цин╕зм ситуац╕╖ дода╓ назва допов╕д╕ - "Подв╕йн╕ загрози глобальн╕й демократ╕╖". Це не вперше Freedom House потура╓ рос╕йським окупантам", - йдеться у його пов╕домленн╕.
Так, минулого року Ар'╓в пом╕тив таку ж ганьбу на мап╕ в англ╕йському собор╕ у Солсбер╕. Тод╕, за словами нардепа, цин╕зму додало розташування мон╕тора з "рос╕йським" Кримом за три метри в╕д ориг╕налу Магна Карти - першого в ╢вроп╕ б╕ллю про права. "У собор╕ я написав скаргу, але хтось у Freedom House продовжу╓ наполягати на тому що вони, на жаль, виправдовують це грубе порушення м╕жнародного права", - додав депутат.
Як пов╕домляв УН╤АН, Freedom House у лютому сво╓ чергове досл╕дження про╕люструвала картою, на як╕й Крим не в╕дноситься до територ╕╖ Укра╖ни.

***
Карта, представлена правозахисною орган╕зац╕╓ю Freedom House, де Крим ╕ншим кольором в╕дд╕лений в╕д материково╖ частини Укра╖ни, в╕добража╓ р╕вень свободи ╕ демократ╕╖ у св╕т╕, а не пол╕тичну приналежн╕сть територ╕й. Так пояснив матер╕али проекту "Попул╕сти й автократи: Подв╕йна загроза глобальн╕й демократ╕╖" координатор правозахисно╖ орган╕зац╕╖ Freedom House в Укра╖н╕ Зорян К╕сь, переда╓ "Крим.Реал╕╖".
"Це не пол╕тична карта, а карта р╕вня свободи ╕ демократ╕╖. Позиц╕я Freedom House ч╕тка й не зм╕ниться: Крим – це Укра╖на. Тут не може бути жодно╖ дискус╕╖... Де-факто Крим перебува╓ п╕д контролем Рос╕╖, там д╕ють рос╕йськ╕ закони, працюють так зван╕ силов╕ органи Рос╕╖. На цей факт не потр╕бно заплющувати оч╕. Тому ми оц╕нили Крим окремо в╕д решти територ╕╖ Укра╖ни, але й окремо в╕д Рос╕╖", – сказав К╕сь.
www.unian.ua

НЕБЕЗПЕЧН╤ ЛЯПИ FREEDOM HOUSE

Вже не вперше Freedom House припуска╓ться небезпечних неточностей, презентуючи сво╖ досл╕дження. При цьому йдеться виключно про внутр╕шню пол╕тику ц╕╓╖ орган╕зац╕╖: то вони розр╕зняють кра╖ни, то вони розр╕зняють територ╕╖... Так ╕ в нин╕шньому випадку, який викликав обурення в Укра╖н╕. Так, правозахисники Freedom House могли б позначити Крим одним кольором ╕з Укра╖ною, але тод╕ б це означало, що ╕ в наш╕й кра╖н╕, ╕ на п╕востров╕ абсолютно однакова ситуац╕я. У Freedom House ╓ три кольори, як╕ позначають в╕льн╕, частково в╕льн╕ та нев╕льн╕ територ╕╖. Тобто, якщо позначити Крим ╕ Укра╖ну одним кольором, це означатиме, що ситуац╕я в окупованому Рос╕╓ю Криму абсолютно така сама, як ╕ в решт╕ Укра╖ни. Тож Freedom House познача╓ на мап╕ не кордони кра╖н, а фактичний стан справ ╕з правами людини на конкретних територ╕ях! Таке пояснення вигляда╓ ц╕лком лог╕чним. Але тод╕ нелог╕чним вигляда╓ наступний момент: чому не позначен╕ цим кольором «нев╕льних територ╕й» тимчасово окупован╕ райони Донбасу? Freedom House всю Укра╖ну ╕ весь Донбас «зафарбував» як «частково в╕льну територ╕ю», тобто вийшло, що в «ЛНР» ╕ «ДНР» ситуац╕я з правами людини така сама, як ╕ в решт╕ Укра╖ни. А це не в╕дпов╕да╓ д╕йсност╕. На цей випадок орган╕зац╕я мала б дати спец╕альне пояснення: зм╕на кольору жодним чином не стосу╓ться визнання анекс╕╖ Криму, а це просто означа╓ фактичний стан справ. Можливо, так╕ територ╕╖ варто було б позначати якимось четвертим кольором, наприклад, «невизнан╕ чи тимчасово окупован╕ територ╕╖» ╕з певним станом справ. А так, зв╕сно, виника╓ питання про те, чому окупований Донбас не позначений тим самим кольором, що й Крим. Якби це було зроблено, я переконаний, не було б жодних питань. А так це вигляда╓ як натяк на те, що Freedom House визна╓ анекс╕ю Криму. Що це — неуважн╕сть чи св╕дома д╕я? Я думаю, що це — непрофес╕онал╕зм. Freedom House не визна╓ анекс╕ю Криму. Але вигляда╓ так, що це досл╕дження вони зробили на «тяп-ляп», не спромоглися й не «заморочилися» з тим, щоб пояснити, чому використан╕ так╕ кольори, ╕ чому такий виняток конкретно для Криму. Це — не пол╕тика Freedom House. Це — ╖хн╓ головотяпство. У Freedom House вже вдруге з’явля╓ться така карта, коли Крим позначений ╕ншим кольором, в╕дм╕нним в╕д Укра╖ни. ╤ в перший раз ця ╕стор╕я зд╕йняла хвилю критики, ╕ тод╕ орган╕зац╕я запевняла, що це не ╓ визнанням анекс╕╖ Криму ╕ таке ╕нше. ╤ знову повторився цей трюк. Тому, на жаль, це св╕дчить про ╖хн╓ нерозум╕ння моменту. Укра╖на повинна реагувати на так╕ неточност╕, нав╕ть на р╕вн╕ МЗС. Оск╕льки все це да╓ прив╕д рос╕йськ╕й пропаганд╕ трактувати таку подачу як визнання анекс╕╖ Криму. Тож, на жаль, головотяпство Freedom House створю╓ додатков╕ проблеми для вс╕х. Але реагувати, безумовно, потр╕бно.
Тарас Березовець,
пол╕ттехнолог, директор компан╕╖ Berta Communications, сп╕взасновник Укра╖нського ╕нституту майбутнього
www.unian.ua

СКАНДАЛ З КАРТОЮ УКРА╥НИ БЕЗ КРИМУ ╤ ДОНБАСУ НА КИ╥ВЩИН╤
Оформлення святково╖ сцени у Броварах з картою Укра╖ни без Криму ╕ Донбасу розсл╕ду╓ться як посягання на територ╕альну ц╕л╕сн╕сть та недоторканн╕сть Укра╖ни. Як пов╕домля╓ прес-служба прокуратури Ки╖всько╖ област╕, 23 серпня у Броварах на сцен╕, яка була збудована для святкування Дня Незалежност╕ Укра╖ни, було розм╕щено зображення карти, на як╕й в╕дсутн╕ три територ╕альн╕ складов╕ одиниц╕ суверенно╖ територ╕╖ Укра╖ни, а саме - Донецько╖, Лугансько╖ областей та Автономно╖ Республ╕ки Крим.
Броварська м╕сцева прокуратура зд╕йсню╓ досудове розсл╕дування у крим╕нальному провадженн╕ за ознаками крим╕нального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 110 (посягання на територ╕альну ц╕л╕сн╕сть та недоторканн╕сть Укра╖ни) Крим╕нального кодексу Укра╖ни. В╕дпов╕дно до вимог ст. 216 Крим╕нального процесуального кодексу, територ╕альна п╕дсл╕дн╕сть визначена за Головним управл╕нням Служби безпеки Укра╖ни у Ки╓в╕ та Ки╖вськ╕й област╕.
www.unian.ua

БРОВАРСЬКУ ЕКС-ЧИНОВНИЦЮ ВИКЛЮЧИЛИ З ПАРТ╤╥ ЧЕРЕЗ МАПУ БЕЗ КРИМУ
Колишню начальницю управл╕ння культури Броварсько╖ м╕ськради ╤нну Савченко виключили з╕ складу парт╕╖ УКРОП. Про це на сво╖й стор╕нц╕ у Facebook пов╕домила кер╕вник прес-служби парт╕╖ УКРОП ╢вген╕я Кравчук.
"Колишня начальниця управл╕ння культури Броварсько╖ м╕ськради ╤нна Савченко б╕льше не ╓ членом УКРОПу. Вона залишила парт╕ю через резонансний ╕нцидент ╕з мапою Укра╖ни, яку вив╕сили на сцен╕, влаштован╕й з нагоди Дня Незалежност╕", - написала вона.
Кравчук пов╕домила, що заяву про вих╕д Савченко написала 27 серпня, "усв╕домлюючи, що ситуац╕я, яка мала м╕сце напередодн╕ Дня Незалежност╕, може негативно позначитися на репутац╕╖ парт╕╖". ╥╖ прохання задовольнили.
Як пов╕домлялося, користувач╕в соцмереж обурила мапа Укра╖ни без Криму та Донецько╖ ╕ Лугансько╖ областей, розм╕щена в Броварах до Дня Незалежност╕.
Люди звернулися до пол╕ц╕╖ та СБУ з вимогою зняти мапу та покарати винних. Вже за к╕лька годин банер зм╕нили, а кер╕вника управл╕ння культури Броварсько╖ м╕сько╖ адм╕н╕страц╕╖ зв╕льнили. 
Прокуратура порушила справу за фактом сепаратизму.
«Укра╖нська правда»


 

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #35 за 01.09.2017 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=18971

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков