Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4466)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4143)
Українці мої... (1670)
Резонанс (2147)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1847)
Крим - наш дім (1087)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (242)
Бути чи не бути? (343)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (215)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У В╤ДНОСИНАХ З ПОЛЬЩЕЮ НЕ ВАРТО НАТИСКАТИ НА ╤СТОРИЧН╤ “МОЗОЛ╤”, ЩО НАТЕРЛИСЯ ЗА 400 РОК╤В
Юр╕й Щербак, письменник, дипломат…


╤СТОР╤Я ОДН╤╢╥ РОДИНИ НА ТЛ╤ КРИМСЬКОТАТАРСЬКОГО НАЦ╤ОНАЛЬНОГО РУХУ
Вс╕ сто в╕дсотк╕в грошей в╕д продажу книги буде направлено на потреби ЗСУ…


ВЖЕ ЗАРАЗ ТРЕБА ДУМАТИ, ЯК БУДЕМО В╤ДНОВЛЮВАТИ КРИМ П╤СЛЯ ДЕОКУПАЦ╤╥
Обговорення комплексних питань щодо в╕дновлення Криму п╕сля його деокупац╕╖ в╕д рос╕йських сил...


МОЖЕ ТАК СТАТИСЬ, ЩО КРИМ ПОВЕРТАТИМЕТЬСЯ ДИПЛОМАТИЧНИМ ШЛЯХОМ
Наша держава зможе спок╕йно жити, коли поверне соб╕ ус╕ сво╖ земл╕, зокрема ╕ Крим.


БИТВА ЗА УКРА╥НУ
День дв╕ст╕ одинадцятий…
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #11 за 17.03.2017 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#11 за 17.03.2017
ЩО ПРИХОВУ╢ НАС╤РОВ: ЖУРНАЛ╤СТИ РОЗПОВ╤ЛИ ПРО ЛОНДОНСЬКУ НЕРУХОМ╤СТЬ ГОЛОВНОГО Ф╤СКАЛА

ОБЛИЧЧЯ ВЛАДИ

Поки головний податк╕вець ╕ митник Укра╖ни Роман Нас╕ров п╕д вартою, у справ╕ VIP-чиновника спливають дедал╕ нов╕ й ц╕кав╕ подробиц╕. Про це йдеться в сюжет╕ програми ТСН.Тиждень. У Черн╕г╕вському технолог╕чному ун╕верситет╕ вс╕ викладач╕, з якими посп╕лкувалися журнал╕сти, пам'ятають студента Нас╕рова як старанного, актив╕ста в громадському житт╕ ╕ водночас скромного. Тут ус╕ стежать за кар'╓рними злетами чи пад╕ннями свого випускника. П╕сля укра╖нського вишу, як кажуть тут викладач╕, простий парубок з Черн╕гова ус╕м землякам розпов╕в, що дал╕ гризти гран╕т науки ╖де на маг╕стратуру до престижного вишу в Лондон╕. Але, можливо, щось п╕шло не так. Бо в оф╕ц╕йн╕й б╕ограф╕╖ чиновник св╕й британський диплом вказав, а от на запит ТСН в ╕ноземному виш╕ в╕дпов╕ли, що студента Нас╕рова в Лондон╕ н╕коли не бачили. "У нас нема╓ жодних запис╕в, що Роман Нас╕ров числився студентом Сх╕дного ун╕верситету", - ╕деться у в╕дпов╕д╕.
«Вигаданим дипломом ╕з цього Ун╕верситету Сх╕дного Лондона Нас╕ров похизувався. Але забув указати в декларац╕ях про тамтешн╓ реальне майно. Одну з його квартир журнал╕сти розшукали в п╕вн╕чному район╕ британсько╖ столиц╕. Це незаможний квартал. А будинок радше нагаду╓ соц╕альне житло. ╫рати на кожному поверс╕ св╕дчать, що пограбування помешкань у цьому район╕ - р╕ч звичайна. Попри це квартира нав╕ть у такому будинку нин╕ кошту╓ дорого. Документи власника св╕дчать, що оселя 4-к╕мнатна. За не╖ Роман Нас╕ров заплатив 120 тисяч фунт╕в стерл╕нг╕в. Але сьогодн╕ така квартира кошту╓ майже 300 тисяч фунт╕в. А це майже 10 м╕льйон╕в гривень», – йдеться в сюжет╕. Журнал╕сти спробували в╕дв╕дати оселю Нас╕рова, але в помешканн╕ №22 зачинено. Безлад довкола св╕дчить, що тут давно н╕кого не було. Сус╕д Дейв каже, для нього було неспод╕ванкою, що по сус╕дству з ним заре╓стрований оф╕с. "Я пом╕тив, ╕ це дуже дивно, що тут якась компан╕я заре╓стрована. Нещодавно у сво╖х справах ц╕кавився документац╕╓ю нашого будинку ╕ дуже здивувався, що тут – оф╕с", - сказав Дейв.
«Друга лондонська квартира Нас╕рова розташована вже в сам╕с╕нькому його ф╕нансовому серц╕ - С╕т╕. За даними оф╕ц╕йного ре╓стру нерухомост╕ Британ╕╖, чолов╕к на ╕м'я Роман Нас╕ров придбав ╖╖ в листопад╕ 2007-го. За майже десять рок╕в варт╕сть такого житла теж сутт╓во зросла. Наприклад, на популярному британському сайт╕ нерухомост╕, под╕бна оселя кошту╓ зараз приблизно 550 тисяч фунт╕в. А це на укра╖нськ╕ грош╕ дор╕вню╓ б╕льше 18 м╕льйон╕в гривень. Але Нас╕ров ╖╖ здавав в оренду. К╕лька рок╕в тому Нас╕ров правив за не╖ 1452 фунти на м╕сяць, тобто 48 тисяч гривень. Що власник тут не жив - це звична справа, кажуть експерти. Бо в Лондон╕ вся нерухом╕сть - дорога, тож покупц╕ ╖╖ розглядають част╕ше не як оселю, а ╕нвестиц╕╖. Надто ж ╕ноземц╕, як╕ вдома не хочуть св╕тити статки»,  пов╕домля╓ ТСН. Нерухом╕сть - класичний спос╕б, як приховати нелегальн╕ грош╕ ╕ щоб вони н╕коли не знец╕нилися. У Лондон╕ багат╕╖ з усього св╕ту скуповують нерухом╕сть, але по факту в квартирах не живуть. Через це так╕ квартали, по сут╕, вимирають, ╕ тому лондонц╕ ╖х прозвали вулицями вимкнених л╕хтар╕в.
Прим╕ром, у район╕ Найтсбр╕дж - чи не найвищ╕ ц╕ни на нерухом╕сть. Та ввечер╕ тут може не гор╕ти св╕тло в жодному в╕кн╕. Удень на вулиц╕ ви зустр╕нете х╕ба що турист╕в та обслугу багат╕╖в. Через це м╕сцев╕ скаржаться, що грошовит╕ ╕ноземц╕ фактично в╕дбирають у них житло, бо так завищують ц╕ни, що для справжн╕х лондонц╕в воно ста╓ недоступним. Тож британц╕ таких на╖жджих як Нас╕ров щиро недолюблюють. А м╕сцева влада через таку проблему нав╕ть почала вимагати довести походження грошей. Особливо ж у купц╕в з-за кордону. Ут╕м Нас╕ров купив квартири в пер╕од економ╕чно╖ кризи, коли британц╕ сам╕ припрошували ╕нвестор╕в. ╤, можливо, не лише заради вдалого кап╕таловкладення. А як спос╕б отримати британський паспорт. Про факт британського громадянства в укра╖нського чиновника нещодавно заявили антикорупц╕йн╕ прокурори. Експерти ж певн╕, якщо укра╖нськ╕ спецслужби доведуть це не на словах, тод╕ за Нас╕ровим потягнеться ще один шлейф шахрайства. Уже в 2008 роц╕ в╕н ╖де до Укра╖ни. Тобто його оф╕ц╕йна б╕ограф╕я говорить про те, що в 2012 роц╕, коли в╕н повинен був отримати, зг╕дно з опубл╕кованим нещодавно листом, в╕н уже фактично не проживав на територ╕╖ Великобритан╕╖. За британськими правилами, не можна бути в╕дсутн╕м у кра╖н╕ понад 90 дн╕в на р╕к.
Сам Нас╕ров поки що ╕ свою лондонську нерухом╕сть, й ╕ноземний паспорт заперечу╓. Тим часом, правила кажуть, лише ╕нвестувати грош╕ в бюджет в обм╕н на корол╕вське п╕дданство замало. Щоби стати громадянином Велико╖ Британ╕╖, треба скласти ╕спит на знання мови та ╕стор╕╖. Часом нав╕ть засп╕вати г╕мн "Боже, бережи королеву". Чи сп╕вав його Нас╕ров, ТСН чека╓ в╕дпов╕д╕ й в╕д британських урядник╕в. Тод╕ як сам Нас╕ров в суд╕ буде спростовувати не лише сво╓ п╕дданство королев╕, а й св╕й арешт. ╤ головний закид - що завдавав держав╕ - м╕льйонних збитк╕в, резюмують журнал╕сти в сюжет╕.
Як пов╕домляв УН╤АН, 2 березня детективи Нац╕онального антикорупц╕йного бюро Укра╖ни вручили Нас╕рову пов╕домлення про п╕дозру у ско╓нн╕ злочину, передбаченого ч. 2 ст. 364 КК Укра╖ни (зловживання службовим становищем, що спричинило тяжк╕ насл╕дки). Сл╕дство вважа╓, що голова ДФС протягом 2015-2016 рок╕в, д╕ючи в ╕нтересах народного депутата Укра╖ни Олександра Онищенка, дав кер╕вникам рег╕ональних ╕ територ╕альних орган╕в ДФС незаконну вказ╕вку приймати безп╕дставн╕ р╕шення про розстрочення податкового боргу ТОВ «Ф╕рма «Хас», ТОВ «Карпатнадра╕нвест», ТОВ «Надра Геоцентр». Протягом зазначеного пер╕оду Нас╕ров самост╕йно прийняв незаконн╕ р╕шення про розстрочення грошових зобов'язань зазначених п╕дпри╓мств, як╕ не мали на це законних п╕дстав ╕ не надали належн╕ для цього документи. Такими р╕шеннями держав╕ завдано збитк╕в на суму майже 2 млрд. грн. 7 березня Солом'янський районний суд Ки╓ва обрав Нас╕рову запоб╕жний зах╕д у вигляд╕ утримання п╕д вартою строком на 60 дн╕в, до 30 кв╕тня, з можлив╕стю внесення застави в розм╕р╕ 100 млн. грн.
https://www.unian.ua

ТИМ ЧАСОМ…
ДРУЖИНА НАС╤РОВА ВНЕСЛА ЗА НЬОГО ЗАСТАВУ У 100 М╤ЛЬЙОН╤В

Дружина в╕дстороненого в╕д посади голови Державно╖ ф╕скально╖ служби Романа Нас╕рова внесла за нього заставу у розм╕р╕ 100 млн. гривень. Про це пов╕домля╓ться на стор╕нц╕ Спец╕ал╕зовано╖ антикорупц╕йно╖ прокуратури (САП) у Facebook. "Сьогодн╕ дружина Романа Нас╕рова, який п╕дозрю╓ться у вчиненн╕ злочину, передбаченого ч. 2 ст. 364 КК Укра╖ни (зловживання службовим становищем, що спричинило тяжк╕ насл╕дки), внесла грошову заставу визначену ухвалою сл╕дчого судд╕ Солом'янського районного суду м╕ста Ки╓ва в╕д 7 березня 2017 року в розм╕р╕ 100 млн. грн. на спец╕альний рахунок Солом'янського районного суду", - йдеться у пов╕домленн╕. У САП нагадали, що, зг╕дно з ухвалою суду, Нас╕ров ма╓ прибувати до детектива, прокурора, сл╕дчого судд╕, суду за першою вимогою; носити електронний зас╕б контролю, не в╕длучатися ╕з населеного пункту, в якому в╕н заре╓стрований, прожива╓ чи перебува╓, без дозволу детектива, прокурора або суду; пов╕домляти детектива, прокурора чи суд про зм╕ну свого м╕сця проживання та/або м╕сця роботи; утримуватися в╕д сп╕лкування з ╕ншими п╕дозрюваними у крим╕нальному провадженн╕. Також в╕н повинен здати на збер╕гання до Державно╖ м╕грац╕йно╖ служби Укра╖ни св╕й паспорт (паспорти) для ви╖зду за кордон, ╕нш╕ документи, що дають право на ви╖зд з Укра╖ни ╕ в’╖зд в Укра╖ну. «У раз╕ невиконання п╕дозрюваним вищезазначених обов’язк╕в прокурори САП клопотатимуть перед судом про обрання запоб╕жного заходу тримання п╕д вартою», - йдеться у пов╕домленн╕. Також зазнача╓ться, що прокурори САП «спод╕ваються, що в органах Нац╕онально╖ пол╕ц╕╖ не забракне електронних засоб╕в контролю для п╕дозрюваного, та вони будуть нев╕дкладно застосован╕ одразу ж п╕сля виходу Романа Нас╕рова за меж╕ С╤ЗО».
***
Прийняття р╕шення про зв╕льнення Нас╕рова можна оч╕кувати упродовж п'ятниц╕, зазначили у САП. У Спец╕ал╕зован╕й антикорупц╕йн╕й прокуратур╕ пояснили, що в╕дпов╕дно до чинного законодавства, зв╕льнення особи з-п╕д варти, яка або за яку внесли заставу, передбача╓ добу для ухвалення в╕дпов╕дного р╕шення. Про це УН╤АН пов╕домили у прес-служб╕ САП, коментуючи ╕нформац╕ю про внесення 100 млн. грн. застави для зв╕льнення з-п╕д варти тимчасово в╕дстороненого в╕д виконання обов'язк╕в глави Держф╕скально╖ служби Романа Нас╕рова.
"В╕дпов╕дно до процедури, п╕сля внесення застави за особу, яка перебува╓ п╕д вартою, уповноважен╕ в╕домства повинн╕ перев╕рити та юридично переконатися у факт╕ внесення ц╕╓╖ застави не б╕льше, н╕ж протягом доби, для ухвалення р╕шення про зв╕льнення з-п╕д варти заарештованого", - зазначили у САП, пояснивши, що, таким чином, враховуючи веч╕рн╕й час доби, ф╕зично навряд чи можливо зробити таку перев╕рку, оск╕льки в╕дпов╕дн╕ установи не працюють. Тому, як зазначили у САП, прийняття в╕дпов╕дного р╕шення про зв╕льнення Нас╕рова можна оч╕кувати упродовж п'ятниц╕.

***
НАС╤РОВ ВИЙШОВ ╤З С╤ЗО
В╕дсторонений кер╕вник ДФС Роман Нас╕ров вийшов ╕з С╤ЗО. Це сталося близько 23:15 у четвер.
Перед буд╕влею Лук'ян╕вського С╤ЗО в╕н посп╕лкувався з журнал╕стами. На питання, зв╕дки у дружини 100 млн. гривень для застави, Нас╕ров в╕дпов╕в:
"Я не планував, так сталося. Дуже вдячний сво╖й родин╕, що вони вир╕шили ╕ знайшли цю шалену суму, але я з цим ще не зовс╕м погоджуюсь, бо краще бути без вини притягнутим до в╕дпов╕дальност╕. Я б краще перебував тут ╕ доводив би свою невинуват╕сть. Але зараз вже починаю думати, що може нав╕ть так краще що буде б╕льше можливостей, в тому числ╕ для сп╕лкування з╕ ЗМ╤".
Нас╕ров п╕дтвердив, що вже одягнув електронний браслет, проте в╕дмовився його показати. Також в╕н розпов╕в, що почува╓ себе краще н╕ж в "дн╕ суду першо╖ ╕нстанц╕╖". "На вих╕дних я дал╕ по╖ду в л╕карню, щоб досл╕дили все", - сказав Нас╕ров. "Я думаю, з понед╕лка фактично почну повноц╕нний захист у ц╕й справ╕", - додав в╕н.
Водночас Нас╕ров ще раз заявив, що не збира╓ться т╕кати з кра╖ни.
"Вс╕ розум╕ють, що якби було таке бажання, то це би вже сто раз╕в я зробив. Але нема нав╕ть приводу, чому це робити. Нема н╕яко╖ вини", - сказав Нас╕ров. "Я буду тут, я буду знаходитися фактично вдома, готувати повноц╕нний захист", - додав в╕н.
http://www.pravda.com.ua

***

Поетичний коментар
П╤СНЯ ПРО ЯБЛУНЕВИЙ САД
“У декларац╕╖, мене питають, чому так багато земл╕. Так, справд╕, у мене ╓ земельна д╕лянка на Черн╕г╕вщин╕. Зна╓те, я все життя мр╕яв про яблуневий сад...”
Роман Нас╕ров, п╕дозрюваний

облиш сво╖ прокльони, масо с╕ра, 
охоча до сенсац╕й ╕ до зрад:
з╕знався щиро нам Роман Нас╕ров,
що мр╕яв лиш про яблуневий сад.
не мр╕яв в╕н про збитки в 2 м╕льярди,
не мр╕яв про в╕дкати й хабар╕ — 
хот╕лося Роману т╕льки яблунь
в садочку у черн╕г╕вськ╕м двор╕.
можливо, це був хитрий божий задум — 
аби по стежц╕ м╕ж духмяних трав
гуляв Нас╕ров яблуневим садом
та соковит╕ падалки збирав...
чи, може, це афера Люципера
╕з тих, як╕ знавав ╕ще Адам?
Романа би не звабили й центнером — 
та важко опиратися садам!
х╕ба б пол╕з Роман у кляту владу
мутити схеми та пилять бабло,
якби шалене пахкот╕ння саду
його з╕ стежки в хащ╕ не звело?
х╕ба було б Романов╕ начхати
на сов╕сть, обережн╕сть ╕ закон,
якби не той садочок коло хати
та волохатий хрущик над садком?
переночуй його, духмяний саде,
картату ковдру не ховай н╕де, 
бо в╕н, якщо за вироком не сяде,
неподал╕к в╕д яблун╕ впаде!
а ви, писаки, сл╕дч╕ й паспортистки, 
завжди готов╕ копнути п╕д зад, 
стул╕ть сво╖ лих╕ зловт╕шн╕ писки
та йд╕ть у сад. у яблуневий сад...
Юрко КОСМИНА

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #11 за 17.03.2017 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=18277

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков