Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4450)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4124)
Українці мої... (1659)
Резонанс (2120)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1847)
Крим - наш дім (1046)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (320)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (206)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У ПАЛАТ╤ ПРЕДСТАВНИК╤В США ОПРИЛЮДНИЛИ ЗАКОНОПРО╢КТИ ПРО ДОПОМОГУ, УКРА╥Н╤ - МАЙЖЕ $61 М╤ЛЬЯРД
Сп╕кер Майк Джонсон заявив у середу, що плану╓ провести голосування щодо пакета допомоги ц╕╓╖...


ЗВЕРНЕННЯ ЗЕЛЕНСЬКОГО ДО Л╤ДЕР╤В КРА╥Н ╢ВРОСОЮЗУ
Нам ус╕м ╕з вами треба зараз переграти Пут╕на в р╕шучост╕, щоб ця в╕йна нарешт╕ почала йти до...


КАНЦЛЕР ШОЛЬЦ БО╥ТЬСЯ ЯДЕРНИХ ПОГРОЗ ПУТ╤НА
Володимир Зеленський, Президент Укра╖ни…


ЗЕЛЕНСЬКИЙ ДОРУЧИВ ПОСИЛИТИ ППО ДЛЯ ХАРК╤ВЩИНИ, СУМЩИНИ ТА П╤ВДЕННИХ РЕГ╤ОН╤В
Це абсолютно неприйнятно, що ст╕льки кра╖н св╕ту дос╕ думають, як протид╕яти терору…


РОБИМО ВСЕ, ЩОБ У НАШИХ ВО╥Н╤В БУЛО Б╤ЛЬШЕ МОЖЛИВОСТЕЙ, Б╤ЛЬШЕ ЗБРО╥; ЦЕ БУДЕ
Звернення Президента Укра╖ни.




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #28 за 14.07.2017 > Тема "З перших уст"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#28 за 14.07.2017
ЗАХ╤Д ХОЧЕ ЗНАТИ ПРО УКРА╥НУ В╤Д УКРА╥НИ, А НЕ В╤Д РОС╤╥

Саме це для нас ╓ головним п╕дсумком зустр╕ч╕ Трамп – Пут╕н у Гамбурз╕ ╕ в╕зиту Т╕ллерсона та Столтенберга до Ки╓ва

За три дн╕, що минули в╕д зустр╕ч╕ президент╕в США та Рос╕╖ в Гамбурз╕, експерти, журнал╕сти, пол╕тологи досхочу наговорилися, обговорюючи ╖╖ п╕дсумки. Хоча, за великим рахунком, що тут вже обговорювати, коли ╕ Дональд Трамп, ╕ держсекретар США Рекс Т╕ллерсон прямим текстом заявили: н╕чого не буде, поки не буде вир╕шена проблема Сир╕╖ та Укра╖ни.
Чи можна назвати зустр╕ч ╕сторичною? Можна, чому н╕? Оск╕льки таке визначення – завжди метафора, яку кожен розум╕╓, як хоче. Можна нав╕ть пор╕вняти зустр╕ч Трамп – Пут╕н ╕з першою зустр╕ччю Рейган – Горбачов 19 – 21 листопада 1985 року в Женев╕, ╓ у них ц╕лком очевидн╕ паралел╕.
Чомусь зустр╕ч╕ глав пров╕дних ядерних держав – Рос╕╖ (СРСР) та США, як╕ ╓ головними геопол╕тичними суперниками у св╕т╕, прийнято оц╕нювати як можливий початок чогось нового у ╖хн╕х стосунках. Мовляв, до зустр╕ч╕ була одна пол╕тика, одна ситуац╕я, аж ось зустр╕лися два президенти, подивилися один одному в оч╕, поговорили – ╕ дали старт на зм╕ни, ╕нколи ледь не на 180 градус╕в. Тод╕ зустр╕ч вважа╓ться усп╕шною, а якщо кардинально╖ зм╕ни не сталося, то – неусп╕шною.
Тим часом, зустр╕ч л╕дер╕в такого високого р╕вня – це, навпаки, завжди не початок, а зак╕нчення певного етапу – важливого чи не дуже - у розвитку двосторонн╕х стосунк╕в. Тобто, на н╕й взагал╕ н╕коли н╕чого неспод╕ваного не трапля╓ться, зустр╕ч може лише завершити принциповий поворот у стосунках м╕ж кра╖нами, який почався задовго до того.
З часу, коли Рос╕я п╕д╕рвала звичний х╕д м╕жнародно╖ пол╕тики в╕йськовою агрес╕╓ю проти Укра╖ни, ми бачили вироблення ново╖ маг╕стрально╖ л╕н╕╖ у ставленн╕ Заходу до Рос╕╖: засудження агрес╕╖, економ╕чн╕ та пол╕тичн╕ санкц╕╖, перех╕д, хоч ╕ поступовий, в╕д стратег╕чного партнерства до стратег╕чного протистояння. Тепер, п╕сля зустр╕ч╕ Трампа ╕ Пут╕на, ця маг╕страль зак╕нчилася ╕ прокладають ╕ншу? Абсолютно н╕! Маг╕страль п╕дтверджена! Зв╕сно, Рос╕я цього дуже не хот╕ла, це вона розраховувала, що впливом особи рос╕йського президента на особу американського можна звернути ╕стор╕ю з╕ згадано╖ згубно╖ для Рос╕╖ маг╕страл╕. Тобто, Кремль розраховував, що зустр╕ч у Гамбурз╕ стане початком. А вона не стала, ╕ не могла стати. Якщо з двогодинно╖ розмови Трамп ╕ Пут╕н хвилин 40 ведуть дебати на тему «втручалися в американськ╕ вибори – не втручалися», то це явно не та зустр╕ч, яку Рос╕я захоче назвати для себе ╕сторичною. ╤ домовлен╕сть про перемир’я на частин╕ територ╕╖ Сир╕╖ – це не те, заради чого Пут╕н так довго ╕ наполегливо добивався побачення з американським колегою.
Зустр╕ч Трамп – Пут╕н стала символом остаточного утвердження ново╖ пол╕тики Заходу щодо Кремля. Пол╕тики, спровоковано╖ агрес╕╓ю Рос╕╖. Зустр╕ч показала, що н╕якого примирення з Рос╕╓ю на ╖╖, рос╕йських умовах, не буде. Не буде визнання анекс╕╖ Криму, не буде зняття чи послаблення санкц╕й, не буде визнання дом╕нування Рос╕╖ на територ╕ях, що колись входили до складу СРСР, а головне – не буде визнання Рос╕╖ супердержавою, р╕вною США. СРСР через власну економ╕чну неспроможн╕сть програв «холодну в╕йну», ╕ сер╕я зустр╕чей Горбачов – Рейган у 1985–1988 роках заф╕ксувала цю реальн╕сть, хоч як Михайло Серг╕йович не впирався. Ось вам ╕ перша, найголовн╕ша, паралель з гамбурзькою зустр╕ччю. Остання теж, по сут╕, заф╕ксувала (точн╕ше – почала ф╕ксац╕ю) на найвищому р╕вн╕ провал спроби Кремля в╕д╕грати хоча б частину геопол╕тичних позиц╕й, втрачених внасл╕док поразки у «холодн╕й в╕йн╕». Ще з того, як Вашингтон готувався до першо╖ зустр╕ч╕ Трампа з Пут╕ним, було видно, що американц╕ саме так ╕ збираються говорити з рос╕янами, як Рейган говорив з Горбачовим: з позиц╕╖ сили, з позиц╕╖ переможця. ╤ особист╕ «хот╓лки» Трампа, котрий явно краще ставиться до Пут╕на, н╕ж американський ╕стебл╕шмент загалом, н╕чого тут зм╕нити не могли. ╤ вперт╕сть Пут╕на у Гамбурз╕ теж т╕льки в╕дтягне для Рос╕╖ момент визнання поразки до, можливо, нових зустр╕чей рос╕йського та американського л╕дер╕в.
Одразу п╕сля сам╕ту G20 у Гамбурз╕, де зустр╕чалися Трамп ╕ Пут╕н, до Ки╓ва при╖жджали ╕ Т╕ллерсон, ╕ генсек НАТО Столтенберг. ╥хн╕ зустр╕ч╕ з укра╖нським президентом, як ╕ зустр╕ч Порошенко–Трамп 20 червня, теж стали не початком, а п╕дтвердженням (завершенням) тенденц╕╖ зм╕н у ставленн╕ Заходу до Укра╖ни, яке почалося з Майдану. Ми тепер можемо з певн╕стю стверджувати, що Зах╕д перестав дивитися на нас рос╕йськими очима, як це було попередн╕ десятил╕ття. ╤ тому, що Укра╖на не розсипалася п╕д ударами рос╕йсько╖ арм╕╖, ╕ тому, що Зах╕д вже добре затямив: Кремль, коли говорить про Укра╖ну – каже неправду. Тепер США, НАТО, Зах╕д загалом сам визначатиме сво╓ ставлення до Укра╖ни, свою укра╖нську пол╕тику, в╕д «допомоги» Москви у цьому питанн╕ остаточно в╕дмовилися. ╤ це дуже важлива, можна сказати – стратег╕чна наша перемога. ╤нша справа, що увага Заходу, насамперед – США, до укра╖нських справ н╕чого доброго не в╕щу╓ для корумповано╖ укра╖нсько╖ ел╕ти, але то вже ╖хн╕ проблеми, ╕нтереси укра╖нського сусп╕льства тут ╕нш╕.
Посилений ╕нтерес Заходу до Укра╖ни – прямий насл╕док зм╕ни ╖╖ пол╕тики щодо Рос╕╖, п╕дтверджений у Гамбурз╕ на зустр╕ч╕ Трамп–Пут╕н. М╕жнародна кон’юнктура, якщо можна так сказати, вперто склада╓ться на нашу користь, попри наш╕ численн╕ помилки (м’яко кажучи) у справ╕ реформування кра╖ни. Зда╓ться, у багатов╕ков╕й боротьб╕ укра╖нц╕в за власну м╕цну й заможну незалежну державу у нас ще не було кращих ╕сторичних умов, щоб нарешт╕ перемогти.
Юр╕й Сандул
www.ukrinform.ua

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #28 за 14.07.2017 > Тема "З перших уст"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=18779

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков