Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4466)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4143)
Українці мої... (1670)
Резонанс (2147)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1847)
Крим - наш дім (1087)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (242)
Бути чи не бути? (343)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (215)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
УЧАСНИКИ ГЛОБАЛЬНОГО САМ╤ТУ МИРУ У ШВЕЙЦАР╤╥ П╤ДПИСАЛИ СП╤ЛЬНЕ КОМЮН╤КЕ ПРО ОСНОВИ МИРУ
Цей Сам╕т став наймасштабн╕шим м╕жнародним заходом заради Укра╖ни та миру…


СЬОГОДН╤ ДЕНЬ, КОЛИ СВ╤Т ПОЧИНА╢ НАБЛИЖАТИ СПРАВЕДЛИВИЙ МИР
Виступ Президента Укра╖ни на першому пленарному зас╕данн╕ Глобального сам╕ту миру…


РОС╤Я ХОЧЕ ЗНИЩИТИ УКРА╥НЦ╤В ТА П╤Д╤РВАТИ СВ╤ТОВИЙ ПОРЯДОК
╤рина Мудра - п╕д час слухань ╢СПЛ щодо порушень РФ прав людини на окупованих територ╕ях…


МИ МА╢МО ЗРОБИТИ ВСЕ МОЖЛИВЕ Й НЕМОЖЛИВЕ…
Виступ Володимира Зеленського на Ukraine Recovery Conference 2024.


"МИ НЕ П╤ДЕМО" В╤Д УКРА╥НИ:
Байден зробив важливу заяву у Норманд╕╖…
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #11 за 17.03.2017 > Тема "З перших уст"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#11 за 17.03.2017
РНБО ВИР╤ШИЛА ПРИПИНИТИ ПЕРЕМ╤ЩЕННЯ ВАНТАЖ╤В ЧЕРЕЗ Л╤Н╤Ю З╤ТКНЕННЯ В ЗОН╤ АТО

РНБО прийняла р╕шення припинити перем╕щення вантаж╕в через л╕н╕ю з╕ткнення в зон╕ АТО. Про це пов╕домив Секретар РНБО Олександр Турчинов за результатами зас╕дання. «Враховуючи захоплення укра╖нських п╕дпри╓мств та загострення безпеково╖ ситуац╕╖ в зон╕ АТО, РНБО прийняло р╕шення припинити перем╕щення вантаж╕в через л╕н╕ю з╕ткнення», - заявив секретар РНБО Олександр Турчинов. "Констатуючи р╕зку ескалац╕ю рос╕йсько╖ агрес╕╖ проти Укра╖ни, насильницьке захоплення укра╖нських п╕дпри╓мств, що розташован╕ на територ╕╖ окремих район╕в Донецько╖ та Лугансько╖ областей, усв╕домлюючи загострення загроз економ╕чн╕й ╕ енергетичн╕й безпец╕ Укра╖ни, спровоковане св╕домими д╕ями терорист╕в, та враховуючи те, що РФ почала на державному р╕вн╕ визнавати "документи" самопроголошених республ╕к, з метою захисту прав ╕ свобод громадян Укра╖ни та забезпечення нац╕онально╖ безпеки Укра╖ни РНБО вир╕шила: тимчасово, до реал╕зац╕╖ пункт╕в 1-2 Комплексу заход╕в з виконання М╕нських домовленостей в╕д 12 лютого 2015 року, а також до повернення п╕д укра╖нську юрисдикц╕ю захоплених п╕дпри╓мств, припинити перем╕щення вантаж╕в через л╕н╕ю з╕ткнення», - сказав О. Турчинов п╕сля зак╕нчення зас╕дання.
За його словами, Каб╕нету М╕н╕стр╕в Укра╖ни було доручено нев╕дкладно розробити ╕ запровадити план заход╕в ╕з забезпечення безпечного ╕ над╕йного функц╕онування паливно-енергетичного ╕ металург╕йного комплексу Укра╖ни, проанал╕зувати негативний вплив на  економ╕ку та бюджет кра╖ни та вжити заходи щодо ╖х м╕н╕м╕зац╕╖. «М╕н╕стерству внутр╕шн╕х справ Укра╖ни, Нац╕ональн╕й пол╕ц╕╖ Укра╖ни, Нац╕ональн╕й гвард╕╖ Укра╖ни за участ╕ Служби безпеки Укра╖ни доручено нев╕дкладно припинити перем╕щення вантаж╕в через л╕н╕ю з╕ткнення зал╕зничними ╕ автомоб╕льними шляхами та створити умови для залучення громадського контролю щодо виконання цього р╕шення», - додав Секретар РНБО. Також МВС, Нацпол╕ц╕╖, Нац╕ональн╕й гвард╕╖ та СБУ було доручено вжити додаткових заход╕в щодо зм╕цнення громадсько╖ безпеки та протид╕╖ диверс╕йним ╕ терористичним проявам, спробам порушення громадського порядку. О. Турчинов також зазначив, що кер╕вництво Антитерористично╖ операц╕╖ у Донецьк╕й та Луганськ╕й областях повинно вжити вичерпних заход╕в з нейтрал╕зац╕╖ можливих збройних провокац╕й. «Кр╕м того, Нац╕ональному банку Укра╖ни, Служб╕ безпеки Укра╖ни доручено проанал╕зувати д╕яльност╕ банк╕вських установ Укра╖ни, у кап╕тал╕ яких ╓ частка державних банк╕в РФ, та протягом доби внести в╕дпов╕дн╕ пропозиц╕╖, зокрема щодо запровадження проти них санкц╕й», - п╕дсумував Секретар РНБО.
***
Виступаючи перед прийняттям цього р╕шення на зас╕данн╕ Ради нац╕онально╖ безпеки ╕ оборони Укра╖ни, президент Петро Порошенко, коментуючи факт нападу на пол╕цейських на блокпостах у Донецьк╕й област╕ за участ╕ народних депутат╕в, заявив, що РНБО ма╓ прийняти р╕шення для запоб╕гання розкачуванню ситуац╕╖ пол╕тиканами. «Я дивився це ганебне в╕део, як били пол╕цейських..., як намагалися вирвати у них зброю, як принижували б╕йц╕в Нац╕онально╖ гвард╕╖ та пол╕ц╕╖, як╕ пройшли бойов╕ д╕╖ з розрахунку, що т╕ не можуть п╕дняти руку на недоторканного обранця», - сказав президент. За словами Порошенка, представники СБУ та Нац╕онально╖ пол╕ц╕╖ д╕яли в рамках закону ╕ проявляли терпим╕сть. «Шановн╕ члени Ради нац╕онально╖ безпеки ╕ оборони! Р╕шення, яке ми з вами сьогодн╕ ма╓мо прийняти, не просте, але кр╕м ╕ншого, воно продиктоване необх╕дн╕стю запоб╕гти дестаб╕л╕зац╕╖ ситуац╕╖ в кра╖н╕, яку розкачують пол╕тикани. Воно продиктоване нашим бажанням не допустити громадянських протистоянь, припинити втягування областей та м╕ських рад в т╕ питання, як╕ абсолютно не в╕дносяться до ╖хньо╖ компетенц╕╖. Ще раз наголошую - розкачують пол╕тичну ситуац╕ю в кра╖н╕», - п╕дкреслив президент.
Як пов╕домляв УН╤АН, близько 19.00 14 березня через блокпост на в’╖зд╕ у Слов’янськ рухалася колона з 13 автомоб╕л╕в, в яких перебували понад 35 ос╕б, як╕ в╕дмовилися проходити стандартну перев╕рку та спровокували конфл╕кт. За словами заступника голови Нацпол╕ц╕╖ В'ячеслава Аброськ╕на, конфл╕кт стався за участю народного депутата Володимира Парасюка ╕ прихильник╕в блокади. П╕зн╕ше того дня поблизу Краматорська пол╕цейськ╕ з╕ стр╕ляниною затримали автоколону з громадянами, як╕ до цього прорвалися кр╕зь блокпост у Слов’янську. «На вимоги зупинити рух громадяни не реагували ╕ вкотре намагалися спровокувати конфл╕кт. З метою припинення протиправних д╕й сп╕вроб╕тник пол╕ц╕╖ зд╕йснив к╕лька попереджувальних постр╕л╕в у пов╕тря», - зазначили в пол╕ц╕╖. За фактом нападу на пол╕цейських на блокпостах у Донецьк╕й област╕ в╕дкрито крим╕нальне провадження.

А ПЕРЕД ЦИМ…
УКРА╥НОЮ ПРОКОТИЛАСЯ ХВИЛЯ ПРОТЕСТ╤В ЧЕРЕЗ РОЗГ╤Н БЛОКАДИ У КРИВОМУ ТОРЦ╤

У понед╕лок, 13 березня, правоохоронц╕ затримали 43 учасник╕в торгово╖ блокади Донбасу, як╕ влаштували блокпост на зал╕зничн╕й станц╕╖ Кривий Торець на Донеччин╕. У в╕дпов╕дь на це у багатьох м╕стах Укра╖ни в╕дбулися акц╕╖ протесту ╕з вимогою зв╕льнити блокувальник╕в. ТСН з╕брав ╕нформац╕ю з р╕зних рег╕он╕в Укра╖ни.
КИ╥В. К╕лька сотень людей з╕бралися ввечер╕ на столичному Майдан╕ Незалежност╕. Вони обурювалися д╕ями силовик╕в, вимагали в╕д влади зв╕льнити затриманих актив╕ст╕в ╕ припинити торг╕влю з окупованими територ╕ями. П╕сля м╕тингу на Майдан╕ протестувальники п╕шли п╕д адм╕н╕страц╕ю президента ╕ продовжили акц╕ю там. Вт╕м, тривала вона недовго. Пол╕цейських на м╕тингу було б╕льше, н╕ж його учасник╕в. Люди роз╕йшлися ╕ домовилися знову з╕братися на Майдан╕ завтра. Вони обурювалися д╕ями силовик╕в, вимагали в╕д влади зв╕льнити затриманих актив╕ст╕в ╕ припинити торг╕влю з окупованими територ╕ями. П╕сля м╕тингу на Майдан╕ протестувальники п╕шли п╕д АП ╕ продовжили акц╕ю там.
ЛУЦЬК. Масштабна акц╕я протесту в╕дбулася у Луцьку, де м╕сцев╕ актив╕сти заявили про "передзахоплення" буд╕вл╕ Волинсько╖ ОДА. Вони зайняли Овальну залу ОДА ╕ сказали, що не залишать ╖╖, допоки затриман╕ блокувальники не вийдуть на волю. Вони дали час силовикам до 10-╖ ранку в╕вторка, 14 березня, ╕накше погрожують д╕яти "╕ншими методами". Актив╕сти також вимагають зв╕льнити з╕ сво╖ посад голову МВС Арсена Авакова, заступника начальника Нац╕онально╖ пол╕ц╕╖ та кер╕вника пол╕ц╕╖ Донеччини В'ячеслава Аброськ╕на ╕ голову СБУ Василя Грицака. Окр╕м того, прихильники блокади вимагають негайно прийняти закон про "тимчасово окупован╕ територ╕╖".
В╤ННИЦЯ. У В╕нниц╕ в╕дбулася найяскрав╕ша акц╕я протесту. Б╕ля буд╕вл╕ СБУ м╕тингувальники запалили шини, вимагаючи зв╕льнити с╕мох мешканц╕в В╕нниччини, затриманих на редут╕ блокувальник╕в у Кривому Торц╕. Актив╕сти пооб╕цяли, що якщо до ранку блокувальник╕в не зв╕льнять, то вони проведуть акц╕ю протесту п╕д буд╕влею В╕нницько╖ ОДА ╕ заблокують фабрику "Рошен" у м╕ст╕. В╕нничани вийшли на акц╕ю протесту проти затримання противник╕в торг╕вл╕ з окупантами. З п╕кетувальниками зустр╕вся перший заступника начальника СБУ та пов╕домив, що вс╕х затриманих учасник╕в блокади в╕дпустили. Але джерела протестувальник╕в цю ╕нформац╕ю не п╕дтвердили.
ЧЕРН╤ВЦ╤. У Черн╕вцях волонтери ╕ актив╕сти з╕бралися для того, щоб висловити протест з приводу розгону блокади ОРДЛО та скоординувати подальш╕ сп╕льн╕ д╕╖. Основна вимога – скликання позачергово╖ сес╕╖ обласно╖ ради, щоб м╕сцева влада п╕дтримала позиц╕ю актив╕ст╕в з приводу недопущення торг╕вл╕ з терористами, а також вир╕шила питання щодо забезпечення енергетично╖ незалежност╕.
Р╤ВНЕ. П╕д Р╕вненською ОДА актив╕сти теж запалили шини на знак протесту проти розгону блокувальник╕в у Кривому Торц╕. Вони також зайшли до буд╕вл╕ ОДА ╕ висунули наступн╕ вимоги: негайно скликати позачергову сес╕ю облради, в╕дпустити затриманих блокувальник╕в, прийняти закон про заборону торг╕вл╕ з ОРДЛО та притягнути до в╕дпов╕дальност╕ тих, хто в╕ддав наказ на штурм редуту блокадник╕в.
╤ВАНО-ФРАНК╤ВСЬК. В ╤вано-Франк╕вську актив╕сти п╕д буд╕влею ОДА п╕дпалили шини, як╕ за к╕лька хвилин при╖хали гасити к╕лька пожежних машин. Вони теж вимагають зв╕льнити затриманих блокувальник╕в.
ЛЬВ╤В. У Львов╕ актив╕сти зустр╕лися ╕з головою ОДА Олегом Синюткою за участ╕ кер╕вника обласно╖ пол╕ц╕╖ та начальника управл╕ння СБУ в област╕. Вони вимагають до 10 ранку в╕вторка, 14 березня, в╕дпустити затриманих учасник╕в блокади, терм╕ново допустити до них медик╕в та оприлюднити списки затриманих. У раз╕ п╕дтвердження некоректного поводження ╕з затриманими, актив╕сти вимагають в╕дкрити крим╕нальн╕ справи до винних у цьому силовик╕в. Голова Льв╕всько╖ ОДА пооб╕цяв найближчим часом зв'язатися з президентом Петром Порошенком ╕ донести до нього вимоги льв╕вських актив╕ст╕в.
ОДЕСА. В Одес╕ актив╕сти Автомайдану вручили СБУ вимоги про негайне зв╕льнення затриманих блокувальник╕в, надання ╖м медично╖ допомоги, негайного проведення розсл╕дування щодо незаконних д╕й з розгону, припинення незаконних д╕й пол╕ц╕╖ ╕ СБУ, зупинити свав╕лля силових орган╕в по розгону ╕ зачистки редут╕в блокувальник╕в торг╕вл╕ в кров╕. Якщо вимоги актив╕ст╕в не будуть виконан╕ до 10 ранку 14 березня, вони об╕цяють вдатися до "╕нших метод╕в мирного протесту".
ХАРК╤В. Харк╕вськ╕ волонтери не палили шини ╕ не "захоплювали" ОДА. Натом╕сть вони ухвалили звернення до президента Укра╖ни Петра Порошенка, Верховно╖ Ради ╕ Кабм╕ну ╕з засудженням розгону блокувальник╕в. Вони вимагають зв╕льнити ус╕х затриманих, провести розсл╕дування д╕й силовик╕в п╕д час розгону ╕ притягнути до в╕дпов╕дальност╕ винних у цьому, усунути перешкоди у доступ╕ медик╕в, волонтер╕в ╕ журнал╕ст╕в до зони АТО, а також законодавчо врегулювати ситуац╕ю, що виникла у зв'язку з окупац╕╓ю частини територ╕╖ Укра╖ни. 
www.unian.ua

ТИМ ЧАСОМ…
БЛОКАДНИКИ ПОЧАЛИ В╤ДНОВЛЮВАТИ РОЗ╤ГНАН╤ РЕДУТИ – ХОЧУТЬ «КОНТРОЛЮВАТИ» ВИКОНАННЯ Р╤ШЕННЯ РНБО
Актив╕сти вже в╕дновили редут на зал╕зниц╕ у Бахмут╕. Штаб блокади заявив про в╕дновлення роботи редуту на зал╕зничн╕й г╕лц╕ Ясинувата-Костянтин╕вка. Актив╕сти заявляють про продовження сво╓╖ блокади, попри р╕шення РНБО про припинення вантажних перевезень на державному р╕вн╕. Про це йдеться у сюжет╕ ТСН. Актив╕сти й надал╕ перебувають на сво╖х редутах у Бахмут╕, куди вони прибули напередодн╕. Журнал╕сти побачили там редут, встановлений просто у середм╕ст╕ на зал╕зниц╕. Нин╕ там к╕лька намет╕в ╕ чергують близько 20 людей. Актив╕сти кажуть, що планують продовжити сво╓ блокування. Але називають це не блокадою, а контролем за виконанням р╕шення РНБО. Блокадники не виключають, що кр╕м зал╕зниць перекриють ╕ автодороги. Також планують в╕дкривати ╕ нов╕ редути. ╥х к╕льк╕сть ╕ м╕сцезнаходження поки уточнюють.
www.unian.ua

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #11 за 17.03.2017 > Тема "З перших уст"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=18283

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков